Článek

Režisér štědrovečerní pohádky Jak si nevzít princeznu: Už toho mám po krk, končím

 
Režisér Karel Janák (51), který stojí za páteční hlavní a novou štědrovečerní pohádkou Jak si nevzít princeznu, obsadil se svými svátečními filmy pro celé rodiny hned tři poslední Štědré večery v České televizi. Někteří mají jeho díla rádi, jiní by upřednostnili, kdyby už podobnou práci nikdy nedostal. A právě těm druhým nyní vyhoví dobrovolně.
25.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků)
Podobné články

Nevšední pohádka Jak si nevzít princeznu: Natáčení svedlo dohromady tátu se synem!

 
Většina pohádek skončí tak, že si odvážný mladík vybojuje dívku svých snů. Často jde přitom o krásnou princeznu. Letošní štědrovečerní pohádka Jak si nevzít princeznu na to jde ale úplně opačně! Zařadí se mezi oblíbené klasiky?
24.12.2021 19:15 |

podobné články

Režisér Karel Janák o Adamczykovi a Fialové ze štědrovečerní pohádky: Jiskří to mezi nimi!

 
Zase on! Skoro jako by měl na štědrovečerní pohádky monopol. Karel Janák (51) točil tu loňskou – O vánoční hvězdě, předtím třeba Princeznu a půl království nebo Dvanáct měsíčků. A letos představí svoji nejnovější – Jak si nevzít princeznu. Při jejím natáčení prý cítí podobnou zodpovědnost, jako by všem divákům smažil kapra na sváteční stůl.
25.12.2021 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků)

Zákulisí pohádky Jak si nevzít princeznu. Dvakrát denně 150 schodů a absence toalet, říká Konvalinková

 
Nejenže nedostala svou vysněnou roli, ale navíc téměř celé natáčení pohádky Jak si nevzít princeznu protrpěla. Herečka Naďa Konvalinková (70) redakci eXtra.cz popsala, proč jí musel režisér Karel Janák (51) přidělit osobního asistenta. 
24.12.2021 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Naďa Konvalinková (154 článků) , Karel Janák (112 článků)

Sudička z Jak si nevzít princeznu: Na Vánoce sepisuju rozvrh, říká Janžurová

 
Jednu ze sudiček ve štědrovečerní pohádce Jak si nevzít princeznu si zahrála i Iva Janžurová. Na rozdíl od svých fanoušků ale paradoxně svůj výkon nebude moci ohodnotit. Redakci eXtra.cz totiž oblíbená herečka popsala, jak prožívá Vánoce, a na dívání se na televizi v jejím harmonogramu prý není sebemenší prostor! 
25.12.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (569 článků)

RECENZE: Pohádka Jak si nevzít princeznu je nudnou vykrádačkou bez špetky nápadu

 
Nová pohádka Karla Janáka Jak si nevzít princeznu zapadla do mizérie, kterou typicky český žánr trpí už několik let. Příběh o princi Leopoldovi, který si nechce vzít sudičkami předurčenou princeznu Josefínu, se snaží být rádoby inovativní, místo toho ale vykrádá řadu dalších filmů. Pohádku zachraňuje víceméně jen sympatická Anna Fialová v jedné z hlavních rolí. 
25.12.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků) , Anna Fialová (112 článků) , Karel Fiala (217 článků)

Štědrovečerní tabule – co na ní nesmí chybět?

