Článek

Říčanské gymnázium čeká nové sportoviště. Sloužit bude i veřejnosti. Stavba vyjde na 87 milionů

 
U říčanského gymnázia začala stavba sportovní haly. Její součástí bude tribuna a další zázemí. Stavební práce vyjdou Středočeský kraj na 87 milionů korun, předpokládaný termín dokončení je červen 2023, uvedla Zuzana Žídková z hejtmanství.
23.11.2021 20:05 |

podobné články

Podobné články

Pereme se poosmé

 
Gymnázium Jaroslava Seiferta ve spolupráci s Divadlem Na Prádle již poosmé pořádá nesoutěžní přehlídku vybraných divadelních souborů pražských gymnázií PEREME SE S THÁLIÍ, které se letos účastní Gymnázium J. Seiferta, Gymnázium J. Nerudy, Gymnázium Na Pražačce, Gymnasium Jižní Město, Gymnázium Nad Kavalírkou a PORG.
25.11.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Seifert (39 článků)

V Ekologické olympiádě zvítězilo Gymnázium Josefa Ressela Chrudim

 
Národní kolo ekologické olympiády hostilo minulý týden Regionální muzeum v Chrudimi a Národní geopark Železné hory. Čtyřdenní náročné klání ovládlo Gymnázium Josefa Ressela Chrudim, před druhým Gymnáziem České Budějovice a třetími školami Gymnázium Botičská, Praha, a Gymnázium Chotěboř.
10.06.2015 11:11 |

podobné články

Rathem dotované gymnázium chce uniformy. Zaplatí je rodiče

 
Nové gymnázium v Hostivici u Prahy by rádo zavedlo povinné školní uniformy. Stalo by se první veřejnou školou, která se tak ve Středočeském kraji rozhodla. Gymnázium dotuje kraj miliony korun a hejtman David Rath v Hostivici i bydlí.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4595 článků)

Ostravské Wichterlovo gymnázium získá od Nadace ČEZ moderní fyzikální učebnu

 
Příspěvek 200 tisíc korun na modernizaci fyzikální učebny získá od Nadace ČEZ Wichterlovo gymnázium v Ostravě-Porubě. Svou novou „Oranžovou učebnu“ otevře v příštím školním roce. Gymnázium postoupilo mezi 15 škol s největším podílem žáků, kteří se zúčastnili krajského kola matematické a fyzikální olympiády. O vítězi rozhodl los. Příspěvky na modernizaci výuky matematiky a přírodovědných oborů rozdává Nadace ČEZ školám dlouhodobě.
16.07.2014 18:10 |

podobné články

Hejtman na výjezdu. Litomyšlské gymnázium trápí stará okna

 
Na pravidelné páteční inspekční cestě po regionu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil před zahájením školního roku Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli. S ředitelkou školy Ivanou Hynkovou prošel celou budovu školy, debatoval i s pedagogickým sborem. Po seznámení se situací jim přislíbil okamžité řešení havarijního stavu oken ve škole. Investice se gymnázium dočká ještě letos.
29.08.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alois Jirásek (29 článků)

Elitářství od školních lavic. Co skutečně rozhoduje o přijetí na víceleté gymnázium?

 
Čím dál víc rodičů touží poslat své dítě na víceleté gymnázium. Ne, že by populace byla rok od roku nadanější a chytřejší. To jen přibývá rodičů, kteří sní o tom, že jejich dítě má vysokoškolský titul, a doufá, že víceleté gymnázium zvýší jejich potomkovi šance na vysokoškolské vzdělání. Sítem gymnazijních přijímaček přitom neprocházejí jen nechytřejší děti, ale spíše žáci s nejambicióznějšími rodiči.
19.04.2016 21:45 |

podobné články

Gymnázium připravuje své studenty pro život i budoucí olympiády

 
Gymnázium Česká v Českých Budějovicích a sport již patří neodmyslitelně k sobě a se sporty všeho druhu souvisí řada jeho aktivit. Letos se škola zapojila také do projektu „Jižní Čechy olympijské“. A hned trhala rekordy. Jako již tradičně gymnázium uspořádalo olympijský běh, který, ačkoli byl teprve předzvěstí her v brazilském Riu, přilákal na trať téměř dva tisíce závodníků.
14.09.2016 08:35 |

podobné články

Tereza (21), která pašovala heroin, navštěvovala církevní gymnázium! Co ji svedlo na scestí?

 
Tereza H. (21) byla zadržena na mezinárodním letišti v Pákistánu. Měla u sebe neuvěřitelných 9 kilo heroinu! Na povrch vyplouvají další šokující skutečnosti. Tereza měla v minulosti navštěvovat církevní školu, konkrétně Církevní gymnázium Velehrad. V 18 letech ale gymnázium opustila. Co ji k tomu vedlo?
11.01.2018 08:45 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Gymnázium v Českém Těšíně má nový venkovní sportovní areál

 
Gymnázium Josefa Božka v Českém Těšíně má nový venkovní sportovní areál. Sloužit bude pro výuku tělocviku, pro činnost školního sportovního klubu, odpoledne jej může využívat také veřejnost. Úprava venkovního areálu včetně zpevněných ploch vyšla na 16 milionů korun, které s milionovým příspěvkem gymnázia uhradil Moravskoslezský kraj.
30.09.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Božek (6 článků)

