Článek

Restaurace v Praze musely znovu zavřít. Vydávaly jídlo z okénka, moc lidí ale kvůli dešti nepřišlo

 
Restaurace, hospody, bary i kavárny od středy znovu zejí prázdnotou - na základě přísnějších opatření, které vláda vyhlásila na podnělní tiskové konferenci, musely podniky zase zavřít. Výdejová okénka mohou do 20:00 fungovat. Řada pražských restaurací tuto možnost využila a snaží se aspoň takto udržet v chodu pandemií už tak dost pošramocený byznys, v upršenou středu se jim ale příliš hladových zákazníků nehrnulo.
14.10.2020 15:05 |

podobné články

Podobné články

Letadlu se při přistání uvolnila vrtule a zasekla se do okénka

 
O vlásek unikla smrti Kanaďanka, která seděla v letadle společnosti Jazz Aviation u okénka, jímž při nepovedeném přistání proletěla část listu z uvolněné vrtule. Žena utrpěla lehká zranění od promáčknutého trupu a střepů z okénka, samotný list ji naštěstí nezasáhl, uvedl server CTV News.
11.11.2014 07:46 |

podobné články

V Praze uvařili jídlo z prošlých potravin. Stály se na něho dlouhé fronty

 
V centru Prahy se dnes vydávaly zdarma obědy pro tisícovku lidí, indické kari bylo uvařeno ze zeleniny, kterou by jinak obchody musely vyhodit. Akce skupiny Zachraň jídlo upozornila na plýtvání potravinami a legislativu, která ztěžuje darování jídla potřebným. Lidé se zároveň mohli dozvědět, jak skladovat potraviny, aby déle vydržely, nebo jak si připravit chipsy ze slupek od brambor.
10.09.2013 19:25 |

podobné články

Podvodnice se ve Zlíně vydávaly za hluchoněmé: Rumunky od důvěřivých lidí vybraly tisíce

 
Jsou sotva plnoleté a už se živí tím, že podvádí své spoluobčany. Dvě teprve devatenáctileté Rumunky Lýdia a Isabela v centru Zlína obíraly lidi o peníze pod záminkou pomoci pro hluchoněmé, za které se samy vydávaly. Strážníci jim sice hned dali pokutu, tu ale platily z darovaných peněz.
19.10.2017 20:30 |

podobné články

Šokované zoo musely zavřít ze dne na den: Počítají ztráty a prosí návštěvníky o pomoc

 
Zoologické zahrady musely kvůli nově oznámeným vládním opatřením kvůli koronaviru zavřít brány už dnes. Je to pro ně po jarním uzavření podle informací zahrad další finanční rána. Třeba pražská zoo odhaduje další ztráty na desítky milionů korun. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) původně ve čtvrtek médiím oznámil, že zoo budou uzavřeny od pondělí 12. října. Podle opatření vlády ale musí být zoo podobně jako třeba bazény či posilovny uzavřeny ode dneška. Od pondělí se pak zastaví i prakticky všechny kulturní a sportovní akce.
09.10.2020 09:15 |

podobné články

Koronavirové žně pro kurýry: Přijdou si na třetinu ceny jídla, restaurace od nich dávají ruce pryč

 
Po uzavření hospod a restaurací se podniky spoléhají na výdejová okýnka a rozvoz. Kurýrní firmy si ale berou až třetinu ceny jídla. Podnikatelské asociace a sdružení živnostníků tak teď stravenkové firmy a rozvozce vyzývají, aby restaurace podpořili a marže nastavili nižší. Už třetina restaurací totiž musela zavřít. A situace je náročná i pro další. Některé restaurace dávají od rozvozových společností ruce pryč, nebo je mění. Jak Blesk Zprávám popsal jeden z restauratérů, je pro ně lepší platit fixní poplatky. Na sociálních sítích už koluje i výzva, aby lidé jídlo objednávali přímo od restaurace a ne přes dovážkové služby.
21.10.2020 05:20 |

podobné články

Zděšené zoo na jihu Moravy: Zavřít jsme měli v pondělí, ale museli jsme už v pátek

 
Ve čtvrtek 8. října odpoledne se dozvěděly, že od pondělí 12. října musí zavřít kvůli obavám z šíření covid-19 nejen vnitřní, ale i vnější prostory. Zoologické zahrady se chystaly zřejmě na poslední otevřený říjnový víkend. Jenže, za pár hodin přišla další studená sprcha – zavřít musely hned v pátek.
09.10.2020 15:10 |

podobné články

Penzion obchází vládní nařízení: Pokud si pronajmete za 10 korun pokoj, můžete do restaurace

