Článek

Rážová chce utišit lidi i hudbu v barech. Virus pronikl už do 144 škol, vypočetla

 
Hlavní hygienička České republiky Jarmila Rážová nevylučuje další regulaci života obyvatel Česka. Navrhuje například omezení v barech tak, aby tam nehrála hlasitá hudba a lidé se zbytečně nepřekřikovali. V rozhovoru pro deník Právo promluvila i o tom, jak se s nákazou potýkala sama. A zmínila i 144 škol, ve kterých už se objevila nákaza. V karanténě minulý týden bylo přes 6 000 lidí, čímž se počet za poslední měsíc navýšil o 2 500 lidí. Intenzivní péče nemocnic situaci zatím zvládají.
12.09.2020 12:50 |

podobné články

Podobné články

Hlavní hygienička Rážová má covid-19

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová měla pozitivní test na covid-19. Ve středu to potvrdil mluvčí pražské hygienické stanice. Podle mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriely Štěpanyové je Rážová v domácí izolaci. Podle premiéra Andreje Babiše má Rážová příznaky chřipky, nemá ale teplotu.
02.09.2020 10:55 |

podobné články

Jak utišit plačící mimino: Zabere úvodní píseň Star Wars!

 
Šťastní to rodiče! Našli totiž způsob, jak vždy utišit svého sedmiměsíčního syna Sebastiana (na videu jsou mu 4 měsíce). Pustí mu hudbu z Hvězdných válek. Zabere to vždycky.
02.10.2012 11:00 |

podobné články

Hlavní hygienička Jarmila Rážová má koronavirus, Babiš s Vojtěchem jsou v ohrožení

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová se nakazila koronavirem. Ve středu dopoledne o tom informoval mluvčí pražské hygienické stanice. Rážová je nyní v izolaci a hygiena se snaží dopátrat, s kým přišla do styku. Účastnila se schůzek s Andrejem Babišem, ten ale do karantény nemusí, protože podle hygieny seděl daleko a měl respirátor. Do izolace jde ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zpráva o nakažení Rážové ještě umocnila úterní rekordní přírůstek nově nakažených. Podle ministerstva zdravotnictví přibylo 503 lidí s covidem-19, což je nový rekord.
02.09.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19397 článků)

My se neřídíme přáními politiků, bránila se hlavní hygienička Rážová u Moravce

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce v České televizi byli hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová a epidemiolog Petr Smejkal. Přeli se o to, kam a proč nosit roušky. Rážová odmítala, že by se v této otázce řídila názory politiků. Smejkal tady byl poněkud skeptičtější.
30.08.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (871 článků)

Hlavní hygienička Rážová vysvětlovala, jak se nejspíš nakazila. Když byla s novináři...

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová skončila v karanténě poté, co u ní test prokázal, že ji napadl koronavirus. Rážová prý tuší, od koho se mohla nakazit. Od novináře.
12.09.2020 12:30 |

podobné články

VIDEO: Nebreč! Ferrer vypálil míček po kojenci

 
Tenista David Ferrer (28) použil zavrženíhodný způsob, jak utišit plačící dítě. Na turnaji v Miami prohrával s Fishem 5:7, 1:1 a 15:40 ve třetím gamu. Byl na podání, ale rušil ho brekot kojence, kterého v hledišti táta nedokázal utišit.
01.04.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: David Ferrer (103 článků)

Těhotnou zpěvačku vyhodili z letadla. Nemohla utišit dvouletého syna

 
Kanadská zpěvačka Sarah Blackwood se ve středu během své cesty ze San Francisca do Vancouveru dostala do pěkně svízelné situace, o niž se podělila s fanoušky na sociálních sítích. Její dvouletý syn byl totiž hlučný a zpěvačce se nedařilo jej utišit. Palubní personál ji tak ještě před vzletem požádal, aby spolu s ním opustila letadlo.
29.05.2015 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Sarah Blackwood (2 články)

Hlavní hygienička: Roušky sundáme už v červenci

 
Jarmila Rážová, epidemioložka a od března pověřená hlavní hygienička ČR, předvídá, že roušky úplně sundáme na začátku července. Jejich nošení v MHD nicméně zůstane povinné až do poslední vlny rozvolňování. Šíření koronaviru je podle ní pod kontrolou a virus navíc slábne. Rážová to uvedla v rozhovoru pro Právo.
10.06.2020 08:05 |

podobné články

Noví nakažení v Česku? Hygienici sedli ke stolu. Rážová: V ohniscích se asi přitvrdí

 
Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové je možné, že se v určitých regionech nedočkáme výraznějšího uvolňování opatření. K němu má dojít 1. července. Kvůli vysokému nárůstu nakažených v posledních dnech se o víkendu sejdou epidemiologové a budou jednat o tom, jak na situaci zareagovat. Hlavní hygienička si ale nemyslí, že by v Česku docházelo ke katastrofě. Rážová o tom mluvila pro Radiožurnál. Podobně jako ona reaguje na nárůst případů i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V rozhovoru pro ČT navíc konstatoval, že je celkem zřejmé, že virus není sezónního charakteru, a proto bychom měli zůstat obezřetní.
27.06.2020 14:30 |

podobné články

Rážová a Prymula připustili rozšíření karantény na Čechy v EU. Před party v Chorvatsku varují

