Článek

Řekni, kde ti brabci jsou...

 
Kdepak, tohle není nová básnická variace na slavnou píseň Marie Rottrové (80), ale opravdu krutá realita! V zemích Evropské unie od roku 1980 rapidně ubývá zpěvné ptactvo, aktuální stav hnízdících ptáků je o 6 milionů nižší!
21.11.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Rottrová (302 článků)
Podobné články

V zemřel folkový zpěvák Pete Seeger, autor hitu Řekni, kde ty kytky jsou

 
Ve věku 94 let zemřel legendární folkový zpěvák, skladatel, hudebník a sběratel lidových písní Pete Seeger, autor hitu Řekni, kde ty kytky jsou, který byl zpíván v mnoha jazycích - u nás ho nazpívala například Marie Rottrová, ale zná ho skoro každý, protože se běžně učí v hudebních výchovách.
28.01.2014 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Rottrová (302 článků) , Pete Seeger (6 článků)

Smutná zpráva. Zemřel pan "Řekni, kde ty kytky jsou"

 
Legendární folkový zpěvák, skladatel a hudebník, mimo jiné autor hitu "Řekni, kde ty kytky jsou", zemřel ve věku 94 let.
28.01.2014 10:05 |

podobné články

Stvořitelka hitu Řekni, kde ty kytky jsou zemřela: Jiřině Fikejzové bylo 93 let

 
Českou hudební scénu zasáhla smutná zpráva o odchodu skvělé textařky a scenáristky Jiřiny Fikejzové. Žena mnoha talentů zemřela ve věku 93 let. Jiřina je podepsána pod řadou populárních a dodnes oblíbených textů, jako je například skladba Řekni, kde ty kytky jsou.
02.09.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Fikejzová (13 článků)

Nechutná hra se smrtí babičky: Ištvanec řval: Řekni to!

 
Trapné a nechutné! Nedělní výkon Paulíny Ištvancové byl poznamenaný smutnou událostí – úmrtím její babičky. Paulína o tom mluvit nechtěla. Její otec dal ale z hlediště příkaz: „Řekni to!“
03.11.2009 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Paulína Ištvancová (38 článků)

VZP: Projekt Řekni drogám NE! oslovil už více než milion dětí

 
Komponované pořady „Řekni drogám NE!“ zaměřené na prevenci vzniku závislostí u dětí a mladistvých letos putují opět městy České republiky. Pořady se konají v rámci stejnojmenného celoplošného projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny. Cílem projektu je snížit rozsah užívání drog v rizikové populaci dětí a dospívající mládeže a tím také snížit výdaje na léčbu závislostí a s nimi souvisejících onemocnění.
27.09.2012 09:20 |

podobné články

Sigourney Weaver všechny vyděsila krví v oku!

 
Rčení »Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi« by se v případě herečky Sigourney Weaver (64) mohlo s trochou nadsázky změnit na »Řekni mi, v čem jsi hrála, a já ti povím, co budeš mít za zdravotní komplikace...«
13.11.2013 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Sigourney Weaver (31 článků)

Ministerstvo obrany: Soutěž „Řekni sportu ano“ už zná výherce

 
Dvě desítky videí z různých sportovních disciplín, přes půl hodiny záběrů a čtyři vítězná videa. Tak v úterý 16. května skončila soutěž nazvaná „Řekni sportu ano”, kterou letos v dubnu pro žáky základních a studenty středních škol vyhlásilo Ministerstvo obrany ČR v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).
18.05.2017 22:00 |

podobné články

Oldřich Rambousek: Řekni světu, lide český, čím je pro tebe česká koruna

 
Řekni světu, lide Český, čím je pro tebe Česká koruna, a co si myslíš o přijetí Eura. Já říkám nahlas: Euro nechci. Chce-li ho vláda, tak jedině na základě referenda!
29.05.2017 08:45 |

podobné články

David Zábranský: Proč voliči Zemana nelezou do kanceláří za voliči Drahoše a neptají se jich: „Vysvětli! Řekni! Proč?! Prostě řekni proč, vole, nebo tě vyhodíme!“

 
ROZHOVOR „Vím z dobrých zdrojů, jak těžkou pozici může mít v redakcích člověk, který dejme tomu dokáže volit Zemana. To za vámi pak chodí kolegové a vy se jim musíte zpovídat. Nepříjemná situace! Lezou za vámi lidé, dívají se na vás skrz prsty, zkoumají, co vám je, a kladou vám nekonečné otázky. Pohrdají vámi. Pořádají výslechy. Nemohou tomu uvěřit. Naléhají… A já si vždycky říkám, proč se tohle neděje oboustranně, čili proč voliči prezidenta Zemana nelezou do kanceláří za voliči pana Drahoše a neptají se jich – vysvětli!“ Ve druhé části rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz se spisovatel a dramatik David Zábranský vyrovnává nejen s fenoménem vzájemné agrese mezi tábory obou prezidentských kandidátů v uskutečněných volbách, ale i s komentářem slovenského novináře, který český národ označil v důsledku zvolení Zemana za „primitivní“.
05.02.2018 04:45 |

podobné články

Miloš Horký: Já si totiž myslím, že myšlení má budoucnost...

