Článek

Richard Seeman: Ve Švýcarsku počet případů korony opět výrazně stoupá

 
Současně se také zvyšuje počet lidí, kteří jsou proti viru očkováni, i když ne tak rychle. Pro Spolkovou radu – vládu, to znamená, že v současné době nedochází k žádnému zpřísňování, ale zároveň ani k uvolňování. Má to smysl z vědeckého hlediska? Komentuje to vědecký redaktor SRF, že dnešní situaci je velmi těžké posoudit.
16.08.2021 07:30 |

podobné články

Podobné články

Německá katedrála oprášila ostatky svaté Korony – patronky boje proti epidemiím

 
Je to světice, která patří mezi ty dnes už spíše zapomenuté. V době pandemie nového koronaviru je jméno svaté Korony – patronky boje proti epidemiím – opět připomínáno. I díky shodě jmen světice a skupiny RNA virů. Katedrála v německých Cáchách nyní ze své pokladnice vynesla na světlo relikviář s ostatky svaté Korony a připravila ho k vystavení až krize pomine.
26.03.2020 05:30 |

podobné články

Zoufalí Řekové: Úmyslně se nakazí virem HIV, aby dostali peníze!

 
Se šokující zprávou přišla světová zdravotnická organizace WHO. Z ní vyplývá, že v Řecku se z důvodu ekonomické krize šíří dobrovolná infikace virem HIV a roste počet sebevražd. Infikovaným přitom v Řecku náleží pomoc v hodnotě 700 eur měsíčně (cca 19 000 korun). šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html V Řecku, které je jednou z nich, se údajně šíří dobrovolná infikace virem HIV a prudce tam rovněž stoupá počet sebevražd. Čtěte více na: http://www.denik.cz/ze_sveta/v-recku-pry-pribyva-lidi-kteri-se-dobrovolne-nakazi-hiv-20131126.html
27.11.2013 07:57 |

podobné články

ČT začne natáčet seriál Láska v čase korony

 
Navzdory tomu, že pandemie koronaviru před třemi týdny překazila až do odvolání většinu filmových i televizních natáčení, veřejnoprávní televize už chystá hranou novinku. Komediální seriál s názvem Láska v čase korony se začne natáčet 14. dubna ve Vokovicích a jeho premiéra se plánuje už na 27. dubna.
06.04.2020 08:50 |

podobné články

Producent Tomáš Baldýnský: Láska v čase korony je vtipná i hořká

 
Nový šestidílný sitkom Láska v čase korony, jenž bude mít premiéru v pondělí večer na ČT 1, vypráví příběhy lidí, které zaskočila pandemie koronaviru v nečekaných životních situacích. Autorem námětu i šéfem týmu scenáristů je kreativní producent České televize Tomáš Baldýnský. Seriál začal vznikat několik týdnů před dnešní premiérou.
04.05.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Baldýnský (26 článků)

Láska v čase korony: Scénář k humornému seriálu budou psát sami diváci

 
Česká televize připravila humorný pandemiální seriál s názvem Láska v čase korony. První díl se na obrazovkách objeví už v pondělí 4. května, přičemž je to rovněž jediný díl, k němuž existuje scénář. V osudech hlavních hrdinů se totiž budou odrážet skutečné příběhy diváků, kteří své náměty mohou posílat tvůrcům.
04.05.2020 18:35 |

podobné články

Galerie ČRo: Humor v době korony Miroslava Kemela

 
Další z řady zavřených síní, jejichž výstavy deník Právo svým čtenářům otevírá, je pražská Galerie Vinohradská 12 v Českém rozhlase, která má připravenou výstavu kreslíře Miroslava Kemela nazvanou Humor v době korony.
31.01.2021 10:55 |

podobné články

Jihomoravský kraj: Ohlédnutí za životem v době korony - porotci ocenili 16 soutěžících