 
Virus slábne, shodli se v nedělní Partii hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. A to i navzdory rostoucímu číslu nakažených, které jen za pátek znamenalo rekordních 323 nově infikovaných. To je nejvyšší přírůstek od 3. dubna. Oba odborníci usedli v nedělní Partii na CNN Prima News.
09.08.2020 14:40 |

podobné články

Koronavirus pronikl do 250 škol: Středočeský kraj trpí nejvíc, Královéhradecký odolává

 
Počet škol v Česku, které se kvůli koronaviru zcela či částečně uzavřely, roste. Zatímco na začátku školního roku ministr školství Robert Plaga (za ANO) informoval zhruba o dvacítce škol, které se kvůli výskytu nákazy neotevřely, k pátku 11. září bylo karanténou zasaženo již 247 škol. Nejvíce se jich zavřelo ve Středočeském kraji. Vyplývá to z informací, které napsal Martin Novotný z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.
14.09.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Martin (11 článků) , Robert Martin (2 články)

Je libo virus zika? Dá se koupit na internetu, mají ale zrovna vyprodáno

 
Kvůli viru zika vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO) na začátku února celosvětový stav nouze. Ten vyhlásila naposled v roce 2014 kvůli ebole. Aby se dal virus aspoň jednoznačně prokázat, vyvíjí odborníci ze Zdravotního ústavu v Ostravě  potvrzovací test. Je k tomu ale zapotřebí živý virus a živé buňky, na kterých se virus množí. Ten je ale problematické sehnat, a to přesto, že ho na internetu některé firmy nabízejí.
17.02.2016 17:40 |

podobné články

Sperma, sliny, moč i mateřské mléko. Všude tam se drží virus zika

 
Čech, u kterého byl prokázán virus zika, má půl roku pohlavně žít jen s nasazeným kondomem. Sperma a krev jsou totiž tělesné tekutiny, které jsou nejvíc infekční. A virus zika se z člověka na člověka přenáší právě pohlavním stykem. Jak dlouho se ale virus drží ve spermatu, zatím lékaři nevědí.
25.02.2016 16:50 |

podobné články

Virus zika letos oslaví 69. narozeniny. Co dalšího o něm možná ještě nevíte?

 
Virus zika se objevil už v roce 1947 u opic. Trvalo dalších 60 let, než propukla první epidemie. Nebyla tehdy tak velká, aby se začalo uvažovat o vývoji účinného léku. Když se začal virus spojovat se špatným vývojem mozku novorozenců, lékaři názor změnili. Existuje však řada skeptiků, kteří si myslí, že virus nemá s deformací hlaviček dětí nic společného. Co dalšího jste možná nevěděli o momentálně „nejslavnějším“ virovém onemocnění?
01.03.2016 05:55 |

podobné články

BOMBA! Sparta odmítla 144 milionů za Kadlece! Chce ČTVRT MILIARDY!

 
Pražská Sparta na poslední chvíli zhatila jeden z největších přestupů z české ligy. Nabídku Arnhemu, který za mladičkého útočníka chtěl na stůl vysázet 144 milionů, smetla ze stolu.
01.06.2011 08:45 |

podobné články

Průměrná mzda: 23 144 Kč. Kdo to má?

 
Pro někoho zanedbatelná částka, ale třeba pro uklízečku suma, kterou vydělá za dva měsíce. Řeč je o cifře 23 144 Kč, která udává výši průměrné hrubé mzdy v Česku. Tohle pravidelně zveřejňované číslo vzbuzuje obrovské emoce. Hlavně u těch, kteří tuhle částku na své výplatnici nevidí. A není jich málo. Na průměr nedosáhnou dvě třetiny lidí! A tak se naštvaně ptají: Kdo a kde tohle vlastně bere?
01.07.2011 05:10 |

podobné články

144 mrtvol z letecké katastrofy bylo převezeno do Ruska, záchranáři stále pátrají po dalších

 
V Petrohradě dnes brzy ráno přistál letoun s prvními 144 těly obětí nehody ruského civilního letadla, které se v sobotu zřítilo na egyptském Sinajském poloostrově. Informovala o tom agentura AFP. Nejhorší katastrofu v dějinách ruského civilního letectví nepřežil nikdo z 224 lidí na palubě. Do úterý v Rusku platí státní smutek.
02.11.2015 05:10 |

podobné články

Virus slábne. Roušky končí v červenci, řekla hlavní hygienička

 
Epidemioložka a hlavní hygienička Jarmila Rážová pro dnešní vydání deníku Právo uvedla, že již v červenci sundáme roušky. Šíření je podle ní pod kontrolou a virus navíc slábne.
10.06.2020 11:05 |

podobné články

„Virus nespí,“ varuje hlavní hygienička. Zmínila druhou vlnu i to, kde hrozí nebezpečí

 
Virus nespí, je tu stále s námi. Lidé by se tak nadále měli mít na pozoru, jak varuje v rozhovoru pro Blesk Zprávy Jarmila Rážová, kterou vláda v pondělí jmenuje hlavní hygieničkou ČR. Nabádá k dodržování hygienických pravidel, především na rizikových pracovištích, jako jsou otevřené kanceláře, nemocnice a školy. Jako i jiní experti pak doufá, že se lidé změní a budou sami vytahovat roušky během sezónních respiračních onemocnění, jako je chřipka a možná právě i covid-19. Konstatovala ale, že se tato možná změna projeví až právě na podzim.
21.06.2020 05:10 |

podobné články