Článek

Regionální TV: O regionální zakázky by se měly prát regionální firmy, chceme pro to oporu v zákoně

 
ParlamentníListy.cz ve spolupráci s RegionálnítelevizíCZ přináší čerstvé video-aktuality z celé České republiky. Televizní program s názvem regionalnitelevize.cz mediálně propojuje všechny regiony České republiky a na jednom místě přináší aktuální zpravodajství ze všech obcí, měst a krajů naší země o společenském, ekonomickém, kulturním či sportovním dění.
15.05.2020 18:25 |

podobné články

Podobné články

ÚOOÚ: Evidence obyvatel a rodná čísla

 
Technicky předloha obsahuje nepříliš obsáhlé novelizační návrhy k celkem sedmi zákonům, jimiž však dochází ke změnám v zákoně č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), zákoně č. 119/2009 Sb., o základních registrech, zákoně č. 325/1999 Sb., o azylu, zákoně č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, zákoně č. 221/2003 Sb., o dočasné ochraně cizinců a zákoně č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech.
20.04.2016 07:05 |

podobné články

Tři miliony za přetaženou zavíračku? Vládní výhrůžky nemají oporu v zákoně, vzkazuje právník

 
Restauracím a hospodám, které navzdory koronavirovému zákazu otevřely své vnitřní prostory, zřejmě nehrozí žádná pokuta, upozorňuje expert na zdravotní právo Ondřej Dostál. Vládní výhrůžky o možnosti udělení pokuty až ve výši tří milionů korun prý nemají oporu v zákoně. Krizový zákon prý umožňuje sankce uložit pouze fyzickým, nikoli právnickým osobám, informují Novinky.
10.12.2020 21:30 |

podobné články

Hřibův tunel na pražském magistrátu? Pirátské IT zakázky zkoumá antimonopolní úřad

 
Vedení pražského magistrátu v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) má problém. Kvůli neoprávněnému dělení zakázek je teď v hledáčku Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Hodnota zakázky, kterou může firma dostat bez soutěže, totiž nesmí překročit dva miliony. Jenže některé podniky od magistrátu získávaly zakázky „z ruky“ opakovaně a v součtu tak dostaly i několikanásobně víc než zmíněné dva miliony. Antimonopolní úřad prověřuje zakázky v celkové hodnotě 60 milionů. Co konkrétně firmy pro město dělaly? A jaký měly tyto projekty konkrétní přínos Pražanům?
10.09.2021 20:00 |

podobné články

Státní zakázky 2015: Veleúspěšný rok Babišova Agrofertu

 
Firmy skupiny Agrofert v loňském roce získaly státní zakázky za více než 1,5 miliardy korun, spočítala pro server HlídacíPes.org společnost Datlab. Klíčem ke skvělému roku 2015 byl pro Andreje Babiše úspěch jeho firmy Uniles v tendrech státních Lesů ČR. Opozice se teď snaží ve sněmovně prosadit návrh, který by firmy ministra financí z bojů o veřejné zakázky vyřadil.
28.01.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků)

Veřejné zakázky by se měly vypisovat od milionu korun, požadují VV

 
Snížení limitů na částku milion korun, kdy se musí povinně vypsat veřejná zakázka, zakázky nad 300 milionů korun by měly podléhat schválení vlády nebo zastupitelstva, navrhuje strana Věci veřejné v zákoně o veřejných zakázkách. Současně strana navrhuje spojit tento zákon s hlasováním o důvěře vládě.
09.05.2011 14:20 |

podobné články

7 mýtů o protikuřáckém zákoně, kterým jste do teď věřili!

 
Dnes je první den, kdy si v podnicích už nezapálíte. Přesto je v protikuřáckém zákoně stále trochu zmatek. Většina lidí si stále není jistá, kde si tedy vlastně nemůže zapálit. Naopak provozovatelé podniků se snaží vymyslet kličky, kterými by se dal zákon šikovně obejít. Podívejte se na těchto pět mýtů o zákoně, kterým jste možná doteď sami věřili.
31.05.2017 14:50 |

podobné články

ANO 2011: Programová východiska aneb ANO České republice

 
Žijeme a pracujeme v České republice. Chceme, aby zde žily i naše děti. Chceme pro ně lepší budoucnost. Chceme lepší podmínky pro české firmy a živnostníky, kteří zde platí daně. Chceme lepší životní standard pro ty, kteří chtějí pracovat a mají odvahu stát na vlastních nohou, ať už žijí ve městech či na vesnicích. Chceme prosperující stát, který zajistí lepší podmínky mladým rodinám, sociálně slabým, dlouhodobě nemocným i důstojný život seniorů. Proto jdeme do politiky.
07.09.2013 15:45 |

podobné články

Úbytek dělníků, změny plánů, větší konkurence: Šéf stavební firmy přiblížil dopady covidu

 
Ondřej Wachal letos převzal otěže rodinné stavební firmy, kterou jeho otec vybudoval před třiceti lety. Ondřej přebírá firmu v obtížné době, kdy je pro řadu odvětví budoucnost ve znamení nejistoty. I když nemá zatím o zakázky nouzi, kvůli pandemii přišla firma o zahraniční dělníky a podle Ondřeje už je nyní znát, že práce ubývá a o zakázky se uchází víc konkurentů, než bylo zvykem dříve. Blesk Zprávám Ondřej Wachal řekl, jak se musel v nové pozici vypořádat s testováním zaměstnanců, zákazem cestování mezi okresy a jak koronavirus mění stavební zakázky.
13.04.2021 05:45 |

podobné články

Firmy v kauze Rath dostaly od kraje zakázky za skoro 700 milionů

 
V kauze obviněného exhejtmana Davida Ratha nejde jenom o zmanipulovanou opravdu buštěhradského zámku, ale o další tři zakázky, kde se ovlivňovalo. Dohromady se v úplatcích mělo rozdělit 33 milionů korun. Celkem firmy, které v případu figurují, získaly od kraje zakázky za téměř 700 milionů.
26.05.2012 07:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4627 článků)

