Článek

Richard Seemann: Rakousko vyhlásilo Wiesenthalovu cenu

 
Rakouská Národní rada – jedna ze dvou komor parlamentu – vyhlásila Cenu Simona Wiesenthala (1908-2005), proslulého „lovce“ nacistických zločinců. Bude udělována jednou ročně až třem osobám nebo skupinám - jako vyznamenání pro jejich společenské nasazení v boji proti antisemitismu a pro osvětlování holocaustu. Cena má dvě třídy, hlavní bude dotována 15tisíci euro a dvě vedlejší 7.500 euro. Udělovány budou prostřednictvím Národního rakouského fondu.
09.07.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Richard Simon (9 článků)
Podobné články

Richard Seemann: Rakousko vyhlásilo třídenní státní smutek

 
Po teroristickém útoku v centru Vídně je mezinárodní společenství šokováno a projevilo solidaritu s Rakouskem. Hlavy států a předsedové vlád z desítek zemí útok ostře odsoudili. Již v pondělí večer těsně po atentátu došlo k četným reakcím z celého světa.
05.11.2020 07:40 |

podobné články

Richard Gere se po jedenácti letech rozešel s manželkou

 
Herec Richard Gere a jeho žena Carey Lowellová se rozhodli rozejít po jedenácti letech manželství. Podle přátel páru spolu manželé nežijí už pár měsíců a jejich právníci připravují podklady pro rozvod. Další články k tématu: Crawfordová o konci manželství s Gerem: Mohl za to velký věkový rozdíl Richard Gere se po delší době ukázal s manželkou, bývalou Bond girl Richard Gere dražil sbírku kytar. Nejdražší skoro za dva miliony korun Lancelot a princ z Pretty Woman dostane cenu. Řím se pokloní Gereovi Ženami zbožňovaný Richard Gere v aukci prodá kytary. Sbíral je 20 let
30.09.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Gere (189 článků) , Carey Lowell (12 článků)

Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám

 
Přestože konec minulého roku strávil nemocný v posteli, letos už se slovenský zpěvák Richard Müller opět ohání. Své poslední album Ešte si vydal pro radost na vinylové desce, chystá pokračování turné Potichu a před dvěma týdny se mu narodil syn Markus. Další články k tématu: Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna Richard Müller je stále Potichu, přidává koncerty svého turné RECENZE: Richard Müller má na novince Ešte energii i dobré nápady
22.02.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (370 článků) , Richard Müller (370 článků)

Richard Müller: Chtěl jsem zhubnout, ale nepovedlo se

 
Zpěvák Richard Müller si postěžoval, že se na své podzimní turné Hlasy nestačil připravit podle svých představ. Měl několik předsevzetí, která však nesplnil. Další články k tématu: Obejdu se bez kapely, láká na netradiční turné Richard Müller Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna
06.09.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (370 článků) , Richard Müller (370 článků)

Richard Seemann: Rakousko bude v neděli volit

 
V neděli může přistoupit v Rakousku k volebním urnám více jak šest a půl milionu občanů, aby rozhodli o složení rakouské národní rady - dolní komory parlamentu. Volit však mohli již od 18.září prostřednictvím pošty a vybrat si tak z deseti celostátně kandidujících stran , nebo dalších šesti v jednotlivých spolkových zemích svého bydliště.
12.10.2017 09:25 |

podobné články

Richard Seemann: Rakousko je proti stanovení uprchlických kvót

 
Rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz rozhodně vystoupil při berlínských jednání s Angelou Merkelovou proti stanovení uprchlických kvót. Nenamlouvejme si, že tím vyřešíme uprchlickou otázku, prohlásil nejmladší evropský premiér. Řešení tohoto problému vidí v ochraně vnějších hranic Unie a pomoci na místě jeho vzniku.
19.01.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2703 článků)

Richard Seemann: Rakousko učinilo rozhodné opatření proti koronaviru

 
Rakouská vláda s okamžitou platností vyhlásila rozhodná opatření k zabránění nekontrolovatelného šíření epidemie koronaviru. Především byly uzavřeny hranice pro Italy, kromě těch, kteří mají zdravotní potvrzení, že nejsou postiženi koronavirem.
11.03.2020 22:50 |

podobné články

Richard Seemann: Rakousko řeší problémy sexuálních pracovnic

 
V sobotu rakouským parlamentem ústavní většinou přijatý protivirový balíček obsahuje též řadu sociálních opatření chránících před ztrátou příjmů v důsledku vzniklé situace. Týká se to i zahraničních pracovníků, kteří po uzavření hranic musejí pobývat nadále v Rakousku. S jednou početnou skupinou se zatím nepočítá, poskytovateli sexuálních služeb.
08.04.2020 21:46 |

podobné články

Richard Seemann: V Horních Rakousích bylo obnoveno nošení roušek

 
Náš jižní soused - Horní Rakousko - s okamžitou platností od čtvrtka obnovil všeobecnou povinnost ve veřejných místnostech nosit roušky. Oznámili to zemský hejtman Thomas Stelzer a vicehejtmanka pro veřejné zdravotnictví za lidovou stranu Christina Haberlenderová.
09.07.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Thomas (4 články) , Richard Thomas (4 články) , Richard Thomas (4 články)

