Článek

Remdesivir už taxikář dobral. Vítězství je na dohled

 
Pražský taxikář (53), jediný český pacient, kterému americký výrobce poslal experimentální lék Remdesivir, se po deseti dnech jeho podávání i nadále lepší. Ve čtvrtek dostal poslední, desátou dávku léku.
03.04.2020 06:05 |

podobné články

Podobné články

Jeho život visel na vlásku! Pacient v Motole dobral Remdesivir, po týdnu už covid-19 nemá

 
Byl připojen na umělé plicní ventilaci na specializované jednotce v Motole a jeho život visel na vlásku! Nakaženému pacientovi pak lékaři začali podávat experimentální lék remdesivir. Týden poté, co dostal poslední dávku, už má test na covid-19 negativní a podle ošetřujícího lékaře a přednosty oddělení KARIM 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol Tomáše Vymazala je v dobrém stavu.
07.05.2020 16:45 |

podobné články

Epidemiolog Prymula: Přenos koronaviru hrozí u pečiva, remdesivir určitě nebude pro všechny

 
Do České republiky před pár dny dorazil experimentální lék Remdesivir, který lékaři dali pacientovi s těžkým průběhem nemoci Covid-19. Ukázalo se, že jde o silnou zbraň proti koronaviru. Ale dostatek ho pro všechny podle epidemiologa Romana Prymuly nebude... "Remdesivir je cesta, ale jen pro nejzávažnější případy," řekl pro eXtra v rozhovoru, ve kterém odhalil i přenos koronaviru v obchodech s potravinami.
27.03.2020 11:20 |

podobné články

Remdesivir virologa Cihláře v USA úspěšně prošel testem. Fandí mu i Trumpův epidemiolog

 
Experimentální lék remdesivir americké společnosti Gilead úspěšně prošel testem a může být účinný už po pěti dnech podávání. Informoval o tom ve středu zpravodajský web Politico s odvoláním na tiskové prohlášení firmy. Pozitivní výsledky testu ve středu přivítal prezident Donald Trump. Remdesivir byl pokusně použit při léčbě pacientů s covidem-19 v řadě zemí včetně České republiky.
29.04.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5732 článků)

V Česku se začne vyrábět remdesivir pro vědecké účely

 
Účinná látka pro lék remdesivir, který pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci covid-19, se začne vyrábět i v Česku. Vlastní technologii její přípravy vyvinula středočeská společnost Santiago chemikálie, bude ji nabízet pro vědecké účely. Lék remdesivir vyrobila americká firma Gilead Sciences pod vedením Čecha Tomáše Cihláře.
28.08.2020 08:50 |

podobné články

Remdesivir bude, ujišťuje Prymula. Do Česka míří další dva tisíce dávek

 
Do Česka bylo dovezeno dalších 960 dávek léku remdesivir, který lékaři používají na těžké formy nemoci covid-19. Dalších 1 009 dávek by mělo dorazit do konce týdne. Po úterním jednání s ministrem školství Robertem Plagou (ANO) to řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). O dalších dodávkách vyjednává s výrobcem Evropská unie. Český rozhlas-Radiožurnál v pondělí uvedl, že remdesivir v českých nemocnicích dochází. Dosavadní zásoby byly zhruba pro 110 pacientů, nové vystačí pro dalších 200.
29.09.2020 16:15 |

podobné články

Remdesivir nepomáhá, vzkazuje WHO. Co jí vadí na léku, který zachránil i pražského taxikáře?

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala stanovisko, v němž nedoporučuje používat lék remdesivir proti covidu-19. Podle ní chybějí jakékoli důkazy, že přípravek zvyšuje šance na přežití pacientů s touto nemocí či že u nich snižuje potřebu plicní ventilace. Antivirotický lék remdesivir získal celosvětovou pozornost coby potenciálně účinný lék pro pacienty s vážným průběhem covidu-19 a zdravotníci jej čím dál častěji používají při léčbě pacientů v nemocnici. Jeho skutečná účinnost v klinické praxi nicméně zůstává nejistá.
20.11.2020 07:10 |

podobné články

Do Česka dorazil lék remdesivir: Jako první ho dostává pražský taxikář v kritickém stavu

 
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze začíná testovat experimentální lék Remdesivir, který by potenciálně mohl léčit pacienty nakažené novým typem koronaviru. Lék jako první testují na pacientovi s těžkým průběhem onemocnění Covid-19. Informoval o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
24.03.2020 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1474 článků) , Adam Vojtěch (1148 článků)

Lék remdesivir - Odborníci: Neupínejme se k němu

 
Koronavirem vážně postižený pražský taxikář, který jako jediný dostával v Česku lék remdesivir, se uzdravuje. Je při vědomí a bude zkoušet dýchat bez přístrojů. Lékaři si však nejsou jisti, jestli zlepšení jeho stavu »má na svědomí« právě experimentální preparát.
04.04.2020 05:05 |

podobné články

Jsou to andělé. Taxikář, který dostával remdesivir, poděkoval na videu zdravotníkům

 
První český pacient s covid-19, který dostal experimentální lék remdesivir, poděkoval zdravotníkům. „Moc si vážím, že mě z toho dostali, že to nevzdali, že jsem tady,” říká se slzami v očích ve videu, které s ním natočili přímo na lůžku ve Všeobecné fakultní nemocnici.
14.04.2020 21:10 |

podobné články

Nová naděje pro nakažené pacienty: Další Remdesivir je na cestě! Nemocnice dostane 10 dávek, říká lékař taxikáře

