Článek

Richard Seemann: SPD, Zelení a FDP na cestě k Semaforu

 
Po dosavadních průzkumných rozhovorech chtějí SPD, Zelení a FDP do pátku zpracovat dokument, na jehož základě lze rozhodnout, zda zahájí koaliční jednání. To řekl generální tajemník FDP Wissing po jednáních v Berlíně. Vyjádřil se společně se svými kolegy z SPD a Zelených, Klingbeilem a Kellnerem. Nyní se v sondách blíží hodina pravdy. Generální tajemník sociálních demokratů Klingbeil řekl, že si je jist, že překážky lze společně překonat. To by mohla být dobrá věc. Spolkový manažer Zelených Kellner vysvětlil, že počet shod se zvýšil a počet rozdílů se zmenšil, jak konstatuje ARD.
13.10.2021 16:05 |

podobné články

Podobné články

Němci skládají vládu, která vystřídá Merkelovou. Zelení a svobodní demokraté zasedli ke stolu

 
Zelení a svobodní demokraté (FDP) již zahájili předběžná jednání o budoucí německé vládní koalici. Šéf liberální FDP Christian Lindner na instagramu zveřejnil společnou fotografii s oběma spolupředsedy Zelených Annalenou Baerbockovou a Robertem Habeckem z úterní schůzky, ke které v popisku napsal, že hledají společné postoje. Tato dvojice stran zastává klíčovou roli, protože vítězní sociální demokraté Olafa Scholze a ani druhá konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta se bez nich v cestě do kancléřství neobejde. Teoreticky možné je sice pokračování velké koalice SPD a CDU/CSU, to je ale nyní nepravděpodobné.
29.09.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Armin Laschet (19 článků) , Robert Christian (1 článek) , Robert Scholz (1 článek)

Richard Seemann: Německo - Je to složité, je to složité

 
Předseda frakce křesťanské unie Ralph Brinkhaus v rozhovoru pro ARD jasně řekl, že si nemůže nárokovat vládu. Přesto chce, podle svých slov, nabídnout jednání Zeleným a liberální FDP, protože společná dohoda by byla "dobrým kompromisem". Chce proto nyní po svém znovuzvolení do čela parlamentní frakce CDU/CSU ve Spolkovém sněmu aktivně nabídnout Zeleným a FDP předběžné rozhovory o možném vládním spojenectví.
30.09.2021 22:40 |

podobné články

Richard Seemann: Cílem Scholze je vláda před Vánocemi

 
Rychlá koaliční jednání se Zelenými a FDP nejsou jen formou, řekl v rozhovoru pro ARD Tagesthemen kandidát kancléře SPD Olaf Scholz. Rozhodujícího pokroku však bylo dosaženo v otázkách, které by mohly způsobit potíže, takže před Vánocemi by chtěl být novým spolkovým kancléřem, řekl dosavadní spolkový vicekancléř a ministr.
18.10.2021 16:30 |

podobné články

Merkelová vládu nesložila. Německu vládne povolební pat

 
Více než čtyři trvající rozhovory o nové německé vládě mezi konzervativní CDU/CSU, Zelenými a svobodnými demokraty (FDP) ztroskotaly. Kvůli neshodám je definitivně ukončila FDP, která nyní čelí kritice, že se odmítla dohodnout. Protože levicová SPD nadále trvá na svém místě v opozici, čekají pravděpodobně Německo předčasné volby. Zatím není jasné, zda se jich zúčastní i kancléřka a šéfka CDU/CSU Angela Merkelová.
20.11.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2784 článků)

Eman Pluhař: SPD mezi opozicí a konkursem

 
S budoucí trojkoaliční vládou (CDU/CSU+FDP+Zelení) vedenou A. Merkelovou počítala SPD nejen napevno, ale i s jistou dávkou úlevy, že se bude moci věnovat svému vlastnímu reformačnímu úsilí. O to víc ji zpráva o krachu sondovacích jednání zastihla jako blesk z čistého nebe. Navíc se okamžitě ocitla pod tlakem všemožných kázání o blahu země a státně-politické odpovědnosti, ačkoliv si v SPD sotva kdo dokáže představit něco horšího než Velkou koalici.
24.11.2017 21:35 |

podobné články

Schäffler (FDP): Řecko bude šetřit, nebo půjde z eurozóny

 
Řecko musí zvážit své další setrvání v eurozóně. Ekonomickému listu Handelsblatt to řekl německý politik Frank Schäffler, jehož svobodní demokraté (FDP) jsou v koalici s konzervativci (CDU) Angely Merkelové.
22.04.2010 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2784 článků)

WikiLeaks: Německá FDP vyhodila špiona Američanů

 
Německá liberální strana FDP dala výpověď svému členovi a zaměstnanci Helmutu Metznerovi, informuje ve středu webový portál deníku Bild.
08.12.2010 17:50 |

podobné články

Opozice tlačí na Merkelovou: Koalice už není schopná vládnout, vyhlaste předčasné volby!

 
Po debaklu vládních svobodných demokratů (FDP) v nedělních berlínských volbách vyzvala německá opozice kancléřku Angelu Merkelovou k předčasným volbám. Výsledek FDP, kteří se vůbec nedostali do berlínského zemského sněmu, podle opozičních politiků potvrdil, že kancléřčina středopravá koalice už není schopná vlády.
19.09.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2784 článků)

Merkelová hledá parťáky a rozjela rozhovory o nové vládě: „Nebude to jednoduché“

 
V Berlíně ve středu začalo vyjednávání o nové německé vládě. Zástupci konzervativní unie CDU/CSU, včetně kancléřky Angely Merkelové (CDU), se v poledne sešli se svobodnými demokraty (FDP), odpoledne povedou rozhovory se Zelenými. Očekává se, že fáze předběžných rozhovorů bude trvat několik týdnů. Nesourodá koalice konzervativní CDU/CSU, liberální FDP a levicových Zelených dosud na celoněmecké úrovni nikdy nevznikla.
18.10.2017 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2784 článků)

V Německu krachlo jednání o vládě. Skončí Merkelová jako kancléřka?