 
Od půlnoci z úterka na středu začala v Česku platit řada přísných koronavirových nařízení. Kromě škol tak musely zavřít i všechny stravovací podniky, které mohou prodávat jen přes výdejní okénko. Jedinou výjimkou jsou restaurace v hotelích a penzionech, které mohou mít otevřeno do 20 hodin. Toho už také začaly využívat některá ubytovací zařízení. Například penzion U tří statkářů nabízí veřejnosti přístup do své restaurace, stačí si pronajmout pokoj za výhodnou cenu 10 korun.
14.10.2020 14:35 |

podobné články

Matěj má z restaurace kvůli koronaviru ztrátový stánek. A lékaři u něj mají kávu zdarma

 
V oblíbeném podniku Cobra v pražských Holešovicích to přes tři roky pulzovalo energií od rána do večera. Od půlky března tu však museli, stejně jako všechny restaurace, zavřít. A dříve životem kypící bar tak již měsíc a půl zeje prázdnotou. Podle provozního Matěje Kočího (35) se z jejich kavárny a restaurace momentálně stal spíše pitoreskní ztrátový stánek a návrat k normálu je v nedohlednu. Kromě kávy a některých vakuově balených dobrot se ale okénkem nouzového provozu servíruje i až dojemná solidarita. Ta je patrná nejen mezi zaměstnanci, ale i lidmi ze sousedství. Brigádníci, kteří museli být propuštěni a jsou v těžké finanční situaci, zde mají i nadále možnost jíst zadarmo. A lidem z integrovaného záchranného systému a zdravotníkům tu podávají kávu a občerstvení zdarma. O tom, jak se s touto turbulentní dobou vypořádává poměrně mladá restaurace a její tým, jsme si s Matějem Kočím povídali v rámci rozhovoru pro seriál Blesk Zpráv Češi vs. virus.
28.04.2020 08:00 |

podobné články

Jak jíst a udržet si přitom perfektní postavu

 
Pokud chcete opravdu jednou provždy zhubnout, pak nedržte diety, ale změňte svůj životní styl. Zkuste se přiučit od štíhlých  Francouzek či sebevědomých Italek a naučte  jíst stejně, jak to bez diet umí ženy v cizině. Diety mají ten problém, že jsou trvale neudržitelné. Je třeba změnit stravovací návyky tak, aby pro vás byly přínosem a přitom byly přirozené a splnitelné za každé situace. Vsaďte na pohodu jako Francouzi Jídlo si vychutnávejte a dopřávajte si všeho, co je pestré a lahodné na chuť i na pohled. Francouzi u večeře popíjejí dobré víno, hodně si povídají a jedí dlouho. Jedí pomalu, beze stresu a po malých porcích. Nikdy neuvidíte Francouze ve spěchu zhltnout párek v rohlíku nebo si neudělat na jídlo dost času. Když se budete na jídlo plně soustředit, vychutnávat si ho a jíst pomalu, bude vám stačit mnohem menší porce, než když ho do sebe bezmyšlenkovitě nacpete. Neřešte váhu jako Italky Italské ženy se hrdě nosí a za každé situace jsou sebevědomé. Neváží se ani nepřeměřují v pase, přitom jen 9 % z nich trpí nadváhou. Sebeláska, umění nosit své křivky s grácií a užívání ý´života je to, co ovlivňuje jejich přístup k jídlu. Milují zeleninové saláty, mořské plody, citrusy a olivový olej. Ten dávají prakticky do každého jídla. Kromě těstovin Italky nejí téměř nic nezdravého, za to vypijí hodně neperlivé vody. Všechny středomořské národy mají mnohem menší problém s obezitou, než máme my ve střední Evropě. Je to především proto, že dávají přednost místním čerstvým surovinám, nejedí ve stresu a jídlo nemají jen k zaplácnutí žaludku, ale jako společenskou událost a relaxaci. Nechte se ovlivnit jejich stylem a přestaňte držet diety, které vás budou jen ubíjet. Jídlo si vychutnávejte a dávejte přednost kvalitě před kvantitou. Brzy zjistíte, že vaše urputné tukové vrstvy se rozpouští a s rostoucím sebevědomím se... Čtěte více Příspěvek Jak jíst a udržet si přitom perfektní postavu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.06.2018 15:35 |

podobné články

Stávka komplikuje provoz škol. Mnoho dětí v pondělí do školy nepřišlo

 
Přestože se plánovaná pondělní stávka nakonec neuskutečnila, již značně zkomplikovala provoz některých škol. Zmatení rodiče často neposílali své děti do školy. Vysoké školy zase musely musely přesunout termín konání přijímacích zkoušek a státnic.
13.06.2011 19:05 |

podobné články

Konec fenoménu zvaného "food porn"? Majitelé restaurací uvažují o zákazu fotit si jídlo před jeho konzumací

