Článek

Režisér seriálu Zločiny Velké Prahy Jaroslav Brabec: Exkluzivně o zákulisí natáčení

 
Držitel Českých lvů, kameraman a režisér Jaroslav Brabec poskytl rozhovor o natáčení historického seriálu Zločiny velké Prahy, který slaví velký úspěch. Brabec pohovořil také o poslední roli herečky Vlasty Chramostové, která v roce 1998 získala od prezidenta Václava Havla Řád T. G. Masaryka za zásluhy o demokracii.
21.02.2021 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5954 článků) , Vlasta Chramostová (59 článků) , Jaroslav Brabec (45 článků) , Václav Masaryk (151 článků)
Podobné články

Režisér Zločinů Velké Prahy v podcastu: Změna herce v hlavní roli! Z tlamy Langmajer sexappeal nevymaže

 
O natočení historického detektivního seriálu z doby První republiky uvažoval režisér, kameraman a scénárista Jaroslav Brabec už v roce 1996, ale nakonec k tomu došlo až o téměř 25 let později. Zločiny Velké Prahy v premiéře na České televizi trhly hned rekordní sledovanost přes 2 miliony diváků. Proč bude Jiří Langmajer dělat postelové scény až do důchodu a jak vynikl herec Jaroslav Plesl, prozradil režisér Brabec v Blesk Podcast.
08.02.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (541 článků) , Jaroslav Plesl (336 článků) , Jaroslav Brabec (45 článků)

Zločiny Velké Prahy: Podobu s Vacátkem a jeho mordpartou lze nalézt už teď

 
Česká televize uvede v neděli 31. ledna první díl nového televizního seriálu Zločiny Velké Prahy. Pořad by měl navázat na úspěch detektivních seriálů odehrávajících se v období první republiky, tedy na Četnické humoresky a zejména na Hříšné lidi města pražského a Panoptikum města pražského. Podle upoutávek na Zločiny Velké Prahy se dá už nyní odhadnout, v čem se nová série může podobat starým nesmrtelným klasikám.
30.01.2021 07:30 |

podobné články

Zákulisí seriálu Zločiny velké Prahy: PODRAZ na Táborského

 
Jakmile mu režisér Jaroslav Brabec (66) nabídl roli policejního rady, mnul si ruce. Miroslav Táborský (61) si totiž myslel, že bude ve Zločinech Velké Prahy něco jako rada Vacátko v Hříšných lidech města pražského. Jenže po přečtení scénáře mu došlo, že to byla tak trochu habaďúra!
22.02.2021 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Táborský (84 článků) , Jaroslav Brabec (45 článků)

RECENZE: Zločiny Velké Prahy mají zajímavé postavy a respektují historii

 
Režisér Jaroslav Brabec natočil historickou sérii Zločiny Velké Prahy, kterou uvádí vždy v neděli večer ČT1. Její forma je poměrně zastaralá, ale naštěstí se nesnaží vyvolat atmosféru 1. republiky trapnými vtípky, falešnou četnickou bodrostí a domnělou starosvětskou „pohodou“.
01.02.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Brabec (45 článků)

Zločiny Velké Prahy: Česká ukáže divákům zločiny z mladých let první republiky

 
Česká televize v roce 2021 potěší milovníky Četnických humoresek či Hříšných lidí města pražského svým novým seriálem. Nový desetidílný seriál Zločiny Velké Prahy totiž diváky přenese do prostředí Československé kriminální policie ve dvacátých letech těsně po vzniku Velké Prahy. Hlavním hrdinou se stane inspektor Hynek Budík v podání Jaroslava Plesla. S natáčením přitom pomáhal i zkušený historik četnictva a kriminalistiky, který pomáhal i s natáčením Četnických humoresek, Michal Dlouhý.
01.02.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dlouhý (158 článků) , Jaroslav Plesl (336 článků) , Michal Dlouhý (5 článků) , Jára Nový (154 článků)

Bartoška poprvé ztratil řeč! Tohle se mi v TV dlouho nestalo

 
Podle zjištění Aha! dostal režisér Jaroslav Brabec (66) při natáčení dobového seriálu Zločiny Velké Prahy neuvěřitelný rozpočet. Aby mohli Jaroslav Plesl (46) alias vrchní inspektor Budík nebo Jiří Langmajer (54) coby inspektor Havlík vyšetřovat prvorepublikové mordy, Česká televize (ČT) měla odhadem investovat až 170 milionů korun!
15.02.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (541 článků) , Jaroslav Plesl (336 článků) , Jaroslav Brabec (45 článků) , Jiří Bartoška (709 článků) , Jiří Havlík (17 článků)

Nový seriál Zločiny Velké Prahy: Velký PODVOD!

 
V hlavní roli zločiny a Praha. Alespoň podle názvu. Ve skutečnosti ale štáb nového seriálu České televize musel lovit lokace víceméně mimo hlavní město, jinak by Zločiny Velké Prahy nenatočili.
02.02.2021 05:05 |

podobné články

Zločiny Velké Prahy viděly 2 miliony diváků, ale... Seriál je jeden velký podvod!

