Článek

RECENZE: Paříž je věčnou inspirací umělců i bohémů

 
Výstavou nazvanou prostě Paříž, Paříž...! vzdali její organizátoři hold malířům, které metropole nad Seinou inspirovala k vytvoření zásadních děl českého výtvarného umění.
23.06.2014 11:30 |

podobné články

Podobné články

Noví Indové dobývají kulturní Paříž i Prahu

 
Do 19. září je v pařížském Centre Pompidou otevřena výstava, která bilancuje tvorbu současných indických umělců. Akce je výsledkem čtyřletého projektu, který pod názvem Paříž–Dillí–Bombaj trochu připomíná kdysi populární přehlídky, jako byla Paříž–Moskva, Paříž–New York a Paříž–Berlín. Kvalita je ale nyní jiná.
28.06.2011 10:30 |

podobné články

Svaz českých bohémů má svůj klip. Podívejte se

 
VIDEOKLIP. Skupina Wohnout představila veřejnosti nový klip na píseň Svaz českých bohémů z posledního alba Našim klientům. Natáčení proběhlo v režiii Davida Chvátala, známého produkcí skateboardových videí, který ke klipu napsal i scénář.
03.05.2012 17:50 |

podobné články

Český rozhlas Dvojka odvysílá premiéru rozhlasové inscenace Paříž ve XXII. století

 
V sobotu 29. března od 13.05 hodin odvysílá Český rozhlas Dvojka premiéru inscenace „Paříž ve XXII. století“ sepsané na motivy románu Julese Vernea „Paříž ve 20. století“.
27.03.2014 15:35 |

podobné články

VIDEO Z PEKLA! Jak vypadá současná Paříž? Co zde udělali uprchlíci z Afriky?

 
Paříž roku 2016 - Záběry z apokalypsy. Tak se jmenuje video, které momentálně válcuje internet. Neznámý filmař natočil, jak nyní vypadá kdysi romantické město Paříž. Nejsou to hezké záběry.
16.10.2016 10:35 |

podobné články

Svinstva Západu. Husák zemřel smířen s Bohem a církví, dej mu Pán Bůh věčnou slávu... Katolický historik o Stalinovi, Trumpovi, Chartě 77 i klíčovém proroctví

 
ROZHOVOR Katolický historik Radomír Malý říká, že Západ v té podobě, jak dnes existuje, nemá šanci přežít. Lidovci dle něj už dávno nejsou křesťanskou, ale neomarxistickou politickou stranou. „Je pravdou, že Husák zemřel smířen s Bohem a církví, dej mu Pán Bůh věčnou slávu, ale byl to komunistický diktátor, jenž způsobil právě jí hodně zlého,“ říká historik.
13.01.2017 10:35 |

podobné články

Kde najdou muži věčnou sílu a ženy věčnou krásu?

 
Podkrušnohoří je krajinou kontrastů. Tuto pravdivou charakteristiku více než naplňuje severočeský Duchcov nedaleko Teplic. Zmizelé vesnice, uhelné doly, ale také světoběžník Casanova ve službách rodu Valdštejnů. Dlouhou historii starobylého města na úpatí Krušných hor málem ukončila hnědouhelná těžba.
20.07.2018 14:30 |

podobné články

Vyhrajte luxusní víkend v Paříži v originální fotosoutěži!

 
Chcete se podívat do města všech romantiků, umělců, bohémů a také módy, památek a skvělého jídla? Pak se zúčastněte soutěže a pošlete vaši fotografii, na které používáte Indulonu. Můžete vyhrát jeden ze tří víkendových výletů pro 2 osoby do Paříže.
24.10.2011 00:15 |

podobné články

Svůdná Venuše: Promluvila o noci s Gottem v nevěstinci!

 
Venuše byla antickou bohyní lásky. Venuše Samešová (60), kráska exotického zjevu, který zdědila po svém africkém dědečkovi, byla v sedmdesátých letech bohyní pražských umělců a bohémů.
21.06.2015 05:10 |

podobné články

Blatnička patří mezi nejstarší české vinárny. Stala se útočištěm umělců a inspirací pro Frýbortova Veksláka