Richard Seemann: Hluboká roztržka v rakouské koalici

 
Tyrkysově modro zelená vládní rakouská koalice lidové a zelené strany se dostala v uprchlické otázce k hluboké roztržce. V přijetí migrantů z vyhořelého tábora Moria na ostrově Lesbos koalice není schopna najít společnou řeč. Zatímco lidovecký kancléř Sebastian Kurz v sobotu zdůraznil, že Rakousko nikoho nepřijme, zelený vicekancléř Werner Kogler pokračujte v jednání s odkazem na další evropské země a na řadu jejich výzev vůči Vídni.
14.09.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Werner Kurz (2 články) , Sebastian Sebastian (70 článků)

Richard Seemann: Rakousko zostřuje opatření proti koronaviru

 
Na mimořádné tiskové konferenci rakouské spolkové vlády její kancléř Sebastian Kurz oznámil že od pondělí se zostřují protivirová opatření. Děje se tak proto, že počet nakažených koronavirem v poslední době prudce vzrostl, obdobně jako u nás.
19.09.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (70 článků)

Richard Seemann: Rakousko slaví sté výročí ústavy

 
Historie spolkové ústavy úzce souvisí s dějinami Rakouska. Hodinou narození byl 1. říjen 1920, kdy byla uzákoněna.
03.10.2020 10:05 |

podobné články

Richard Seemann: Rakousko slaví státní svátek virtuálně

 
Státní svátek Rakouska, který připadá na 26. říjen uvítal v jeho předvečer spolkový kancléř Sebastian Kurz prohlášením k obyvatelstvu, motto „Situace je extrémně vážná“.
26.10.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (70 článků)

Richard Seemann: Rakousko zmírňuje opatrněji než Česko

 
Na mimořádné tiskové konferenci rakouské spolkové vlády kancléř Sebastian Kurz se svým vicekancléřem, ministry zdravotnictví a vnitra informoval o částečném uvolnění dosavadních přísných protiepidemických opatření.
04.12.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (70 článků)

Richard Seemann: EMA konečně zahájí kontrolu Sputniku

 
Zatímco Rakousko a nyní i Německo již jedná o objednávce „Sputniku V“ s Ruskem, což bylo oznámeno na včerejším jednání ministrů zdravotnictví EU, Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) teprve příští týden začne přezkoumávat její vědeckou kvalitu.
09.04.2021 07:40 |

podobné články

Richard Gere se po delší době ukázal s manželkou, bývalou Bond girl

 
Herec Richard Gere a Carey Lowellová jsou manželé už devět let, přesto se společně ukazují jen zřídka. Na filmovém festivalu v Římě ale udělali výjimku. Bývalá Bond girl na červeném koberci vedle svého manžela skutečně zářila. Další články k tématu: Richard Gere dražil sbírku kytar. Nejdražší skoro za dva miliony korun Lancelot a princ z Pretty Woman dostane cenu. Řím se pokloní Gereovi Spisovatel Richard Gere podvádí Ameriku Sharon Stone si lehla na klavír a líbala Richarda Gerea Gere točí v Bosně a chce potkat Karadžiče Gere spadl z koně a polámal se
06.11.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Sharon Stone (298 článků) , Richard Gere (189 článků) , Carey Lowell (12 článků)

ŠKODA: Dieter Seemann novým členem představenstva

 
Od 15. října 2014 bude Dieter Seemann novým členem představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast nákupu.
04.09.2014 15:06 |

podobné články

Na seznam UNESCO přibyl telegram, který začal 1. světovou válku

 
Na seznam světového kulturního dědictví Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) v pátek přibyl telegram, kterým Rakousko-Uhersko vyhlásilo v roce 1914 válku Srbsku. Podle historiků šlo o vůbec první telegrafické vyhlášení války. O přijetí dokumentu na seznam UNESCO požádal srbský státní archiv už loni u příležitosti stého výročí začátku 1. světové války. Ve francouzštině ho sepsal tehdejší rakousko-uherský ministr zahraničí, hrabě Leopold Berchtold z Uherčic. "Telegram je jedinečným svědectvím světové diplomacie a mezinárodně významným dokumentem," uvedlo UNESCO. Vyhlášení války Srbsku z 28. července 1914 stálo na počátku více než čtyř let bojů první světové války.
19.12.2015 00:45 |

podobné články

Ministerstvo práce vyhlásilo poslední ze čtyř tendrů na nový informační systém

 
Ministerstvo práce vyhlásilo dnes poslední ze čtyř tendrů na dodavatele nového informačního systému. Zakázka za odhadovanou cenu 289 milionů korun bez DPH se týká provozního integračního prostředí. Má zajistit chod agend zaměstnanosti, sociálních dávek či ochrany dětí. Smlouvu by chtěl resort podepsat začátkem května, platit by měla do konce roku 2018. Vyplývá to ze zadávací dokumentace. Podmínky dnes zveřejnil věstník veřejných zakázek.
31.12.2014 12:17 |

podobné články