Článek

Řecko startuje s covid pasy už před 1. červencem. Chce rychlý a hladký návrat turistů

 
Řecko se chystá zavést covidové pasy před 1. červencem, kdy mají začít platit unijní pravidla pro toto potvrzení usnadňující cestování v rámci EU. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Podle ní plánuje otestovat systém covid pasů před začátkem července desítka zemí EU, včetně například Francie či Španělska.
28.05.2021 19:30 |

podobné články

Podobné články

Covid pasy?! Jít do kina, restaurace nebo na fotbal není bonus! Žít normálně není bonus! V Trikolóře to jiskří vzteky

 
Jedna z hlavních tváří hnutí Trikolóra, Natálie Vachatová, se vyjádřila k tomu, že Evropská unie hodlá zavádět pro své občany covidové pasy. Před časem to prý byla ještě dezinformace, ale dnes už ne. Zmínila i jistou pofidérní firmu. A lhala i eurokomisařka Jourová? Covid pasy prý nejsou součástí normálního světa. „Jít na fotbal nebo do kina není bonus! Pamatujme si to.“
22.05.2021 18:30 |

podobné články

V Praze loni strávili turisté přes 16 milionů nocí: V počtu noclehů předběhla i Vídeň

 
Počet turistů, kteří přijíždí do hlavního města Česka, každoročně stoupá. Loni město podle tiskové mluvčí Prague City Tourism navštívilo přes 7 milionu turistů, kteří tu strávili přes 16 milionů nocí. Česká metropole je tak na pátém místě v počtu přenocování turistů v Evropě. Na prvních třech místech se umístil Londýn (přes 75 milionů turistů), Paříž (přes 44 milionů turistů) a Berlín (přes 31 milionu turistů).
13.07.2017 14:00 |

podobné články

Kulhánek: Covid pasy zajistí volné cestování

 
Takzvané covid pasy jsou podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka jedinou možností, jak zajistit volné cestování do ciziny resp. ze zahraničí do Česka. Současně půjde o pojistku „předvídatelného cestování“, prohlásil ministr v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News. Minstr věří, že EU spustí projekt unijní covid pas k 1. červenci.
06.06.2021 13:55 |

podobné články

ČÁRA PŘES ROZPOČET! Lev musí hrát na Ukrajině, hráči narychlo shánějí pasy

 
Tak to je nemilé překvapení! V Bratislavě se prodávají vstupenky, autobus pro fanoušky je přichystaný, hráči s sebou nemají pasy, a teď tohle! Hokejisté Lva Praha budou muset šesté čtvrtfinále KHL odehrát v pátek v Doněcku. Vedení soutěže dnes povolilo Donbassu hrát zápas na svém domácím stadionu. Tak to je nemilé překvapení! V Bratislavě se prodávají vstupenky, autobus pro fanoušky je přichystaný, hráči s sebou nemají pasy, a teď tohle! Hokejisté Lva Praha budou muset šesté čtvrtfinále KHL odehrát v pátek v Doněcku.
27.03.2014 13:45 |

podobné články

Němci hledají 12 běženců s pasy z dílny ISIS. A do Evropy přišel milion migrantů

 
Německé zpravodajské služby u skupiny migrantů na svém území odhalily falešné syrské cestovní pasy. Pasy podobné těm, které se našly na místech pařížských teroristických útoků z 13. listopadu. S odvoláním na zdroj ze spolkové vlády o tom v úterý informoval německý deník Bild. Důkladně kontrolovat všechny utečence je značně obtížné, do Evropy letos dorazil už více než milion migrantů. Informovala o tom Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).
22.12.2015 12:00 |

podobné články

Nové pasy pro Brity bude dělat francouzská firma v Polsku. Lidé je dostanou od března