Terminál Smíchov: Radní vybrali projektanta, stavba vyjde na 142 milionů

 
Projekt dopravního terminálu plánovaného na Smíchově vyjde Prahu na 141,6 milionu korun. Městu jej dodá sdružení společností Metroprojekt, Sudop EU, Sudop Praha a ateliér A69 architekti. V pondělí jej vybrali pražští radní, uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Na terminálu má být možné přestupovat mezi metrem, tramvajemi, vlaky a příměstskými spoji. Opravena bude nádražní budova a přibude čtvrté nástupiště. Odhadované náklady jsou několik miliard korun. Stavba je součástí nově budované čtvrti Smíchov City.
31.03.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (265 článků) , Adam Adam (265 článků)

Díky Skupině ČEZ se splnil škole veliký sen, má nové víceúčelové sportoviště

 
Nové multifunkční sportovní hřiště za 3,5 milionu korun má od pondělí 30. září 1. ZŠ ve Školní ulici v Kadani. Třemi miliony korun přispěla na jeho pořízení Skupina ČEZ. Škola byla přitom poslední ve městě, která ještě neměla odpovídající sportoviště pro venkovní výuku tělesné výchovy a hlavně míčové sporty všeho druhu. V příštím roce chce navíc hřiště nabídnout k využití i veřejnosti.
30.09.2013 16:25 |

podobné články

Karlovarský kraj schválil nákup učebních pomůcek pro Gymnázium Cheb

 
Gymnázium Cheb bude mít nové učební pomůcky. Jejich pořízení odsouhlasila Rada Karlovarského kraje na základě zadávacího řízení. Škola tímto krokem získá nové vybavení pro výuku v hodnotě 3,5 milionu korun. Financování bude zajištěno z projektu Implementace Krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji.
19.04.2021 21:25 |

podobné články

Praha 9 prodá Anglické gymnázium za 115 milionů: Peníze použije na výstavbu nové školy

 
Zastupitelé Prahy 9 v úterý rozhodli o prodeji pozemků a budovy školy v Sokolovské ulici. Na základě znaleckých posudků byla cena stanovená na 115 milionů korun a objekt koupí Anglické gymnázium. Získané finance chce radnice využít na stavbu školy v ulici Sousedíkova a U Elektry. Výběrové řízení na stavební firmu by radnice chtěla vypsat začátkem příštího roku, uvedl místostarosta Prahy 9 Marek Doležal (TOP 09).
19.11.2019 15:25 |

podobné články

Rychtář je bez střechy nad hlavou: Policie jej vykázala z říčanské vily. Nesmí se přiblížit k manželce

 
Zdá se, že spravedlnosti bylo konečně alespoň částečně učiněno za dost, a dny Josefa Rychtáře  (57) v říčanské vile jsou zřejmě sečteny.
31.07.2015 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Rychtář (1383 článků)

Nová sportoviště v Praze: Na Šutce vznikne areál s venkovním bazén, v Praze 10 postaví sportovní halu

 
V plaveckém areálu Šutka v Praze 8 vznikne venkovní areál s novým bazénem a odpočinkovou zónou. U gymnázia Přípotoční v Praze 10 bude nová sportovní hala. Magistrát si nyní na obě stavby nechá vypracovat projekt. Prvá stavba vyjde předběžně na 250 milionů korun a druhá na 450 milionů. ČTK to sdělili mluvčí magistrátu Vít Hofman a Prahy 8 Martin Šalek. Projekty město zařadí do svého rozpočtu na příští rok.
11.09.2021 11:50 |

podobné články

Na Jižním Městě vyroste Areál ledových sportů: Už za rok a půl, přibudou i další hřiště

 
Stavba Areálu ledových sportů na pražském Jižním Městě by měla odstartovat už během letošního jara. Za rok a půl má být sportoviště za 120 milionů korun v provozu pro školy i veřejnost. Na dalších více než šest milionů korun vyjde investora budování tří hřišť a běžecké plochy pro nedalekou základní školu. O stavbě informoval server e15.cz.
18.03.2017 14:05 |

podobné články

Bikeři se vyřádí v Jahodnici: Unikátní sportoviště nabídne pumptrackovou dráhu i „hubeňoura“, kdy se otevře?

 
Unikátní dráhy pro děti, začátečníky i profíky, dětské a workoutové hřiště i občerstvení - takové vyžití nabízí nový bikepark, který vyrostl takřka na zelené louce v ulici Nedokončená v pražské Jahodnici. Výstavba vyšla na 28 milionů, veřejnosti se areál otevře začátkem července. Jeho hlavním tahákem jsou samozřejmě dráhy pro bikery. „Sportoviště takového charakteru nikde v Praze není. V bikerské komunitě o tom mluví masy,“ řekl Blesku s nadšením známý český biker Michal Maroši, který se na výstavbě osobně podílel.
23.06.2021 10:10 |

podobné články

Hlaváček: Proměna brownfieldu na Palmovce je nutná

 
První projekt předznamenávající budoucí proměnu Palmovky v Praze 8 bude zahrnovat cestu pro pěší, která propojí ulice Zenklova a Švábky. Sloužit veřejnosti by měla začít v červnu příštího roku a její stavba vyjde na 26 milionů Kč včetně DPH. Koordinací a realizací projektu byla pověřena městská organizace Pražská developerská společnost (PDS).
22.11.2021 21:15 |

podobné články

Gymnázium z Bílovce se bude starat o vytěžený lom: Plánuje tu naučnou stezku

 
Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci na Novojičínsku má nové externí pracoviště ve vytěženém kamenolomu v místní části Stará Ves. Chce tu vytvořit naučnou stezku přístupnou i pro veřejnost.
27.02.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Mikuláš Koperník (9 článků)