Článek

RECENZE: Secesní umění je krásné do posledního detailu

 
V pražském Obecním domě mohou milovníci umění obdivovat krásu z dob pradědečků a prababiček. Secese je totiž charakterizována jako krásná epocha a je spojována se životním stylem evropské společnosti přelomu 19. a 20. století.
27.11.2013 11:17 |

podobné články

Osobnosti: Hello Kitty (47 článků)
Podobné články

Domácí recepty pro krásné vlasy

 
Kdo z nás by nechtěl krásné vlasy! Bujná hříva plná zdravého lesku a života, který by z ní  vyzařoval do dálky a dával tak okolí najevo, že o sebe dostatečně pečujeme, je tajným snem mnoha z nás. Ne ke všem ale byla příroda natolik štědrá, aby jim do vínku nadělila krásné vlasy bez nutnosti speciální péče. Možná ani vy nepatříte k těm, jejichž  vlasy by byly bezproblémové, nechyběl jim přitažlivý lesk a zdraví by měly na rozdávání. I přesto si ale nemusíte zoufat nebo si na hlavu potupně nasazovat čepice. Našli jsme pro vás několik receptů pro krásné vlasy, které se za pár korun vyrobíte doma a své hřívě tak dopřejete tu správnou péči. Recepty pro krásné vlasy pěkně po domácku Nebyla k vám příroda příliš shovívavá? Máte vlasy zplihlé, za které se stydíte? Právě vaše příběhy byly pro nás tou největší inspirací, proč jsme se rozhodli zapátrat mezi domácími recepty, ze kterých jsme pro vás vylovili tři nejlepší. I vy můžete mít krásné vlasy! Chce to jen vědět, jak správně na to! 1. Banánová maska s nádechem mandlí Banán pomocí vidličky rozmačkejte v misce a promíchejte ho s lžičkou mandlového oleje. Vytvořte kaši, kterou si následně v masírujte do celé délky vašich vlasů, přičemž s aplikací začněte zhruba pět cm od kořínků. Banánovou kaši v masírujte především do konečků. Masku nechte na vlasech působit minimálně 30 minut a poté důkladně smyjte vodou. Na závěr si vlasy umyjte šamponem tak, jak jste zvyklá. 2. Medovo jogurtová maska Dalším domácím receptem pro krásné vlasy je jogurtovo medová maska. Tu si vyrobíte smícháním bílého jogurtu se lžičkou medu, dobře promíchejte  a nanesete na vlasy před jejich umytím. Pečlivě vmasírujete do pokožky a necháte působit alespoň 15 minut, během kterých dojde k vyčištění pokožky a zároveň i k vyrovnání hladiny pH. Po 15 minutách... Čtěte více Příspěvek Domácí recepty pro krásné vlasy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.10.2016 06:45 |

podobné články

Secesní vila Anička v Hradci Králové je definitivně chráněnou památkou

 
Známá secesní vila Anička v centru Hradce Králové je podle rozhodnutí ministerstva kultury definitivně chráněnou památkou. Tento výrok tak překazil záměr vlastníka vily pojišťovny Generali, která chtěla tuto významnou budovu zbourat.
30.07.2010 19:20 |

podobné články

Tádž Mahál na Dunaji - to je secesní Vídeň

 
Na poklady secesní architektury se dá ve Vídni narazit nejen v ulicích v centru města, ale také v areálu psychiatrické léčebny na okraji metropole.
21.01.2011 01:00 |

podobné články

Nádherná podívaná: Modelky na svých nahých tělech předvedly secesní obrazy

 
Letošní soutěž v malování na tělo Body Art 2012 představila opravdové skvosty. Umělci malovali na nahá těla modelek překrásné motivy, které pojilo jednotné secesní téma: Dáma z obrazu Alfonse Muchy.
03.04.2012 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (227 článků)

