Článek

Rážovou koronavirus „zruinoval“. Hlavní hygienička o Karvinsku, druhé vlně a přesčasech

 
Koronavirová situace se podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové v Česku stabilizuje, a to včetně severní Moravy. Dočasné uzavření dolů na Karvinsku by mohlo přispět k vyhasnutí tohoto ohniska. Pro případ další plošné vlny nákazy má dojít k personálnímu posílení hygienických stanic. Rážová to uvedla v úterním Epicentru na Blesk Zprávách, kde přiznala i to, jak ji pandemie dala pracovně zobrat. Mluvila přímo o tom, že ji „zruinovala“.
08.07.2020 05:05 |

podobné články

Podobné články

Hlavní hygienička po roce končí: Rážovou nahradí šéfka z Ostravy Svrčinová

 
Hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou nahradí ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Ujmout funkce by se měla v polovině března, března, iřekl České telvizi premiér Andrej Babiš (ANO). O chystaném konci Rážové už ve středu informoval Zdravotnický deník. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) řekl, že odvolání Rážové zvažuje.. Důvodem je podle něj nespokojenost premiéra Andreje Babiše (za ANO) s prací vysokých úředníků ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie koronaviru.  Hlavní hygieničku jmenuje vláda.
03.03.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21816 článků)

ÚS vyhlásí nález o přesčasech v bezpečnostních sborech

 
Ústavní soud (ÚS) v úterý vyhlásí dlouho očekávaný nález o přesčasech v bezpečnostních sborech. Návrh na zrušení dvou vět v zákonu o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů podali v roce 2009 levicoví poslanci.
29.11.2011 07:05 |

podobné články

Nečasův kabinet stopnul změny v přesčasech hasičů a policistů

 
Návrh ČSSD na novelu zákona o přesčasech hasičů a policistů neobstál před kabinetem Petra Nečase. Přesto ho ale projedná ještě parlament.
07.03.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků)

Platil (SZ): O neplacených přesčasech

 
O ekonomických a osobních svobodách, obědech u stolu a neplacených přesčasech.
06.02.2017 09:20 |

podobné články

„Bude to běh na dlouhou trať,“ tvrdí budoucí hlavní hygienička. A má za sebou první přešlap

 
Stanovit maximální limity, kolik kontaktů lidí nakažených koronavirem mají vytrasovat hygienici, by chtěla budoucí nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Více pomoci s trasováním mají podle ní callcentra. Řekla to dnes ČTK. V polovině března má Svrčinová, dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice, ve funkci vystřídat nynější hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou. Pozornost si Svrčinová zasloužila navečer na sociálních sítích, kde se mimo jiné příspěvek z jejího profilu, který má rasistický postext.
04.03.2021 19:30 |

podobné články

„Nějakým způsobem se to děje,“ komentuje Blatný výměnu hlavní hygieničky. Přišlo též vážné upozornění od organizace Romea

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nechce vysvětlit, proč má na pozici hlavní hygieničky nahradit Jarmilu Rážovou Pavla Svrčinová. Myslí si, že není nutné zdůvodňovat úplně všechna svá rozhodnutí včetně tohoto a změna v této nyní velmi důležité funkci se podle něj prostě „nějakým způsobem děje“. Nastávající hlavní hygienička Pavla Svrčinová přitom již teď naráží na první problémy; kromě připomínek jejího loňského selhání na Karvinsku se s vážným upozorněním ozval i server Romea. Premiér Andrej Babiš (ANO) se ji přesto zastává.
05.03.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21816 článků)

Vysílali jsme: Hlavní hygienička Rážová o cestách za hranice i potížích na Karvinsku

 
Nejproblematičtějším územím z hlediska nákazy covidem-19 u nás zůstává Karvinsko. Kvůli vysokým přírůstkům, které se v Česku v minulých dnech pohybovaly od stovky do zhruba tří set nových případů denně, se Česká republika dokonce krátkodobě dostala na evropský seznam rizikových zemí. Aktuální vývoj koronaviru v České republice byl tématem dnešního Epicentra Blesku s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou.
07.07.2020 14:55 |

podobné články

Proč se sesypala Chytrá karanténa? Vojtěch viní hygieničku Rážovou

 
Chytrá karanténa měla být účinným prostředkem v boji proti koronaviru a měla fungovat na principu telefonického obvolávání osob s pozitivním výsledkem testu na covid-19 a následně zjišťování jejich rizikových kontaktů. Odborníci už na jaře vládě doporučovali, aby pro zvládnutí druhé vlny zřídila call centra pro trasování nakažených, což se do dnes nestalo. Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) z nezřízení call center viní hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou, informuje iROZHLAS.cz.
13.11.2020 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1223 článků) , Adam Vojtěch (951 článků)

Rážová zvládla „koronavirovou zkušebku“ a je hlavní hygieničkou. Náměstkuje i u Vojtěcha

 
Vláda jmenovala Jarmilu Rážovou hlavní hygieničkou ČR, sdělil ČTK tiskový odbor kabinetu. Dosud byla Rážová funkcí hlavního hygienika, který je zároveň náměstkem ministra zdravotnictví, pověřena po březnovém odvolání Evy Gottvaldové. Výběrová komise doporučila Rážovou ze tří uchazečů. Předtím působila jako ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.
22.06.2020 18:30 |

podobné články

Vláda odvolala hlavní hygieničku Rážovou

 
Vláda v pondělí odvolala hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou. od 15. března ji nahradí dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová.
08.03.2021 18:55 |

podobné články

Hlavní hygienička vzkázala z ČT: Pro většinu populace není koronavirus kriticky nebezpečný

