Článek

REPORTÁŽ: Dva světy před budovou vlády. Na jedné straně ulice dezinformátoři, na druhé zoufalí disidenti

 
Před úřadem vlády se sešly dvě protestní akce. Jejich základny na první pohled vypadají podobně, jak zachytil fotoreportér redakce eXtra.cz. Jedni ke druhým se mají, druzí nad prvními kroutí hlavou. V čem je akce za odstoupení vlády, kterou pořádá eso české dezinformační scény, odlišná od té, kdy dva významní disidenti žádají odstoupení ministra práce Mariana Jurečky? Je tu mnoho podstatných rozdílů.
21.11.2023 05:10 |

podobné články

Podobné články

Hladovějící disidenti před úřadem vlády tepou Jurečku: Estébáci a funkcionáři berou důchod čtyřicet tisíc, my máme osmnáct, říkají

 
Před úřadem vlády to vypadá trochu jako ve stanovém městečku. Kromě improvizovaného petičního stánku spolku kolem Ivana Smetany, jenž žádá demisi vlády, tam přibyli i dva bývalí disidenti, kteří drží hladovku kvůli nuzným důchodům lidí, jež perzekvoval komunistický režim. Naši reportéři byli na místě a hovořili s aktivistou Johnem Bokem, jedním z hladovkářů. Pro ministra Jurečku a jeho návštěvy na místě příliš pochopení neměl.
20.11.2023 19:45 |

podobné články

Dva disidenti kandidují ve volbách na Kubě

 
V obecních volbách na Kubě vůbec poprvé v historii kandidují dva disidenti, kteří se ucházejí o křesla v zastupitelských orgánech v Havaně. V neděli o tom informoval britský zpravodajský server BBC News. 
19.04.2015 10:35 |

podobné články

Frustrovaní jedinci, osoby ve zlé situaci. BIS řekla, na koho cílí „dezinformátoři“

 
Dnes Bezpečnostní informační služba zveřejnila svou výroční zprávu za rok 2021. Hlavní téma v ní byly Vrbětice a odhalení „vlivového agenta“, který měl mít přístup k některým novinářům a zprostředkovaně i k politikům, a měl pomáhat šířit proruské narativy. Naopak vliv dezinformací na volby byl prý marginální. „Dezinformátoři svými aktivitami cílili na osoby ve zhoršené životní situaci a na nespokojené frustrované jedince,“ uvedla BIS.
17.10.2022 15:05 |

podobné články

Frustrovaní jedinci, osoby ve zlé situaci. BIS řekla, na koho cílí „dezinformátoři“

 
Dnes Bezpečnostní informační služba zveřejnila svou výroční zprávu za rok 2021. Hlavní téma v ní byly Vrbětice a odhalení „vlivového agenta“, který měl mít přístup k některým novinářům a zprostředkovaně i k politikům, a měl pomáhat šířit proruské narativy. Naopak vliv dezinformací na volby byl prý marginální. „Dezinformátoři svými aktivitami cílili na osoby ve zhoršené životní situaci a na nespokojené frustrované jedince,“ uvedla BIS.
17.10.2022 19:35 |

podobné články

KOMENTÁŘ: Dycky Ukrajina! Dezinformátoři se pasou na smrti dítěte v Mostě

 
Proruští dezinformátoři se neštítí lhát o tragické vraždě chlapečka v Mostě, s úmyslem vrazit do české společnosti další klín. Sociálními sítěmi se šíří xenofobie a poplašné zprávy, označující nepravdivě za pachatele muže ukrajinské národnosti.
30.05.2023 05:10 |

podobné články

Rusové, kteří protestovali proti okupaci naší země v roce 1968, kritizují Zemana

 
Dva ruští disidenti ze skupiny "osmi statečných", kteří roku 1968 protestovali proti okupaci Československa, kritizují prezidenta Miloše Zemana za postoj k Ukrajině. Oznámili to dnes disidenti Viktor Fajnberg a Pavel Litvinov při příležitosti udílení českých státních ocenění, které in memoriam dostane další disidentka ze skupiny, Natalja Gorbaněvská.
28.10.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků)

Historický zlom: Na Kubě kandidují disidenti

 
Je to vůbec poprvé v historii Kuby - disidenti kandidují v obecních volbách! Hned dva členové protivládní opozice se rozhodli utkat o politické křeslo. Muži doufají v úspěch - stali by se tak prvními nekomunistickými činiteli.
19.04.2015 09:10 |

podobné články

Helena Válková ustála i krvelačného Urválka: Překvapivě ji podrželi disidenti!

 
Ombudsmankou sice nebude, ale vládní zmocněnkyní pro lidská práva zůstává. Helenu Válkovou (69, ANO) ve čtvrtek podpořila vládní rada pro lidská práva. Dva členové na protest odstoupili. Ale zastali se jí překvapivě disidenti!
18.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (441 článků)

Před Obamovým příletem do Číny zatýkáni disidenti

 
Nejméně čtyři čínští disidenti byli zatčeni krátce před nedělním zahájením první oficiální návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v Číně. S odvoláním na blízké zadržených to v sobotu uvedla agentura AFP.
14.11.2009 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2515 článků)

Prezident republiky podepsal asociační dohody mezi EU a Gruzií a Moldavskem

 
Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 19. května 2015 podepsal Ratifikační listinu k Dohodě o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Gruzií na straně druhé a Ratifikační listinu k Dohodě o přidružení mezi Evropskou unií a Evropským společenstvím pro atomovou energii a jejich členskými státy na jedné straně a Moldavskou republikou na straně druhé.
19.05.2015 16:52 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků)

Sněmovna je bitevním polem, prohlásila Němcová. Lidovec Bartošek dodává...

