Článek

Richard Seemann: Rakouská opozice mluví o skandálu ministra financí

 
Ve čtvrtek vyzvala jednotně opozice k rezignaci rakouského lidoveckého spolkového ministra financí Gernota Blümela.
27.03.2021 10:05 |

podobné články

Podobné články

Richard Seemann: Rakouská vláda zvýšila důchody

 
Rakouská vláda se rozhodla zvýšit důchody pro příští rok. Jejich podstatou je, že malé a střední důchody získávají vyšší procento. Malé důchody do tisíc eur se zvýší o 3,5 procenta.
04.10.2020 09:15 |

podobné články

Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám

 
Přestože konec minulého roku strávil nemocný v posteli, letos už se slovenský zpěvák Richard Müller opět ohání. Své poslední album Ešte si vydal pro radost na vinylové desce, chystá pokračování turné Potichu a před dvěma týdny se mu narodil syn Markus. Další články k tématu: Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna Richard Müller je stále Potichu, přidává koncerty svého turné RECENZE: Richard Müller má na novince Ešte energii i dobré nápady
22.02.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (370 článků) , Richard Müller (370 článků)

Richard Müller: Chtěl jsem zhubnout, ale nepovedlo se

 
Zpěvák Richard Müller si postěžoval, že se na své podzimní turné Hlasy nestačil připravit podle svých představ. Měl několik předsevzetí, která však nesplnil. Další články k tématu: Obejdu se bez kapely, láká na netradiční turné Richard Müller Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna
06.09.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (370 článků) , Richard Müller (370 článků)

Richard Gere se po jedenácti letech rozešel s manželkou

 
Herec Richard Gere a jeho žena Carey Lowellová se rozhodli rozejít po jedenácti letech manželství. Podle přátel páru spolu manželé nežijí už pár měsíců a jejich právníci připravují podklady pro rozvod. Další články k tématu: Crawfordová o konci manželství s Gerem: Mohl za to velký věkový rozdíl Richard Gere se po delší době ukázal s manželkou, bývalou Bond girl Richard Gere dražil sbírku kytar. Nejdražší skoro za dva miliony korun Lancelot a princ z Pretty Woman dostane cenu. Řím se pokloní Gereovi Ženami zbožňovaný Richard Gere v aukci prodá kytary. Sbíral je 20 let
30.09.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Gere (189 článků) , Carey Lowell (12 článků)

ŠKODA: Dieter Seemann novým členem představenstva

 
Od 15. října 2014 bude Dieter Seemann novým členem představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast nákupu.
04.09.2014 15:06 |

podobné články

Richard Seemann: Mezinárodní veřejnost vyzývá k bojkotu Vídně

 
Řada význačných osobností mezinárodního života vyzvala k bojkotu představitelů pravicově populistické Svobodné strany Rakouska FPÖ v nové koalici vládnoucí spolu s lidovci ÖVP.
30.12.2017 21:50 |

podobné články

Richard Seemann: Pamela Rendi-Wagnerová v čele rakouské sociální demokracie

 
V sobotu bylo rozhodnuto stranickým prezidiem po rozporuplných informacích, že bývalá spolková ministryně zdravotnictví, poslankyně Národní rady 47letá Pamela Rendi Wagnerová bude zvolena předsedkyní Sociálně demokratické strany Rakouska SPÖ. Jejím manželem je bývalý rakouský velvyslanec v Izraeli Michael Rendi s kterým má dvě dcery.
24.09.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Richard (13 článků) , Michael Michael (1643 článků)

Richard Seemann: Bývalý šéf rakouské sociální demokracie opouští politiku

 
Prezidium Sociálně demokratické strany Rakouska SPÖ se v neděli rozhodlo, že navrhuje Andrease Schiedera za svého vedoucího kandidáta do eEvropského parlamentu, které se budou konat na jaře příštího roku.
08.10.2018 17:06 |

podobné články

Richard Seemann: Rakousko učinilo rozhodné opatření proti koronaviru

 
Rakouská vláda s okamžitou platností vyhlásila rozhodná opatření k zabránění nekontrolovatelného šíření epidemie koronaviru. Především byly uzavřeny hranice pro Italy, kromě těch, kteří mají zdravotní potvrzení, že nejsou postiženi koronavirem.
11.03.2020 22:50 |

podobné články

Richard Seemann: Rakousko vyhlásilo Wiesenthalovu cenu

 
Rakouská Národní rada – jedna ze dvou komor parlamentu – vyhlásila Cenu Simona Wiesenthala (1908-2005), proslulého „lovce“ nacistických zločinců. Bude udělována jednou ročně až třem osobám nebo skupinám - jako vyznamenání pro jejich společenské nasazení v boji proti antisemitismu a pro osvětlování holocaustu. Cena má dvě třídy, hlavní bude dotována 15tisíci euro a dvě vedlejší 7.500 euro. Udělovány budou prostřednictvím Národního rakouského fondu.
09.07.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Richard Simon (9 článků)

