Článek

Rathovy obhajoby se ujme další advokát, oslovena byla Samková

 
Obhajoby obviněného poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha se má ujmout další advokát. Právu to řekl zmocněnec Rathovy manželky František Šejnost. Jméno nechtěl sdělit s tím, že zplnomocnění zatím není podepsáno, má se tak stát během pondělí nebo úterý. Podle informací Práva by se další Rathovou právní zástupkyní měla stát Klára Samková, která již byla oslovena.
21.05.2012 18:11 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)
Podobné články

Rathovy obhajoby se ujme další advokát, má to být eso v trestním a ústavním právu

 
Obhajoby obviněného poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha se má ujmout další advokát. Právu to řekl zmocněnec Rathovy manželky František Šejnost. Jméno nechtěl sdělit s tím, že zplnomocnění zatím není podepsáno, má se tak stát během pondělí nebo úterý. Podle Šejnosta má jít ale o známé právnické eso v trestním a ústavním právu. Ratha dosud zastupuje advokát Adam Černý, jehož oborem je obchodní právo.
21.05.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků) , František Černý (21 článků) , František Černý (21 článků) , David Černý (284 článků)

Rathovy obhajoby se ujme jiný advokát, má to být eso

 
Obhajoby obviněného poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha se má ujmout jiný advokát. Právu to řekl zmocněnec Rathovy manželky František Šejnost. Jméno nechtěl sdělit s tím, že zplnomocnění zatím není podepsáno, má se tak stát během pondělí nebo úterý. Podle Šejnosta má jít ale o známé právnické eso v trestním právu. Ratha dosud zastupuje advokát Adam Černý, jehož oborem je obchodní právo.
21.05.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků) , František Černý (21 článků) , František Černý (21 článků) , David Černý (284 článků)

Advokátka Samková: Vy, co se radujete z Rathova zatčení... Je to jak u Milady Ho

 
Většina společnosti, která prý oslavuje zatčení poslance a exhejtmana Davida Ratha, si podle advokátky Kláry Samkové počíná podobně, jako petice pracujících a brigád socialistické práce, které požadovaly provaz pro Miladu Horákovou. Proto prý Samková uvažovala o tom, že se ujme Rathovy obhajoby, což se však navzdory mediálním spekulacím zatím nestalo.
23.05.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (355 článků) , David Rath (4554 článků)

Advokátka Samková: Vy, co se radujete z Rathova zatčení... Je to jak u Milady Horákové

 
Většina společnosti, která prý oslavuje zatčení poslance a exhejtmana Davida Ratha, si podle advokátky Kláry Samkové počíná podobně, jako petice pracujících a brigád socialistické práce, které požadovaly provaz pro Miladu Horákovou. Proto prý Samková uvažovala o tom, že se ujme Rathovy obhajoby, což se však navzdory mediálním spekulacím nestalo.
23.05.2012 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (355 článků) , David Rath (4554 článků)

Advokátka Samková vyhrožuje ministru Hamáčkovi žalobou. Jde o slavnou kauzu

 
Jak jsme již psali, advokátka Klára Samková byla zmíněna ve zprávě Projevy extremismu a předsudečné nenávisti – souhrná situační zpráva 2. čtvrtletí roku 2018 za své výroky o tureckém velvyslanci. Klára Samková se však rozhodla bránit a argumentuje, že nejenže byla její slova špatně pochopena, ale Ministerstvo vnitra nerespektuje presumpci neviny. Poslala žádost ministru Hamáčkovi, aby byla zmínka o ní vyňata. Ten nechce ustoupit, takže ho Samková vybízí, ať zmíněnou pasáž stáhne, než podá žalobu.
18.12.2018 17:55 |

podobné články

Čarodějnické procesy jsou zpět. Klára Samková byla potrestána za „vyhrožování“ tureckému velvyslanci a toto následně sepsala

 
Známá advokátka Klára Samková se pořádně rozčílila. Česká advokátní komora tvrdí, že Samková vyhrožovala tureckému velvyslanci a udělila advokátce pokutu. Samková diplomata proklela. Jde o novodobý hon na čarodějnice?
17.05.2018 08:55 |

podobné články

Samková nebude hájit útočníky z Nového Boru, vyloučil ji soud

 
Okresní soud v Liberci vyloučil z obhajoby mačetových útočníků z Nového Boru advokátku Kláru Samkovou. Vyhověl tím návrhu státního zástupce, který namítal, že jeden advokát nemůže zastupovat klienty, kteří by mohli svědčit proti sobě. Samková s tím nesouhlasí a chce podat stížnost.
12.04.2012 15:03 |

podobné články

Vražda národa? Příští rok přijde rozvrat a bída, varuje advokátka Samková. Viník: Prý Pospíšil

 
JINÝMA OČIMA Advokátka Klára Samková varuje před novým občanským zákoníkem, který začne platit od nového roku. Právní úprava, jež zásadně zasáhne do života lidí, je dílem exministra Jiřího Pospíšila. Samková tvrdí, že vinou nového zákoníku dojde k zahlcení soudů, zmatku a k ekonomickým škodám, které uvrhnou Česko do chaosu a sociálních problémů. „Občanský zákoník je vražda národa,“ uvedla Samková doslova pro ParlamentníListy.cz.
26.08.2013 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2052 článků) , Jiří Pospíšil (2052 článků)

Rozvracíte republiku, do basy na 12 let! Brutální Samková a trestní oznámení na Český rozhlas a Janka Kroupu. Detaily zde

