Článek

Režisér Účastníků zájezdu Vejdělek: Skončil na vozíku kvůli špatnému pohybu!

 
Na filmový festival v Karlových Varech se obvykle sjíždějí i režiséři, aby představili svá nejnovější díla. Výjimkou nebyl ani režisér a scenárista Jiří Vejdělek (46). Zastavit ho nemohl ani fakt, že po zranění skončil na invalidním vozíku!
11.07.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků)
Podobné články

Režisér Účastníků zájezdu točí Ženy v pokušení

 
Režisér Jiří Vejdělek patří v současnosti k nadějím domácího filmu. Po vieweghovské komedii Účastníci zájezdu, kriticky oceňovaném Václavovi a trochu slabším Romingu se pustil do vášnivé komedie o lásce Ženy v pokušení.
24.09.2009 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků)

Cestovní kanceláře začaly lákat klienty na letní dovolené, kolik ušetříte s first minute?

 
Začíná prodej zájezdů First minute na sezonu 2010. Z celkového množství přibližně 2 mil. zájezdů, které mají cestovní kanceláře připravené na příští sezonu je cca 20% leteckých a 80% pozemní dopravou. Listopad je každoročně obdobím, kdy cestovní kanceláře začínají prodej zájezdů na další léto formou tzv. "First minute " neboli "na první chvíli". Formou First minute se uplynulou sezonu prodalo přibližně 800 tis. zájezdů tzn. 40% všech zájezdů !
04.11.2009 00:00 |

podobné články

Vejdělek točí další film! Na place si budu užívat s Balzerovou a Vilhelmovou, říká režisér

 
Jiří Vejdělek (45) právě natáčí nový snímek s názvem Tátova volha, v němž se coby matka s dcerou představí Eliška Balzerová (68) a Tatiana Vilhelmová (39). Podaří se režisérovi po Účastnících zájezdu či Ženách v pokušení další trhák?
31.08.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Vilhelmová (466 článků) , Jiří Vejdělek (110 článků) , Eliška Balzerová (174 článků)

Jak cvičit pilates

 
Pilates je metoda cvičení, které zlepšuje svalovou kontrolu, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových, včetně svalů pánevního dna. Za tímto cvičením stojí Joseph Hubertus Pilates, který sám dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Rozhodl se tyto potíže překonat, proto díky studiu různých forem cvičení dospěl k efektivnímu programu spojujícímu prvky klasického rehabilitačního cvičení a východních metod, jako je jóga, tai-chi nebo chi-kung. Proč Pilates? Pilates je mimořádně efektivní cvičení, pokud se soustředíte na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevní a získá novou stabilitu, záda se narovnají, nový způsob dýchání zajistí více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se běžnými technikami téměř nedají cvičit, výsledkem je pevné a ploché břicho. Mění se množství a rozložení podkožního tuku, klesá nadváha. Okolí na vás velmi brzy zaregistruje změnu, a to díky držení těla, ladné chůzi a celkové estetice vašich pohybů. Je to především proto, že při Pilates je kladen velký důraz na postupné uvědomování si pohybu vlastního těla. Začátky mohou být těžší, ale vyplatí se Metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, takže páteř je méně namáhána. Veškerý pohyb vychází ze stabilního středu – tzv. Powerhouse (centrum síly).  Charakteristická je přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku, proto mohou mít mnohdy i nepatrné pohyby výrazně prospěšný účinek. Je velmi nutné se na provedení cviku soustředit a cvičit ho správně, klidně na úkor kvantity. Uvědomujte si práci svého těla v každé fázi pohybu, tělo a mysl spolu úzce spolupracují. Dalším úskalím pilates může být správné dýchání. Soulad dechu a pohybu zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí, je hodně důležité si správné dýchání osvojit. Příspěvek Jak cvičit pilates pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 05:25 |

podobné články

Asociace cestovních kanceláří: Prodej zájezdů do exotických destinací narůstá

 
Podle posledních průzkumů Asociace cestovních kanceláří České republiky je aktuální prodej zájezdů do vzdálenějších exotických zemí na vzestupu. I přes růst prodejů zájezdů za lyžováním, vzrostl v zimním období prodej zájezdů do zemí, které nabízí celoročně výborné a teplé počasí. Nárůst je v rozmezí 15 – 20 % procent.
16.01.2018 08:10 |

podobné články

Režisér Vejdělek: Povedená NEVĚRA? Lepší než NUDÍCÍ SE MANŽELKA!