 
Rozhovory o nové německé vládě v noci na pondělí ztroskotaly. Více než čtyřtýdenní vyjednávání s konzervativní unií CDU/CSU a Zelenými se kvůli přetrvávajícím neshodám rozhodli ukončit svobodní demokraté (FDP). Zástupci CDU a Zelených postup FDP kritizují. Německo nyní zřejmě čekají předčasné volby. Podle některých pozorovatelů by v nich už znovu na kancléřku nemusela kandidovat Angela Merkelová (CDU).
20.11.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2784 článků)

Jan Urbach: Únava z Mekelové! FDP chce omezit funkční období kancléře

 
Předseda německé Svobodné demokratické strany (FDP) Christian Lindner prohlásil v rozhovoru pro list „Bild am Sonntag“, že funkční období německého kancléře by mělo být omezeno na 8-10 let.
31.07.2018 07:40 |

podobné články

Richard Seemann: Němečtí a rakouští Zelení měli své sjezdy

 
Společenství 90/Zelení vstupují do volební kampaně do Spolkového sněmu s požadavkem sociálně-ekologické restrukturalizace společnosti. Ve volebním programu přijatém na třídenní digitální konferenci strany s názvem „Německo, všechno je možné“ mimo jiné vyzývají k okamžitému programu ochrany klimatu.
14.06.2021 17:45 |

podobné články

Trochu kočkopes, pustil se do českého semaforu Prymula. Zruší mapu nákazy?

 
Za vznikem takzvaného semaforu, který ukazuje riziko nákazy v jednotlivých okresech, byly politické tlaky, řekl dnes v České televizi ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). On sám měl s jeho vznikem „trochu problém“. Současnou situaci kolem semaforu považuje za kočkopsa. Za jeho problém označil, že mapuje situaci, která již byla. „My potřebujeme zastavit vir dopředu,“ uvedl.
22.09.2020 20:25 |

podobné články

Richard Seemann: Sociální demokraté vyhráli volby v Hamburku

 
Německá sociální demokracie SPD zůstává v zemských volbách v druhém největším spolkovém městě Hamburku nejsilnější silou. Zelení, kteří doposud s ní jsou ve společné koalici, výrazně zlepšily svou pozici a zdvojnásobením svých voličů jsou na druhém místě.
24.02.2020 22:06 |

podobné články

Richard Seemann: Týden před volbami je stále SPD v čele před CDU/CSU

 
Podle politického barometru ZDF nedochází ani týden před spolkovými volbami ke změně v peletonu jednotlivých stran:. Sociální demokracie je na vedoucí pozici před křesťanskými stranami a Zelení mírně ztrácejí jako třetí v pořadí, ale nikdo jejich pozici neohrožuje. Situace v pořadí stran zůstává velmi stabilní a ani po televizní debatě na veřejnoprávních ARD a ZDF nedošlo v projekci na Politbarometru téměř k žádnému pohybu.
20.09.2021 16:30 |

podobné články

Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám

 
Přestože konec minulého roku strávil nemocný v posteli, letos už se slovenský zpěvák Richard Müller opět ohání. Své poslední album Ešte si vydal pro radost na vinylové desce, chystá pokračování turné Potichu a před dvěma týdny se mu narodil syn Markus. Další články k tématu: Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna Richard Müller je stále Potichu, přidává koncerty svého turné RECENZE: Richard Müller má na novince Ešte energii i dobré nápady
22.02.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (375 článků) , Richard Müller (375 článků)

Richard Müller: Chtěl jsem zhubnout, ale nepovedlo se

 
Zpěvák Richard Müller si postěžoval, že se na své podzimní turné Hlasy nestačil připravit podle svých představ. Měl několik předsevzetí, která však nesplnil. Další články k tématu: Obejdu se bez kapely, láká na netradiční turné Richard Müller Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna
06.09.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (375 článků) , Richard Müller (375 článků)

Richard Gere se po jedenácti letech rozešel s manželkou

 
Herec Richard Gere a jeho žena Carey Lowellová se rozhodli rozejít po jedenácti letech manželství. Podle přátel páru spolu manželé nežijí už pár měsíců a jejich právníci připravují podklady pro rozvod. Další články k tématu: Crawfordová o konci manželství s Gerem: Mohl za to velký věkový rozdíl Richard Gere se po delší době ukázal s manželkou, bývalou Bond girl Richard Gere dražil sbírku kytar. Nejdražší skoro za dva miliony korun Lancelot a princ z Pretty Woman dostane cenu. Řím se pokloní Gereovi Ženami zbožňovaný Richard Gere v aukci prodá kytary. Sbíral je 20 let
30.09.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Gere (190 článků) , Carey Lowell (12 článků)

Německá vláda odzvonila jádru

 
Německý Spolkový sněm dnes schválil vládou navrhované postupné odstavení jaderných elektráren do roku 2022. Pro plán hlasovali jak poslanci vládních křesťanských (CDU/CSU) a svobodných (FDP) demokratů, tak i opoziční sociální demokraté (SPD) a Zelení.
30.06.2011 14:10 |

podobné články