Článek

Režisér Vlastníků Havelka vzdal válku se sousedy: Odstěhoval se na hausbót!

 
Sám si prožil příběh, který napsal a natočil! Režisér a scenárista třemi Českými lvy oceněné komedie Vlastníci Jiří Havelka (40) se odstěhoval na hausbót. Stalo se tak po vleklé sousedské válce o výtah, kterou sám popsal ve snímku s Dagmar Havlovou (67) a Terezou Ramba (31) v hlavních rolích.
13.07.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havelka (44 článků) , Dagmar Havlová (1404 článků) , Tereza Ramba (371 článků)
Podobné články

Keith Richards: Kouření se do smrti nevzdám!

 
Drogy? Prosím. Alkohol? Klidně. Toho všeho se kytarista Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Keith Richards klidně vzdal, ale na cigarety mu nesmí sáhnout ani hrozící zubatá. Hudebník ze skupiny Rolling Stones prohlásil, že se nevzdá kouření ani kvůli nemocem a bude kouřit do posledního dechu.
03.02.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (85 článků) , Keith Richards (85 článků)

Jiří Havelka: Vlastníci mu přinesli Českého lva za scénář

 
Režisér, dramatik a herec Jiří Havelka je tvůrcem komedie Vlastníci, kterou natočil po úspěchu své divadelní hry Společenství vlastníků, při jejímž psaní se inspiroval zážitky ze schůzí majitelů bytů. Snímek získal dvanáct nominací na Českého lva 2020. Sám si odnesl cenu za nejlepší scénář.
17.02.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havelka (44 článků)

Zemřel herec Martin Havelka

 
Ve věku 62 let zemřel filmový a divadelní herec Martin Havelka. Informaci zveřejněnou režisérem Janem Hřebejkem potvrdila Kateřina Vižďová, mluvčí Městského divadla Brno, kde Havelka dlouhá léta působil.
03.10.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (492 článků) , Martin Havelka (28 článků)

Helena Vondráčková: Sobě pořídila hausbót a Else pelíšek

 
Helena Vondráčková (62) si nedávno udělala velkou radost a pořídila si obří hausbót. Nový pelíšek ale teď dopřála i své milované fence Else.
19.06.2010 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (989 článků)

Člověk z hausbótu: Skvělá alternativou útěku před civilizačním chvatem!

 
Vybrali si jiný životní styl. Na vodě bydlí, podnikají nebo tam utíkají za klidem a odpočinkem. Jsou blíž přírodě a dál civilizaci. Hausbót není jen hacienda na vratké či solidní bárce, s motorem či bez, je to fenomén, alternativa, svoboda. A svým pohodlím mnohdy konkuruje bytům či domům. Na Slapskou přehradu míří lidé většinou za rekreací, na ryby, za vodními radovánkami. Jan Paroubek si ji ale vybral jako místo k bydlení. Přímo vodní hladinu, dva tři kroky od pevné země. Sám si hausbót postavil a idylické místo neopouští ani na zimu.
01.10.2017 05:05 |

podobné články

Neplatiče ve společenství vlastníků bytů se dá zbavit prodejem jeho bytu

 
Problém s dlužníkem ve společenství vlastníků bytů, kvůli kterému hrozí, že celý dům bude odpojen od vody a energií, se dá řešit pomocí občanského zákoníku. Zástupce ombudsmanky upozorňuje, že nový občanský zákoník umožňuje ostatním vlastníků obrátit se na soud, aby nařídil prodej bytu dlužníka.
03.12.2015 08:11 |

podobné články

Zelení: Zaváděný rejstřík skutečných vlastníků firem by měl být veřejný

 
Zelení požadují, aby nový rejstřík skutečných vlastníků firem byl veřejný. Vláda tuto evidenci vlastníků právnických osob zřizuje jako nástroj v boji proti terorismu s tím, že přístup k rejstříku budou mít jen soudci, policie nebo centrální banka. V této podobě návrh prošel sněmovnou a nyní má o něm jednat Senát.
18.10.2016 16:10 |

podobné články

Sněmovna možná schválí posílení vlastníků bytů proti neplatičům

 
Sněmovna možná ještě v současném složení schválí senátní novelu, která posílí práva platících vlastníků bytů vůči neplatičům. Společenství vlastníků bytů mají získat přednostní právo na částečné uhrazení pohledávek na správu domů po neplatičích. Poslanci dnes stanovili, že o novele, kterou podpořila vláda, rozhodnou v půli července, informuje ČTK.
28.06.2017 14:45 |

podobné články

Práva vlastníků bytů vůči neplatičům příspěvků budou silnější

 
Práva vlastníků bytů vůči neplatičům příspěvků na správu domů budou silnější. Senát dnes schválil vlastní předlohu, díky níž společenství vlastníků bytů v domech získají přednostní právo na aspoň částečné uhrazení pohledávek po dlužnících při nuceném prodeji jejich bytů. Předloha nyní zamíří k podpisu prezidentovi.
16.08.2017 21:05 |

podobné články

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Dlouhodobě udržitelné financování lesního hospodářství nestátních vlastníků lesů je prioritou

