Článek

Razie kvůli respirátorům: Policie byla i u Vojtěcha. „Nikoho nezatkli,“ čílil se ministr

 
Policisté v pondělí zasahovali ve firmách, které dodávaly ministerstvu zdravotnictví ochranné pomůcky proti koronaviru, napsal server Seznam Zprávy. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zamířili také do budovy resortu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) však popřel, že by šlo o razii, slova o ní označil za lež. Policii vydali dokumenty k nákupům stejně jako předtím Nejvyššímu kontrolnímu úřadu (NKÚ).
02.07.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1165 článků) , Adam Vojtěch (906 článků)
Podobné články

Hledaný exmanžel Kristelové si užívá na Floridě: Policisté řekli, proč ho nezatkli

 
Místo aby mu nasadili klepeta, klidně s ním hráli hokej. Blesk oslovil americké policisty, kteří na Floridě nechali pláchnout mezinárodně hledaného Martina Tůmu (32). Proč nezatkli exmanžela Kateřiny Kristelové (37)?
20.11.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Kristelová (853 článků)

Česko se bude kvůli nekvalitním respirátorům soudit. Vojtěch: Číňané neuznali reklamaci

 
Reklamaci nekvalitních respirátorů, které byly dodány na počátku epidemie covidu-19, podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) firmy z Číny neuznaly. Ve středu potvrdil informaci deníku Právo, že se Česko kvůli tomu chystá soudit. Ministerstvo zdravotnictví do konce nouzového stavu nakoupilo ochranné pomůcky za více než 2,3 miliardy korun. Respirátorů odpovídajících třídě FFP2 objednalo za více než 774 milionů korun. Jak velká škoda Česku nekvalitními dodávkami vznikla, ministerstvo nyní analyzuje.
26.08.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1165 článků)

V Nigérii ubili mladou dívku: Mysleli, že je teroristka!

 
Utloukli ji holemi jako zvíře! Rozzuřený dav na severovýchodě Nigérie ubil mladou dívku, která údajně plánovala spáchat sebevražedný atentát, to se však nepotvrdilo. Její mrtvé tělo pak lidé na tržišti zapálili. Policisté na místě kromě údajné pomocnice atentátnice nikoho nezatkli.
02.03.2015 09:05 |

podobné články

Konec pátrání po Maddie? Vyšetřování stálo už 400 milionů korun a nikoho nezatkli!

 
Není na čase říct už dost? Čtyřleté pátrání po pohřešované Maddie McCann stálo britské daňové poplatníky už téměř 400 milionů korun. Přitom dodnes nebyl zatčen ani jeden člověk, který by za její zmizení byl odpovědný. Na pátrání po ostatních pohřešovaných dětech se přitom nevydá ani sto tisíc korun...
02.09.2015 21:45 |

podobné články

Ještě pořád ji nezatkli za výtržnosti? Známá odhalovačka na ulici vystavovala ňadra, klín zahalila jen plyšovým medvídkem

 
Chronická exhibicionistka Micaela Schaefer  (31) využila probíhající filmový festival v Berlíně k prezentaci svých ňader. Návštěvníci německé metropole se tak kromě místních pamětihodností dočkali i ženské nahoty.
14.02.2015 22:05 |

podobné články

Po vpádu tanků přišel Moskevský protokol. Historik vysvětlil pro Blesk: Proč nezatkli Svobodu?

 
Pod pohrůžkou samopalů usedali do letadla, které je dopravilo k „velkému bratrovi“. Šestici československých politiků nečekalo v Moskvě vřelé přijetí, ale internace. A také perné chvíle u jednacího stolu. Dnes je tomu 50 let, kdy začala rokování, která pohřbila pražské jaro roku 1968. Sověti totiž vsadili vše na jednu kartu a rozhodli se od vlády a čelních představitelů země dostat souhlas s vpádem vojsk pěti zemí Varšavské smlouvy. Čtyřdenní jednání, které vedl prezident Ludvík Svoboda, skončila podpisem Moskevského protokolu. Nakonec všichni, až na jednoho, ohnuli páteř a podepsali. Historik Libor Svoboda z Ústavu pro studium totalitních režimů Blesku popsal, jak probíhala jednání v Moskvě a proč si nikdo nedovolil zatknout prezidenta Svobodu.
23.08.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (97 článků)

Koronavirus v Epicentru: Opoziční kritika vlády, nové ochranné masky i úpadek hotelů

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v pondělí seslala kritiku na počínání vlády v době koronavirové pandemie, stejně jako ve čtvrtek předseda ODS Petr Fiala. Hoteliéři a restauratéři si zoufají kvůli svým uzavřeným provozovnám a vědci z ČVUT pomohli na svět novým ochranným maskám a respirátorům, ale i plicnímu ventilátoru. I to nabídl týden v Epicentru Blesk Zpráv.
29.03.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1736 článků)

Sobotka se dopálil. Kvůli Zemanovu vyzrazení informace o spojce ISIS

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zkritizoval politiky, kteří vyzrazují citlivé informace tajných služeb, jimiž disponují. Ačkoli v textu, který zveřejnil na sociálních sítích, nikoho nejmenuje, cílil velmi pravděpodobně na prezidenta Miloše Zemana. Zeman ve středu prozradil, že se v Česku pohybuje muž ze severní Afriky napojený na teroristy. Sobotka naznačil, že to může poškodit důvěryhodnost Česka v očí zahraničních tajných služeb.
12.01.2017 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9551 článků) , Miloš Zeman (24647 článků)

Rezignace Vojtěcha opozici nestačí, Babišovi vyčinili za neschopnost. A co Hamáček?

