Článek

Ředitel FN Motol: Hospitalizovaných s covidem-19 je málo. Přetížení systému nehrozí

 
Počty pacientů hospitalizovaných kvůli onemocnění covid-19 nejsou tak dramatické, takže přetížení zdravotnického systému nehrozí. Právu to řekl Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol v Praze a někdejší ministr zdravotnictví.
12.09.2020 15:35 |

podobné články

Podobné články

Muž několikrát zažil extrémní přetížení, při kterém se mu měnil obličej

 
Asi každý někdy přemýšlel nad tím, jaké to je být pilotem stíhačky nebo kosmonautem. Málokdo si ovšem dokáže představit, jaké přetížení tito piloti zažívají, natož jak při něm vypadají. Video zachycuje muže, který dosáhl dokonce čtyřikrát hrozivé přetížení 9G, upozornil server listu The Telegraph.
12.10.2015 08:50 |

podobné články

Další „zmizelí“ nemocní s covidem. Statistici škrtli 42 hospitalizovaných

 
Už opět se mění údaje v oficiálních koronavirových statistikách. Tentokrát neubyli nemocní, „zmizelo“ ovšem rovnou 42 hospitalizovaných. Změny ve statistikách Ministerstva zdravotnictví pokračují od neděle, kdy u nás rázem ubylo přes 1700 prokázaných případů aktuální nákazy. Hospitalizováno je nyní 108 lidí.
28.07.2020 23:00 |

podobné články

Česko zažívá druhou vlnu epidemie, prohlásil Prymula. Hospitalizovaných bude přibývat

 
V České republice je druhá vlna koronavirové epidemie. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to v neděli řekl vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Za 14 dnů až tři týdny může podle něj být v nemocnicích stejný počet hospitalizovaných jako na jaře. Pokud by se nákaza šířila tak explozivně jako dosud, nemocnice se mohou dostat na limity kapacity vyhrazených lůžek pro pacienty s covidem-19. Pokud by se nedělala žádná opatření, na limitní kapacitě by české nemocnice mohly být na konci října, uvedl.
13.09.2020 13:40 |

podobné články

Pár dní a Babiš už nechlácholí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nabádá veřejnost, aby dodržovala všechna opatření proti koronaviru a byla zodpovědná. Roste totiž jak počet nakažených, tak hospitalizovaných. V neděli přitom premiér ve svém facebookovém pořadu „Čau lidi” občany chlácholil, že je málo hospitalizovaných i mrtvých. O tom, že se situace nevyvíjí dobře, mluvil ve středu i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Od pátku se proto opět zpřísní opatření.
16.09.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19323 článků) , Vojtěch Adam (1060 článků) , Adam Vojtěch (835 článků)

FN Hradec Králové od 1. července rozšiířuje možnost návštěv hospitalizovaných pacientů

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové od středy 1. července 2020 rozšířila možnost návštěv hospitalizovaných pacientů.
01.07.2020 09:20 |

podobné články

Hospitalizovaných pacientů s koronavirem v Česku přibývá

 
V nemocnicích je aktuálně 264 pacientů, u nichž je potvrzena nákaza covid-19. Ve vážném stavu, který vyžaduje umělou plicní ventilaci, případně mimotělní oběh, je přes 60 osob. Ačkoliv se počet hospitalizovaných pacientů v posledních týdnech zdvojnásobil, nezpůsobuje nemocnicím problémy.
12.09.2020 09:10 |

podobné články

FN Hradec Králové omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové od 15. září 2020 omezuje návštěvy hospitalizovaných pacientů na dvě hodiny denně, ke každému pacientovi může přijít pouze jeden člověk v čase od 15:00 do 17:00 hodin.
16.09.2020 18:50 |

podobné články

Vtip o koronaviru. A jak dopadne, řekl šéf Motola Ludvík. Varuje: Po konci epidemie se vyvalí něco ještě horšího

 
Zatímco někteří varují před nebezpečím druhé vlny koronaviru, bývalý ministr zdravotnictví a současný ředitel FN Motol Miloslav Ludvík varuje před vlnou nemocí, které kvůli karanténě nebudou včas podchyceny. V interview s Michalem Půrem varoval, že může dojít k přetížení onkologických oddělení. A také že pokud se nezmění úhradová vyhláška, tak pojišťovny sice peníze dostanou, ale nemocnice na ně nedosáhnou. A že by čeští lékaři byli v Německu, jak tvrdil Babiš? Horší podle Ludvíka je, že jsou v Praze nebo v Brně.
22.04.2020 10:55 |

podobné články

MD: Za nefunkční registr vozidel může přetížení serveru Policejního prezidia

 
Problémy registru vozidel s přístupem do aplikací Policejního prezidia ČR nebyly způsobeny Ministerstvem dopravy. K tomuto výpadku došlo z důvodu přetížení serveru na straně Policejního prezidia.
24.07.2012 13:45 |

podobné články

ČR bude moci odpojit elektřinu ze zahraničí a zabránit přetížení sítě

 
Pokud by hrozilo přetížení české přenosové soustavy, mohlo by v budoucnu dojít k odpojení přeshraničního vedení. Ministerstvo průmyslu a obchodu s tím počítá v připravované novele vyhlášky o stavu nouze v elektroenergetice, kterou předloží vládě na středečním jednání.
16.10.2012 13:05 |

podobné články

Nové funkce elektronických motorových jističů Eaton zefektivňují průmyslový provoz