 
Občané Spojeného království začnou dostávat nové pasy po odchodu Británie z Evropské unie už od března. V pátek to oznámilo britské ministerstvo vnitra. Už se ale nezmínilo, že se tyto pasy budou vyrábět v Polsku. Upozornil na to list The Times.
23.02.2020 09:15 |

podobné články

Řecko zachrání jedině 120 miliard eur

 
Řecko bude v rámci druhého záchranného balíku potřebovat asi až 120 miliard eur (asi 2,9 bilionu Kč). Tvrdí to zdroje agentury Reuters, podle nichž dosud nejčastěji zmiňovaná částka 90 miliard eur nebere v úvahu příspěvek, který si musí zajistit samo Řecko. Pokud se informace agentury potvrdí, bude druhý záchranný balík dokonce větší, než jaký Řecko dostalo před rokem.
09.06.2011 17:45 |

podobné články

Řecko nejdřív sdělilo „tvrdá doporučení”. Pak kvůli Zemanovi povolalo velvyslance

 
Řecko na protest proti výrokům českých představitelů a zejména prezidenta Miloše Zemana povolalo z Prahy do Atén na konzultace svého velvyslance Panajotise Sarrise. Řekům nejvíc vadí, že Zeman opakovaně uvedl, že ČR by mohla vstoupit do eurozóny až v okamžiku, kdy v ní nebude Řecko. Před odvoláním ambasadora z Prahy si Řecko stěžovalo u českého velvyslance v Aténách.
22.12.2015 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25593 článků)

Patrik (7) trpí vzácnou vývojovou vadou: Má hladký mozek bez závitů

 
Sedmiletý Patrik Chovančík se narodil se vzácnou vývojovou vadou, která ho měla upoutat na lůžko. Vzácná choroba spočívá v tom, že jeho mozek je naprosto hladký, bez obvyklých zvrásnění do závitů. Právě kvůli této vadě měl být ležák, ale malý bojovník lékaře překvapil…
04.05.2016 23:05 |

podobné články

Vyzula a Svoboda: Jak si povede staronový ministr Vojtěch? A kdy využijeme covid pasy?

 
Nesprávně vyplněné přiznání a "mediální lynč", to jsou podle slov ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) hlavní důvody jeho úterní rezignace. Ve funkci byl necelých sedm týdnů. Nahradil ho Adam Vojtěch (ANO), který resort vedl do loňského září. Co můžeme čekat od staronového nástupce necelých pět měsíců před volbami? Kdy budou Češi moci používat covid pasy a jak kauza Dominika Feriho zahýbe říjnovými volbami? To byla témata dnešního Epicentra s místopředsedou Výboru pro zdravotnictví Bohuslavem Svobodou (ODS) a s jeho kolegou z Výboru profesorem Rostislavem Vyzulou (ANO).
26.05.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1354 článků) , Adam Vojtěch (1054 článků) , Dominik Feri (300 článků) , Petr Svoboda (615 článků) , Petr Svoboda (606 článků) , Petr Svoboda (615 článků) , Petra Svoboda (180 článků) , Vojtěch Svoboda (15 článků) , Petr Svoboda (21 článků)

Covid pasy jako záchrana cestovního ruchu: Experti řekli, co jim chybí v Česku

 
S blížícím se termínem začátku letních prázdnin se stále častěji vede debata okolo covidových pasů. Ty by měly po roce plném neustále se měnících nařízení lidem usnadnit život a Evropskou unii vrátit zpět k volnému pohybu lidí. Podle europoslance Alexandra Vondry (ODS) jsou covid pasy kompromis v mimořádné době na přechodnou dobu, který by měl Evropě pomoci dostat se zpět do režimu před pandemií. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza upozornil na to, že by se měla začít řešit otázka uznávání očkování osob ze třetích zemí.
15.06.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1291 článků)

Řecko dva dny od krachu: Premiér sliboval u kulatého stolu, potřebuje půjčit!