 
V hlavní roli zločiny a Praha. Alespoň podle názvu. Ve skutečnosti ale štáb nového seriálu České televize musel lovit lokace víceméně mimo hlavní město, jinak by Zločiny Velké Prahy nenatočili.
07.02.2021 22:10 |

podobné články

Otec dcery Menzelové, režisér Brabec: Aničku (6) učil bruslit v centru Prahy

 
Se svou dcerou Aničkou (6) režisér Jaroslav Brabec (61) netráví sice každý den, ale když už ji má u sebe, užijí si spoustu legrace. Brabec jí nasadil lední brusle a učil ji jezdit na ledě na veřejném bruslení v centru Prahy.
17.12.2015 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Brabec (45 článků)

Skutečné zločiny Velké Prahy byly brutální, prostitutky šéfa policie milovaly, říká v Podcastu Blesku historik Galaš

 
Přes dva miliony lidí sledovalo v neděli večer premiéru nového seriálu České televize Zločiny Velké Prahy. Hlavní role vrchního inspektora se ujal Jaroslav Plesl a v roli inspektora mu sekunduje Jiří Langmajer. Podle ředitele Muzea Policie ČR Radka Galaše vykresluje seriál dobu 20. let 20. století zatím přesvědčivě. Diváci se mohou těšit na možná nejkrvavější období Prahy, černé kroniky dobových novin totiž zabíraly téměř polovinu obsahu!
02.02.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (541 článků) , Jaroslav Plesl (336 článků)

Zločiny Velké Prahy: Kardinální chyba hned na začátku seriálu a kocouří tajemství

 
Česká televize uvedla v neděli 31. ledna premiéru seriálu Zločiny Velké Prahy. Ten zaznamenal sledovanost více než dvou milionu diváků, čímž potvrdil, že o detektivní seriály z období první republiky jeví Češi stále velký zájem. Svůj podíl na úspěchu jistě má i lákavé obsazení v podobě Jiřího Bartošky (73), Jiřího Langmajera (54), Miroslava Táborského (61), Jaroslava Plesla (46), Denise Šafaříka (26) a dalších. Nejen herci prozradili řadu kuriozit, které jste o novém seriálu nejspíše nevěděli.
02.02.2021 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (541 článků) , Miroslav Táborský (84 článků) , Jaroslav Plesl (336 článků) , Denis Šafařík (10 článků)

Zločiny Velké Prahy: Četníci versus policisté a jak se mezi sebou snášeli doopravdy

 
V seriálu České televize Zločiny Velké Prahy jsou diváci svědky toho, jak se Hynek Budík v podání Jaroslava Plesla (46), Rudolf Havlík, kterého hraje Jiří Langmajer (54), policejní prezident Jiří Bartoška (73), vrchní komisař, jehož ztvárnil Miroslav Táborský (61), a spousta dalších policistů postavila zásadní výzvě. Od vzniku takzvané Velké Prahy museli totiž působit i na periferiích kolem hlavního města, a to vyžadovalo i častější a intenzivnější interakci s četnictvem. Jak tehdy skutečně vypadaly vztahy mezi četníky a policisty, popsal pro eXtra.cz ředitel Muzea Policie ČR v Praze Radek Galaš.
21.02.2021 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (541 článků) , Jiří Bartoška (709 článků) , Miroslav Táborský (84 článků) , Jaroslav Plesl (336 článků) , Rudolf Havlík (41 článků) , Jiří Havlík (17 článků) , Jiří Hynek (43 článků)

Zločiny Velké Prahy: Langmajer je úplně super, je to lepší než Božena, píší diváci

 
Nový seriál Zločiny Velké Prahy měl premiéru ve vysílání České televize v neděli 31. ledna. V hlavních rolích se objevili herci Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer a Denis Šafařík. První díl kriminálního seriálu nesl název Dáma ve studni a diváci jsou z něj v rozpacích.
31.01.2021 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (541 článků) , Jaroslav Plesl (336 článků) , Denis Šafařík (10 článků) , Jára Nový (154 článků)

Zločiny Velké Prahy režiséra Brabce: Na krimi případy si jen hrají, ale diváci je hltají!

 
Mrtvá žena ve studni nebo mord dítěte. Jakoby v seriálu Zločiny Velké Prahy řešil vrchní inspektor Budík alias Jaroslav Plesl (46) případy pražské galérky zaváté v archivu. Zdání ale klame! Vše je spíš fikce.
03.02.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (336 článků)

Proměna těhotné Evy Josefíkové: Něžnou roli v Boženě vyměnila za Zločiny Velké Prahy

 
Oblíbená herečka Eva Josefíková zazářila v seriálu Božena a a teď se objeví v novince České televize Zločiny Velké Prahy. Loni vystřídala v úspěšném seriálu Slunečná těhotnou kolegyni Veroniku Arichtevu. Jenže babyboom se nezastavil, a tak těhotenskou štafetu převzala i samotná Eva. Ovšem těhotná byla i její seriálová postava, a tak herečka schovávala své bříško za tím vycpaným. Pak šla ale se svým tajemstvím ven.
03.02.2021 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Veronika Arichteva (569 článků) , Eva Josefíková (135 článků)