 
Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR uspořádalo svou XIX. konferenci vzhledem k nouzovému stavu v on-line prostředí.
26.11.2020 09:15 |

podobné články

Hudebník Ondřej Havelka: Žije z firemních večírků!

 
Hudebník a režisér v jedné osobě Ondřej Havelka (56) se netají tím, že vždy toužil být rentiér. Mít na kontě miliony, vlastnit nemovitosti a zabezpečit si tak život. To se mu ale zatím nepodařilo. A jediné co mu tak zbývá, čekat až si ho někdo objedná na placený večírek…
23.05.2011 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havelka (60 článků)

Ondřej Havelka: Neměla by to být akademická záležitost

 
V pátek večer má v barokním divadle na zámku v Českém Krumlově světovou premiéru rokokové operní intermezzo Giuseppa Scarlattiho Dove e amore, e gelosia (Kde je láska, je i žárlivost). S pěvci Kateřinou Kněžíkovou, Lenkou Máčikovou, Alešem Brisceinem, Jaroslavem Březinou a se speciálně vzniklým Schwarzenberským dvorním orchestrem ji nastudovali dirigent Vojtěch Spurný a režisér Ondřej Havelka.
09.09.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havelka (60 článků) , Kateřina Kněžíková (22 článků) , Aleš Březina (9 článků)

Ondřej Havelka: Janáčka miluju už od dětství

 
V pražském Národním divadle bude mít ve čtvrtek večer premiéru inscenace opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky. Nastudoval ji režisér a herec Ondřej Havelka.
20.03.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havelka (60 článků) , Leoš Janáček (131 článků)

Nový český sexsymbol? O tomhle charizmatickém pětatřicátníkovi ještě hodně uslyšíte!

 
Je označován za nový český sexsymbol. Pětatřicetiletý herec a divadelní režisér Jiří Havelka je vážně fešák. Ženy ho milují, muži nenávidí. Sám si to ale vůbec nepřipouští. "Nežiju s tím, malinko to vytěsňuju a nepřiznávám si to," usmívá se Havelka. "Člověk to neovlivní, částečně to potěší, ale je to takové divné spojení - sexsymbol. Ale asi jo, je to potěšující, je to skvělé. Pracuju na tom hlavou, v posilovně méně," řekl Super.cz
09.07.2015 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havelka (44 článků)

Zemřel Martin Havelka: Herec z Pěti mrtvých psů odešel ve věku 62 let

 
Ve věku dvaašedesáti let zemřel Martin Havelka. O tragické zprávě informoval režisér Jan Hřebejk. Nadaný brněnský umělec byl za své divadelní výkony nominován na Cenu Thálie. Mimo jiné se pyšnil i několika filmovými rolemi, objevil se například v sérii Pět mrtvých psů
03.10.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (492 článků) , Martin Havelka (28 článků)

Po vážné nemoci zemřel brněnský herec Martin Havelka. Bylo mu 62 let

 
Ve věku 62 let zemřel herec Martin Havelka, známý z filmů Balada pro banditu, Učitelka, Po strništi bos nebo ze seriálu Rédl. O skonu herce informoval režisér Jan Hřebejk.
03.10.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (492 článků) , Martin Havelka (28 článků)

Kolegové zůstali v slzách. Skvostný herec, báječný kamarád, vzpomínají na Martina Havelku (✝62)

 
Ve věku 62 let zemřel herec Martin Havelka . Informaci zveřejnil režisér Jan Hřebejk na Twitteru a následně ji potvrdila mluvčí Městského divadla Brno, v němž Havelka roky působil.
03.10.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (492 článků) , Martin Havelka (28 článků)

Rozhádaný pár Plodková a Chmela v komedii od režiséra Vlastníků Jiřího Havelky

 
Režisér Jiří Havelka, který předloni nadchnul komedií Vlastnici, dotočil Mimořádnou událost. Podle tvůrců jde o absurdní komedii o rozhádaných lidech a jednom vlaku, který se rozjede bez strojvedoucího.
08.07.2021 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havelka (44 článků)