Richard Seemann: Rakouská turistická ekonomika je v problémech

 
Rozjezd letní turistiky je pomalý a úpadek obrovský - konstatoval generální ředitel Statistiky Austria Tobias Thomas. Začala se sice pomalu rozjíždět od června, kdy byly uvolněny zákazy při potlačování pandemie, ale stále zůstává výrazně pod údaji z předchozího roku.
29.07.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Thomas (4 články) , Richard Thomas (4 články) , Richard Thomas (4 články) , Tobias Tobias (19 článků)

Richard Seemann: Hluboká roztržka v rakouské koalici

 
Tyrkysově modro zelená vládní rakouská koalice lidové a zelené strany se dostala v uprchlické otázce k hluboké roztržce. V přijetí migrantů z vyhořelého tábora Moria na ostrově Lesbos koalice není schopna najít společnou řeč. Zatímco lidovecký kancléř Sebastian Kurz v sobotu zdůraznil, že Rakousko nikoho nepřijme, zelený vicekancléř Werner Kogler pokračujte v jednání s odkazem na další evropské země a na řadu jejich výzev vůči Vídni.
14.09.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Werner Kurz (2 články) , Sebastian Sebastian (68 článků)

Richard Seemann: Rakousko slaví sté výročí ústavy

 
Historie spolkové ústavy úzce souvisí s dějinami Rakouska. Hodinou narození byl 1. říjen 1920, kdy byla uzákoněna.
03.10.2020 10:05 |

podobné články

Richard Seemann: Závěrečná diskuse před vídeňskými volbami

 
Špičkoví kandidáti jednotlivých politických stran uzavřeli svou předvolební diskusi před nedělními vídeňskými volbami dvouhodinovým vystoupením v rakouské veřejnoprávní ORF. Ústředním problémem byla otázka boje s koronavirem, který plnou silou zasáhl hlavní město Rakouska.
09.10.2020 11:00 |

podobné články

Richard Seemann: Sociální demokraté drtivě vyhráli ve Vídni

 
Nedělní volby do zemského vídeňského sněmu a městských okrsků podle předběžných výsledků vyhrála přesvědčivým způsobem Sociálně demokratická strana Rakouska (SPÖ). Není pochyb o tom, že její 59letý starosta Michael Ludwig tak obhájil své místo.
12.10.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Richard (13 článků) , Michael Michael (1643 článků) , Michael Richard (1 článek)

Richard Seemann: Rakousko slaví státní svátek virtuálně

 
Státní svátek Rakouska, který připadá na 26. říjen uvítal v jeho předvečer spolkový kancléř Sebastian Kurz prohlášením k obyvatelstvu, motto „Situace je extrémně vážná“.
26.10.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (68 článků)

Setkají se ministři životního prostředí Česka a Rakouska Hardegg (Rakousko) 21. července (ČTK) - Po šesti letech se dnes potkají ministři Česka a Rakouska, kteří mají v gesci životní prostředí, a to v sídle rakouského Nationalpark Thayatal v Hard

 
Po šesti letech se dnes potkají ministři Česka a Rakouska, kteří mají v gesci životní prostředí, a to v sídle rakouského Nationalpark Thayatal v Hardeggu nedaleko Znojma. Richard Brabec bude s rakouským kolegou Andräem Rupprechterem hovořit o evropských otázkách ochrany klimatu, ovzduší a přírody.
21.07.2015 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (451 článků)

Richard Seemann: V Německu se vynořila nová politická strana Patriotů

 
Na německé politické scéně byla ustavena nová krajně pravicová strana Patriotů. Vzešla z útrob Alternativy pro Německo, která o víkendu měla sjezd zabývající se květnovými volbami do evropkého parlamentu. Zakladatelem se stal 44letý André Poggenburg, bývalý ze strany vyloučený dlouholetý předseda její Sasko - Anhalské organizace, kde v tamním zemském sněmu byl vůdcem opozice.
14.01.2019 18:30 |

podobné články

Richard Seemann: Rakouský parlament žádá vysvětlení atentátu

 
Ve čtvrtek byl v rakouském parlamentu projednáván teroristický útok v centru Vídně, který měl za následek čtyři mrtvé a 23 zraněných osob. Důraz byl kladen na chyby, které umožnily předčasné propuštění z vězení hlavního pachatele tohoto zločinu. Opozice za to kritizovala spolkovou vládu a žádá reformu Spolkového úřadu pro ochranu ústavy a boje proti terorismu BVT.
07.11.2020 07:35 |

podobné články