Článek

Respirátory, roušky, rukavice. Česko posílá do Číny 4,5 tuny materiální pomoci

 
Česká republika pošle do Číny 4,5 tuny materiální pomoci za 3,3 milionu korun na boj s koronavirem Covid-19. Na čtvrteční tiskové konferenci ve Sněmovně to oznámil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Původně chtěla vláda poslat pouze peníze, po kritice ale obrátila a rozhodla se pomoci i materiálně.
13.02.2020 11:20 |

podobné články

Podobné články

Do materiální pomoci Číně se může v Třebíči zapojit i veřejnost

 
Třebíčská veřejnost se může zapojit do materiální pomoci čínskému městu I-čchang z provinci Chu-pej. Roušky, rukavice a další zdravotnický materiál bude třebíčská radnice shromažďovat do 7. února. Provincie je ohniskem nákazy koronavirem, I-čchang je jejím druhým největším městem a pět let partnerským městem Třebíče. O pomoc město požádalo v úterý, napsala ČTK.
29.01.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Chu Chu (14 článků)

ZLATO.CZ: Devizové zásoby ČR ve zlatě meziročně opět poklesly o více než půl tuny

 
Tuzemské devizové zásoby, které má pod správou Česká národní banka (ČNB) meziročně poklesy o zhruba půl tuny. Vyplývá to z informací, které s odvoláním na údaje centrální banky zveřejnil portál Zlato.cz. Zatímco v roce 2014 ČNB držela v rezervách 10,6 tuny zlata, ke konci ledna 2016 už měla jen 9,92 tuny. Ještě v roce 2007 vlastnila ČNB 13,4 tuny zlata, připomněl portál.
17.02.2016 13:10 |

podobné články

Hygienička: Čínský velvyslanec požádal o humanitární pomoc

 
Čínský velvyslanec v ČR Čang Ťien-min požádal podle hlavní hygieničky Evy Gottvaldové kvůli nákaze novým koronavirem o humanitární pomoc. Česko podle ní posoudí, jestli má nějaké prostředky osobní ochrany, které může poskytnout. Po dnešním jednání s velvyslancem to řekla ČTK a Českému rozhlasu. O roušky, rukavice a zdravotnický materiál požádalo před několika dny i město I-čchang z provincie Chu-pej své partnerské město Třebíč. V Česku lidé ze strachu před virem vykoupili roušky v lékárnách, podle odborníků ale před nákazou nechrání.
31.01.2020 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Chu Chu (14 článků)

Vláda obrátila. Číně nepošleme peníze, ale materiální pomoc

 
Česká vláda po kritice obrátila. Místo toho, aby Číně na boj s koronavirem pouze poslala peníze, pomůže také materiálně. Česko by mohlo do Číny poslat respirátory nebo ochranné oděvy. V úterý to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
04.02.2020 17:10 |

podobné články

Roušky z nanovláken vyvinuté v Česku se k nám zatím nedostanou. Čína stáhla produkci pro sebe

 
Hrozba koronaviru vyvolává obavy hraničící s panikou i u nás. Svědčí o tom mimořádný zájem o účinné ochranné pomůcky, tedy roušky s nanovlákny, které jako jediná u nás vyvíjí a v Číně nechává vyrábět brněnská společnost Respilon. Země si nyní stáhla veškerou produkci pro sebe a na jiné trhy včetně toho českého se nyní roušky nedostanou.
29.01.2020 13:35 |

podobné články

Epidemioložka promluvila o smrtícím viru z Číny. Mají si roušky začít kupovat i Češi?

 
Vražedný koronavirus, který se objevil v Číně a doputoval už i do dalších zemí, má zatím spoustu tajemství. Přišel k nám ze zvířecí říše, ale nikdo zatím netuší, kdo je zdrojem nákazy. V pořadu Blesku Epicentrum to řekla hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová. Podle ní stále netušíme ani to, jak lehce ho můžete „chytit“. Měli bychom si koupit roušky a budou na letištích kontroly?
24.01.2020 05:50 |

podobné články

Jackson bez roušky: Po dlouhé době odkryl svou tvář

 
VIDEO: Michael Jackson i jeho okolí se snaží za každou cenu vyvrátit jakékoli spekulace, že by trpěl rakovinou kůže. Dokonce se kvůli tomu objevil na veřejnosti bez své pověstné roušky.
19.05.2009 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1691 článků) , Michael Jackson (629 článků) , Michael Jackson (629 článků)

STRACH z CHŘIPKY: Roušky zmizely z lékáren

 
Lidé také nevědí, že některé roušky chrání před vdechnutím bacilů, a jiné zase mají spíše bránit roznášení infekce.
10.11.2009 09:20 |

podobné články

Nastal čas na roušky? Takhle by to vypadalo...