Zločiny Velké Prahy: Na Četnické humoresky to nemá, píší diváci ke čtvrtému dílu

 
Nový seriál České televize Zločiny Velké Prahy odvysílal již svůj čtvrtý díl s názvem Nedohraná etuda. Ten tentokrát pojednával o vraždě dívky Kristýny, kterou někdo uškrtil v Malé Chuchli, tedy v součásti Velké Prahy.
21.02.2021 22:26 |

podobné články

Režisér ji přemluvil k natáčení krátce po porodu: Takhle bude vypadat Tereza Ramba v nové vánoční pohádce

 
Letos v lednu se Tereza Ramba  (31) pustila do nové štědrovečerní pohádky. Na natáčení příběhu s názvem O vánoční hvězdě kývla poté, co ji svými neodbytnými prosbami přemluvil režisér Karel Janák. Byla krátce po porodu prvního syna a do práce se ještě pouštět nechtěla. Natáčení kouzelného vánočního příběhu bude mít spojené s tím, že se stala maminkou a mezi obrazy se starala o dítě. „Přišla jsem na to, že si to vlastně vůbec nepamatuji. Nechápu, jak jsem to přežila. Když jsem koukala na ten trailer, tak jsme s Aničkou zkonstatovaly, že vypadáme docela dobře, lépe, než jsme si myslely. Já jsem v podstatě vůbec nespala,“ svěřila na tiskové konferenci České televize Ramba. V pohádce ztvární hvězdu Deničku, její kolegyně Anna Geislerová  (44) si zahrála hvězdu Proximu. Tereza Ramba promluvila o výchově dítěte: Co znamená kontaktní rodičovství, které preferuje? „Mám pocit, že to natáčení mi určitým způsobem zachránilo život, protože jsem byla v takovém kolotoči. Byla jsem připravená na to, že už nikdy nebudu točit, nebudu herečka, můj život se naprosto překlopí, což možná zná každá nová a citlivější maminka. Karel mě ale přesvědčil, abych tu pohádku vzala. Já jsem to nechtěla vzít, ale ten scénář byl strašně dobrý,“ rozpovídala se Tereza. Natáčení v Zuberci, což je slovenský skanzen pod Západními Tatrami, rozhodně nebylo jednoduché. Novopečená maminka vše zvládla i díky pomoci své rodiny. „Jsem vděčná své mámě, tchyni a Matyášovi, že mě do těch Tater dopravili. Jeli jsme tam jak vlakem, tak mým autem. Měli jsme koupené kupé ve vlaku, měli jsme celé auto, já jsem myslela, že nezvládnu ani tu cestu. Přijeli jsme tam a myslela jsem, že nezvládnu první den, a najednou byl konec, já jsem se díky tomu dostala do reality a strašně mi to pomohlo,“ svěřila Ramba, která se na place setkala například i s Vojtou Kotkem  (32) , Ondřejem Sokolem  (49) , Zlatou Adamovskou  (61) nebo Martinem Hubou. Čerstvá maminka Tereza Ramba bude na jevišti jen v úsporném body. Mrkněte na tu figuru! „Byla jsem plnýma nohama v mateřství a ženství a tahle role je strašně dětská a extrémně radostná. To, jak ji chtěl Karel, abych ji hrála, je takový výbuch radosti a já jsem se nacházela úplně v něčem jiném. Ale ta radost, kterou Karel chtěl a o kterou jsme se pokusili, pak prostoupila i mnou,“ dodala k natáčení nové pohádky, kterou odvysílá Česká televize letos na Štědrý den. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
03.11.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Kotek (367 článků) , Anna Geislerová (102 článků) , Zlata Adamovská (493 článků) , Martin Huba (33 článků) , Karel Janák (92 článků) , Ondřej Sokol (353 článků) , Tereza Ramba (320 článků) , Al Martino (141 článků) , Karel Štědrý (144 článků)

Ministr Brabec ujistil prezidenta, že na Šumavě nehrozí chaos

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) dnes ujistil prezidenta Miloše Zemana, že na Šumavě nehrozí chaos ani změny v bezzásahovém území parku. Poté, co odvolal ředitele národního parku Šumava Jiřího Mánka, se některé šumavské obce obávají neklidu i nezaměstnanosti. Brabec podle svých slov řekl Zemanovi, že nově pověřený ředitel Pavel Hubený se bude řídit schváleným plánem péče. Brabec to dnes řekl ČTK a ČRo Radiožurnál.
29.04.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24922 článků) , Richard Brabec (449 článků)

Ministři Mládek a Brabec se hádali o limity uhlí. Brabec mluvil o „srabáctví“

 
Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v pondělních Událostech, komentářích České televize diskutovali o prolomení těžebních limitů na dole Bílina. Hlasoval jsem pro, jinak by to bylo srabácké, oznámil Brabec. Komentář přidal ředitel Hnutí DUHA Jiří Koželouh.
19.10.2015 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (673 článků) , Richard Brabec (449 článků)