 
Rande na dálku. Příběh, který zaujal porotu nejvíc. Jeho autor, Šimon Lantýn z Prostějova, se inspiroval aktuálním děním i vlastními zkušenostmi. Tématem 15. ročníku celostátní literární soutěže Skrytá paměť Moravy byl totiž „Život v době korony“.
28.09.2021 08:45 |

podobné články

Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám

 
Přestože konec minulého roku strávil nemocný v posteli, letos už se slovenský zpěvák Richard Müller opět ohání. Své poslední album Ešte si vydal pro radost na vinylové desce, chystá pokračování turné Potichu a před dvěma týdny se mu narodil syn Markus. Další články k tématu: Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna Richard Müller je stále Potichu, přidává koncerty svého turné RECENZE: Richard Müller má na novince Ešte energii i dobré nápady
22.02.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (375 článků) , Richard Müller (375 článků)

Takže, paní Merkelová, tady jsou čísla. A líbit se vám nebudou

 
Obliba kancléřky Angely Merkelové u německé veřejnosti dál klesá. Podle nejnovějšího politického barometru veřejnoprávní německé televize ARD ji v její azylové politice podporuje jen necelých 40 procent obyvatel. V pořadu Názory a argumenty Českého rozhlasu Plus to uvedl komentátor Richard Seeman.
19.01.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2814 článků)

Richard Seeman: Lidské ostatky v Berlíně, propletená historie

 
Kosterní pozůstatky, které se zkoumají na půdě berlínského Institutu Otto Suhra podle zjištění TAZu rozšiřují pohled na politiku paměti. Někteří lidé si možná mysleli, že se to začíná komplikovat, když více než 250 lidí bylo přítomno digitální prezentaci Svobodné univerzity v Berlíně o nálezech fragmentů lidských a zvířecích kostí na jednom z jejích pracovišť. Vykopávky, které kosti odhalily v letech 2015 a 2016, také v reakci narazily na ostrou kritiku.
09.06.2021 21:30 |

podobné články

Richard Seeman: Skončí v Německu opatření proti covidu?

 
Vzhledem opětného růstu infikovaných občanů virem Delta spolkový ministr zdravotnictví křesťanský demokrat Jens Spahn podmiňuje zrušení omezení pandemie corony v závislosti na vysokou mírou proočkovanosti. Přitom nosit roušky bude ještě trvat a obdobně to vidí i sociálně demokratická ministryně spravedlnosti Christina Lambrechtová. Spahn se v debatě o zrušení omezení opatření vyslovil pro největší opatrnost a upozornil, že s výhledem na podzim a zimu budou povinné ústěnky v interiéru stále potřeba. Ve vysílání ARD zdůraznil, že očkování má velký význam pro ty kteří chtějí podnikat, chodit na stadion nebo na večírky a navštěvovat rodinu .Tam, kde není dostatečné očkování, bude v populačních skupinách velmi mnoho infekcí, řekl ministr zdravotnictví. Doufá, že v létě projde Německem „očkovací otřes" a budou tak dodržována základní opatření, která však budou „po určitou dobu" zachována.
08.07.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Christina Tam (1 článek)

Richard Seeman: Merkelová je proti povinnému očkování

 
Spolková kancléřka Angela Merkelová důrazně odmítá zavedení povinného očkování proti koronaviru. Během včerejší návštěvy Institutu Roberta Kocha (RKI) v Berlíně prohlásila křesťansko-demokratická politička, že ochota lidí nechat se očkovat je "velmi, velmi vysoká", ale její povinnost by znamenala hazard s důvěrou. Reagovala tak na oznámení Francie a Řecka o povinném očkování zaměstnanců nemocnic a pečovatelských domů.
14.07.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2814 článků) , Roberta Richard (7 článků) , Richard Angelo (25 článků)

Richard Seeman: Švýcarsko hledá cestu k Evropské unii

 
Švýcarský ministr zahraničí Ignazio Cassis, komisař EU Johannes Hahn a komisař EU pro zahraniční věci Josep Borrell se sešli v Bruselu k neformálnímu jednání. Navzdory napjatým vztahům mezi Švýcarskem a EU po přerušení jednání o tzv. rámcové smlouvě se účastníci po jednání vyjadřovali rozhodně přátelsky.
22.07.2021 19:40 |

podobné články

Richard Seeman: V Německu začala debata o povinném očkování

 
Vstup do restaurací, kin nebo na stadiony pouze s očkováním – podle kancléřského ministra Helge Brauna by toto opatření bylo možné, pokud by byl výskyt infekce příliš vysoký. Podle křesťansko-demokratického politika by to bylo i právně přípustné. Vyzval proto lidi, aby se nechali očkovat proti koroně a oznámil, že na podzim by mohlo dojít k omezením pro neočkované.
26.07.2021 21:25 |