 
Také se již nemůžete dočkat, až se slavnostně prostře štědrovečerní tabule a stoly se budou prohýbat pod tíhou nejrůznějších lahůdek? A co se tradičně objevuje na vašem stole? Jaké dobroty si na Štědrý den připravujete? Nutno dodat, že se štědrovečerní tabule v průběhu let hodně změnila. A teď nemáme na mysli design prostírání, ale jídlo, které se na tomto slavnostním stole objevuje. Pojďte se společně s námi podívat, jaké lahůdky si můžete již pozítří, kdy to všechno konečně vypukne, pochutnat! Štědrovečerní tabule, aneb jídlo, které vám zachutná Jaké pokrmy a dobroty se rok co rok objevují na svátečně prostřeném stole v mnoha domácnostech? Dochovaly se nějaká jídla z dřívějších dob, nebo je nahradily jejich modernější verze? Schválně se mrkněte, co bylo nebo stále je považováno za klasiku. Ale pozor – možná se vám začnou sbíhat chutě! Bramborový salát Jestli na Štědrý den u večeře něco nesmí chybět – a na tom se určitě shodneme – pak je to bramborový salát. Ten představuje jakousi vánoční klasiku, bez které by si většina z nás tuto slavnostní večeři ani neuměla představit. Také jste toho názoru, že i když si bramborový salát připravíte kdykoli během roku, stejně nechutná tak, jako právě na Vánoce? My to totiž máme zrovna tak! Vánoční je zkrátka vánoční, co dodat… Smažený kapr Když už je řeč o bramborovém salátu, neměla by štědrovečerní tabule postrádat smaženého kapra. I ten lze považovat za neodmyslitelnou součást Vánoc, která se pravidelně objevuje u večeře mnoha lidí. V dnešní době kdo nemá rád rybu, nahrazuje kapra smaženými řízky nebo vinnou klobásou, což je rovněž velká mňamka. Houbový Kuba Směs krup, sušených hub a vepřového sádla v podobě houbového Kuby už se v dnešní době na Vánoce až tak často nevidí. Dříve to ale byl velice oblíbený předkrm, který nesměl chybět. Jestliže chcete mít na... Čtěte více Příspěvek Štědrovečerní tabule – co na ní nesmí chybět? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.12.2017 09:35 |

podobné články

Princezna ze štědrovečerní pohádky: Anna Fialová. Jak se k herectví dostala a kde jinde jste ji mohli vidět?

 
V letošní štědrovečerní pohádce Jak si nevzít princeznu si mladá herečka Anna Fialová zahrála princeznu, ale ani zdaleka nešlo o její první velkou roli. Jak se k herectví dostala a v jakých filmech a seriálech se objevila?
02.01.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Fialová (112 článků)

Nová pohádka Jak si nevzít princeznu: Slibuje cestování časem a skvělé triky

 
Česká televize na Štědrý večer uvádí novou pohádku Karla Janáka Jak si nevzít princeznu. O čem bude? Jaké nástrahy na tvůrce čekaly při natáčení? Jak vznikala kouzla? Co na jeho pohádky říkají v Německu a čím se ta letošní podobá Návratu do budoucnosti? To vše režisér prozradil eXtra.cz.
24.12.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků) , Karel Štědrý (165 článků)

Jak si nevzít princeznu diváci drtí, režisér mluví o konci

 
Pohádka Jak si nevzít princeznu, která měla premiéru na Štědrý večer, u některých diváků docela pohořela. Co na to její režisér Karel Janák (51)?
25.12.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků) , Karel Štědrý (165 článků)

Jak si nevzít princeznu: Královnu hraje německá herečka. Debutovala v Titaniku

 
Během letošních Vánoc uvede Česká televize premiéru pohádky Jak si nevzít princeznu, ve které se role královny zhostila německá herečka Sonsee Neu (48). Co prozradila o spolupráci s režisérem Karlem Janákem? A proč si v Německu nedovedou Vánoce bez českých pohádek představit?
07.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků) , Sonsee Neu (1 článek)

Jak si nevzít princeznu: Diváci novou vánoční pohádku úplně rozcupovali

 
Na Štědrý večer měla premiéru nová pohádka České televize Jak si nevzít princeznu. V ní se hlavní hrdinové díky kouzelným hodinkám vracejí do minulosti. Jak na nový film režiséra Karla Janáka zareagovali diváci?
24.12.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků) , Karel Štědrý (165 článků)