 
Říká se tomu food porn, tedy "jídelní porno", a je to dnešní fenomén. Kdo používá "sociální sítě":http://www.extra.cz/tema/facebook, ví, že dnes nedávají uživatelé na svou zeď fotky sebe, dětí a psů, ale zahlcují ji fotkami jídla. Jídlo z restaurace, jídlo doma uvařené, jídlo ze sushi baru, nikde žádní lidé, jen stůl a na něm talíř s večeří.
17.02.2014 09:05 |

podobné články

Nepřipoutaný muž vyletěl z okénka pick-upu, který se točil přes střechu

 
Štěstí v neštěstí měl muž, který v Brazílii přežil děsivě vypadající nehodu u města Jatai. Seděl jako pasažér v pick-upu předjíždějícím jiné vozidlo, řidič ale nezvládl řízení a poslal vůz do kotrmelců. Nepřipoutaný spolujezdec vyletěl z okénka a jen těsně unikl rozdrcení vozidlem, z něhož vypadl.
22.01.2016 06:30 |

podobné články

Žena popojíždí autem a venčí psa přímo z okénka

 
Toto není apríl! O velkou zábavu jako na prvního dubna se však už s předstihem před několika dny postarala jistá řidička v Černošicích u Prahy, která svého psího miláčka venčila přímo z okénka auta. Navíc zastavila pokaždé, když si pejsek chtěl ulevit, čímž v úzkých uličkách značně ohrozila dopravu.
01.04.2010 09:40 |

podobné články

Letadla za 40 let budou průhledná! U okénka bude každý!

 
Vždycky když někam letíte, žádáte místo u okénka? Samozřejmě! Co je krásnějšího než pozorovat oblohu z paluby letadla, ať už ve dne nebo v noci. V brzké budoucnosti to už však nebude nutné...
19.06.2011 12:10 |

podobné články

Zemřel největší z Horňáků, poslední klasický kantor v Česku: »Pan rídící« Okénka (†96)

 
Zemřel největší z Horňáků. Učitel, folklorista, zpěvák a organizátor veřejného života František Okénka (†96), kterému nikdo v kraji neřekl jinak, než »pan rídící«, se v pátek 13. dubna odebral na věčnost v Hrubé Vrbce.
13.04.2018 13:35 |

podobné články

Pivo či zmrzlinu konzumujte aspoň deset metrů od okénka, poradil Babiš

 
Premiér Andrej Babiš zveřejnil v pátek na Twitteru návod, jak se mají lidé chovat, aby netvořili fronty u výdejních okének. Při koupi piva, zmrzliny či párku v okénku na ulici musí prý lidé od okénka odejít alespoň deset metrů stranou.
10.04.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19810 článků)

Vinná okénka z doby moru jsou v Itálii letním hitem. Koronavirus jim dal druhou šanci

 
Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku vznikla kolem roku 1600 za morové epidemie. Dírou vysekanou ve zdi vinoték a obchodů, velkou tak akorát, aby se do ní vešla ruka a sklenice s vínem, obchodník podá zákazníkovi nápoj. Zachování bezpečné vzdálenosti je tak zaručeno, napsal americký list New York Post.
09.08.2020 22:25 |

podobné články

Z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo, lamentuje nad aktuálním vývojem profesor Pirk. Muset chodit na schůze, stát frontu na banány- to byl život v područí Moskvy

 
ROZHOVOR Uznávaný kardiochirurg profesor Jan Pirk přiznal, že má obavy z toho, že směr, kterým se nyní Česká republika ubírá, není demokracie, ale jasné směřování do područí Sovětského svazu. „Jsem přesvědčen o tom, že z Ruska k nám nikdy nic dobrého nepřišlo,“ uvedl přednosta kardiocentra IKEM a připomněl poměry za totality. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentoval dění v Poslanecké sněmovně i výroky jejího předsedy Radka Vondráčka k vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání.
06.12.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19810 článků) , Jan Pirk (55 článků)

Poslední rozloučení s houslistkou Šuranskou (†41): Stovky lidí musely zůstat venku v dešti

 
Na poslední rozloučení se slavnou houslistkou Jitkou Šuranskou (†41) proudily davy lidí. Do kostela v Babicích na Uhershohradišťsku se ale tolik smutečních hostů nevešlo, a tak někteří museli zůstat venku v dešti. Šuranská zemřela v pondělí po statečném boji se zákeřnou rakovinou.
03.11.2019 08:25 |

podobné články