Olomoucká expolitička prodala secesní palác pod cenou. Soud ji osvobodil

 
Bývalá náměstkyně olomouckého primátora Hana Kaštilová-Tesařová a znalec a bývalý radní Jan Dostál byli zproštěni obžaloby. Státní zastupitelstvo jim dávalo za vinu, že nevýhodně prodali secesní palác na třídě Svobody, kde sídlilo polygrafické učiliště. Město tak údajně připravili o 6,3 milionu korun. 
30.07.2015 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svoboda (220 článků) , Jan Svoboda (220 článků) , Jan Svoboda (220 článků) , Jan Svoboda (220 článků) , Jan Svoboda (47 článků) , Jan Svoboda (45 článků)

Secesní perlu v Praze vymlátili komunisté: V hotelu Palace bydleli Morricone i Tarantino

 
V historickém centru metropole se nachází Art Nouveau Palace Hotel, secesní perla z počátku 20. století. Budova vznikla na místě, kde ve středověku stávala šlechtická rezidence. Hotel se za první republiky těšil velké oblibě, jeho služby využívala řada slavných jmen. Ne jinak tomu je od 90. let, avšak za totality se stavba stala jednou z „obětí“ necitlivé rekonstrukce, během které socialističtí inženýři nechali stát pouze obvodové zdi a vnitřek téměř celý vybourali.
05.10.2017 05:40 |

podobné články

Do secesní budovy se vrátí školní život: Strašnickou školu čeká letos rekonstrukce

 
Loni se radnici Prahy 10 podařilo zachránit historickou budovu školy ve Strašnicích. Už tehdy měla radnice plány na rekonstrukce secesní budovy a plnou obnovu její činnosti. Vše tak nyní směřuje k tomu, že by škola mohla své nové žáky přivítat už ve školním roce 2020/2021.
08.01.2019 12:45 |

podobné články

Secesní kavárna Radhošť ve Frýdku-Místku: Vrací se noblesa první republiky

 
Kultovní secesní kavárnu Radhošť ve Frýdku-Místku čekají lepší časy. V posledních letech si v ní nájemci podávali dveře, zákazníci i město byli s provozem nespokojení. Teď to vypadá, že hosté se budou moci znovu vrátit do pravé prvorepublikové atmosféry. O provoz se bude nově starat místní Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb.
24.10.2019 10:32 |

podobné články

Mokro na stehnech a otevřená na dva prsty: Krejčíková do posledního detailu popsala porod

 
1. ČÁST ZPOVĚDI: Hvězda nekonečného nováckého seriálu Ulice Aneta Krejčíková (27) se rozhodla, že do těch nejintimnějších detailů popíše svůj první porod. Zajímá vás, jak malý Ben přišel na svět? A jak to prožíval tatínek Ondřej? Čtěte první část její zpovědi.
04.12.2018 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Krejčíková (225 článků)

Stavební práce na Galerii moderního umění skončí v listopadu, nyní se soutěží vnitřní vybavení depozitářů

 
Rozsáhlou rekonstrukcí prochází Galerie moderního umění v Hradci Králové. Stavební práce se blíží ke konci, termín dokončení je stanoven na konec listopadu. Královéhradecký kraj má na modernizaci secesní budovy přislíbenou dotaci asi 53 milionů korun. V současné době probíhá veřejná zakázka na vnitřní vybavení. V nové podobě by se měla galerie veřejnosti otevřít v březnu 2016.
19.10.2015 17:06 |

podobné články

Národní galerie v roce 2019. Staří mistři, impresionisté, Giacometti, čeští umělci i umění Indie

 
Národní galerie Praha otevře v roce 2019 dvě nové sbírkové expozice – Starých mistrů ve Schwarzenberském a umění 19. století ve Veletržním paláci. Krátkodobé výstavní projekty představí významné osobnosti českého i světového umění – Josefa Šímu, Stanislava Suchardu, Václava Hollara, Jitku Hanzlovou, Milana Grygara, Stanislava Kolíbala, Josefa Bolfa, Alberta Giacomettiho a francouzské impresionisty. Další výstavní projekty uvedou umění z indického Džódhpuru, tzv. krásné madony nebo umělecký vztah mezi českými zeměmi a německým Saskem.
10.12.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků) , Josef Šíma (86 článků)

Sexy soutěž: Nejkrásnější malba na nahé tělo!

