Článek

Rekordní zájem o infocentra, virtuální prohlídky a elektrárny ČEZ - čtvrt milionu návštěvníků za rok 2022

 
Elektrárny Skupiny ČEZ navštívilo v roce 2022 rekordních 247 250 lidí, a to reálně i virtuálně. Obě jaderná infocentra lákala na ReakTour aneb tour až k temelínskému a nově i dukovanskému reaktoru prostřednictvím nejmodernějších brýlí s virtuální realitou.
17.01.2023 15:20 |

podobné články

Podobné články

Elektrárny a Infocentra ČEZ přilákaly 185 tisíc lidí

 
V roce 2014 navštívilo elektrárny a Infocentra Skupiny ČEZ více než 185 tisíc návštěvníků. Největší nápor zájemců o tzv. technickou turistiku zaznamenala přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně (83 tisíc) a Jaderná elektrárna Temelín (38 tisíc). Mezi letošní novinky patří jak zmodernizované Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany, tak i zkompletované virtuální prohlídky elektráren.
27.01.2015 07:37 |

podobné články

ČEZ: Po prázdninové invazi návštěvníků na září připravilo Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany speciální noční prohlídky

 
Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice bodovala v prázdninové návštěvnosti regionu. Největší zájem měli návštěvníci o mimořádné prohlídky spojené s prohlídkou areálu. Už na září proto energetici připravili speciální noční prohlídky, které se budou konat každý pátek.
24.08.2022 11:25 |

podobné články

Severočeské elektrárny Skupiny ČEZ se mohou pochlubit velikou návštěvností

 
Během prvního pololetí 2013 si prohlédlo hnědouhelné elektrárny Skupiny ČEZ na severu Čech přesně 1 752 osob. Do Elektrárny Tušimice se vydalo 1 529 a do Elektrárny Počerady 233 návštěvníků. Virtuální prohlídku nového zdroje a dalších zajímavostí z oblasti energetiky absolvovalo v Informačním centru Ledvice během uplynulého půlroku 1 697 zájemců. Vodní elektrárna Střekov na Labi se stala cílem 585 a malá vodní elektrárna Želina na Ohři upoutala pozornost 123 zvědavců. Celkem tak o výrobní zdroje energie Skupiny ČEZ na severu Čech projevilo zájem 4 157 návštěvníků z různých míst v ČR i zahraničí. Pro srovnání; za celý loňský rok jich bylo 6 353!
24.07.2013 18:10 |

podobné články

ČEZ: Infocentrum elektrárny Dukovany přilákalo k návštěvě i bobra evropského

 
Zájem o prohlídky Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany je od jeho březnového znovuotevření z řad základních i středních škol tak velký, že jsou všechny termíny do konce června už téměř obsazené. Navzdory tomu na prohlídku zavítal i bobr evropský, kterého našli pracovníci ostrahy elektrárny v brzkých ranních hodinách před vchodem do infocentra. Přivolaní hasiči smířlivého bobra odchytili a odvezli zpět do jeho působiště.
05.05.2022 18:55 |

podobné články

JE Dukovany: Energetici pořádají speciální noční prohlídky. Pro velký zájem přidávají nový termín

 
Mimořádně velký zájem má veřejnost o podzimní noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany. Každý zářijový pátek se ve 21 hodin pro zájemce o prožití noční atmosféry elektrárny mimořádně otvírají dveře infocentra i samotné elektrárny.
29.09.2021 18:05 |

podobné články

JE Temelín: Infocentrum se 1. července vrací do normálního režimu

 
Od 1. července se Infocentra Skupiny ČEZ vrací do normální provozu. V případě Infocentra Jaderné elektrárny Temelín to znamená, že skupinová exkurze může mít až 55 osob, až na výjimky návštěvníci odloží roušky a mohou se volně pohybovat v prostorách infocentra.
30.06.2020 08:35 |

podobné články

ČVUT: Vytvořte si svůj virtuální svět

 
Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) otevírá moderně vybavenou Učebnu virtuální reality. Studentům je tak nyní k dispozici 25 brýlí pro virtuální realitu. Díky nim má každý student inovační prostor pro to si samostatně vytvořit svůj virtuální svět a naučit se jej ovládat. Fakulta tak pružně reaguje na celosvětově narůstající význam virtuální reality a kromě nového špičkového vybavení rozšiřuje výuku virtuální reality o předmět Technologie virtuální reality.
24.11.2021 15:10 |

podobné články

ČEZ pro velký zájem vylepšuje virtuální prohlídky

 
Virtuální výpravy do nejstřeženějších prostor v zemi mění kabát. Elektrárny Skupiny ČEZ mohou zájemci ode dneška navštívit ze speciálního interaktivního TV studia. Během virtuálního výletu do jaderných elektráren Dukovany a Temelín nebo k zeleným obnovitelným zdrojům čeká návštěvníky i spousta unikátních pokusů, praktických ukázek a zábavných soutěží o ceny. Prohlídky „Virtuálně v elektrárně“ absolvovalo z pohodlí domova už přes 31 tisíc lidí. Nyní se mohou školáci a zájemci z řad veřejnosti těšit na ještě větší zážitek.
19.04.2021 16:45 |

podobné články

ČEZ: Vrchlabí bude již brzy pod 3D lupou. Díky virtuální prohlídce!

