Článek

Ratingová agentura chválí Česko. Dluhová nákaza nám nehrozí

 
Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service v pátek potvrdila České republice rating A1 se stabilním výhledem. Podle ní je to díky významné stabilizaci daňového systému a omezeným dopadům dluhové krize z eurozóny. ČR získala tento rating již pošesté.
20.07.2013 17:30 |

podobné články

Podobné články

Státní veterinární správa: Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza skotu

 
Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza – nodulární dermatitida skotu. V loňském roce byla nákaza potvrzena v Řecku, kam byla zavlečena z Turecka. Jednalo se o první potvrzený výskyt nemoci v Evropě. V dubnu letošního roku se rozšířila do Bulharska a Makedonie a následně i do dalších zemí balkánského poloostrova. Nákaza rychle postupuje a hrozí její zavlečení i do dalších zemí včetně České republiky. Státní veterinární správa (SVS) proto situaci bedlivě sleduje a připravuje se na možnost zavedení preventivní vakcinace. Nákaza není přenosná na člověka, může však způsobit citelné ztráty chovatelům skotu.
19.08.2016 09:15 |

podobné články

Ministerstvo: Ratingová agentura Fitch oceňuje velmi dobré hospodaření veřejných financí

 
Mezinárodní ratingová agentura Fitch ve své nejnovější zprávě z 6. dubna potvrdila pro Českou republiku velmi dobré ratingové hodnocení na úrovni A+ se stabilním výhledem pro dlouhodobé závazky v domácí i zahraniční měně. „Pro českou ekonomiku se jedná o jednoznačně dobrou zprávu. Potvrdila se vynikající pozice České republiky ve střední a východní Evropě,“ uvádí ministr financí Andrej Babiš. „Za silné stránky považuje agentura Fitch především velmi dobré hospodaření veřejných financí,“ doplňuje.
14.04.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13757 článků)

Ratingová agentura Fitch snížila hodnocení BP o šest příček na BBB

 
Ratingová agentura Fitch snížila hodnocení závazků energetické společnosti British Petroleum (BP) o šest příček z úrovně AA na úroveň BBB.
15.06.2010 15:50 |

podobné články

Ratingová agentura S&P zvažuje snížení úvěrové hodnocení 15 zemí eurozóny

 
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's uvažuje o snížení nejvyššího ratingu Evropského fondu finanční stability (EFSF). Udělala by to v případě snížení ratingů zemí se známkou AAA, před nímž varovala v pondělí.
06.12.2011 16:25 |

podobné články

Ministerstvo financí: Ratingová agentura Moody’s vylepąila ratingové hodnocení ČR

 
Moody’s, ratingová agentura s mezinárodní působností, vylepšila dne 20. 4. 2018 ratingové hodnocení České republiky, když změnila výhled ratingu ze stabilního na pozitivní při potvrzení dlouhodobých závazků v domácí i v zahraniční měně na úrovni A1.
23.04.2018 19:15 |

podobné články

Dobré zprávy: Agentura Moody's oceňuje škrty české vlády a chválí ji za odvahu

 
Ratingová agentura Moody's ocenila odvahu české vlády, která se snaží vypořádat se s rostoucím zadlužením země i přes nepříznivý ekonomický vývoj. Agentura věří, že se krize v Evropě nebude šířit a Česko nebude poškozeno v očích investorů.
18.07.2012 11:15 |

podobné články

Smrtící nákaza je v ČR: První případ potvrzen!

 
Záhadná smrící nákaza udeřila i v Česku. Nemocnice přijaly už tři lidi s krvácejícím průjmem a podezřením na nákazu bakterií EHEC. U americké turistky, která leží ve fakultní nemocnici na Bulovce se již nákaza potvrdila. Další podezření se podle zjištění Blesk.cz objevilo o čtyřicetiletého muže z Hodonínska. Testy se provádí i na starší ženě hospitalizované v Hradci Králové. V Německu stála bakterie EHEC už 15 lidských životů. Další stovky lidí jsou nakaženy. Případ se rozšířil i do Švédska, kdezaznamenali první úmrtí.
31.05.2011 12:45 |

podobné články

Evropou se z jihu šíří fatální nákaza. Vybíjení stád krav hrozí i v Česku

 
Evropou se rychle šíří nebezpečná virová nákaza, která napadá skot. Vředy podobné neštovicím snadno rozšiřuje třeba hmyz, ale nakazit se mohou i zvířata sama od sebe. Pokud se nemoc ve stádu vyskytne, musí být celé zlikvidováno. Z Řecka už se nákaza rozšířila do Bulharska nebo Makedonie a velmi snadno se může dostat i do Česka. Chovatelé skotu se začínají obávat černých scénářů a velkých finančních ztrát.
06.09.2016 05:15 |

