Článek

Ředitel divadla Viola Robert Tamchyna: Pauza vyvolala úvahy o budoucnosti

 
Divadlo Viola patří co do rozměru sálu k nejmenším pražským scénám. Více než padesátiletá tradice a herecké osobnosti s Violou spojené je ale staví na jedno z předních míst. Svou stopu na jeho jevišti zanechali Zdeněk Štěpánek, Eduard Kohout, Karel Höger, Václav Voska, Radovan Lukavský, Luděk Munzar, Dana Medřická, Boris Rösner a mnozí další. Roční nedobrovolná pauza vyvolala kromě ekonomických starostí i úvahy o budoucnosti Violy a zachování její jedinečnosti na pražské divadelní mapě.
12.02.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Kohout (2 články) , Radovan Lukavský (10 článků) , Luděk Munzar (112 článků) , Boris Rösner (12 článků) , Dana Medřická (41 článků) , Karel Höger (23 článků) , Václav Voska (2 články) , Zdeněk Štěpánek (15 článků) , Karel Štěpánek (21 článků) , Viola Dana (1 článek)
Podobné články

Zemřela kouzelná babička českých pohádek: Viola Zinková se dožila 92 let

 
Viola Zinková byla herečka, která se proslavila hlavně díky pohádkám. Kromě herectví se věnovala také dabingu. Dožila se krásného věku 92 let. Viola Zinková zemřela ve středu brzy ráno.
18.10.2017 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Viola Zinková (5 článků)

Umučená Viola (†34) chtěla z podivné sekty pryč: Vymyjí vám mozek, tvrdí bývalí členové

 
Smrt bývalé modelky a učitelky angličtiny Violy (†34) stále nedává spát ani kriminalistům, kteří vraždu vyšetřují, ani obyvatelům Bratislavy, kteří nyní žijí ve strachu a v nejistotě. Policisté žádné informace prozatím nesdělují, a tak není známo, kam jejich vyšetřování v případu ubité mladé ženy pokročilo. Slovenská média v pondělí přišla s informací, že Viola byla členkou církve, která nepatří k těm nejznámějším. Podle zdroje z jejího okolí ale nyní vyšlo najevo, že Viola chtěla delší dobu náboženský spolek opustit...
26.11.2019 16:25 |

podobné články

Poslední slova před smrtí: Utýraná Viola (†34) se omlouvala bývalým partnerům

 
Utýraná Viola (†34), která umírala v nepředstavitelných bolestech v bratislavském přístavu, se podle jejích známých chovala před smrtí zvláštně. Už včera jsme vás informovali o zpovědi jejího bývalého přítele z Austrálie, kterého prosila, aby jí odpustil za to, že se s ním kdysi rozešla. Australan ale nebyl jediný, koho Viola prosila o odpuštění.
28.11.2019 15:10 |

podobné články

Modelka Viola (†34) žila před vraždou ve strachu: Kdo jí vyhrožoval smrtí?

 
Uplynul už dlouhý čas od chvíle, kdy byla v bratislavském přístavu nalezena umírající učitelka a příležitostná modelka Viola M. (†34). Ženu se už zachránit nepodařilo, její zranění byla velice vážná. Svědčila o brutálním mučení, jemuž byla mladá žena v posledních momentech svého života vystavena. Jak vyšlo najevo, Viola se před svou smrtí bála o život. Někdo jí totiž vyhrožoval, že ji zabije! K tomu se měla těsně před vraždou setkat s mužem ze své minulosti.
11.12.2019 19:50 |

podobné články

Pražské divadlo Viola oživilo romské příběhy

 
Tradici romského vyprávění příběhů oživuje představení pražského divadla Viola Šunen Romale – Poslyšte, Romové. Režisérka Hana Kofránková vybrala romské pohádky, balady, humoresky, anekdoty, zkrátka příběhy, v nichž je uložena moudrost spolu s humorem a poezií.
02.04.2010 07:05 |

podobné články

Viola Ottová v sexy šatech ukázala i kalhotky

 
Bývalá programová hlasatelka, modelka a herečka Viola Ottová má "zlobicí" období. "Chlapi se občas musí trochu pozlobit a vyprovokovat a mě to teď nějak baví," přiznala Ottová. Svá slova doložila sexy modelem, který si oblékla na slavnostní otevření nového baru na pražských Vinohradech.
28.04.2009 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Viola Ottová (8 článků)

Viola Ottová (45): Jsem strašný masožrout!

 
VIDEO: Bývalou hlasatelku a herečku Violu Ottovou jsme potkali na otvírače kavárny Starbucks. Viola byla i přes špatné počasí skvěle naladěná a prozradila nám, že miluje léto, pikniky v přírodě, maso a dobrou kávu.
31.07.2013 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Viola Ottová (8 článků)

Ťukněte si s celebritou! Herečka Viola Zinková dnes slaví 91!