 
Od středy, kdy měla premiéru nová česká komedie Muži v naději, je její režisér Jiří Vejdělek v hledáčku médií. Poskytuje jeden rozhovor za druhým… Jeden z důvodů je, že se očekává kinohit, ostatně předchozí Vejdělkovy Ženy v pokušení byly více než úspěšné. A ten druhý důvod je poněkud kontroverzní téma filmu, kdy Bolek Polívka nabádá k nevěře coby tmelu šťastného manželství. Takže není divu, že novináři kolem Jiřího Vejdělka krouží jako rozzuřené vosy a ryjí do něj, jak to s tou nevěrou vlastně myslel…
29.08.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Bolek Polívka (531 článků) , Jiří Vejdělek (110 článků)

Film Muži v naději vznikl díky asistentům: Režisér Vejdělek přichází o zrak

 
Režisér úspěšné komedie Muži v naději Jiří Vejdělek (39) nejspíš brzy oslepne. Blesku to přiznal na představení seriálu První krok, pod nímž je také podepsaný. Natáčení je pro něj čím dál těžší, protože ve tmě špatně vidí.
17.02.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků)

Režisér Jiří Vejdělek: Ve filmu mě může hrát fešák

 
Nová filmová komedie Jiřího Vejdělka Něžné vlny se ve slavnostní premiéře představuje ve středu 18. prosince v podvečer prvním divákům. V českých kinech se na ni diváci mohou těšit již 9. ledna 2014. Autor a režisér Vejdělek se ve filmu vrací k zážitkům, které jej provázely a formovaly, a snaží se na ně s odstupem let dívat s humorným nadhledem.
18.12.2013 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků)

RECENZE: Hodně citu, méně vtipu. Režisér Jiří Vejdělek vysílá do kin svůj nový film Něžné vlny

 
Scenárista a režisér, filmový hitmaker Jiří Vejdělek, který je asi posledním milionářem co do návštěvnosti (v roce 2010 vidělo Ženy v pokušení 1 232 299 diváků, o rok později Muže v naději 852 199 diváků, oba snímky byly nejnavštěvovanějšími nejen českými filmy), ve své novince Něžné vlny odbočil z žánru lehce nemravných komedií na jinou cestu.
09.01.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků)

Jiří Vejdělek dává mužům naději v nově připravovaném filmu

 
Po Ženách v pokušení, které jsou divácky nejúspěšnějším filmem tohoto roku, se scenárista a režisér Jiří Vejdělek vydává do světa opačného pohlaví. Začíná natáčet komedii Muži v naději s Jiřím Macháčkem a Bolkem Polívkou v hlavních rolích.
14.12.2010 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Macháček (258 článků) , Bolek Polívka (531 článků) , Jiří Vejdělek (110 článků)

Jiří Vejdělek dává mužům naději v nově připravovaném filmu

 
Po Ženách v pokušení, které jsou divácky nejúspěšnějším filmem tohoto roku, se scenárista a režisér Jiří Vejdělek vydává do světa opačného pohlaví. Začíná natáčet komedii Muži v naději s Jiřím Macháčkem a Bolkem Polívkou v hlavních rolích.
14.12.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Macháček (258 článků) , Bolek Polívka (531 článků) , Jiří Vejdělek (110 článků)