podobné články

Rating českých bank klesl na negativní. Kvůli krizi v eurozóně

 
Ratingová agentura Moody's snížila výhled českého bankovního systému ze stabilního na negativní. Riziko vidí totiž v tom, že většina českých bank má vlastníky v zemích eurozóny, které ohrožuje dluhová krize.
01.12.2011 21:40 |

podobné články

Dluhová krize je pro MMF dáreček spadlý z nebe, řekl Klaus

 
Dluhová krize přišla Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) jako dáreček spadlý z nebe, soudí prezident Václav Klaus. Podle něj totiž MMF stejně jako Světová banka ztrácely na významu a nyní v souvislostech ekonomických turbulencí v Evropě opět nacházejí své poslání. Podle Klause musí být především v MMF všichni nesmírně šťastní. Vyjádřil se tak v rozhovoru pro Radiožurnál.
25.11.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků)

Votava (ČSSD): Dluhová brzda jako klacek na příští vládu?

 
Vládní návrh ústavního zákona o rozpočtové odpovědnosti, který bývá také označován jako „ dluhová brzda “, byl postoupen na posledním jednání Sněmovny do druhého čtení. Neprošel náš návrh na přerušení jeho projednávání do doby předložení prováděcího zákona, neprošel ale ani návrh na vrácení k jeho dopracování.
05.03.2013 14:30 |

podobné články

Nákaza se šíří celým krevním oběhem španělské ekonomiky, řekl ekonom

 
Závěrečná část Otázek Václava Moravce se týkala situace v eurozóně. Ratingová agentura Moody’s opět varovala, že by mohla zhoršit rating některých zemí, například Španělska. Přišli diskutovat Oldřich Dědek, národní koordinátor pro zavedení eura v ČR, dále viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar a ekonomka Ilona Švihlíková z VŠE.
10.06.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Dědek (16 článků)

Česko čekají reformy, agentura mu zlepšila hodnocení

 
Ratingová agentura Standard & Poor’s v úterý zlepšila výhled ratingu České republiky ze stabilního na pozitivní. Informovala o tom agentura Bloomberg a deník The Wall Street Journal.
10.08.2010 23:05 |

podobné články

Filmové premiéry - Nákaza, Dům, Tři mušketýři, Osamělost prvočísel a Paranormal Aktivity 3

 
Do kin přichází americký thriller Nákaza s hvězdným obsazením v čele Kate Winsletovou, Mattem Damonem a Marion Cotillardovou i mezinárodně úspěšný film režisérky Zuzany Liové Dům s Miroslavem Krobotem v hlavní roli. S pokřikem „jeden za všechny, všichni za jednoho“ vpadne do kin 3D adaptace klasického příběhu Alexandra Dumase Tři mušketýři, horor Paranormal Aktivity má již třetí pokračování a Osamělost prvočísel nám přiblíží osudy dvou dospívajících.
20.10.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Kate Winslet (247 článků) , Matt Damon (169 článků) , Miroslav Krobot (104 článků) , Marion Cotillard (56 článků) , Zuzana Liová (9 článků)

Fitch: Výhled ratingu Španělska je negativní

 
Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v pátek snížila výhled hlavního ratingu Španělska ze stabilního na negativní. Bezprostřední nebezpečí ekonomických potíží, které zasáhly sousední Portugalsko, ale zemi nehrozí.
04.03.2011 19:20 |

podobné články

Agentura Moody's zvažuje snížení ratingu Irska

 
Ratingová agentura Moody's varovala, že by mohla opět snížit úvěrové hodnocení Irska. V úterý o tom informovala agentura Reuters.
05.10.2010 10:25 |

podobné články

Agentura Moody´s razantně snížila rating Maďarska

 
Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service dnes snížila úvěrové hodnocení Maďarska o dvě příčky na Baa3, tedy k těsné blízkosti spekulativní kategorie. Agentura svůj dopředu ohlašovaný krok zdůvodnila kontroverzní vládní fiskální strategií, která vede k k obavám z dlouhodobého vývoje veřejných financí.
06.12.2010 09:45 |

podobné články

Česká republika už má lepší hodonocení než USA

 
Švýcarská nezávislá ratingová agentura I-CV si myslí, že Česko je pro investory do státních dluhopisů důvěryhodnější než USA. O snížení ratingu USA už uvažuje i mnohem větší agentura Moody’s.
31.01.2011 17:00 |

podobné články

Na ruské jaderné ponorce vypukl požár. Únik radiace prý nehrozí

 
Hasiči v opravárenských loděnicích Zvezda v zátoce Bolšoj Kameň na ruském Dálném východu hasí požár na jaderné ponorce. Velitelství vojenského námořnictva ujišťuje, že únik radiace nehrozí, zbraně byly z ponorky vyjmuty ještě před začátkem opravy, stejně tak byl odstaven jaderný reaktor. "Situace je plně pod kontrolou. Obyvatelům města nic nehrozí," ujistil mluvčí flotily. 
16.09.2013 08:00 |

podobné články