 
Výskyt nového typu oncemocnění znervózňuje svět. Hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová promluvila v pořadu Interview vysílaném na ČT24 o tom, zda je panika z nového typu koronaviru zbytečná, či není. Počty nakažených totiž rostou, zároveň však uklidňuje, že nemoc není pro většinu populace fatální. „Lidé musejí používat selský rozum. Pro většinu populace tato nemoc skutečně není kriticky nebezpečná,“ říká hygienička, podle které je lidmi skupování potravin přehnané. Prozradila také, jaké by lidé měli dodržovat zásady, které při epidemiích platí obecně.
27.02.2020 22:50 |

podobné články

Rakušan (STAN): Neposmívejte se, že hlavní hygienička chytla koronavirus, byť to zní jako paradox

 
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že hlavní hygienička Jarmila Rážová je pozitivní na koronavirus
02.09.2020 15:00 |

podobné články

Do karantény musí i očkovaní, tvrdí hlavní hygienička. Babiš do ní nešel

 
Podle metodického pokynu hlavní hygieničky Jarmily Rážové je karanténa nařízena i u osob, které již absolvovaly očkování. Uvedla to hlavní hygienička s odkazem na metodické pokyny. Karanténa by se podle toho měla týkat i premiéra Andreje Babiše (ANO) poté, co se koronavirus potvrdil u vedoucí Úřadu vlády Tünde Barthy. Babiš na rozdíl od dalších osob, které byly se ženou v kontaktu, v karanténě neskončil.
12.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21816 článků)

Letní tábory od 27. června: Hygienička je pro. Prymula řekl, jak to bude s rouškami a testy

 
Letní tábory se při zachování příznivé epidemiologické situace budou moci uskutečnit od 27. června. Zástupci jejich organizátorů se ve středu dohodli s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou na podmínkách k jejich konání, řekl ČTK předseda České rady dětí a mládeže (ČRDM) Aleš Sedláček.
14.05.2020 14:45 |

podobné články

Imunolog Beran z ČT: Nic dramatického se neděje, jsme ve fázi promořování a smrtnost klesá

 
V Česku přibylo dalších několik stovek potvrzených případů nákazy koronavirem. COVID-19 má i hlavní hygienička Jarmila Rážová. V preventivní karanténě je kvůli tomu i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) pracuje dál bez omezení, podle pražské hygieny nebyl s Rážovou v tak těsném kontaktu. S odborníky dnes předseda vlády mluvil o využití dalšího léku pro pacienty s covidem, přípravek na předpis na sobě vyzkoušel virolog Jiří Beran, který byl hostem pořadu Interview na ČT24. „Nic dramatického se neděje. Jsme ve fázi promořování a je to velmi pozitivní efekt v tuto chvíli,“ řekl imunolog a vysvětlil, čím je to, že významně klesá úmrtnost na toto onemocnění.
02.09.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21816 článků) , Vojtěch Adam (1223 článků) , Adam Vojtěch (951 článků) , Jiří Beran (41 článků)

Ředitelka hygieny Pavla Svrčinová: První chyba nové šéfky!

 
Už třetí hlavní hygienička. Tu dosavadní Jarmilu Rážovou (59) má v půlce března vystřídat Pavla Svrčinová (57), která dosud šéfovala hygienikům na severu Moravy. Jako cíl si stanovila zlepšit trasování, a také na sebe upozornila rasistickým příspěvkem na Facebooku, který si nakonec smazala!
06.03.2021 05:10 |

podobné články

Stav veřejných financí? Podle Markéty Šichtařové je to v pytli. Máme blízko k Řecku a Itálii. A její prezidentská kandidatura? Už je jasno

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Země s malým počtem nákaz v první vlně a současně s drakonickými regulacemi při první vlně budou s vysokou pravděpodobností čelit o to většímu šíření nákazy při vlně druhé. Do této šablony přesně zapadá obraz České republiky, upozorňuje Markéta Šichtařová. Vláda navíc zadlužila zemi a přerozdělila peníze, které jí nepatří, těm, kdo se nechávají živit, aniž by zlepšila situaci těch, kdo jsou nezaměstnané i důchodce schopni živit – tedy podnikatelů. Stát se rozpíná na úkor soukromého sektoru, je to parazit, který roste na úkor svého hostitele, který ho živí.
09.08.2020 16:50 |

podobné články

Prokeš: Vláda jako řezník, který operuje čtyřnásobný koronární bypass.

 
Většina lidí v první vlně dodržovala pravidla a vládě věřila. Ve druhé vlně ztrácí vláda důvěryhodnost a věří jí jen někdo. Ve třetí vlně si už nevěří ani ve vládě a lidé se bouří.
30.01.2021 13:10 |

podobné články

Hlavní hygienička: Chřipka je horší strašák než koronavirus. Letos zabila už 17 lidí

 
Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová v rozhovoru pro Právo popsala opatření proti koronaviru a upozornila také na riziko onemocnění chřipkou, která v současné době řádí. V letošní sezóně už na tuto nemoc zemřelo 17 lidí, další jsou ve vážném stavu.
05.02.2020 20:11 |

podobné články