 
Krásné ženské tělo jako malířské plátno! Na Výstavišti v pražských Holešovicích si včera změřili síly nejlepší umělci v disciplíně Body art. Soutěžním tématem letošního mistrovství České republiky se staly secesní obrazy malíře Alfonse Muchy.
01.04.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (227 článků)

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží je celá v novém

 
Po rekonstrukci se zákazníkům ve čtvrtek otevřela Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží. Část secesní budovy, kde sídlí, opravila italská společnost Grandi Stazioni, která má prostory v pronájmu. Cestující tak mohou znovu obdivovat krásné interiéry a zkrátit čekání na vlak posezením v kavárně.
30.07.2015 13:31 |

podobné články

Duchková (BPP): Praha 2? Navoněná děvka ve špinavých spoďárech

 
Praha 2 je krásná, o tom nepochybujte! Vinohrady, Nové Město, mýtický Vyšehrad, Podskalí… krásné secesní domy, obchůdky, dobře oblečení lidé, nákladně udržovaná zeleň, prostě luxus … ovšem při bližším pohledu… navoněná bída.
08.03.2016 10:15 |

podobné články

RECENZE: Secesní Alfons Mucha v zrcadle své doby

 
Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou nabízí netradičně pojatou výstavu malíře Alfonse Muchy, který zaujal Paříž reklamou na divadelní představení herečky Sarah Bernhardtové a Prahu Slovanskou epopejí.
24.07.2014 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (227 článků)

Češi na umění moc neslyší. Dávají přednost drahým restauracím a elektronice, tvrdí architekti

 
Klenuté prostory bývalého skladu pražského gymnázia obsadili architekti, designéři a umělci. Společně chtějí pomoci Čechům, jak zpříjemnit svůj životní prostor. "Navykli jsme si umění potkávat v galeriích, nad postel si však raději zavěsíme tapetu z Ikey. Máme rádi umění, ale umělce si do bytu nepouštíme," komentují zakladatelé platformy Kvalitář současnou společnost, která z našeho životního prostředí vylučuje umění autorské a hodnotné. Propojením architektury s designem, ale i výtvarným uměním se proto snaží vzbudit v Češích zájem o umění.
05.11.2015 13:15 |

podobné články

Sucharda stojí mezi Myslbekem a Bílkem

 
Výstava Stanislav Sucharda 1866–1916: Tvůrčí proces, která trvá do 5. dubna 2020, představuje dílo sochaře a medailéra, jenž se významně zapsal do výtvarného umění na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Ukazuje ho coby autora, který se dokázal vymanit z myslbekovské tradice klasického sochařství a dospěl až k modernímu výrazu, navazujícímu na secesní sochařství či symbolismus.
17.12.2019 07:20 |

podobné články

Nová show Michala Dvořáka z Lucie: Seznámí Alfonse Muchu se superhrdinou

 
Po úspěchu projektu Vivaldianno Reloaded, s nímž projel 40 světových metropolí, připravuje Michal Dvořák (54) novou show. Jeho Drawman propojí současný fenomén komiksových superhrdinů, nejmodernější technologie a geniální secesní umění malíře Alfonse Muchy (†78)!
17.12.2019 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (227 článků) , Michal Dvořák (167 článků) , Michal Dvořák (165 článků)

Více detailů o Mercedesu A25 AMG

 
V Německu se objevily první testovací prototypy ostrého "áčka" a tak pro vás máme pár detailů.
26.04.2012 12:45 |

podobné články