Článek

Richard Seeman: Švýcarsko hledá cestu k Evropské unii

 
Švýcarský ministr zahraničí Ignazio Cassis, komisař EU Johannes Hahn a komisař EU pro zahraniční věci Josep Borrell se sešli v Bruselu k neformálnímu jednání. Navzdory napjatým vztahům mezi Švýcarskem a EU po přerušení jednání o tzv. rámcové smlouvě se účastníci po jednání vyjadřovali rozhodně přátelsky.
22.07.2021 19:40 |

podobné články

Podobné články

České Švýcarsko oslavuje 15 let od svého vzniku

 
Národní park České Švýcarsko letos oslavuje 15 let od svého vzniku. Správa národního parku České Švýcarsko jubileum a město Krásná Lípa toto jubileum připomněly vernisáží fotografií Václava Sojky a koncertem houslového virtuosa Jaroslava Svěceného v sobotu 18. července 2015. Po boku starostů z regionu své gratulace připojili mezi jinými také náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský, ředitel Správy Národního parku Saské Švýcarsko Dietrich Butter nebo senátor Zbyněk Linhart.
21.07.2015 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svěcený (76 článků)

České Švýcarsko nabídne více akcí pro školáky

 
Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko nabídnou školám a školkám na území národního parku v letech 2016 a 2017 více programů o přírodě Českého Švýcarska, více exkurzí do národního parku a zajímavé badatelské aktivity, a to vše v rámci projektu: „České Švýcarsko přátelské školám“.
05.04.2016 19:10 |

podobné články

Národní park České Švýcarsko: Děti zkoumaly v národním parku vodu

 
Novou venkovní učebnu v areálu Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě vyzkoušeli v druhé polovině července účastníci pětidenního přírodovědného programu, který společně uspořádaly České Švýcarsko o.p.s. a Správa národního parku České Švýcarsko.
11.08.2017 17:50 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Děti objevovaly přírodu Českého Švýcarska „všemi smysly“

 
Venkovní učebna v areálu Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě v červenci opět ožila, když přivítala účastníky pětidenního přírodovědného programu, který společně již pátým rokem uspořádaly České Švýcarsko o.p.s. a Správa Národního parku České Švýcarsko.
21.08.2018 09:00 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Děti putovaly mechovým královstvím

 
Plšíkova učebna v areálu Správy Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě na konci července opět ožila, když přivítala účastníky pětidenního přírodovědného programu, který společně již osmým rokem uspořádaly Správa Národního parku České Švýcarsko a České Švýcarsko, o.p.s.
25.08.2020 19:40 |

podobné články

Turisté „válcují“ Saské Švýcarsko, národní park je v Německu na hranici možností

 
Německý národní park Saské Švýcarsko, který hraničí s Národním parkem České Švýcarsko, je na pokraji svých kapacit a hledá možnosti, jak omezit dopady vysokého počtu turistů na přírodu. V rozhovoru s agenturou DPA to řekl mluvčí rezervace Hanspeter Mayr. Jedním z velkých problémů parku, který dnes slaví 30. výročí svého vzniku, jsou podle něj turisté, kteří v přírodě přenocují.
12.09.2020 09:50 |

podobné články

Takže, paní Merkelová, tady jsou čísla. A líbit se vám nebudou

 
Obliba kancléřky Angely Merkelové u německé veřejnosti dál klesá. Podle nejnovějšího politického barometru veřejnoprávní německé televize ARD ji v její azylové politice podporuje jen necelých 40 procent obyvatel. V pořadu Názory a argumenty Českého rozhlasu Plus to uvedl komentátor Richard Seeman.
19.01.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2740 článků)

Richard Seeman: Lidské ostatky v Berlíně, propletená historie

 
Kosterní pozůstatky, které se zkoumají na půdě berlínského Institutu Otto Suhra podle zjištění TAZu rozšiřují pohled na politiku paměti. Někteří lidé si možná mysleli, že se to začíná komplikovat, když více než 250 lidí bylo přítomno digitální prezentaci Svobodné univerzity v Berlíně o nálezech fragmentů lidských a zvířecích kostí na jednom z jejích pracovišť. Vykopávky, které kosti odhalily v letech 2015 a 2016, také v reakci narazily na ostrou kritiku.
09.06.2021 21:30 |

podobné články

Richard Seeman: Skončí v Německu opatření proti covidu?

 
Vzhledem opětného růstu infikovaných občanů virem Delta spolkový ministr zdravotnictví křesťanský demokrat Jens Spahn podmiňuje zrušení omezení pandemie corony v závislosti na vysokou mírou proočkovanosti. Přitom nosit roušky bude ještě trvat a obdobně to vidí i sociálně demokratická ministryně spravedlnosti Christina Lambrechtová. Spahn se v debatě o zrušení omezení opatření vyslovil pro největší opatrnost a upozornil, že s výhledem na podzim a zimu budou povinné ústěnky v interiéru stále potřeba. Ve vysílání ARD zdůraznil, že očkování má velký význam pro ty kteří chtějí podnikat, chodit na stadion nebo na večírky a navštěvovat rodinu .Tam, kde není dostatečné očkování, bude v populačních skupinách velmi mnoho infekcí, řekl ministr zdravotnictví. Doufá, že v létě projde Německem „očkovací otřes" a budou tak dodržována základní opatření, která však budou „po určitou dobu" zachována.
08.07.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Christina Tam (1 článek)