podobné články

Richard Seeman: Německo si připomenulo stavbu Berlínské zdi

 
Německý spolkový prezident Frank – Walter Steinmeier označil stavbu Berlínské zdi před 60 lety za osudový den pro Němce. Zničila sny a naděje, oddělila děti od rodičů a vnoučata od prarodičů a bolestivě zasáhla do životů bezpočtu lidí, řekla hlava státu na ústředním obřadu u památníku na berlínské Bernauer Strasse. Vzpomínka na stavbu zdi před 60 lety zůstává výzvou pro budoucnost, řekl. "Svoboda a demokracie nejsou nikdy přirozené, nikdy jich není dosaženo jednou provždy. Za svobodu a demokracii je třeba bojovat, ale také ji chránit, bránit a zachovávat. Svoboda a demokracie potřebují rozhodné odhodlání a nadšení. Začíná to účastí v demokratických volbách, kterou zeď tak dlouho odpírala. Pamatujte si to všichni, až se bude brzy volit nový Bundestag."
15.08.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Frank (12 článků) , Richard Svoboda (37 článků) , Richard Walter (13 článků) , Walter Walter (81 článků) , Frank Steinmeier (44 článků)

Richard Seeman: Nezadržitelný vzestup německé sociální demokracie

 
Dobré čtyři týdny před volbami do Bundestagu poznamenává Tagesschau ARD, že se SPD vyškrábala z volebního sklepa - a kandidátovi na kancléře Olafu Scholzovi se už nikdo nevysmívá. "Naléhavě chci být v kancléřství a chci být kancléřem," prohlásil vicekancléř a ministr financí a všichni se mu včetně jeho SPD strašně smáli. To bylo před rokem, kdy ho posměšně nazývali "14 procentním Olafem" nebo "Králem bez vlasti". To se stalo v srpnu 2020, kdy jej SPD jako první strana postavila do pozice kandidáta na kancléře a o něco později se objevil i stranický volební program. Ale 14 až 15 procentních bodů se zdálo být nepřekročitelným zákonem průzkumu veřejného mínění.
26.08.2021 18:40 |

podobné články

Richard Müller: Chtěl jsem zhubnout, ale nepovedlo se

 
Zpěvák Richard Müller si postěžoval, že se na své podzimní turné Hlasy nestačil připravit podle svých představ. Měl několik předsevzetí, která však nesplnil. Další články k tématu: Obejdu se bez kapely, láká na netradiční turné Richard Müller Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna
06.09.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (375 článků) , Richard Müller (375 článků)

Richard Gere se po jedenácti letech rozešel s manželkou

 
Herec Richard Gere a jeho žena Carey Lowellová se rozhodli rozejít po jedenácti letech manželství. Podle přátel páru spolu manželé nežijí už pár měsíců a jejich právníci připravují podklady pro rozvod. Další články k tématu: Crawfordová o konci manželství s Gerem: Mohl za to velký věkový rozdíl Richard Gere se po delší době ukázal s manželkou, bývalou Bond girl Richard Gere dražil sbírku kytar. Nejdražší skoro za dva miliony korun Lancelot a princ z Pretty Woman dostane cenu. Řím se pokloní Gereovi Ženami zbožňovaný Richard Gere v aukci prodá kytary. Sbíral je 20 let
30.09.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Gere (190 článků) , Carey Lowell (12 článků)

ON-LINE: Česko hlásí další den bez oběti koronaviru. Klesá i počet nových případů

 
Počet potvrzených případů covid-19 ve středu v Česku vzrostl o 59, stejně jako v úterý. Během středy nikdo na nemoc nezemřel. Celkem se už v Česku nakazilo celkem 7 563. Už osmý den po sobě se počet nově nakažených drží pod stovkou a žádný den v tomto týdnu nepřekročil počet nových případů hranici 60 osob. Nejpostiženější zemí zůstávají Spojené státy, kde v úterý počet nemocných překonal hranici milionu nakažených. Dění kolem pandemie koronaviru v Česku i ve světě pro vás sledujeme v on-line reportáži.
29.04.2020 06:05 |

podobné články