Článek

Ředitel nemocnice: Situace je vážná. Jiné pacienty než s covidem nebereme

 
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) uklidňuje veřejnost, že počet lidí nově diagnostikovaných s covidem sice už několikátý den po sobě přesáhl tisícovku, ale že se nic neděje. Slovákům vyčetl, že jednají unáhleně, když se rozhodli po Češích vyžadovat karanténu nebo test na covid, pokud chtějí pobývat na Slovensku. Jenže zprávy z Uherského Hradiště naznačují, že někde situace zdaleka není tak klidná, jak Babiš tvrdí.
15.09.2020 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20900 článků)
Podobné články

Jan Lepič: Pohled pacienta zdravotnického zařízení

 
Od 1. února jsem byl 23 dní hospitalizován v jednom ze zdravotnického zařízení, které je v nejvíce ohroženém kraji covidem v ČR. Důvodem mé hospitalizace byl chirurgický problém. Přesto při přijetí byl u mne covid zjištěn, a tak jsem byl umístěn na lůžko v odděleném pokoji s ostatními pacienty s covidem. Po operaci jsem byl přeložen na internu, opět do pokoje určeného pro pacienty s covidem. Můj průběh nemoci byl spíše lehčí, nepotřeboval jsem kyslík a byl jsem léčen podáváním léků. Někteří pacienti na tom byli hůře, bez kyslíku se neobešli a postupně byli převezeni do jiných zdravotnických zařízení. O těchto převozech v prvním týdnu února masivně informovala i média. Podle sestřiček se postupně uvolnilo asi 8 míst na oddělení. Zdravotnický personál velice rychle všechna lůžka desinfikoval, převlékl a připravil pro nové pacienty. Lůžka byla do večera již opět plně obsazena, ale o závažnosti pacientů nemohu nic říci. Pro chirurgické komplikace jsem byl převezen zpět na chirurgii, kde jsem zůstal až do svého popuštění.
26.02.2021 16:45 |

podobné články

Na JIP zbývá posledních 180 lůžek, varuje Blatný. Britská mutace v Česku sílí

 
V nemocnicích zbývá jen zhruba 180 lůžek JIP pro pacienty s covidem-19 z celkových více než 3900. Situace je horší v západní části ČR, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jsou kraje, kde jsou jenom jednotky volných lůžek. Podle aktuálních dat k dnešním 18:50 zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví je lůžek JIP pro pacienty s covidem volných 192 a 465 lůžek pro ostatní pacienty. Obsazených je tak asi 84 procent celkové kapacity v zemi. Jedním z důvodů zaplněnosti JIP je podle něj i výskyt britské mutace koronaviru, která se prokazuje v průměru asi ve 40 procentech vzorků.
15.02.2021 20:55 |

podobné články

Plzeňsko za hranou kapacit: „Už nedokážeme poskytnout adekvátní péči všem,“ přiznala hejtmanka

 
Lůžkové kapacity nemocnic v Plzeňském kraji pro pacienty s covidem jsou za pomyslnou hranou možností zdravotnického systému. Pokud bude epidemiologická zátěž narůstat, což se děje, nezbude než pro pacienty hledat volné kapacity kdekoli po republice. ČTK to ve středu řekl krajský koordinátor lůžkové péče Jan Beneš. Nemocnice v kraji pečují nyní o víc covidových pacientů než při podzimním vrcholu pandemie. Nemocnice ve Stodu a v Sušici jsou už zaplněné a jejich pacienty si rozdělují ostatní nemocnice v kraji. Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová i primátor Plzně Martin Baxa (oba ODS) proto naléhavě vyzývají obyvatele k důslednému dodržování opatření proti šíření koronaviru. Hejtmanka navíc uvedla, že se zatím nebude uzavírat žádný okres. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes řekl, že kvůli špatné epidemické situaci se uvažovalo o uzavření Tachovska, vyřešilo se to ale ve spolupráci s hlavní hygieničkou jinak.
17.02.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Beneš (34 článků) , Martin Baxa (96 článků) , Jan Beneš (18 článků)

Dvě nemocnice v Praze dostaly lék na koronavirus remdesivir pro deset pacientů: Na příděl čeká Motol