Plíšek (TOP 09): Členové vlády mají zastupovat zájmy státu, ne své vlastní

 
Poslanec TOP 09 Martin Plíšek navrhl zásadní změny v zákoně o střetu zájmů a v zákoně o veřejných zakázkách. Napřístě by do výběrových řízení státu a jeho organizací měly zákaz vstupovat firmy, které minimálně z deseti procent vlastní členové vlády. Zároveň by ministři nesměli být ovládajícími vlastníky firem.
14.01.2016 05:35 |

podobné články

Oživení: Praha 6 neumí odůvodnit zakázky za více jak půl miliardy

 
Městská část Praha 6 se chystá vyhlásit dvě velké zakázky na údržbu městské zeleně, úklidové práce a údržbu odpadkových košů v celkové hodnotě 610 mil. Kč na dobu 4 let. Podle nového zákona o zakázkách musí u tak velkých zakázek nejprve městská část, jako zadavatel, zpracovat odůvodnění zakázky a to předložit zastupitelstvu ke schválení, což se také v září stalo. Bohužel předložená odůvodnění obou zakázek nesplňují zákonem stanovené nároky a neobjasňují důvody zadání zakázky v této podobě, ani podmínek soutěže.
10.10.2012 11:40 |

podobné články

Službu České pošty i-zakázky využívá již více než 1 500 lidí

 
Novou informační službu i-zakázky od České pošty využívá po prvních dvou měsících více než 1 500 českých podnikatelů. Česká pošta spustila na českém trhu unikátní systém, který dokáže sofistikovaně sledovat zakázky už od 20 000 korun a v průměrné hodnotě 80 000 korun, v polovině dubna. Služba už hlásí také první úspěšné uživatele, kterým přinesla získání veřejné zakázky.
22.06.2013 16:15 |

podobné články

Senát řekl jasně, veřejné zakázky by měly mít jen transparentní firmy

 
O veřejné zakázky nebo podporu by se podle Senátu měly ucházet pouze akciové společnosti, které mají dohledatelnou vlastnickou strukturu. Horní komora tak dnes doplnila vládní návrh zákona o regulaci anonymních akcií. O senátních úpravách rozhodne Sněmovna, která předlohu napoprvé schválila téměř jednomyslnou většinou. 
20.03.2013 19:00 |

podobné články

Veřejné zakázky by podle Senátu měly mít jen transparentní firmy

 
O veřejné zakázky nebo podporu by se podle Senátu měly ucházet pouze akciové společnosti, které mají dohledatelnou vlastnickou strukturu. Horní komora tak dnes doplnila vládní návrh zákona o regulaci anonymních akcií. O senátních úpravách rozhodne Sněmovna, která předlohu napoprvé schválila téměř jednomyslnou většinou.
20.03.2013 21:55 |

podobné články

Náhoda? Firmy dávaly peníze TOP 09 a dostaly Šiškovy zakázky

 
Firmy, které dostaly zakázky na ministerstvu práce a sociálních věcí, posílaly peníze do stranické pokladny TOP 09. Podle informací zpravodajského serveru Lidovky.cz byly takové společnosti nejméně dvě - Techniserv, Intelek. Některé ze zakázek, na nichž firmy pracují, prověřuje nyní policie.
06.10.2012 08:40 |

podobné články

Takhle hospodaří pražský magistrát! Za co nejvíc utrácí najdou Pražané v aplikaci. Radní: Chceme transparentnost

 
Hlavní město ve své webové aplikaci Golemio začala nově zveřejňovat informace o zakázkách magistrátu a více než 250 jeho organizací. Zveřejněny jsou jak drobné zakázky, tak miliardové investice. Aplikace umožňuje zakázky filtrovat podle dodavatele odvětví nebo názvu zakázky. Magistrát chce tak k transparentnosti motivovat i další úřady.
10.02.2022 19:15 |

podobné články

Od neděle se změní pravidla pro veřejné zakázky, zmizí losovačky

 
Od neděle 1. dubna začnou v Česku platit nová pravidla pro veřejné zakázky. Vláda si od novely zákona slibuje omezení korupce a transparentnější vynakládání peněz daňových poplatníků. Vítězné firmy budou muset například zveřejnit subdodavatele, kteří dostanou přes 10 procent z ceny zakázky. Ruší se takzvané losovačky, mají zmizet výběrová řízení šitá na míru konkrétní firmě.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Starosta Vařeka: Chceme…

 
Chceme, aby v našem městě byly čisté ulice, chceme vyspravené chodníky, chceme více parkovacích míst, chceme se dívat na sečené a udržované zelené plochy...
08.07.2015 16:01 |

podobné články

Další obří státní firma čelí trestnímu oznámení kvůli IT zakázkám

 
Protikorupční organizace Transparency International ČR (TIC) podala trestní oznámení na státní podnik Lesy České republiky (LČR) ve věci zakázek na informační technologie. Zakázky měly být prokazatelně předražené, v některých případech měla státní firma platit za neuskutečněné služby. Škoda činí minimálně 3,5 milionu korun. Informaci dnes potvrdili zástupci TIC. Zakázky se podle nich týkají firem dynn a TIME IMPORT, které již figurují v podezřelých zakázkách s celkovou škodou okolo 350 milionů korun. Tyto zakázky již od loňského roku vyšetřuje policie.
10.09.2013 14:45 |

podobné články