 
Reakce na rezignaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) přišly okamžitě. Ačkoliv opozice po odchodu Vojtěcha volala dlouhodobě, nadšená není. Řada politiků totiž zmiňuje, že se Vojtěch stal jen obětním beránkem a hlavním viníkem je především premiér Andrej Babiš (ANO). Předsedu vlády pak vyzývají, aby co nejdříve nalezl zástupce, který by ČR dokázal přes druhou vlnu epidemie v klidu dostat. Babiš zmínil, že Vojtěch byl znechucený politikou a médii a poděkoval mu, ministr naopak děkoval kolegům a novinářům.
21.09.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20093 článků) , Vojtěch Adam (1165 článků)

Já jsem prostě Krejsa, čílil se na novináře šikovný poradce Vojtěcha Filipa. V dozorčí radě České pošty bere desítky tisíc měsíčně

 
Lubomír Krejsa, místopředseda dozorčí rady České pošty, bere desítky tisíc měsíčně. Na vliv zástupce komunistů upozornil server Seznam Zprávy.
31.05.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1409 článků)

Ministryně Schillerová: S tímto návrhem bych neměla problém, kdyby skutečně cílil tam, jak říká pan předkladatel

 
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 9. 2018 k třetímu čtení návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
12.09.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1736 článků)

Kynologové ozbrojených složek se utkali na Memoriálu Vojtěcha Plačka

 
Ve dnech 28. až 30. června se v Mladkově v Orlických horách konal obranářský závod hlídkových psů. Memoriál Vojtěcha Plačka je vzpomínkou na kynologa Vojenské policie nadpraporčíka Vojtěcha Plačka, který v roce 2008 zahynul při plnění služebních povinností.
03.07.2016 20:35 |

podobné články

Koronavirus: Zeman může umřít! Babiši, cože? Drsná slova i k poradci Nejedlému

 
Nad cestou prezidenta Miloše Zemana do Číny se v době šíření koronaviru pozastavuje novinář z České televize František Lutonský. Zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se pro změnu věnuje rouškám a respirátorům odvezeným do Číny. Ty komentuje i novinář Vojtěch Gibiš.
04.03.2020 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (571 článků) , Miloš Zeman (24647 článků)

Drsná slova rozčílené Nikol Štíbrové: Koronavirus? Nesmějte se, víme ho*no!

 
Nikol Štíbrová (33) už nechtěla přihlížet tomu, co se děje na internetu kolem koronaviru a řekla svůj střízlivý názor na věc. Jak se vyjádřila k respirátorům a prázdným regálům s trvanlivými potravinami? Způsobem sobě vlastním!
04.03.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Štíbrová (283 článků)

Premiér Babiš: Nikdo na světě tohle netušil, nikdo neměl na skladě desítky milionů roušek

 
Komentář na facebookovém profilu k respirátorům a rouškám
19.03.2020 10:05 |

podobné články

Razie v ČT: Ozbrojení zakuklenci, vyděšení reportéři. Je to 7 let od problémové akce Vojenské policie

 
Přesně 7 let uplynulo od problémové a kontroverzní razie Vojenské policie v České televizi. Přímo na chodbách zpravodajství ČT se tehdy promenádovali muži maskovaní kuklami, ověšeni zbraněmi. Ze šťáry si odnesli věci tří redaktorů - Karla Rožánka, Richarda Samka a Luboše Rosího. Kromě počítačů šlo i o diskové nosiče, dokumenty, osobní věci, diáře a fotografie. Razie tehdy vyvolala nejen politický skandál.
12.03.2018 15:20 |

podobné články

Unikátní sousoší svatého Vojtěcha, Radima a Radly dorazilo na Hrad: V katedrále ho odhalí ve čtvrtek

 
Do katedrály svatého Víta na Pražském hradě instalovali během úterního dopoledne novou sochu svatého Vojtěcha. Slavnostně bude celé sousoší svatého Vojtěcha, Radima a Radly odhaleno ve čtvrtek odpoledne. Socha českého patrona obklopená dalšími světci má úzkou spojitost s kardinálem Josefem Beranem.
17.04.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Josef Beran (34 článků)

Káles (Svobodní): Rozlučka se svobodou

 
Ještě před pár lety by to možné nebylo. Nejvyšší ústavní činitel navrhne znárodnit firmu a nikoho to nevzrušuje. Ministr financí obchází zákony a zneužívá veřejné peníze a nikoho to nevzrušuje. Vláda navrhuje omezit naše svobody a nerespektuje soukromé vlastnictví a nikoho to nevzrušuje. Takto vypadá rozlučka se svobodou.
23.04.2016 13:25 |

podobné články

Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula?

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ocitl pod pořádným tlakem. A to kvůli nadále nedobré situaci s rouškami a respirátory v Česku. Část ČSSD volá po jeho konci. Podle hejtmana Martina Netolického je ostatně již nyní de facto ministrem Roman Prymula a šéf Asociace krajů Jiří Běhounek Vojtěcha také nešetří. Jan Hamáček i Prymula přitom připouští, že dodávky nestačí na to, aby roušky dostali běžní Češi, kterým nezbývá, než se spoléhat na své ušité. Řada lidí viní právě Vojtěcha.
22.03.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2343 článků) , Vojtěch Adam (1165 článků) , Adam Vojtěch (906 článků) , Martin Roman (320 článků)