 
Taxikář (53) nebude jediným, komu v Česku pomohl experimentální lék Remdesivir. Podle lékaře Martina Balíka z Všeobecné fakultní nemocnice, který vede tamní anesteziologickou kliniku, by ho v nemocnici mělo dostat dalších deset nakažených, kteří jsou na tom nejhůř. Na cestě je také japonský lék favipiravir, ten by měl pomoci až stovce lidí.
22.04.2020 10:50 |

podobné články

„Zápasí o život, bojíme se o něj!“ popsala žena nakaženého taxikáře. Koronavirus má i ona a jejich dcera (11)

 
Taxikář nakažený koronavirem leží od pátku na jednotce intenzivní péče v nemocnici na Karlově náměstí. Je ve vážném stavu, doma se o něj bojí žena Michaela, dcerka (11), u nichž test nákazu koronavirem také prokázal, i syn z minulého manželství. V úterý vpodvečer přišla pozitivní zpráva. Ministerstvo zdravotnictví dočasně povolilo užití experimentálního léku na COVID-19 Remdesivir americké firmy Gilead v ČR, který by taxikář mohl dostat.
17.03.2020 17:00 |

podobné články

Taxikář, který dostal experimentální lék, se uzdravuje, oznámil jeho lékař

 
Taxikář, který jako první v České republice dostal experimentální lék Remdesivir, se uzdravuje. V pátek to uvedl jeho ošetřující lékař Martin Balík. Pacient leží ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN).
03.04.2020 12:25 |

podobné články

Taxikář (53) dostal poslední dávku Remdesiviru, uzdravuje se. „K léku bych se neupínal,“ řekl lékař

 
Nakažený taxikář (53), který se jako jediný v České republice léčil experimentálním lékem Remdesivir, dostal ve čtvrtek poslední dávku. 30minutové infuze byly pacientovi ve VFN podávány denně po dobu deseti dní. Už po třech dnech léčby se jeho stav zlepšil a mohl být odpojen od přístroje ECMO, který zajišťuje mimotělní okysličování krve. Stále zůstává na plicní ventilaci, je ale při vědomí a ve fázi uzdravování a rehabilitace, řekl na tiskové konferenci jeho ošetřující lékař Martin Balík.
03.04.2020 12:35 |

podobné články

Taxikář, který byl v kritickém stavu, promluvil: Díky vám jsem naživu, vzkazuje zdravotníkům

 
Taxikář, který měl velmi vážný průběh nemoci covid-19 a který byl několik týdnů připojen na mimotělní oběh, poslal z nemocnice děkovný vzkaz zdravotníkům, kteří se o něho starali. Jako jedinému v Česku mu byl podán experimentální lék remdesivir. Taxikářův stav se zlepšil natolik, že je schopen komunikovat a ze svého lůžka ve Všeobecné fakultní nemocnice poslal dojemný vzkaz.
14.04.2020 20:10 |

podobné články

Vyléčený taxikář: Vždyť je to jen chřipka, říkali mi napřed lékaři. K práci už se nevrátí

 
Muž známý celé České republice jako taxikář byl prvním pacientem s covid-19, který v Česku dostal experimentální lék remdesivir. Jeho zdravotní stav byl vážný a nyní se zotavuje. Pokud mu páteční test vyjde negativní, bude moct jít v pondělí domů. Novinky prostřednictvím mluvčí nemocnice položily taxikáři několik otázek. Dojatý muž se svěřuje například s tím, kdy mu během léčby bylo nejhůř.
01.05.2020 19:05 |

podobné články

Pražský taxikář se konečně dočkal: Po 56 dnech ho propustí z nemocnice

 
Upínaly se na něho zraky z celého Česka. Pražský taxikář, o jehož život bojovali ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN), dostal jako první v tuzemsku experimentální lék remdesivir. Desetidenní kúra zabrala a stav 53letého muže se začal zlepšovat. Teď může jít konečně domů. V úterý odpoledne ho po 56 dnech hospitalizace propustí.
05.05.2020 12:30 |

podobné články

Boj ještě neskončil, říká taxikář vyléčený z covid-19. Čeká ho dlouhá rehabilitace

 
Pražská Všeobecná fakultní nemocnice (VFN) v pondělí propouští do domácího ošetřování Roberta Markoviče. Třiapadesátiletý taxikář je prvním pacientem s covid-19 v České republice, u něhož byl při léčbě nasazen experimentální léke remdesivir. Markoviče nyní čeká dlouhá rehabilitace.
05.05.2020 12:55 |

podobné články

„Nemůžu si ani utřít zadek,“ říká po půl roce pražský taxikář (53), nejznámější nakažený koronavirem

 
Zjistil, jak tenká hranice je mezi životem a smrtí! Pražský taxikář Robert M. (53) se na začátku koronavirové pandemie v Česku stal nechtěně „nejslavnějším” pacientem, když onemocněl koronavirem a během několika dní skončil ve velmi vážném stavu v Thomayerovy a posléze ve Všeobecné fakultní nemocnici. Lékaři rodině nedávali příliš nadějí na jeho uzdravení, přestože dělali maximum. Ale podařilo se jim nakonec jako prvnímu Čechovi sehnat a podat experimentální lék remdesivir, který zabral. Jak se mu daří nyní, šest měsíců po hospitalizaci?
01.09.2020 11:25 |

podobné články

Vedle za plentou umíral muž s covidem, děti se s ním loučily. Taxikář v slzách o strachu a následcích

 
Ještě stále cítí dozvuky a následky prodělaného koronaviru. »Nejznámější« český pacient, pražský taxikář Robert M. (53) se na jaře tohoto roku doslova pohyboval na tenké hranici mezi životem a smrtí. Pomohl mu, jako vůbec prvnímu pacientovi v Čechách, experimentální lék remdesivir. „Mám strach,“ říká s více než půlročním odstupem. Proč?
11.10.2020 22:35 |

podobné články