Článek

Řev kvůli pohybu Ukrajinců. Nakonec Rakušan oznámil trest

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová se o sobě na Twitteru dozvěděla, že je „ruská filcka“. Důvodem byla její poznámka, že systém evidence ukrajinských uprchlíků nefunguje také proto, že pokud neoznámí své stěhování do jiného kraje, není za to žádná sankce. Ministr vnitra Vít Rakušan přitom řekl, že při neoznámení změny místa pobytu ztratí uprchlík nárok na podporu.
04.05.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rakušan (35 článků)
Podobné články

Jak cvičit pilates

 
Pilates je metoda cvičení, které zlepšuje svalovou kontrolu, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových, včetně svalů pánevního dna. Za tímto cvičením stojí Joseph Hubertus Pilates, který sám dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Rozhodl se tyto potíže překonat, proto díky studiu různých forem cvičení dospěl k efektivnímu programu spojujícímu prvky klasického rehabilitačního cvičení a východních metod, jako je jóga, tai-chi nebo chi-kung. Proč Pilates? Pilates je mimořádně efektivní cvičení, pokud se soustředíte na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevní a získá novou stabilitu, záda se narovnají, nový způsob dýchání zajistí více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se běžnými technikami téměř nedají cvičit, výsledkem je pevné a ploché břicho. Mění se množství a rozložení podkožního tuku, klesá nadváha. Okolí na vás velmi brzy zaregistruje změnu, a to díky držení těla, ladné chůzi a celkové estetice vašich pohybů. Je to především proto, že při Pilates je kladen velký důraz na postupné uvědomování si pohybu vlastního těla. Začátky mohou být těžší, ale vyplatí se Metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, takže páteř je méně namáhána. Veškerý pohyb vychází ze stabilního středu – tzv. Powerhouse (centrum síly).  Charakteristická je přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku, proto mohou mít mnohdy i nepatrné pohyby výrazně prospěšný účinek. Je velmi nutné se na provedení cviku soustředit a cvičit ho správně, klidně na úkor kvantity. Uvědomujte si práci svého těla v každé fázi pohybu, tělo a mysl spolu úzce spolupracují. Dalším úskalím pilates může být správné dýchání. Soulad dechu a pohybu zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí, je hodně důležité si správné dýchání osvojit. Příspěvek Jak cvičit pilates pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.08.2018 05:25 |

podobné články

Rakušan: Běženci nepřišli vyjídat náš systém! A požádáme o prodloužení nouzového stavu

 
O uprchlické krizi a přílivu běženců z války na Ukrajině mluvil v neděli na CNN Prima News v Partii vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Podle něj platí číslo kolem 270 tisíc Ukrajinců v ČR. Jsou tu však i lidé, kteří v ČR žili a dočasnou ochranu dostanou i proto, že zpět už nyní nepůjdou, poznamenal Rakušan. Vláda požádá podle Rakušana Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu ke zvládání přílivu uprchlíků, Podle něj se Česko připravuje i na černé scénáře. Zároveň upozornil, že z Ukrajiny prchají nadále především ženy s dětmi - a jsou mezi nimi i učitelky, zdravotnice i vědkyně. Nepřichází vyjídat náš sociální systém, podotkl šéf STAN.
20.03.2022 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Rakušan usměrňuje Čechy: Nedělejme z Ukrajinců oběti svých problémů

 
Ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan si na svém twitteru posteskl, že mu jeden z občanů napsal, že politici řeší jen Ukrajinu, ale co naši lidé... „Skutečně si někdo myslí, že můžeme neřešit Ukrajinu?“ ptá se Rakušan.
02.04.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Přes 800 tisíc Ukrajinců prchlo do Ruska, o azyl žádá však jen necelá šestina

 
Přes 820 tisíc Ukrajinců se v současnosti ocitá v Rusku, většina z nich obývá speciální utečenecké tábory. Pouze necelá šestina (přibližně 130 tisíc) ukrajinských občanů však žádá o azyl nebo postavení uprchlíka. Značná část Ukrajinců v Rusku se na úřady neobrací kvůli příliš složité byrokracii. Podle letošního odhadu měla Ukrajina přibližně 45 milionů obyvatel.
30.08.2014 09:15 |

podobné články

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Rakušan: Hledají na mě špínu. Slonková: Jde to od ANO

 
Předseda STAN Vít Rakušan prý už několik měsíců slýchává z různých směrů, že se na něj hledá „špína“, ve které bude vyválen těsně před volbami, aby klesly šance koalice Pirátů a Starostů na solidní volební zisk. Rakušan prý už učinil některá opatření, aby uchránil svou rodinu. Ačkoli sám Rakušan říká, že se k němu tyto informace dostávají z různých směrů, novinářka Sabina Slonková bez okolků ukázala prstem na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
11.08.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Sabina Slonková (210 článků) , Vít Rakušan (451 článků)