 
Eaton Elektrotechnika zdokonaluje elektronické motorové jističe PKE o dvě nové funkce pomocí modulu PKE-XZMR – nadproudové reléové ochrany proti přetížení. První funkcí je včasná výstraha před hrozícím přetížením, které je indikováno zabudovanými LED diodami. Díky nim lze v předstihu zasáhnout a předejít hrozícímu výpadku. Zvyšuje se tak plynulost, pohotovost a bezpečnost strojních zařízení a výrobních linek. Druhou funkcí je možnost volby mezi automatickým nebo manuálním restartem při přetížení motoru.
14.05.2014 12:50 |

podobné články

Řidiči kamionů jsou nuceni porušovat zákon: Jezdí přetížení a klidně celý den

 
Řidič kamionu z Humenného přišel s informací, že řidiči jisté přepravní firmy stráví za volantem i více než 20 hodin a jezdí přetížení. Porušení zákona už potvrdili i slovenští inspektoři práce. Podle řidičů ale firma pokutu zaplatí a zákon se vědomě porušuje dále.
30.11.2017 14:35 |

podobné články

Chlapce roztočili na kolotoči: Skončil s poraněními jako mají astronauti z přetížení

 
Ve Velké Británii došlo k děsivému zranění chlapce, který se spolu s kamarády bavil na dětském hřišti na kolotoči. Byl však vystaven tak silnému přetížení, že utrpěl vážná poranění hlavy. Na celý incident, který byl i natočen, upozornila na svém Facebooku jeho matka.
15.09.2018 17:50 |

podobné články

Pacient z Nemocnice Motol Josef Prokeš (81): Při operaci mu přestalo bít srdce

 
Stačilo málo a diváci Nemocnice Motol mohli vidět smrt na operačním sále. Josefu Prokešovi (81) během výměny srdeční chlopně přestalo pracovat srdce!
14.03.2016 10:00 |

podobné články

Ministr Vojtěch zveřejní první mapu rizika nákazy covidem-19 v ČR

 
Ministerstvo zdravotnictví dnes zveřejní první mapu čtyřstupňového systému, který bude označovat jednotlivé okresy podle rizika nákazy covidem-19. Takzvaný semafor bude vycházet z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky a budou s ním spojena doporučení pro opatření proti šíření nového koronaviru. Jednotlivé stupně se budou označovat bílou, zelenou, žlutou a červenou barvou.
03.08.2020 06:35 |

podobné články

Koronavirus na severu Moravy: Stoupá počet těžších případů, nemocnice hlásí nárůst

 
V Moravskoslezském kraji narůstá počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19. Podle údajů chytré karantény je jich 63, v pondělí statistika uváděla 53. Důvodem je skutečnost, že nákaza zasáhla v kraji domov seniorů.
28.07.2020 11:20 |

podobné články

WHO kvůli šíření koronaviru v Česku zdvihla prst. Odmítla plány hygieny na omezené trasování

 
Situace v České republice ohledně šíření nákazy koronaviru je podle české pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) nyní znepokojivá. Data ukazují rostoucí úroveň šíření infekce napříč kraji a okresy a přibylo hospitalizovaných pacientů s covidem-19, včetně těch, kteří jsou ve vážném stavu. Řešením není zastavit trasování kontaktů nakažených, ale zvýšit kapacity, uvedla pobočka na facebooku.
08.09.2020 11:35 |

podobné články

Ve Francii mají za den téměř 10 tisíc nakažených. A premiér zkrátil karanténu na týden

 
Ve Francii přibylo za posledních 24 hodin 9406 nových případů koronavirové nákazy a s infekcí zemřelo dalších 80 lidí. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví. Rostou i počty hospitalizovaných. Jenom za posledních sedm dní francouzské nemocnice přijaly 2357 nových pacientů s covidem-19. Premiér Jean Castex navíc oznámil zkrácení karantény u osob s pozitivním testem a jejich kontaktů z dosavadních dvou týdnů na sedm dní.
11.09.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jean Jean (25 článků)

Prymula: Druhá vlna je tu, Češi nemají měsíc chodit na oslavy. Moravec nasadil respirátor

 
V České republice je druhá vlna koronavirové epidemie. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to v neděli řekl vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Za 14 dnů až tři týdny může podle něj být v nemocnicích stejný počet hospitalizovaných jako na jaře. Pokud by se nákaza šířila tak explozivně jako dosud, nemocnice se mohou dostat na limity kapacity vyhrazených lůžek pro pacienty s covidem-19. Pokud by se nedělala žádná opatření, na limitní kapacitě by české nemocnice mohly být na konci října, uvedl. Moderátor debaty Václav Moravec do debaty přišel s respirátorem.
13.09.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (583 článků)