Článek

Recenze: Grygarova vizuální symfonie otevírá jiné prostory

 
Minimalistická instalace, přísný retrospektivní výběr a nulové architektonické spekulace. Vizuální symfonie – tak by se dala popsat výstava Milana Grygara, příznačně nazvaná Vizuální a akustické.
04.01.2015 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků)
Podobné články

Česká filharmonie vydává Dvořákovy symfonie a koncerty

 
Dvořák Complete Symphonies & Concertos obsahuje symfonie a koncerty v podání České filharmonie a sólistů - Garricka Ohlssona, Alisy Weilerstein a Franka Petera Zimmermanna.
18.06.2014 12:20 |

podobné články

Skála (KSČM): Drážďanská symfonie a turecký Erdogan

 
Turecko, jak známo, „přistupuje“ k Evropské unii. Už dlouhé roky. Poslední z testů, v pořadí, jak je na tom s „evropskými hodnotami“, podstoupila Drážďanská symfonie. Galakoncert v Istanbulu nakonec skrečovala sama německá diplomacie.
31.10.2016 04:35 |

podobné články

Dražba rukopisu Mahlerovy symfonie: Tisk se prodal za rekordních 144 milionů Kč

 
Za rekordních 4,54 milionu liber (144,4 milionu Kč) se v dnešní dražbě prodal rukopis druhé symfonie rakouského hudebního skladatele Gustava Mahlera. Podle agentury AFP to oznámila aukční síň Sotheby's. Rukopis se tak stal nejdráže prodanou hudební partiturou v historii.
30.11.2016 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Gustav Mahler (23 článků)

Symfonie sirén: Nejhlučnější skladba v dějinách hudby fascinovala i trhala uši stovkám Brňanů

 
Co má společného hudební skupina, pěvecký sbor, sanitní vozy, harlejáři, fanoušci hokejové Komety, lokomotiva, stavební míchačky a baterie dělostřelců Austerlitz? Od sobotní noci provedení Symfonie sirén, dílo skladatele a hudebního inovátora Arsenije Avraamova (1886–1944), označované za nejhlasitější a největší skladbu světových dějin. V adaptaci původního konceptu na rozeznělé Brno.
22.10.2017 11:15 |

podobné články

Google oslavuje výročí Antonína Dvořáka. Jeho symfonie zazněla i na Měsíci

 
Antonín Dvořák, od jehož narození uplynulo právě 182 let, patří bezesporu mezi světově nejproslulejší hudební skladatele z české hudební kotliny. Jeho Novosvětská symfonie, jejíž premiéra má letos kulaté výročí, zazněla i na Měsíci, a to jako první skladba. A jelikož jde o velmi významnou osobnost, která ovlivnila hudební svět, připomíná ji dnes Google speciálně upraveným logem - tzv. Doodlem - na své hlavní stránce, což je pocta, které se dočká málokdo.
08.09.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (170 článků)

Národní galerie: Generální ředitel Jiří Fajt a odborná porota k aktuální diskuzi o logu NGP

 
Vizuální identitu nelze v žádném případě redukovat pouze na logo, jak se ovšem s nepochopením mnohdy děje. Vizuální identita je sofistikovaný vrstevnatý systém vizuální komunikace, jakkoliv je logo její podstatnou součástí.
09.05.2018 09:30 |

podobné články

Vysílali jsme: Praha omezí vizuální smog. Zmizí nevhodná reklama?

 
Reflexní barvy, sériové nápisy nebo rotující a blikající poutače, vyobrazení prodávaného produktu na štítech obchodů - to vše by mělo zmizet z provozoven v památkové rezervaci Prahy. Jaké účinky má vizuální smog na lidské zdraví? Pomůže omezení reklamy? Téma Epicentra Blesku, hostem byl Václav Cinádr z platformy Vizuální smog v Plzni.
19.12.2019 15:00 |

podobné články

Praha má novou vizuální identitu. Chce se prezentovat jako kulturní metropole a ne jako centrum alkoturismu

 
Městská organizace Prague City Tourism v rámci Designbloku představila novou vizuální identitu, kterou chce Prahu prezentovat nejen českým, ale hlavně zahraničním turistům. V rámci obměny byly vytvořeny například zcela nové suvenýry, změní se označení památek jako třeba Staroměstské radnice nebo Petřínské věže. Nová vizuální identita se propíše i do vzhledu webových stránek nebo sociálních sítí. Hlavní důvod změny je kultivace cestovního ruchu.
06.10.2021 05:25 |

podobné články

Český rozhlas Radiožurnál přichází s novou vizuální identitou

 
Český rozhlas Radiožurnál obměňuje v rámci rozsáhlé marketingové kampaně svoji vizuální identitu. Jejím cílem je vytvořit dlouhodobý vizuální styl nejposlouchanějšího rádia v České republice a přiblížit se i k mladším posluchačům. Námět i realizace pochází z grafického studia Českého rozhlasu.
10.06.2022 18:50 |

podobné články

Google slaví 15 let Map. K výročí představil prostory Národního muzea ve Street View