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.
11.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků) , Tomu Tomu (302 článků)

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1204 článků) , Vít Rakušan (451 článků) , Petr Václav (1001 článků) , Petr Gazdík (1190 článků) , Petr Gazdík (1179 článků)

První vlnu jsme zvládli, chválí Rakušan. Ukázalo se, že uprchlíci jsou většinou slušní lidé

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v rozhovoru pro deník Právo konstatoval, že Česko uprchlickou vlnu z Ukrajiny zvládlo. Pochvaly se nám dostalo ze strany EU. Rakušan za skvělou práci poděkoval policistům, hasičům a také neziskovým organizacím. Spoluobčany požádal, aby mysleli na to, že v pohybu z Ukrajiny jsou opravdu miliony lidí, takže je jisté, že v této mase najdeme i takové Ukrajince, kteří se budou snažit zneužít nabízenou pomoc, případně se budou snažit páchat trestnou činnost. Většina uprchlíků jsou však slušní lidé.
10.04.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Přehledně: Poslanci schválili „lex Ukrajina“. Rakušan zmínil fronty kvůli uprchlíkům

 
Sněmovna dnes zrychleně projednávala podmínky udělování pobytu uprchlíkům z Ukrajiny po ruské vojenské invazi. Trojice vládních předloh se týkala také přístupu běženců ke zdravotním službám, vstupu na pracovní trh, sociálního zabezpečení a vzdělávání. Dolní komoru během schvalování zachvátila bujará debata, opoziční ANO vystupovalo s obavami, že příjem Ukrajinců způsobí problémy jako zvýšenou kriminalitu. „Nikdo netvrdí, že je to růžové,“ reagoval ministr vnitra Vít Rakušan (ANO). Předlohy nakonec poslanci schválili.
11.03.2022 10:15 |

podobné články

Expremiér se drží za hlavu: Kontroly Ukrajinců? Rakušan si vzpomněl až teď?! Vždyť u nich otevřeli vězení

 
„Jestli tady třeba třetina nebo polovina Ukrajinců po skončení války zůstane, tak kde budou bydlet? Kde budou bydlet naši lidé, kterým chybí desetitisíce komunálních bytů?“ ptá se bývalý premiér Jiří Paroubek. V souvislosti se sankcemi proti Rusku říká: „Myslím, že spíš řada z nich bumerangově dopadá zpátky na západní státy.“ Zmínil také, jaké protisankce můžeme očekávat. Vyjádřil se k postoji premiéra Fialy ohledně ukončení odběru ropy z Ruska a dodal: „Kdybychom šli cestou bláznivých nápadů třeba ministra Lipavského, tak bychom tady asi jezdili v druhé polovině roku na kolech.“ Přečtěte si také, co řekl na adresu nového guvernéra ČNB.
13.05.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4374 článků) , Jiří Fiala (284 článků) , Jiří Fiala (284 článků)

Rakušan chce bránit kšeftům s utrpením. Kdo chce kvůli příspěvku vystěhovat současné nájemníky, ať na to zapomene

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) upřesnil, jak je to s kompenzacemi státu za ubytování Ukrajinců – vypláceny budou krajům, ne soukromníkům. Chce tak zabránit „kšeftování s lidským utrpením“. Někteří ubytovatelé kvůli vidině finančního příspěvku vystěhovávají současné nájemníky.
20.03.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Nová covidová opatření na Vánoce i Silvestr na obzoru! Rakušan: Vláda je probere ve středu

 
Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) oznámil, že krizový štáb, který nově vede, dal úkol ministerstvu zdravotnictví připravit ve středu na vládu novou sadu opatření. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) má na jednání vlády připravit opatření, režim a pravidla, která budou platit do konce letošního roku, poznamenal Rakušan. „Případný konec nouzového stavu tak, jak vláda rozhodovala v pátek, rozhodně neznamená konec protipandemických opatření. Pan ministr Válek ve středu přijde s některými opatřeními, která právě na to potenciální nebezpečí, které nás čeká, budou reagovat,“ upozornil.
20.12.2021 10:35 |

podobné články

Rakušan je čistý, nic neprovedl, uzavřel státní zástupce

 
Vít Rakušan (STAN), ministr vnitra, si může oddechnout. V posledních týdnech musel mimo jiné vysvětlovat, že jako starosta Kolína zařizoval předražené právní služby pro město. Státní zástupce oznámil, že po prostudování příslušných dokumentů může konstatovat, že je v této věci Vít Rakušan očištěn.
17.05.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Rakušan: Počítáme s 500 tisíci uprchlíky, vznikne pozice koordinátora. Krize už stála miliardy