Richard Seeman: Merkelová je proti povinnému očkování

 
Spolková kancléřka Angela Merkelová důrazně odmítá zavedení povinného očkování proti koronaviru. Během včerejší návštěvy Institutu Roberta Kocha (RKI) v Berlíně prohlásila křesťansko-demokratická politička, že ochota lidí nechat se očkovat je "velmi, velmi vysoká", ale její povinnost by znamenala hazard s důvěrou. Reagovala tak na oznámení Francie a Řecka o povinném očkování zaměstnanců nemocnic a pečovatelských domů.
14.07.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2740 článků) , Roberta Richard (6 článků) , Richard Angelo (23 článků)

Richard Seeman: V Německu začala debata o povinném očkování

 
Vstup do restaurací, kin nebo na stadiony pouze s očkováním – podle kancléřského ministra Helge Brauna by toto opatření bylo možné, pokud by byl výskyt infekce příliš vysoký. Podle křesťansko-demokratického politika by to bylo i právně přípustné. Vyzval proto lidi, aby se nechali očkovat proti koroně a oznámil, že na podzim by mohlo dojít k omezením pro neočkované.
26.07.2021 21:25 |

podobné články

Národní park České Švýcarsko pořádá v sobotu den dětí. Ukáže se i rys Blondýn

 
V sobotu 23. května pořádá Národní park České Švýcarsko ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko Den dětí s národními parky.
21.05.2015 18:26 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Odborníci představí národní park z mnoha různých perspektiv

 
Správa národního parku České Švýcarsko připravila ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem cyklus přednášek o národním parku, které se v ústeckém muzeu uskuteční v prvním čtvrtletí nadcházejícího roku. Odborníci představí národní park České Švýcarsko z mnoha různých perspektiv, od geologie přes flóru a faunu až po kulturní historii tohoto pískovcového území.
02.01.2016 07:40 |

podobné články

Ministerstvo financí: Švýcarsko poskytlo za deset let České republice granty, jejichž hodnota jde do miliard

 
Ministerstvo financí ve středu 3. května 2017 uspořádalo v Ostravě v Multifunkční hale Gong Závěrečnou konferenci Programu švýcarsko-české spolupráce (dále jen „Program“). Cílem konference bylo informovat odbornou veřejnost a zástupce médií o výsledcích Programu švýcarsko-české spolupráce, který v letech 2007 – 2017 poskytl českým subjektům grant v celkové výši cca 2,6 mld. Kč.
03.05.2017 16:20 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Do Krásné Lípy se sjely děti ze šesti národních parků

 
Třicítka dětí ze šesti národních parků na česko-německé jazykové hranici (České a Saské Švýcarsko, Šumava, Bavorský les, Podyjí a Thayatal) se sešla první srpnový týden v Krásné Lípě, aby se zde zúčastnila mezinárodního tábora pořádaného Správou NP České Švýcarsko. Na táborníky čekal bohatý program plný dobrodružství, poznávání přírodních krás Českého Švýcarska, zdokonalování tábornických dovedností, ale i her, odpočinku, zábavy a navazování nových přátelství.
16.08.2017 21:05 |

podobné články

Národní park České Švýcarsko: Certifikovaní průvodci doplnili své znalosti

 
Certifikovaní průvodci Českým Švýcarskem ve čtvrtek, 30. listopadu 2017, doplnili v rámci školení pořádaného ve spolupráci Správy NP České Švýcarsko a obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko své znalosti o regionu.
10.12.2017 20:45 |

podobné články

Národní park České Švýcarsko: Školení pro pracovníky v cestovním ruchu

 
Více než 30 účastnic a účastníků se ve středu zúčastnilo školení pracovníků informačních středisek, hotelových recepcí, penzionů a cestovek. Školení pro specialisty v cestovním ruchu uspořádaly ve spolupráci obecně prospěšná společnost České Švýcarsko a Správa Národního parku České Švýcarsko.
18.03.2018 17:10 |

podobné články

České Švýcarsko: Hluboké lesy plné majestátních pískovcových měst

 
Národní park České Švýcarsko se nachází v okrese Děčín. Rozprostírá se při hranici s Německem, kde navazuje na Národní park Saské Švýcarsko. Jeho symbolem je Pravčická brána, o níž jsou první dochované písemné zmínky z počátku 15. století. Jde o nejznámější tamní skalní útvar - úchvatný šestnáct metrů vysoký a sedmadvacet metrů široký skalní most -, který je největší pískovcovou bránou v Evropě. Její krásy nejlépe oceníte při pohledu z okolních vyhlídek.
04.12.2020 12:05 |

podobné články

Richard Müller před turné: Píseň pro syna zatím nechystám

 
Přestože konec minulého roku strávil nemocný v posteli, letos už se slovenský zpěvák Richard Müller opět ohání. Své poslední album Ešte si vydal pro radost na vinylové desce, chystá pokračování turné Potichu a před dvěma týdny se mu narodil syn Markus. Další články k tématu: Richard Müller je v padesáti znovu otcem, přítelkyně mu porodila syna Richard Müller je stále Potichu, přidává koncerty svého turné RECENZE: Richard Müller má na novince Ešte energii i dobré nápady
22.02.2012 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (370 článků) , Richard Müller (370 článků)