 
Pražské Nemocnice na Bulovce a Všeobecná fakultní nemocnice dostaly lék remdesivir, každá pro deset pacientů. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové čeká na dodávku ve čtvrtek nebo o víkendu také Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice svaté Anny v Brně. Do nemocnic, které mají pacienty s covidem-19, se rozváží i japonský lék favipiravir. Dostala ho pražská Thomayerova nemocnice, nemocnice v Opavě a požádáno má i Bulovka, Fakultní nemocnice v Ostravě a Hradci Králové.
30.04.2020 11:05 |

podobné články

Na ARO přijímáme už jen pacienty s covidem, píše ředitel uherskohradišťské nemocnice

 
Nemocnice v Uherském Hradišti, které patří mezi regiony s vysokým počtem aktuálních případů nákazy koronavirem, už nemůže na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) přijímat běžné pacienty, ale věnuje se výlučně pacientům s koronavirem. O tristní situaci na oddělení informoval v pondělí na Facebooku ředitel nemocnice Petr Sládek.
15.09.2020 10:25 |

podobné články

Hasiči s armádou hledají místo pro 10 tisíc lůžek pro pacienty s covidem. Má to háček

 
Hasiči a armáda společně s hejtmany vybírají záložní objekty a příslušný personál k zajištění až 10 000 lůžek. Na středeční tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu to řekl jeho předseda a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) mají být lůžka vyčleněna pro pacienty s covidem-19, urgentní medicínu a neodkladnou péči. Na odpolední videokonferenci chce Hamáček s hejtmany jednat právě o lůžkových kapacitách, ale také o povolávání mediků nebo ochranných prostředcích. Musí být totiž lidi, kteří se o pacienty na těchto lůžkách budou starat.
14.10.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2563 článků)

Pražské nemocnice mají pro koronavirem nakažené pacienty rezervy. Chybějící personál by mohli nahradit medici

 
Kapacity pro pacienty, kteří trpí covidem-19, zatím u pražských nemocnic dostačují. Omezení plánované péče tedy nehrozí. Pouze Fakultní nemocnice v Motole odložila operace, které odložit jdou, částečně péči omezila také Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Více než kapacitní problémy souží nemocnice nedostatek personálu.
02.10.2020 19:20 |

podobné články

Nemocnice nesmějí od Silvestra přijímat pacienty na plánovanou péči

 
Nemocnice nesmí podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví od čtvrtka 31. prosince přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči. Musí také navyšovat kapacity pro pacienty s covidem-19.
30.12.2020 19:30 |

podobné články

Nemocnice od čtvrtka 31. prosince nesmějí přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči

 
Nemocnice nesmějí od čtvrtka 31. prosince přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči, stojí v nově vydaném mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví. Zároveň musejí navyšovat kapacity pro pacienty s covidem-19, informuje iROZHLAS.cz.
30.12.2020 21:45 |

podobné články

Nemocnice zastaví neakutní péči, další kraje začnou očkovat

 
Nemocnice nesmí ode dneška přijímat pacienty na plánované zákroky, které je možné odložit. Musí také navyšovat kapacity pro pacienty s covidem-19. Ministerstvo zdravotnictví kvůli zhoršující se epidemické situaci a rostoucímu počtu hospitalizovaných s koronavirem také nařídilo poskytovatelům následné a dlouhodobé péče uvolňovat lůžka, aby bylo možné pacienty z akutních lůžek předkládat na oddělení následné péče. V Česku i poslední den roku pokračuje očkování proti covidu, dnes se přidají další kraje.
31.12.2020 07:15 |

podobné články

Zoufalý šéf nemocnice: Systém přerozdělování těžce nemocných pacientů zkolaboval. Takže teď...

 
Ředitel nemocnice ve Slaném říká, že už pacienty s covidem nemá kam posílat a bude se s nimi muset vypořádat sám. Na vybudování dalšího covid oddělení prý není připraven. Další zdravotnická zařízení jsou prý také „na hraně“. Třeba nemocnice v Brně už přijímá jen pacienty z Jihomoravského kraje.
18.02.2021 16:46 |

podobné články

Schwarz nemocnicím: Odmítejte středočeské pacienty!

 
Drsný způsob, jak vyřešit očekávaný nedostatek lékařů, včera nabídl ředitel pražské záchranky a zároveň senátor Zdeněk Schwarz. „Nemocnice v metropoli by měly odmítat pacienty ze středních Čech. Protože tam není situace tak vážná,“ prohlásil. Ředitel středočeské záchranky Martin Houdek to označil za nehoráznost. A nelíbí se to ani nemocnicím – pražským i středočeským.
26.01.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků) , Martin Čech (190 článků)

Interna karvinské nemocnice kvůli nedostatku personálu nepřijímá pacienty

 
Krajská nemocnice v Karviné-Ráji musela už v pondělí přistoupit k uzavření interny. Informovala proto záchrannou službu, aby jim sanitky nevozily interní pacienty. V pátek nemocnice znovu vyhodnotí celou situaci a rozhodne se, co dál. S péčí o interní pacienty pomůže Karvinská hornická nemocnice.
04.11.2020 09:55 |

podobné články

Od Silvestra se ruší plánované operace. Blatný vydal rázný pokyn nemocnicím

 
Nemocnice nesmí podle ve středu vydaného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví od čtvrtka 31. prosince přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči. Musí také navyšovat kapacity pro pacienty s covidem-19. Poskytovatelé následné a dlouhodobé péče mají podle opatření uvolňovat lůžka, aby bylo možné pacienty z akutních lůžek předkládat na oddělení následné péče. Podobné nařízení dopadlo na zdravotnická zařízení už na jaře, omezit péči měla znovu od 22. prosince.
30.12.2020 19:05 |

podobné články

Pacientů s covidem v nemocnicích přibývá: Některá zařízení jsou na hranici kapacit

 
Některé nemocnice v zemi jsou momentálně kvůli koronaviru na hranici svých kapacit, případně již za ní. Velký problém je v Plzeňském kraji, nemocnice ve Stodu a v Sušici už nemohou nové pacienty přijímat. V Ústeckém kraji zbývá zhruba deset procent lůžek na odděleních JIP a ARO. Sokolovská nemocnice v úterý neměla místa pro nakažené covidem-19, záchranáři je museli převážet do okolních zařízení. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) jsou kapacity na hraně, při dalším zhoršování zvažuje zapojení specializovaných nemocnic.
17.02.2021 19:01 |

podobné články

Převážet covidové pacienty už není kam, říká šéf slánské nemocnice. Ministerstvo to rozporuje

 
Ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček si ve čtvrtek postěžoval, že již není možné převážet covidové pacienty do jiných nemocnic - plné jsou totiž podle něj všechny, a jednotlivá zařízení se tak musí postarat o své pacienty sama. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že informace o něčem takovém nemá.
18.02.2021 18:10 |

podobné články

Nemocnice musí hlásit nové pacienty s koronavirem do hodiny. Změnu prosadil Prymula

 
Od středy musí nemocnice všechny nově přijaté pacienty s covidem-19 nahlásit do systému koordinace péče do jedné hodiny. Dosud to nemocnice podle březnového nařízení dělaly do 24 hodin, do hodiny hlásily jen nové vážné případy a zhoršení stavu vyžadující intenzivní péči. O změně rozhodla v pondělí vláda.
21.10.2020 10:15 |

podobné články

Ředitel Nemocnice na Bulovce: Dobře že bude polní nemocnice po ruce

 
Ředitel Nemocnice na Bulovce Jan Kvaček v rozhovoru pro Právo řekl, že mají zatím kapacit pro nemocné s covidem dost, ale že se rychle plní a je dobře, že vzniká polní nemocnice v Letňanech. Tu Bulovka začne provozovat v momentu, kdy se zaplní všechny pražské nemocnice.
26.10.2020 10:20 |

podobné články

Blatný natvrdo: O uvolňování vůbec nelze uvažovat

 
Situace je vážná. Velmi vážná. Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný a ředitel Ústavu zdravotních informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek, opět bijí na poplach. Podle ministra je situace natolik vážná, a to především v nemocnicích, že ani na vteřinu neuvažuje o rozvolnění protikoronavirových opatření. Možná naopak dojde k jejich dalšímu zpřísnění.
08.01.2021 14:05 |

podobné články