 
Až půl milionu uprchlíků nejspíše dorazí přímo do České republiky. Počítá s tím jeden ze scénářů ministerstva vnitra, poznamenal v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Nyní je u nás asi 300 tisíc Ukrajinců, z toho 257 tisíc je registrováno. Migrační krize pak vnitro stála asi 10 miliard. Rakušana v pořadu griloval exministr vnitra i stínová ministryně, především kvůli absenci jednotného plánu na zvládnutí krize. Ministr se bránil, podle něj plán vzniká a vzniká i pozice koordinátora krize.
03.04.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Motivujme lidi k pohybu, vyzývá odborník. Navrhuje pojišťovnám slevy a bonusy

 
Přínos pohybu musí podle odborníka na sport Václava Bunce zohlednit zdravotní pojišťovny, například bonusy či slevami ze zdravotního pojištění. Jinak než finančně se podle něj nepodaří lidi k pohybu motivovat. Na úvod páteční odborné konference Pohyb jako elixír života to řekl Václav Bunc z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, který se podílel i na tvorbě národní strategie Zdraví 2020. Důsledky nízkého množství pohybu Čechů stojí podle něj veřejné zdravotnictví kolem 30 miliard korun ročně, což je desetina jeho rozpočtu na příští rok.
21.09.2018 21:55 |

podobné články

Rakušan: Česko registrovalo 180 tisíc Ukrajinců. „Musíme je adaptovat,“ urguje ministr

 
V České republice je registrováno již 180 tisíc uprchlíků z Ukrajiny. Uvedl to ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) po jednání Ústředního krizového štábu. Vedle toho informoval o vzniku stragického týmu, který bude problematiku ubytovávání a financování řešit, první schůzku budou mít již zítra. Řešit budou mj. i zvýšení příspěvku z nynějších 180 korun na 250 korun. Na stole bude také vznik nového dotačního titulu, který by mohly obce využít na vytvoření obytných prostor.
14.03.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)

Před 20 lety zemřel Miloš Kopecký (†73): Tajemství jeho rodiny! Vnuk skončil v kriminále

 
Dnes je tomu právě 20 let, co zemřel populární herec Miloš Kopecký (+73). Po jeho smrti čekala rodinu řada těžkých zkoušek, ta největší jeho milovanou dceru Barboru – jejího syna a Kopeckého vnuka Martina totiž soud před časem poslal do vězení za krádeže! Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy Vnuk slavného herce Miloše Kopeckého (†73) Martin Vencour (24), který si odpykává ve vazební věznici Praha-Pankrác několikaměsíční trest za krádež, má více vroubků! reklama* Jak deník Aha! včera informoval, ve věznici se Martin ocitl letos na jaře, kdy 11. dubna Městský soud v Praze zamítl jeho stížnost proti nařízení výkonu trestu. Ten mu už 22. září 2008 uložil Obvodní soud pro Prahu 3 za krádež a odsoudil ho na 8 měsíců s podmínkou na 24 měsíců. Jenže Martin podmínku nesplnil. Ve zkušební době ho policie přistihla při řízení motorového vozidla, i když mu pražský magistrát vyslovil roční zákaz. Tím spáchal přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a byl odsouzen na dalších 6 měsíců se zkušební dobou na 18 měsíců. Do konce roku by mohl být teoreticky opět na svobodě. Jenže jakmile opustí brány věznice, začne se mu odměřovat druhý trest. Pokud ani tuto podmínku nedodrží, mohl by se ve vězení ocitnout brzy zase. Co na to Martinova máma, Kopeckého jediná dcera Barbora Vencourová? „To se může stát každému,“ odsekla rozčileně na otázku deníku Aha! a více se k věci nechtěla vyjadřovat.Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/63891/uvezneny-vnuk-milose-kopeckeho-az-vyjde-z-basy-zacne-dalsi-trest.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
16.02.2016 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Kopecký (115 článků)

Rakušan: Babiš ukradl Česku budoucnost. Já ji chci vrátit

 
Vít Rakušan, předseda STAN, se rozhodl vysvětlit, proč chce uspět a sestavovat příští vládu. Je to kvůli Andreji Babišovi, který lidem žijícím v České republice ukradl budoucnost. „V devadesátých letech byl divoký privatizátor, poté sponzor politických stran, které to tady s korupcí dost roztočily a teď je premiérem, který se vydává za mesiáše. To prostě není budoucnost a já nám ji chci vrátit,“ vypálil Rakušan.
18.08.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků)