Článek

Ředitelství vodních cest: Nové veřejné přístaviště pro malá plavidla ve Štětí je otevřeno

 
Ředitelství vodních cest ČR včera otevřelo veřejné přístaviště pro rekreační lodě na Labi ve Štětí. Stejně jako na ostatních již otevřených přístavištích zde bude možné zdarma na 48 hodin zakotvit loď a z odběrných sloupků pomocí přístavní karty čerpat elektřinu.
04.08.2023 11:20 |

podobné články

Podobné články

Ředitelství vodních cest: Přístaviště pro rekreační lodě v Roudnici připraveno k provozu

 
Ředitelství vodních cest ČR dnes oficiálně uvedlo do provozu nové veřejné přístaviště pro malá plavidla v Roudnici nad Labem. Turisté plující po Labi tak už nejsou nuceni v tomto městě složitě hledat místo pro přistání a mohou vyvázat svou loď až na 48 hod. u jednoho z osmi výložníků nového přístaviště. Projekt byl součástí programu výstavby veřejných přístavišť na vodní cestě jako podpora rekreační plavby, který Ředitelství vodních cest ČR dlouhodobě realizuje.
30.06.2023 16:15 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Zahajujeme stavbu přístaviště pro malá plavidla ve Štětí

 
Ředitelství vodních cest ČR odstartovalo výstavbu dalšího veřejného přístaviště pro rekreační lodě na Labi ve Štětí. Síť veřejných přístavišť na Labské vodní cestě bude opět o něco hustší.
12.10.2022 21:20 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Zahajujeme stavbu přístaviště pro malá plavidla ve Štětí

 
Ředitelství vodních cest ČR odstartovalo výstavbu dalšího veřejného přístaviště pro rekreační lodě na Labi ve Štětí. Síť veřejných přístavišť na Labské vodní cestě bude opět o něco hustší.
13.10.2022 21:30 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Nové veřejné přístaviště pro osobní lodní dopravu a malá plavidla v Kolíně

 
V rámci projektu Rekreační přístav Kolín ministr dopravy Martin Kupka s ředitelem Ředitelství vodních cest ČR Lubomírem Fojtů a starostou města uvedli do provozu nové veřejné přístaviště pro osobní lodní dopravu vybudované na Kmochově ostrově. Zároveň byla zahájena stavba plovoucího mola pro malá plavidla na protějším břehu, jež bude hotové koncem letošního roku.
06.06.2023 11:20 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Davle bude mít veřejné přístaviště pro malá plavidla

 
V Davli na Vltavě se rozběhly práce na výstavbě veřejného přístaviště pro malá plavidla. Davle se tak stane další lokalitou, kde bude možné zdarma až na 48 hodin vyvázat plavidlo a za poplatek doplnit pitnou vodu nebo připojit loď na elektřinu. Ředitelství vodních cest ČR zde u pravého břehu po proudu za starým davelským mostem buduje plovoucí molo pro deset malých plavidel.
24.04.2023 22:15 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: V Ústí nad Labem - Brné budou mít nové veřejné přístaviště pro rekreační lodě

 
Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla v ústecké části Brná. Turisté zde budou mít možnost zdarma vyvázat svou loď až na dobu 48 hodin a z odběrných sloupků doplnit do lodí vodu či čerpat elektřinu.
02.11.2022 15:25 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: V Ústí nad Labem - Brné budou mít nové veřejné přístaviště pro rekreační lodě

 
Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla v ústecké části Brná. Turisté zde budou mít možnost zdarma vyvázat svou loď až na dobu 48 hodin a z odběrných sloupků doplnit do lodí vodu či čerpat elektřinu.
02.11.2022 22:25 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Výstavba přístaviště pro rekreační lodě v Roudnici nad Labem

 
Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla v Roudnici nad Labem. Turisté zde budou mít možnost vyvázat svou loď až na dobu 48 hod. a z odběrných sloupků doplnit vodu či čerpat elektřinu.
02.09.2022 20:30 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: V Čelákovicích začala výstavba nových veřejných přístavišť pro rekreační plavidla i osobní lodní dopravu

 
Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu dalších veřejných přístavišť na Labi. Včera začala vyrůstat plovoucí mola pro malá plavidla a osobní lodní dopravu v Čelákovicích. Moderní přístaviště umožní turistům plavícím se po řece bezpečně vystoupit téměř v centru města, z odběrných sloupků doplnit do lodí vodu či čerpat elektřinu.
21.09.2022 11:05 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Výstavba přístavišť pro rekreační lodě a osobní lodní dopravu v centru Poděbrad