 
91. narozeniny dnes slaví herečka a dabérka Viola Zinková! Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě to zdravíčko!
15.06.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Viola Zinková (5 článků)

Zemřela hvězda Zdivočelé země a řady pohádek Viola Zinková. Bylo jí 92 let

 
Ve věku 92 let zemřela dnes ráno herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana (1925–1993). ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Zesnulá působila v někdejším Divadle E. F. Buriana a často spolupracovala s rozhlasem.
18.10.2017 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Grossman (1 článek) , Jan Šmíd (20 článků) , Viola Zinková (5 článků) , Jan Šmíd (12 článků)

Den smutných zpráv: Odešli Viola Zinková (†92) a Vladimír Holomek (†91)

 
Hned dva umělci se odebrali do nebe. Zemřela babička ze seriálu Zdivočelá země Viola Zinková (92) a kameraman Vladimír Holomek st. (†91), který točil okupaci 1968.
19.10.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Viola Zinková (5 článků) , Vladimír Holomek (2 články)

Hodek (ČSSD): Program Viola je pro muže i ženy, mající konfliktní vztahy s blízkými

 
Praha už dlouhodobě patří mezi kraje s největším počtem odhalených případů domácího násilí. Jenom v letošním roce je to přes 100 případů, které skončily vykázáním násilných osob z domácností. Nabízí pomoc ohroženým osobám, ale i samotným násilníkům. Proto vznikl v rámci Intervenčního centra CSSP (Centra sociálních služeb Praha) Program Viola.
01.10.2018 13:55 |

podobné články

Viola (†34) byla členkou podivného náboženského spolku: Začala se celá zahalovat, popisují známí

 
Smrt modelky a učitelky angličtiny Violy (†34) je pro vyšetřovatele stále jednou velkou neznámou. Od nalezení jejího těla v bratislavském přístavu uběhlo už 14 dní a policie stále nemá žádné zásadní stopy. Podle informací slovenských médií se ale policie začala zajímat o Apoštolskou církev - Otcův dům v Bratislavě, jehož členkou Viola byla minimálně od roku 2015.
25.11.2019 17:10 |

podobné články

Děsivé svědectví ze „sekty“, jejíž členkou byla zavražděná Viola (†34): Mé sestře vymyli mozek, říká Jana

 
Zavražděná učitelka a modelka Viola (†34), která byla nalezena umírající v agónii v bratislavském přístavu, byla členkou kontroverzní Apoštolské církve. Tu mnozí označují za sektu. Mezi těmi, kdo to tvrdí, je i Jana, jejíž sestru náboženský spolek polapil do svých spárů.
29.11.2019 05:45 |

podobné články

Zavražděná Viola (†34) se před smrtí loučila s přáteli: Prosila o odpuštění!

 
Věděla, že je v nebezpečí? Zavražděná učitelka a příležitostná modelka Viola (†34), kterou našli umírající s brutálními zraněními v bratislavském přístavu, se před svou smrtí loučila s dávnými kamarády. Její vrah přitom stále běhá na svobodě.
29.11.2019 19:05 |

podobné články

Umlácená Viola (†34) volala o pomoc: Pochybili policisté?

 
Tragickou smrt mladé učitelky Violy (†34), jejíž ztýrané tělo našli dělníci v bratislavském přístavu, i po dvou týdnech obestírá rouška tajemna. Otázky vyvolává i chování zavražděné v době několika dní před smrtí. Viola se totiž spojila s několika blízkými a posílala jim podivné zprávy.
30.11.2019 14:05 |

podobné články

Zvrat v případu modelky Violy (†34): Spadla před smrtí do řeky?

 
Před třemi měsíci byla v bratislavském přístavu nalezena modelka a učitelka angličtiny Viola M. Její smrt je i po měsících nadále záhadou. Třiačtyřicetiletá žena měla zlomený obratel, poraněný konečník a odřená kolena. Při příjezdu záchranářů byla pohledná brunetka ještě naživu, zemřela však při převozu do nemocnice. Viola navíc byla mokrá od pasu dolů. Před smrtí měla spadnout do Dunaje! Na případu pracují tři desítky policistů, kteří údajně nevylučují ani verzi, že modelka zemřela bez cizího zavinění či spáchala sebevraždu!
15.02.2020 16:10 |

podobné články

Viole (63) agentura nezaplatila za péči o seniory v Německu: Dělala jsem nonstop, teď mi zbývá soud

 
Tři měsíce pracovala Viola Victoria Widmanová (63) jako pečovatelka o seniory v Německu. Dostala však zaplaceno jen za ten první. Paní Viola je ve složité situaci, agentura Old-Age Care, která vše zařizovala, jí dluží 36 tisíc a nereaguje…
25.02.2020 05:10 |

podobné články

Holčička z babyboxu se jmenuje Viola!

 
Právě narozená holčička byla včera nalezena v babyboxu v Českých Budějovicích. Jde o 204. dítě, které se takto podařilo v Česku zachránit. Nyní se už jmenuje Viola.
25.03.2020 05:15 |

podobné články

Boty budoucnosti se stanou skutečností! Nike slibuje, že v roce 2015 uvede samozavazující se obuv z filmu Návrat do budoucnosti

 
Pamatujete si na tu speciální Nike "obuv":http://www.extra.cz/tema/boty z filmu Návrat do budoucnosti? Pokud ne, hezky si ji můžete připomenout na "tomto videu":http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v;=liI1E_ZZV5w. Marty McFly do nich prostě jenom strčil nohy a boty se samy pěkně zavázaly. Automaticky, přesně, jak by se v "budoucnosti":http://www.extra.cz/tema/budoucnost mělo dít. A společnost Nike slibuje, že přesně takové boty v roce 2015, kdy se Návrat do budoucnosti odehrává, uvedou na trh!
20.02.2014 16:05 |

podobné články