Článek

Richterová (Piráti): Ohrožené děti budou mít déle svou náruč

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu umisťování dětí mladších sedmi let do ústavní péče
03.06.2024 16:35 |

podobné články

Podobné články

„Šířili jste myšlenky Putina!“, „Co to plácá?“, „Vy jste úplný demagog!“ Bouchly emoce. Koten, Richterová, Juchelka a Jakob ve studiu

 
V druhé hodině Partie se střetli Olga Richterová (Piráti), Jan Jakob (TOP 09), Aleš Juchelka (ANO) a Radek Koten (SPD). Debatovali, zda vláda v současné energetické a dalších krizích pomáhá českým občanům dostatečně. Richterová vyčetla Kotenovi, že SPD šířila v Česku myšlenky Vladimira Putina. „Paní Richterová můj facebook asi nesleduje, protože jinak by takové nesmysly nemohla plácat,“ vypálil Koten. Jakob ve studiu oněměl hrůzou z Kotenova pohledu na válku.
03.04.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5390 článků) , Aleš Juchelka (74 článků)

Ministerstvo financí: Na Program pro ohrožené děti a mládež se rozdělilo přes padesát milionů

 
Ministerstvo financí a Ministerstvo práce a sociálních věcí uspořádaly závěrečnou konferenci k programu CZ04 „Ohrožené děti a mládež“. Program byl zaměřen na zlepšení a změny v systému péče o ohrožené děti a mládež. Díky fondům EHP 2009-2014 bylo podpořeno 14 projektů a 3 doprovodné aktivity. V období 2014-2017 bylo rozděleno 54, 2 mil. Kč, které přispěly ke změnám v pobytové péči o děti na systém účinné sítě ambulantních a terénních preventivních a podpůrných služeb; zvýšení informovanosti dětí a mládeže o jejich právech a zapojení do rozhodování ve věcech, které se jich týkají.
04.06.2017 12:35 |

podobné články

Smrt i znásilnění: Pirátka Richterová čelí po cizí lži nechutnostem. Schytaly to i další ženy

 
Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová zažívá perné chvíle. Vše začalo u výroku, podle kterého doporučila Čechům věnovat africkým uprchlíkům zdejší byty. Jakkoli Richterová nic takového neřekla, šířila to o ní aktivistka a někdejší členka ČSS Nela Lisková. Poslankyni už víc než rok chodí nechutné vyhrůžky. Lidé jí hrozí zabitím a naznačují znásilnění. Na Liskovou proto podala žalobu. Richterová není jedinou političkou, která se s podobným chováním lidí setkává.
14.06.2020 05:35 |

podobné články

Pirátka Richterová se rozplakala u soudu: Tolik nenávisti...

 
Pirátská poslankyně Olga Richterová se dnes rozplakala u soudu, který řeší její žalobu na občanskou aktivistku Nelu Liskovou. Ta v roce 2019 sdílela lživý výrok, podle kterého Richterová nabízí volné byty migrantům. „Tolik nenávistných zpráv jsem v životě nedostala,“ prohlásila pohnutým hlasem Richterová, která žalobu bere jako boj proti dezinformacím.
17.03.2021 18:20 |

podobné články

Svoboda (ČSSD): Centrum pro rodinu Náruč oslavilo své dvacetiny

 
Dvacet let působí Centrum pro rodinu Náruč v Turnově jako místo ke společnému hraní, zpívání, výletům, ale i k učení se nových dovedností pro rodiny s dětmi. A náruč rozevírá až do Mnichova Hradiště nebo Mladé Boleslavi.
15.01.2020 16:06 |

podobné články

Svoboda (ČSSD): Centrum pro rodinu Náruč oslavilo své dvacetiny

 
Dvacet let působí Centrum pro rodinu Náruč v Turnově jako místo ke společnému hraní, zpívání, výletům, ale i k učení se nových dovedností pro rodiny s dětmi. A náruč rozevírá až do Mnichova Hradiště nebo Mladé Boleslavi.
16.01.2020 02:11 |

podobné články

Richterová (Piráti): Čím déle budou muset být rodiče doma, tím větší hrozí výpadek příjmu

 
Piráti ve Sněmovně navrhli, aby bylo ošetřovné v době pandemie nově vypláceno i rodičům desetiletých a jedenáctiletých dětí. I když je řada dětí v tomto věku samostatná, neplatí to u všech a je důležité u rodin zohlednit jejich individuální domácí situaci, vysvětlila záměr Olga Richterová, první místopředsedkyně Pirátské strany. Sněmovna návrh nepodpořila.
22.10.2020 16:40 |

podobné články

Piráti a převzetí moci. Bude to tvrdý boj, ale dokážeme to, věří Richterová

 
Pirátská poslankyně Olga Richterová uznala, že se jí se zaléváním květin v kanceláři žlutou konvičkou nepodařilo „obnovit rovnováhu přírody“. Piráti jsou podle ní po kritice jejich kampaně poučeni a „připraveni na tvrdý boj o naši zemi“. Právě bez tvrdého boje prý převzetí moci po říjnových volbách není možné. „Víme, že vrátit naší zemi budoucnost bez boje není možné. A že to bude tvrdý boj. Ale o to víc jsme odhodlaní dokázat to!“ burcuje Richterová.
20.07.2021 16:25 |

podobné články

Pardubický kraj: Poznáváli jsme systém péče o ohrožené děti v Nizozemí

 
Pardubický kraj se už několik let inspiruje v péči o ohrožené děti v zemích, kde s moderními metodami mají již víceleté zkušenosti – ve Velké Británii, Francii, ve Skandinávii nebo teď aktuálně v Nizozemsku, odkud se právě vrátila skupina složená z pracovníků odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví a hlavně z ředitelů jednotlivých zařízení péče o ohrožené děti.
26.11.2018 12:20 |

podobné články

Richterová (Piráti): Pomáhat lidem v sociálně vyloučených lokalitách musíme cíleně a systematicky