 
U příležitosti oslav 15. výročí spuštění Map Google nasnímala firma v Česku prostory zrekonstruovaného Národního muzea pro službu Street View. Zájemci si nyní mohou online projít vybrané prostory muzea a prohlédnout si jedinečné prostory, které už brzy zaplní vzácné exponáty a vitríny.
10.02.2020 15:05 |

podobné články

RECENZE: Cuarón a jeho vesmírné vizuální orgie

 
Režisér Alfonso Cuarón letos přichystal vizuální orgie. Jeho temný fantastický thriller Potomci lidí určitě navnadil řadu fanoušků, ale Gravitace je trochu jiný typ filmu. Asi první letošní hollywoodský snímek, o kterém se dá bez uzardění říci, že je ve více ohledech originální.
03.10.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Alfonso Cuarón (14 článků)

V horách zemřela hudební novinářka Jana "Apačka" Grygarová

 
Novinářka se minulý týden při sestupu z Kazbeku propadla do ledovcové trhliny, zemřela na následky svých zranění. Bylo jí 32 let.
03.08.2015 14:51 |

podobné články

Česká moderátorka zemřela na Kavkazu: Spadla do ledovcové trhliny

 
Během dovolené na Kavkazu zahynula moderátorka a hudební novinářka Jana „Apačka“ Grygarová. Dlouhodobě se věnovala nezávislé scéně. Bylo jí teprve 32 let.
03.08.2015 15:30 |

podobné články

Česká moderátorka před rokem zemřela na Kavkaze: Takhle si ji pamatujte, vzpomíná na ni manžel videem

 
Uplynul rok od tragické chvíle, kdy moderátorka a hudební novinářka Jana „Apačka“ Grygarová (†32) přišla o život na Kavkazu. Její manžel Lukáš Grygar na ni ovšem stále myslí. U příležitosti smutného výročí jejího skonu na ni na sociální síti zavzpomínal.
31.07.2016 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Grygar (5 článků)

Grygarova díla potřebují dostatek prostoru

 
Národní galerie Praha připravila retrospektivní přehlídku multimediálního umělce Milana Grygara, která trvá do 5. ledna 2020.
02.11.2019 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků)

Praha 6 chce po 17 letech nové logo a vizuální identitu. Kolik to radnici bude stát?

 
Praha 6 se chystá v průběhu dubna vypsat soutěž na novou vizuální identitu městské části. Ke spolupráci přizvala organizaci Czechdesign, která mimo jiné organizovala podobnou soutěž i pro Prahu 3. Změna loga ale vyvolala poměrně silnou vlnu odporu na sociálních sítích. Podle obyvatel Prahy 6 má městská část mnoho jiných problémů, do kterých je třeba investovat peníze.
12.01.2022 20:00 |

podobné články

Ministryně s premiérem otevřeli nové prostory sekce

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) Kateřina Valachová otevřela společně s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou nové samostatné prostory sekce sportu a mládeže slavnostní střelou na hokejovou branku. Poprvé v historii tak sport a mládež získávají v rámci ministerstva své vlastní prostory, které se nacházejí na Senovážném náměstí.
27.12.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Pražský klášter nabízí své prostory ke karanténě

 
Řád bosých karmelitánů na jaře zpřístupnil prostory svého kláštera na Hradčanském náměstí, kterému se přezdívá Fortna, avšak nyní návštěvníky hostit nemůže kvůli zpřísňujícím se opatřením. Proto v klášteře přišli s nápadem pomoci těm, kteří se kvůli karanténě potřebují izolovat od rodiny a svých blízkých. V reportáži si můžete nádherné prostory kláštera ze 16. století prohlédnout.
29.10.2020 07:50 |

podobné články

Pražský hrad otevírá nepřístupné prostory, vystavuje v nich předměty Rudolfa II.

 
Od 20. ledna nabídne Pražský hrad speciální výstavu k 400. výročí úmrtí císaře Rudolfa II. Habsburského. Veřejnosti se na 10 dní otevřou jindy nepřístupné prostory Rudolfovy galerie a přilehlé síně. Expozice se skládá hlavně z předmětů, které souvisí s panovníkovou smrtí a s nimiž byl pohřben. Poprvé si budete moci zblízka navíc prohlédnout i kopii jeho rakve.
19.01.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Habsburský (6 článků)