 
Na Labi ve středních Čechách vznikají další nová přístaviště, u kterých bude možné zdarma zakotvit. Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu veřejných přístavišť pro malá plavidla a plavidla osobní lodní dopravy přímo v centru Poděbrad.
13.11.2022 10:05 |

podobné články

Hejtman Bubeníček: Na rekonstrukci mostu čekali občané Štětí několik let

 
Na radnici ve Štětí byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem, Městem Štětí, papírnou Mondi Štětí a.s. a zhotovitelem akce „Most Štětí na silnici III/26119 ev.č.26119-1“, společností Strabag a.s. Dlouho očekávaná rekonstrukce mostu přes Labe, který je důležitý nejen pro běžnou dopravu, ale také pro zásobování papírny po železniční vlečce, začne na jaře příštího roku.
26.11.2018 18:35 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Začala stavba nového veřejného přístaviště pro osobní lodě v Nymburce

 
V Nymburce začaly stavební práce na novém veřejném přístavišti osobních lodí na pravém břehu Labe nedaleko centra města pod Šafaříkovým mlýnem. Stroje nyní vrtají mikropiloty pro základy bloků, ke kterým bude během srpna ukotveno ocelové plovoucí molo. Pokračuje tak výstavba série nových veřejných zastávek pro osobní lodě na Labi mezi Mělníkem a Kolínem, jimiž Ředitelství vodních cest ČR vytváří podmínky pro širší uplatnění rekreační plavby na tomto úseku Labe. V dalších týdnech budou zahájeny práce i na přístavištích pro malá plavidla.
15.07.2022 09:25 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: V Roudnici nad Labem začíná stavba servisního centra pro lodě

 
Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu servisního centra pro lodě, které vznikne v těsné blízkosti budovaného přístaviště pro malá plavidla v Roudnici nad Labem. Kromě tankování pohonných hmot nabídne servisní stání plavidlům také možnost odčerpání odpadních a nádních vod, doplnění vody a odevzdání odpadu. Obdobné servisní centrum pro osobní, rekreační i nákladní lodní dopravu v širokém okruhu neexistuje.
07.03.2023 21:45 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Otevření nových veřejných přístavišť pro rekreační plavbu v Poděbradech

 
Ministr dopravy Martin Kupka, ředitel Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů a starosta města Roman Schulz oficiálně uvedou v pátek 18. srpna v 15:00 do provozu veřejná přístaviště pro malá rekreační plavidla a pro osobní lodní dopravu v Poděbradech. Současně bude ve spolupráci s městem Poděbrady a sborem dobrovolných hasičů doprovodný program pro veřejnost.
17.08.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (342 článků) , Martin Schulz (241 článků)

Ředitelství vodních cest: Nová čekací stání pro malá plavidla ve Vraném nad Vltavou jsou v provozu

 
Ředitelství vodních cest zprovoznilo inovovaná čekací stání pro malá plavidla v horní a dolní rejdě plavebních komor Vrané nad Vltavou. Rekreační lodě překonávající vytížené zdymadlo tak mohou na proplavení vyčkat bezpečně vyvázaná v dolní či horní vodě před plavebními komorami.
27.09.2023 07:25 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Novinky na Labské vodní cestě v Ústeckém kraji

 
Ředitel Odboru vodní dopravy Ministerstva dopravy ČR Evžen Vydra, ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů, hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a primátor Statutárního města Děčín Jiří Anděl dnes zahájili stavbu nového přístaviště pro rekreační lodě v Děčíně. O pár kilometrů dál pak bylo uvedeno do provozu modernizované stání lodí ve Hřensku, které nyní umožní jejich bezpečnou ochranu i za nejvyšších povodní. Ještě letos bude zahájena stavba dalších čtyř přístavišť pro malá rekreační plavidla v Ústeckém kraji.
11.06.2021 21:00 |

podobné články

Ředitelství vodních cest ČR už všechny stavby realizuje jen s mezinárodním standardem smluv FIDIC

 
Ředitelství vodních cest ČR v rámci zakázek na stavby infrastruktury vodních cest kompletně přechází na smlouvy mezinárodního standardu FIDIC. Ministerstvo dopravy nyní schválilo obchodní podmínky tzv. zelené knihy FIDIC pro menší stavby vodních cest.
19.12.2018 19:30 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Inovované přístaviště osobních lodí Ústí nad Labem - Vaňov je otevřeno

 
Dnes byl hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem, primátorem statutárního města Ústí nad Labem Petrem Nedvědickým a ředitelem Ředitelství vodních cest ČR Lubomírem Fojtů slavnostně otevřen nový přístavní můstek osobních lodí v Ústí nad Labem – Vaňově.
28.08.2020 18:50 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Modernizované ochranné stání u Lovosic

 
Ředitelství vodních cest zahájilo modernizaci stávajícího ochranného stání pro velká plavidla v těsné blízkosti přístavu Lovosice-Prosmyky. V případě příchodu velké vody zajistí bezpečné vyvázání jednoho velkého plavidla o rozměrech až 137 x 11,5 m i za největší zaznamenané povodně. Stavba bude dokončena v prosinci letošního roku.
22.07.2023 07:20 |

podobné články