 
Podkrkonošské Vrchlabí bude od září další lokalitou z portfolia provozů Skupiny ČEZ, kterou návštěvníci internetu projdou „suchou nohou“ díky virtuální prohlídce na http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-virtualni-prohlidky/.
20.08.2014 11:15 |

podobné články

ČEZ: Rekordní červenec temelínského infocentra

 
Rekordní počet 5 102 návštěvníků přijelo první prázdninový měsíc na Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Dosud nejvyšší červencovou návštěvnost zaznamenalo temelínské infocentrum v roce 2013, a to 4 767 lidí. Od začátku roku si infocentrum elektrárny prohlédlo 19 796 lidí.
08.08.2015 14:01 |

podobné články

ČEZ: Startují prohlídky vodní elektrárny Lipno I

 
Prvních 128 lidí se o víkendu podívá 160 metrů pod hladinu Lipenské nádrže. ČEZ tím zahajuje unikátní prohlídky vodní elektrárny Lipno I. Víkendové prohlídky potrvají do poloviny března. Celkovou kapacitu 640 míst zájemci o prohlídku obsadili během necelých dvou týdnů.
20.01.2023 10:10 |

podobné články

ČEZ: Infocentra přilákala v prvním pololetí 84 tisíc zájemců o energetiku

 
V prvním pololetí letošního roku navštívilo jedenáctku Infocenter Skupiny ČEZ po celé ČR více než 84 tisíc návštěvníků, což představuje meziroční růst o 6,2 %. Největší zájem tradičně zaznamenaly přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně a jaderné elektrárny Temelín a Dukovany. K vidění je také trojice elektráren, které byly v provozu už před 100 lety, kdy vzniklo samostatné Československo – malé vodní elektrárny Hučák, Čeňkova Pila a Želina.
20.07.2018 11:05 |

podobné články

S prázdninami obnovují provoz Infocentra JE Dukovany a PVE Dalešice. Návštěvníci se mohou těšit na novinky

 
S prvním prázdninovým dnem otevře ČEZ znovu pro návštěvníky svá infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a nedaleké Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. Několikaměsíční pauzu, která byla jedním z mnoha preventivních opatření pro zajištění bezpečné a spolehlivé výroby elektrické energie z těchto bezemisních zdrojů, energetici využili k údržbě i rozšíření rozsahu nabízených služeb. Návštěvníci budou moci využít novou dobíjecí stanici pro elektrokola, zakoupit turistické známky a samolepky nebo si zasoutěžit na skákacím panákovi.
02.07.2020 08:55 |

podobné články

DPP: Infocentrum na Hlavním nádraží od května prodlouží provozní dobu, změny čekají i letiště

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) rozšiřuje od začátku května provozní dobu nejnavštěvovanějšího Infocentra na Hlavním nádraží v pracovní dny o dvě hodiny. Změny se dotknou také Infocentra na pražském letišti, kde dojde k přesunu Infocentra do nových prostor.
27.04.2016 14:45 |

podobné články

Dárky pro opuštěné seniory na Vánoce: V Praze 3 plní přání JeŽIŽKOVSKÁ vnoučata

 
Sousedé  z Prahy 3 mohou prostřednictvím Infocentra obdarovat seniory, kteří žijí osamoceně nebo v těžké sociální situaci. Nový projekt z roku 2021 s názvem JeŽIŽKOVSKÁ vnoučata vznikl v hlavách pracovníků „trojkového“ infocentra. Stačí, aby místní zabalili dárek, případně jej nadepsali jménem a přinesli ho do Infocentra na náměstí Jiřího z Poděbrad, které s radostí dárky předá adresátům. Akce platí do 20. prosince. Jak se na Vánoce těší sami senioři?
24.12.2021 17:05 |

podobné články

ČEZ: 55 000 návštěvník Informačního centra Elektrárny Ledvice

 
Návštěvníkem (respektive návštěvnicí) Informačního centra Elektrárny Ledvice s pořadovým číslem 55 000 se v úterý 2. června stala osmiletá Ema, žákyně 2. B ze ZŠ Lidická v Bílině. Přesně tolik návštěvníků totiž do infocentra zavítalo od listopadu 2009, kdy bylo v rámci realizace druhé vlny ekologizace výrobních zdrojů Skupiny ČEZ na severu Čech a výstavby nového vysoce ekologického zdroje zpřístupněno veřejnosti.
04.06.2022 15:15 |

podobné články

Zájem o prohlídky lipenské elektrárny je extrémní, ČEZ program prodlužuje do konce září

 
Návštěva obří kaverny, komory kulových uzávěrů, turbíny nebo výpustí 160 metrů pod hladinou Lipenské přehrady. To vše nabízí unikátní prohlídky stejnojmenné vodní elektrárny, kterou ČEZ zpřístupnil o prázdninových víkendech. Počet zájemců o exkurzi mnohonásobně převýšil počty volných míst. Proto energetici prodloužili celý program o měsíc, do konce září.
16.08.2022 15:15 |

podobné články

ČEZ: Informační centra přerušují provoz, naopak posilují virtuální prohlídky

 
V důsledku posílení ochranných opatření proti koronaviru dočasně přerušují Informační centra Skupiny ČEZ od pondělí 10. ledna standardní provoz. Zájemce o návštěvu energetických provozů tak opět přesunují do virtuálního prostředí. Program „Virtuálně v elektrárně“, tedy komentované virtuální prohlídky a přednášky prostřednictvím internetu, bude tudíž posílen.
08.01.2022 08:50 |

podobné články

ČEZ: Informační centra JE Dukovany a Vodní elektrárny Dalešice přivítali své návštěvníky

 
Po dvouměsíční pauze vynucené ochrannými opatřeními proti covidu se tuto sobotu otevřou všechna informační centra společnosti ČEZ. Své dveře tedy otevřou i infocentra Dukovany a Dalešice. Ročně navštíví elektrárny ČEZ více než 200 tisíc lidí, od školáků až po zahraniční individuální návštěvníky.
12.03.2022 22:20 |

podobné články