Marek Adamczyk z Jak si nevzít princeznu: Doma pečuje o bojovnici Samkovou

 
Marek Adamczyk (34) zazářil v pohádce Jak si nevzít princeznu, jeho přítelkyně Eva Samková (28) má před sebou ale jedny z nejbolestivějších Vánoc svého života. Senzační snowboardcrossařka si totiž během pádu v cílové rovince zlomila obě nohy v kotníku. Její partner, se kterým slaví již třetí Vánoce po sobě, redakci eXtra.cz prozradil, čím dokáže své partnerce zlepšit náladu. 
25.12.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Adamczyk (37 článků) , Eva Samková (153 článků)

Nová štědrovečerní princezna Anna Fialová: Sex na vinohradu! Ukázala i prsa v Lídě Baarové

 
Letos se představí coby princezna ve štědrovečerní pohádce Jak si nevzít princeznu, ovšem na kontě má rolí už poměrně dost. V nich předvedla nejen herecký talent, ale leckdy i své ženské půvaby. Kde toho odhalila nejvíc? A co o Anně Fialové (26) možná nevíte?
25.12.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Lída Baarová (504 článků) , Anna Fialová (112 článků)

Česká televize připravila dvě vánoční pohádky. Silvestra diváci oslaví s Jiřinou Bohdalovou

 
Diváci České televize se mohou těšit na novou štědrovečerní pohádku Jak si nevzít princeznu, ve které si ústřední dvojici zahrají herci Anna Fialová a Marek Adamczyk. Pro diváky je také připravená nová pohádka ve znakovém jazyce s názvem O kouzelné rybí kostičce, ve které se představí neslyšící herci. Na silvestra se diváci mohou těšit na Největší fám s Jiřinou Bohdalovou a Nový rok uzavře minisérie Mariie Terezie pátým, finálním dílem. 
02.11.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1250 článků) , Anna Fialová (112 článků) , Marek Adamczyk (37 článků) , Jiřina Fialová (12 článků)

Táta z Kukaček a zesnulá Bartošová jako hvězdy nové pohádky?

 
Jako princ ve zbrusu nové štědrovečerní pohádce Jak si nevzít princeznu se představí Marek Adamczyk (33), který ztvárnil jednoho ze dvou otců zaměněných novorozenců v divácky úspěšném seriálu ČT Kukačky. Jeho princeznou bude Anna Fialová (26). Ta zase propůjčila svou tvář tragicky zesnulé zpěvačce Bartošové (†48) v právě natáčené minisérii Iveta.
03.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Fialová (112 článků) , Marek Adamczyk (37 článků) , Iveta Bartošová (6954 článků)

Janák: V pohádkách už nestačí, aby princezny čekaly na prince. Ta naše je i hádavá

 
Režisér Karel Janák natočil za štědrovečerní pohádku Jak si nevzít princeznu. V rozhovoru mluví o výběru herců, proměně tradičních rolí i švejkovství.
25.12.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků)

Štědrovečerní pohádka na televizní obrazovce: Jak si nevzít princeznu

 
Co by to bylo za Štědrý den, kdyby chyběla nová česká pohádka? Dočkali jsme se jí i letos a už posedmé ji pro tento slavnostní den připravil režisér Karel Janák podle scénáře Petra Hudského.
31.12.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků) , Petr Hudský (8 článků) , Karel Štědrý (165 článků)

Nová štědrovečerní pohádka porazila Popelku! Co na to diváci?

 
Nová vánoční pohádka Jak si nevzít princeznu ovládla televizní sledovanost na Štědrý den. Snímek v režii Karla Janáka (51) s Markem Adamczykem (34) a Annou Fialovou (26) vidělo 2,63 milionu diváků, tedy víc než legendární Tři oříšky pro Popelku, která šla hned po ní.
25.12.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Janák (112 článků) , Anna Fialová (112 článků) , Marek Adamczyk (37 článků) , Karel Štědrý (165 článků)

Na Štědrý den byla nejsledovanější premiéra pohádky. Následovala Popelka a Pelíšky

 
Nejsledovanějším televizním pořadem byla premiéra pohádky České televize Jak si nevzít princeznu. Vidělo ji přes 2,63 milionu diváků starších 15 let.
25.12.2021 10:05 |

podobné články