 
Očkování proti prasečí chřipce provází chaos, a tak lidé hledají jinou obranu. Třeba roušky! Spousta firem je rozdává zaměstnancům, na některých úřadech v Praze bez nich nemocný člověk nesmí jednat s úředníky.
26.11.2009 21:40 |

podobné články

Japonská mládež nosí zdravotní roušky jako módní doplněk

 
Japonská mládež propadla novému trendu – nosí zdravotní roušky, které Japonci tradičně oblékají v případě onemocnění, aby nenakazili ostatní, jako módní doplněk. Informoval o tom deník The Times.
29.01.2011 05:05 |

podobné články

Roušky, které nám táta dával, byly hloupé, říká půvabná dcera Michaela Jacksona

 
Dcera zesnulého zpěváka Michaela Jacksona  (✝50) Paris Jackson (13) byla hostem v The Ellen DeGeneres Show. Tam také řekla, že roušky, které jí a jejím bratrům dával zpěvák na obličej, aby zakryl jejich tváře před objektivy fotografů, byly hloupé.
16.12.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1691 článků) , Paris Jackson (140 článků) , Paris Jackson (146 článků)

Češi vzali útokem roušky kvůli koronaviru: Mizí „extrémně“ rychle, hlásí obchodníci

 
Češi s obavami sledují, jak se světem šíří nový koronavirus původem z čínského města Wu-chan. Podle lékárníků je zájem o roušky doslova extrémní. Na nemoc stále neexistuje účinná vakcína. Virus, který napadá dýchací soustavu, přitom podle čínských údajů již zabil 80 lidí. Objevil se už i v Evropě, Americe i Austrálii. V Česku kvůli němu jednala i Bezpečnostní rada státu. Na Letišti Václava Havla chce premiér Andrej Babiš (ANO) zlepšit opatření tak, aby se lidé cítili bezpečněji.
27.01.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5563 článků) , Andrej Babiš (17409 článků)

Roste zájem o roušky, proti infekci však příliš nepomohou

 
Lidé by si měli uvědomit, že běžné papírové roušky fungují především jako ochrana okolí, nikoliv jako ochrana nositele před nákazou. Důležité je dodržovat i hygienická pravidla, která omezují šíření většiny kapénkových infekcí. I tak poptávka po rouškách roste.
27.01.2020 15:56 |

podobné články

Jaké roušky chrání před koronavirem? Z obchodů mizí, bez masek se neobejdeme, varují experti

 
Už je tady? V českých nemocnicích včera leželi dva pacienti s podezřením na čínský koronavirus. Z pultů i skladů lékáren zatím rychlostí světla mizí roušky. Přitom pokud se choroba rozšíří, podle epidemiologa Romana Prymuly (55) se bez ochranných masek neobejdeme!
28.01.2020 05:20 |

podobné články

Roušky? K ničemu. Ale šíří se to rycheji než SARS. A pozor na toto... Nové info o smrtícím viru

 
Infektolog Ladislav Machala Čechům, Moravanům a Slezanům vzkázal, že v tuto chvíli si nemusejí kupovat náústní roušky na ochranu před koronavirem. Je to k ničemu už proto, že tu nemáme jediný potvrzený případ koronaviru, takže se jím nemůžeme nakazit. Současně však na své spoluobčany apeloval, že se mají mít na pozoru.
29.01.2020 20:25 |

podobné články

Štěpán Křeček: Akcie výrobce roušek vzrostly o 600 procent

 
„Panika kolem koronaviru se dostala do absurdních rozměrů. Například v japonských obchodech chybí roušky na ochranu před šířením virů. To nahrálo do karet společnosti Kawamoto, která roušky vyrábí. Cena akcií Kawamoto vzrostla přibližně o 600 procent za necelý měsíc,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
30.01.2020 16:25 |

podobné články

Pro Babiše v pohodě. Velkou Zemanovi, na cigárko. Zato chudák Ovčáček. Publicistka si dělá srandu z čínské pohromy

 
Publicistka Jordanka Jirásková se rozhodla kvůli šíření čínského koronaviru být humánní a nabídnout ochranné roušky. Nejsou to však roušky ledajaké, jde o její vlastní spodní prádlo – podprsenky, které nabízí speciálně premiérovi Andreji Babišovi (ANO), prezidentovi Miloši Zemanovi a jeho mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi. Na sociální síť dokonce přidala video, kde jim názorně ukazuje, jak si je správně nasadit na obličej.
06.02.2020 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1217 článků)

Češi poslali první tuny munice na pomoc Kurdům. GALERIE

 
První tuny nábojů do kulometů dnes letecky vyrazily z Pardubic do Iráku. Česko je posílá tamním Kurdům jako pomoc v boji proti fanatikům z radikální organizace Islámský stát. Následovat budou ještě tři další lety.
18.09.2014 13:25 |

podobné články

Jedlíci ve Varech snědli už 4 tuny halušek

 
Karlovarské hospody a stánky s rychlým občerstvením praskají ve švech. Filmoví nadšenci stačili v rámci festivalu spořádat už více jak 4 tuny halušek, tunu klobás, a přes půl tuny kukuřice!
07.07.2009 18:00 |

podobné články