Muži v naději: Macháčka nutí do nevěry

 
Po divácky úspěšné komedii Ženy v pokušení zabrousil scenárista a režisér Jiří Vejdělek (38) pro změnu do mužského světa. Točí teď film Muži v naději, který by měl do kin přijít už na podzim. Vypráví o tom, jak někdy může být manželská nevěra vztahu prospěšná. Prý naruší stereotyp a osvěží zaběhané rituály. Muže, který je k nevěře víceméně donucen svým tchánem v podání Bolka Polívky (61), představuje Jiří Macháček (44). Už v Ženách v pokušení mu Vejdělek přisoudil roli svůdníka. Ta Macháčkovi připadla i v další komedii.
15.01.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Macháček (258 článků) , Jiří Vejdělek (110 článků)

Jiří Vejdělek: Povedená nevěra je lepší než nuda!

 
Ženy v pokušení se staly diváckým hitem loňského roku. Letos chce na tento úspěch režisér a scenárista Jiří Vejdělek (39) navázat pikantní komedií Muži v naději. V ní tchán v podání Bolka Polívky přesvědčí svého zetě , kterého hraje Jiří Macháček, že nevěra je vlastně blahodárná.
28.08.2011 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Macháček (258 článků) , Jiří Vejdělek (110 článků)

Vejdělek pluje na Něžných vlnách

 
Komedii Něžné vlny, která navazuje na Ženy v pokušení a Muže v naději, dokončuje režisér Jiří Vejdělek.
14.10.2013 04:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků)

Vejdělek natočil Něžné vlny. S písničkou Nightwork

 
Režisér Jiří Vejdělek v těchto dnech dokončuje romantickou komedii Něžné vlny s Robertem Cejnarem, Lucií Šteflovou, Vojtěchem Dykem či Táňou Pauhofovou. Zazní v ní i Píseň o lásce od Nightwork. Ve filmu, který vstoupí do kin 9. ledna, se objeví i Hynek Čermák, Jan Hartl nebo Jan Budař.
26.11.2013 09:52 |

podobné články

Osobnosti: Jan Budař (79 článků) , Jan Hartl (85 článků) , Vojtěch Dyk (756 článků) , Jiří Vejdělek (110 článků) , Hynek Čermák (173 článků) , Lucie Šteflová (32 článků)

Jiří Vejdělek o Něžných vlnách

 
Po úspěšných, rozpustile lechtivých komediích Ženy v pokušení a Muži v naději, které se staly nejnavštěvovanějšími filmy příslušných let, se scenárista a režisér Jiří Vejdělek vydal trochu jinou cestou. A odpíchl se na ni pořádně, název jeho novinky Něžné vlny přesně vystihuje náladu, v níž se film odehrává.
11.01.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků)

ŽEBŘÍČEK: Vejdělek nalákal na romantiku 57 286 diváků

 
Režisér Jiří Vejdělek obsadil s komedií Něžné vlny první místo žebříčku návštěvnosti českých kin. Navštívilo ji 57 286 diváků.
14.01.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků)

Od Účastníků zájezdu se nezměnila: Jak ale zvládla zazpívat Pamelinu písničku její krásná představitelka?

 
Bývalou modelku a nyní maminku téměř na plný úvazek Jitku Kocurovou  (36) potkáváme jen výjimečně. Na jedné dvou společenských akcích do roka, občas na golfu jako tentokrát. "Mám pocit, že jsem pořád stejná. Jen děti rostou, já stárnu, mám spokojené manželství. Musím pro vás být hrozně nudná," míní představitelka průvodkyně Pamely z legendárních Účastníků zájezdu.
27.08.2015 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Kocurová (107 článků)

Muži v naději: Macháček, Stašová a Vejdělek promluvili o nevěře!

 
Pokoří Jiří Vejdělek s komedií Muži v naději svůj trhák Ženy v pokušení, který vidělo přes 1,2 milionu diváků? V kinech se o tom začne rozhodovat už ve čtvrtek!
25.08.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Vejdělek (110 článků) , Jiří Macháček (258 článků)