 
V dnešní době je taková móda, že mnoho umělců, principálů, a těch, co vodí herce po scéně, tedy režisérů (někdy se jim též říká „bidelníci“, tedy těch, co hercům určují: „teď řekni to a teď ty řekni tohle, Mařenko...“ a hlavně - musejí se postarat, aby herci do sebe na scéně nevráželi...), a vůbec mnoho umělců obecně, se často vyjadřuje k politice, odvolávajíce se na své „demokratické“ právo – projevit svůj názor.
15.06.2020 11:20 |

podobné články

Řekni to psem, vyzývají herecké hvězdy nové české romantické komedie

 
Film plný štěkotu, tlapek, psích chlupů, ale i humoru, nadsázky či lásky – to je romantická komedie Řekni to psem. Natáčí se právě v těchto dnech. Víc o něm Blesku prozradili Berenika Kohoutová, Jiří Lábus, Taťjana Medvecká a scenáristka Irena Obermannová.
08.07.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (238 článků) , Taťjana Medvecká (73 článků) , Berenika Kohoutová (388 článků) , Irena Obermannová (131 článků) , Irena Obermannová (134 článků)

Další kráska na blond: Vdova Jiřího Brabce se stále odstřihává od minulosti!

 
Vdova po Jiřím Brabci (†63) se i po deseti letech občas vrací myšlenkami do minulosti. S tím chce ale definitivně skončit, a tak se rozhodla pro razantní změnu, která jí v tom má pomoct!
25.03.2014 22:55 |

podobné články

Michael Rada: Zobali Brabci zobali, Igelitové obaly

 
V názvu dnešního příspěvku jsme použil text starší než mnozí ze čtenářů. Jak by mnozí řekli, vznikl v jiné době a ti ještě mladší dodávají, v minulém století. I přesto má v sobě kus pravdy. Ptáte-li se proč jsem použil velké písmeno „B“, pokračujte ve čtení, hned to zjistíte.
22.01.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1746 článků)

Zemřel Pete Seeger, písničkář a aktivista, autor songu „Řekni, kde ty kytky jsou“

 
Legenda amerického folku, zpěvák protestsongů Pete Seeger zemřel v pondělí ve věku 94 let, uvedl list New York Times. Jeho smrt potvrdil vnuk Kitama Cahill Jackon, podle něhož zemřel přirozenou smrtí v newyorské Presbyteriánské nemocnici.
28.01.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Pete Seeger (6 článků)

Statistici nám to zase spočítali: Díky, teplá zimo. Za co utrácejí české domácnosti

 
Řekni, kde ty prachy jsou? Parafrázi známé písně o kytkách si asi může zanotovat leckdo pár dní před další výplatou. Odpověď na otázku, kam domácnosti dávají své příjmy, mají statistici.
17.05.2015 23:05 |

podobné články

AV ČR: Řekni, kde ty ryby jsou…

 
O migracích ptáků či suchozemských zvířat toho víme poměrně hodně. O rybách se to úplně říci nedá. Však se také o mnoho hůře pozorují. Moderní metody už ale dorazily i pod vodní hladinu – rybám se implantují vysílačky a zaznamenává se jejich pohyb. Čeští vědci v tomto ohledu nejen že nejsou pozadu, ale patří jim i jedno světové prvenství.
28.09.2017 13:35 |

podobné články

Dominika Gottová může být ráda, že se blíží rozvod. Její manžel Timo Tolkki čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

 
Manžel Dominiky Gottové  (46) si opět ztropil ostudu. Po alkoholických výstupech, výhrůžkách sebevraždou a intimních zpovědích na sociálních sítích si Timo Tolkki zadělal na problém i v Mexiku, kde trávil pracovní dovolenou. „Děje se něco zvláštního. Jsem nařčen ze sexuálního obtěžování zpěvačky Katii, ale neudělal jsem nic špatného," svěřil se finský hudebník na svém facebookovém profilu. „Můj kamarád Moi říká, že se už nemůžu vrátit zpět do Mexika, ale já stejně příští týden pojedu. Je to velmi, velmi zvláštní... Jsem dobrý člověk a nedělám nikomu nic špatného. Vy znáte můj charakter. Zřejmě musím vymyslet nový plán, ale vrátím se příští týden. Katio, jestli tohle čteš, prosím řekni mi, co jsem provedl,“ táže se veřejně zoufalý Tolkki. Jak se zdá, po bouřlivém ukončení románku s mladou zpěvačkou Claudií Pearl řeší Timo další nepříjemnosti s jinou umělkyní. Později na svůj profil ještě připsal, že podle jeho kamaráda ztratil v Mexiku důvěryhodnost. To ale finský muzikant popírá, údajně má o jeho hudební lekce zájem mnoho mexických studentů. Netají se ani tím, že si našel odborníka, který bude v Mexiku hájit jeho práva. „Musím zklamat všechny lidi, kteří jsou proti mému návratu do Mexika. Mám právníka, zvací dopis a práci v hudební škole,“ stojí si za svým odhodlaný Timo. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
02.01.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Timo Tolkki (161 článků) , Dominika Gottová (577 článků)

Poslední rozloučení s Fikejzovou (†93): Rottrová plakala

 
Její texty k písním Markétka, Řekni, kde ty kytky jsou, To mám tak ráda znají posluchači nazpaměť. I díky nim je Marie Rottrová (78) tak oblíbená zpěvačka. Se slzami v očích se proto loučila s jejich autorkou, textařkou Jiřinou Fikejzovou (†93).
11.09.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Rottrová (302 článků) , Jiřina Fikejzová (13 článků)

Miroslav Josef Bezecný: Řekni, kde ty byty jsou...

 
Experti, znalci, politici a vůbec na "slovo vzatí odborníci", zahájili obrovskou diskusi o dostupnosti bydlení. Vždyť to měly politické strany ve svých volebních programech. A tak se předvádí, kdo "vymyslí" lepší nápad.
26.10.2021 11:15 |

podobné články