 
V posledních dnech se především na půdě Poslanecké sněmovny strhl další boj. Na jedné straně stojí Andrej Babiš (ANO), na druhé straně pravicová opozice TOP 09 a ODS. Lidovci, které čeká o víkendu sjezd, jsou tak trochu na pomezí. Na jedné straně kritizují Andreje Babiše, ale na straně druhé v koalici drží slovo, což také považují za svou devizu, jak zdůraznil místopředseda křesťanských demokratů Jan Bartošek.
22.05.2015 22:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26069 článků)

Dvojí tvář čínského křesťanství: 'Komunistická církev' a katoličtí disidenti

 
Křesťanství v Číně má dvojí tvář. Na jedné straně existuje oficiální, státem uznávaná církev, která je podřízena komunistickým úřadům. Na druhé straně je organizace, existující tajně, zůstávající věrná Vatikánu. Především ta první církev dostává od státu štědrou finanční podporu, snad i proto, že počet křesťanů v této asijské zemi pozvolna stoupá a úřady to začíná znepokojovat. 
04.08.2015 13:11 |

podobné články

Zootechnik Devátý, zákaz sledování Sudeťáků a Zemanův kufřík. Přečtěte si, jak disidenti budovali naši rozvědku

 
ROZHOVOR Disidenti, Vladimír Hučín i vedení zpravodajských služeb po sametové revoluci - to jsou témata rozhovoru s bývalým příslušníkem Bezpečnostní informační služby. Popsal, nutno říci, že v jistých bodech shodně jako exředitel BIS Jiří Růžek v nedávno vydané knize, co vše tuto službu v devadesátých letech paralyzovalo, poškozovalo a jaké to mohlo mít dopady.
06.04.2014 07:20 |

podobné články

Východoevropští disidenti moc netrpěli, Západ je protežoval, míní filozof Chomsky

 
Disidenti v komunistických státech východní Evropy byli podle amerického filozofa Noama Chomského protežováni západními velmocemi a jejich utrpení nebylo ve srovnání například s odpůrci režimů v Latinské Americe nijak výjimečné. Americký filozof, lingvista a logik Noam Chomsky, který bývá považován za nejvýznamnějšího žijícího jazykovědce a zakladatele moderní jazykovědy, to ve čtvrtek řekl na tiskové konferenci v Olomouci.
05.06.2014 14:40 |

podobné články

Chomsky: Východoevropští disidenti moc netrpěli a byli protežováni

 
Disidenti v komunistických státech východní Evropy byli podle amerického filozofa Noama Chomského protežováni západními velmocemi a jejich utrpení nebylo ve srovnání například s odpůrci režimů v Latinské Americe nijak výjimečné. Americký filozof, lingvista a logik Noam Chomsky, který bývá považován za nejvýznamnějšího žijícího jazykovědce a zakladatele moderní jazykovědy, to dnes řekl na tiskové konferenci v Olomouci.
05.06.2014 15:10 |

podobné články

Chomsky se opřel do Havla a ostatních 'rozmazlených' disidentů

 
Disidenti ve východoevropských zemích, kde desítky let vládl komunistický režim, nijak zvlášť netrpěli, prohlásil americký filosof a lingvista Noam Chomsky. Západ je podle něj protěžoval a rozhodně netrpěli tak, jako disidenti například v Latinské Americe. 
05.06.2014 16:10 |

podobné články

Polští disidenti převezmou cenu za svědectví o totalitě

 
Někdejší polští disidenti Alicja a Zbigniew Gluzovi dnes v Praze převezmou Cenu Jaromíra Šavrdy udělovanou lidem, kteří zveřejňují svědectví o totalitě. Cena předávaná každoročně u příležitosti Dne lidských práv je určena osobnostem, které se aktivně snaží šířit pravdu o době komunismu.
10.12.2016 06:25 |

podobné články

Klaus: Komunismus neporazili studenti ani disidenti, 17. listopad byl poslední kapka

 
Pád komunismu měl globální charakter, komunismus neporazili ani naši studenti, ani naši disidenti, zhroutil se jako každý podobný namyšlený pokus násilím potlačit lidskou svobodu, řekl při středeční pietě u Hlávkovy koleje bývalý český prezident Václav Klaus. Na místě, kde nacisté 17. listopadu 1939 zatýkali studenty a odváželi je do koncentračního tábora, řekl, že pošlapání památky statečných studentů o 50 let později se stalo poslední kapkou, jíž pohár přetekl.
17.11.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11037 článků)

Disidenti zavzpomínali na Havla: Pravda a láska nezvítězí, naše mise je nevzdat to

 
V sobotu si Česko připomíná 10 let od úmrtí dramatika, esejisty, disidenta, prvního prezidenta České republiky a osobnosti, které si vážil a dodnes váží celý svět –⁠ Václava Havla. Při této příležitosti se producent Robin Suchánek rozhodl v sobotu uspořádat vzpomínkový projekt 10 let bez V. H., jehož součástí je i 39 videorozhovorů s rozličnými osobnostmi. Podívejte se, jak na bývalého prezidenta vzpomínají jeho kolegové, předlistopadoví disidenti. Podle Fedora Gála už mnohá slova Václava Havla neplatí.
18.12.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6450 článků) , Robin Suchánek (17 článků)