 
Jaké jsou zákonné limity ochrany svých anonymních zdrojů novináři? Právě o to běží v kauze advokátky Kláry Samkové a Janka Kroupy. Klára Samková na investigativního novináře podává trestní oznámení a také na Kroupova šéfa z Českého rozhlasu Jana Pokorného a na Český rozhlas vůbec. Obvinění nejsou malá. Za „rozvracení republiky“, ze kterého Samková Kroupu a ředitele zpravodajství viní, je trestní sazba 8 až 12 let. Janka Kroupu viní Samková ze systematické manipulace veřejným míněním skrz nepodložené kauzy v médiích. „Veřejné mínění je řadu let přesvědčováno, že zásadním problémem naší země jsou její špatní, zkorumpovaní, líní a hloupí politici. Nikoliv. Problémem České republiky jsou osoby, které vystupují jako novináři a vytvářejí obraz politiků dle svého vlastního rozhodnutí,“ píše o investigativním novináři.
23.01.2019 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (145 článků) , Janek Kroupa (142 článků)

Samkovou vyloučili z obhajoby pachatelů mačetového útoku

 
Advokátku Kláru Samkovou soud nepravomocně vyloučil z obhajoby obviněných mužů v kauze tzv. mačetového útoku, který se odehrál v loňském srpnu v Novém Boru. Samková s rozhodnutím soudu nesouhlasí.
12.04.2012 14:55 |

podobné články

Advokátka Samková ukazuje na Rathovy svědky: Jsou v tom namočeni

 
Poslanec David Rath používá v mnoha ohledech kvalitní argumenty. To ale neznamená, že je nevinný. Práci jeho právnického týmu pro ParlamentníListy.cz komentovala známá advokátka Klára Samková. Poslanec by měl před sněmovnou znovu hovořit v pátek.
06.09.2012 16:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

FOTO Klára Samková vydala další svědectví z výslechu. Možná se jí vymstí, jak proklela velvyslance Turecka

 
Advokátka Klára Samková byla před několika hodinami na policii, protože veřejně proklela tureckého velvyslance v ČR. Opravdu barvitě popsala, proč to udělala. Pokud by snad někdy byla za toto své počínání odsouzena, nastane prý něco krásného, na co se už teď Samková velmi těší. Jen není jisté, že se to bude líbit všem.
04.08.2016 10:30 |

podobné články

Babišův právník se vzdal obhajoby syna

 
Obviněného premiéra Andreje Babiše (ANO, 64) a jeho syna Andreje (35) už v kauze Čapí hnízdo nezastupuje stejný právník. Brněnský advokát Michael Bartončík se podle zjištění Práva v minulých dnech vzdal obhajoby premiérova syna, a to kvůli možnému střetu zájmů.
07.12.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1454 článků)

Samková chce do mačetové kauzy zapojit studenty, kritice komory se diví

 
Advokátka Klára Samková, která v minulých dnech informovala o převzetí obhajoby pachatelů mačetového útoku v Novém Boru, se ohradila proti následné reakci České advokátní komory (ČAK). Ta poukázala na možná pochybení v rozhodnutí Samkové zapojit do případu studenty práv.
26.01.2012 16:25 |

podobné články

Boj za Romy s mačetami: To prostě nesmí být soud pro výstrahu

 
Známá advokátka Klára Veselá Samková se ujala obhajoby pětice Romů obviněných z loňského mačetového útoku v novoborské herně. Nechci ty hochy takzvaně vysekat za každou cenu, řekla Samková pro ParlamentníListy.cz. Jde jí prý především o zajištění spravedlivého procesu. Obhajobu nevzala bezplatně. Složily se na ni rodiny obviněných.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Advokátní komora nepřípustně zasáhla do procesu, zlobí se Samková

 
Advokátka Klára Samková, která zastupuje útočníky v kauze mačetového útoku v Novém Boru, se velmi zostra pustila do vedení České advokátní komory (ČAK). Rozzlobilo ji, že ČAK skrze média vyjádřila pochybnosti nad jejím postupem v rámci obhajoby, čímž měla poškodit v očích veřejnosti nejen ji, ale i její klienty. Hájí se, že žádný předpis neporušila, a pokud ano, pak je mezi právníky v Praze, Brně a Plzni polovina recidivistů.
27.01.2012 17:10 |

podobné články

Klára Samková k obhajobě Ratha: Nabídku nemám a vlastně nic nevím

 
Pro posílení své obhajoby hodlá poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath rozšířit svůj tým a přibrat druhého advokáta. Jednou z oslovených měla být i Klára Samková, ta však pro ParlamentníListy.cz popřela, že by dostala konkrétní nabídku.
22.05.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Klára Samková k obhajobě Ratha: Nabídku nemám a vlastně nic nevím

 
Pro posílení své obhajoby hodlá poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath rozšířit svůj tým a přibrat druhého advokáta. Jednou z oslovených měla být i Klára Samková, ta však pro ParlamentníListy.cz popřela, že by dostala konkrétní nabídku.
22.05.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Zlatá olympijská vítězka Eva Samková se zranila během tréninku: Jak vážně na tom je, že ji musel odvézt vrtulník?

 
Mohla mít na krku další medaili, ale místo toho ji čeká složité zotavování z děsivého pádu. Olympijská vítězka "Eva Samková":http://www.extra.cz/tema/eva-samkova si mohla dnes jet pro další vítězství ve snowboardcrossu během závodů Světového poháru, ale švýcarské středisko Veysonnaz jí nepřálo.
11.03.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Eva Samková (105 článků)