 
Řecko je na pokraji katastrofy, o jeho svízelné situaci se v Bruselu jednalo u kulatého stolu, kde nechyběla kancléřka Angela Merkel. Podle ní není třeba Řecko litovat a odpouštět mu dluhy. Řecký premiér Tsipras se kvůli díře v řecké kase pustil do slibování. Řecko předloží seznam reforem. Do dvou dnů však musí slib splnit!
20.03.2015 13:45 |

podobné články

Třaskavý koktejl. Renomovaný ekonom vysvětlil, zda Řecko zbankrotuje a odejde z EU. Svou skrytou hru v zákulisí prý hrají USA. A Putin s Čínou...

 
ROZHOVOR Hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Lukáš Kovanda říká, že Řecko se dohodne s MMF. Řecko je totiž pro Západ důležité z geostrategického a vojenského hlediska. Spojené státy se dle něho zákulisně zasadí o to, aby se Řecko z věřiteli dohodlo, aby nespadlo pod vliv Ruska nebo Číny.
26.06.2015 11:01 |

podobné články

Čas vypršel, Řecko je v platební neschopnosti: Dluh 35 miliard eur a nejistá budoucnost

 
Skončila platnost záchranného programu pro Řecko. Mezinárodní měnový fond současně potvrdil, že Řecko neuhradilo splatnou část dluhu 1,5 miliardy eur (41 miliard Kč). Řecko je tak v platební neschopnosti.
01.07.2015 02:00 |

podobné články

Ivan Bartoš: Covid pasy nesmí dělat z neočkovaných lidi druhé kategorie

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš odmítá covid pasy, tedy certifikáty o očkování, jež by umožnily volně cestovat po Evropě. „Nemůžeme z lidí dělat občany druhé kategorie pouze proto, že nejsou očkovaní,“ zdůraznil. Očkování je sice dle Piráta klíčový prostředek boje s pandemií, ne každý se však dle něj může nechat očkovat. Alternativou pro cestování mají být PCR testy.
11.03.2021 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1921 článků)

Kolaja (Piráti): Kvůli národním vládám můžou covid pasy diskriminovat

 
Covid pasy dávají možnost členským zemím občany diskriminovat. Tak hodnotí výsledek včerejšího vyjednávání mezi členskými státy a europarlamentem pirátský místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja.
21.05.2021 16:40 |

podobné články

Zákon zavádějící covid pasy má nedostatky, ale může být schválen, rozhodl úřad

 
Návrh zákona zavádějící takzvané covid pasy pro cestování v EU, kterým by se měla ve středu zabývat Sněmovna, má některé procedurální nedostatky, ale není v rozporu s právem EU ani ústavním pořádkem ČR.
08.06.2021 15:35 |

podobné články

Covid pasy schváleny: Cestovatelům přesto hrozí komplikace

 
Evropský parlament schválil covid pasy, které by měly začít platit od července. Jedná se o bezplatná osvědčení o očkování, negativním testu či prodělané nemoci a měly by je uznávat všechny členské země. Ty si nyní musí doporučení sami odhlasovat. Na Malostranském náměstí poblíž Poslanecké sněmovny kvůli tomu již probíhá demonstrace iniciativ Chcípl PES a Volný blok. Promluvit by na akci měl i nezařazený poslanec Lubomír Volný.
09.06.2021 13:30 |

podobné články

Řecko otevírá antické památky. V návrat turistů věří o prázdninách

 
Řecko otevře v polovině května pro návštěvníky antické památky, které osiřely v rámci přijatých opatření proti šíření koronaviru před dvěma měsíci. V polovině června začnou fungovat také muzea, uvedla dnes ministryně kultury Lisa Mendoniová. Jihoevropská země se nyní chce soustředit na to, aby zachránila alespoň část zisků z letní turistické sezóny, a předpokládá, že pro zahraniční návštěvníky se otevře 1. července, napsal server Greek Reporter.
07.05.2020 19:45 |

podobné články