 
Olga Richterová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, spolu s Lucií Fukovou, vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny, a se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj a organizace věnující se sociálním službám v pondělí navštívili sídliště Borek v České Třebové, které je ohrožené sociálním vyloučením.
14.03.2023 22:25 |

podobné články

Víc peněz na nové posty ve vládě teď, úspora do budoucna. Richterová vysvětlovala „trafiky“

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) je spokojená s výsledky voleb vedoucích míst v Pirátské straně. Staronový předseda strany Ivan Bartoš si prý znovuzvolení zasloužil, protože pro Piráty za posledních dvanáct let udělal více než kdokoliv jiný. Sama Richterová už ale o post místopředsedkyně neusilovala, protože se prý cítí zodpovědná za volební fiasko Pirátů ve sněmovních volbách.
10.01.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2970 článků) , Sam Sam (758 článků)

„Dořeknu větu“. „Není možné“. Pirátka Richterová vypnula Babišovi mikrofon

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) jako předsedající schůze při interpelacích vypnula mikrofon Andreji Babišovi, který hovořil nad časový limit. „Musím měřit všem stejně,“ prohlásila Richterová směrem k Babišovi, který i přes výzvy pokračoval v řečnění.
12.05.2022 19:10 |

podobné články

Proč manželství pro všechny? Richterová má jasno: Kvůli sebevraždám!

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) tvrdí, že přijetí zákona o „manželství pro všechny“ razantně sníží počet sebevražd mladých lidí. „Ukazuje se na těch zkušenostech ze zemí, kde to postupně zavedli a jsou to i země, jako katolické Irsko nebo katolické Španělsko, že zkrátka klesají počty sebevražd,“ uvedla Richterová.
18.08.2022 16:15 |

podobné články

Richterová (Piráti): Manipulátorům se musíme postavit

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová vyhrála na konci minulého roku pravomocně soudní spor s dezinformátorkou Nelou Liskovou, která o ní vědomě šířila poškozující lži na internetu. Soud dezinformátorce nařídil zaplatit pokutu ve výši 50 tisíc korun. Olga Richterová daruje odškodné v plné výši neziskovým organizacím, které bojují s dezinformacemi, násilím či podporují mediální vzdělávání na školách.
28.04.2023 19:15 |

podobné články

Pirátka Richterová naříká. Orbán je „riziko“. Mluví totiž o Slovensku

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) varuje před maďarským premiérem Viktorem Orbánem a jeho nacionalistickým viděním světa. Orbána označuje za bezpečnostní riziko, zejména s ohledem na opakující se provokace ohledně tzv. Velkého Maďarska, které zahrnuje celé Slovensko a velká území dalších států. „Orbán cíleně přiživuje sny o překreslování hranic – a to v době Ruskem vedené agresivní války, jejímž cílem je právě překreslit hranice,“ srovnává Richterová.
14.08.2023 13:45 |

podobné články

„Berňák“ povede Janečkova zástupkyně Richterová. Odcházející šéf má nový flek

 
Finanční správa bude mít novou šéfovou. Dosavadního generálního ředitele Martina Janečka vystřídá po svátcích Tatjana Richterová. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) už dříve kritizovala komunikaci „berňáku“ i to, že úřad kontroloval například veselky novomanželů. Richterová byla i v předchozím vedení Generálního finančního ředitelství. A Janeček už má nové místo.
21.12.2018 05:30 |

podobné články

Ředitelka berňáku Richterová skončí. Nový šéf má mít „proklientský“ přístup, říká Stanjura

 
Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k dnešnímu dni požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. ČTK o tom informovalo ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.
28.01.2022 18:05 |

podobné články

Richterová (Piráti): Porodnost nepodpoří vysoká mateřská pro bohaté

 
Piráti chtějí porodnost zvýšit tím, že rodičům lépe umožní skloubit práci a péči o malé děti. Mezi takové nástroje patří flexibilní a zkrácené pracovní úvazky a kvalitní zařízení pro předškolní péči o děti, například mikrojesle. Pirátská poslankyně a místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku PS PČR Olga Richterová proto nepodporuje pozměňovací návrh TOP 09 ke zrušení zastropování peněžitého příspěvku v mateřství.
15.03.2018 20:50 |

podobné články

Klokánky pro ohrožené děti bojují o přežití, šesti hrozí zánik

 
Šestici Klokánků pro ohrožené děti hrozí, že budou muset koncem roku ukončit činnost. Mají totiž celkovou kapacitu 263 míst, což je více, než připouští zákon o sociálně právní ochraně, podle něhož může být v jednom zařízení umístěno maximálně 28 dětí. Problémem je i jejich financování, upozornila ve čtvrtek šéfka Fondu ohrožených dětí (FOD) Marie Vodičková, která by uvítala prodloužení výjimky pro počty dětí.
18.09.2014 12:40 |

podobné články