 
Téměř pětadvacet let již uplynulo od vzniku jedné z nejstarších českých vináren, známé dnes pod názvem Vinárna Blatnička. V 70. letech začala v centru Prahy fungovat vinárna, která se díky kvalitnímu vínu a přátelské atmosféře, stala oblíbeným útočištěm českých vysokoškoláků, umělců, novinářů a politiků. V současnosti existují v Michalské ulici celkem čtyři provozy a své jméno známá vinárna propůjčila dalším vinotékám v pražských Dejvicích a Nuslích.
20.05.2014 14:05 |

podobné články

RECENZE: Zaz město Paříž nadchlo i povzbudilo

 
Paříž je milovaným místem francouzské zpěvačky Zaz. Není divu, že se rozhodla vzdát jí hold na novém albu nazvaném prostě Paris. Pojala ho jako poctu městu, do kterého se před osmi lety přestěhovala, a přezpívala více či méně známé písně o něm z repertoáru Edith Piaf, Maurice Chevaliera, Charlese Aznavoura či Charlese Treneta.
21.11.2014 15:26 |

podobné články

Osobnosti: Charles Aznavour (18 článků) , Maurice Chevalier (2 články)

Putování za betlémy – I.

 
Příběh o Ježíškově narození byl a je věčnou inspirací pro tvůrce betlémů. ČR se v jejich počtu řadí mezi betlémářské velmoci, s tradici již od 16. století.
22.11.2010 00:25 |

podobné články

Richard Müller a jeho ženy: Utíkaly mu kvůli nevěrám

 
Muž, kterého proslavily nejen jeho písně, ale i skandály. Richard Müller se dnes dožívá půlstoletí. Jeho život ale nepatří zrovna mezi ty nejrůžovější. Po velkém úspěchu většinou následoval pád. Jeho tvorbu ovlivnily i ženy. „Je to logické, ženy zůstávají naší věčnou inspirací,“ tvrdí zpěvák. Jeho osudové byly tři.
06.09.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (348 článků) , Richard Müller (348 článků)

Díla Andyho Warhola a dalších bohémů jsou vystavena v DOX

 
Dva mimořádné projekty věnované legendárnímu hotelu Chelsea v New Yorku spjatému s uměleckou bohémou dvacátého století, jsou nyní k vidění v Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích.
04.12.2009 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andy Warhol (92 článků)

Sex, drogy, pivo a letušky. To je život bohémů F1

 
Nahlédněte do života pilotů formule 1.
27.04.2013 14:15 |

podobné články

Zdevastované celebrity: Drogy si vybraly svou daň!

 
Mnoho celebrit má pověst věčných bohémů, milovníků alkoholu a v některých případech i drog. Podívejte se na hvězdy, na jejichž vzhledu se výrazně podepsaly prohýřené noci a závislosti.
06.11.2013 06:15 |

podobné články

Vzpomínky české mulatky Venuše: V nevěstinci si mě vyžádal Gott!

 
Krásná mulatka Venuše Samešová byla v 70. letech oblíbenou společnicí pražských bohémů. Své pestré životní příběhy a vzpomínky se rozhodla sepsat a vydala knihu vzpomínek, upozornil server Týden.cz.
24.05.2015 05:15 |

podobné články

Souboj televizních novinek: Temný kraj s Vaculíkem rozválcoval Bohému s hvězdným obsazením

 
V neděli večer se v českých domácnostech sehrál boj o televizní kanál. Premiéru totiž měly hned tři nové pořady. Výhodu měla Česká televize, která odvysílala dva z nich. Prima jí ale s novou kriminálkou Temný kraj nakonec rozválcovala.
16.01.2017 10:35 |

podobné články

Pak že je na odpis! Idol žen Lukáš Vaculík sice zestárnul, ale převálcoval hvězdný seriál Bohéma

 
Kdo si myslel, že herec Lukáš Vaculík (56) patří už do starého železa a své fanynky už dávno nezajímá, tak se opravdu mýlí. Jinak by se mu totiž nepovedlo porazit seriál přímo nabitý hvězdami první velikosti. Jeho Temný kraj na plné čáře rozválcoval tolik očekávanou Bohému.
16.01.2017 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (176 článků) , Lukáš Vaculík (175 článků)

NEPATŘÍ DO STARÉHO ŽELEZA! Lukáš Vaculík sice už plešatí, ale fanynkám z něj stále vlhnou kalhotky

 
Jeden z největších idolů osmdesátých let už sice nemá tolik vlasů co dřív, pár vrásek mu na obličeji přibylo, ale stále má ženám co nabídnout. Dokonce na něj fanynky byly tak nažhavené, že si v neděli večer pustily jeho nový seriál Temný kraj, který s přehledem převálcoval tolik očekávanou a hvězdami napěchovanou Bohému.
17.01.2017 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (176 článků) , Lukáš Vaculík (175 článků)