Článek

Rathovo vystoupení ve Sněmovně by mělo být veřejné, zní z ODS

 
Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura míní, že stíhaný exhejtman David Rath se - pokud mu to bude umožněno - zúčastní celé červnové schůze Sněmovny. Jednání by podle něj přitom nemělo být uzavřené, aby nebyla dána příčina k nejrůznějším spekulacím.
28.05.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků) , Zbyněk Stanjura (273 článků)
Podobné články

ČSSD se kloní k veřejnému vystoupení stíhaného Ratha ve sněmovně

 
Případné vystoupení vazebně stíhaného poslance Davida Ratha (dříve ČSSD) ve sněmovně by mělo být veřejné, shodli se poslanci ČSSD. Podle jejich předsedy Jeronýma Tejce jde o většinový názor klubu, závazné hlasování si frakce nedala. Poslanci by měli potvrzovat Rathovo stíhání pro podezření z korupce hned v úvodu červnové schůze.
25.05.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , David Rath (4555 článků)

Benda připustil, že Ratha ve sněmovně poslanci ještě budou vídat

 
Očekávané úterní vystoupení vazebně stíhaného poslance Davida Ratha vyvolávalo v Poslanecké sněmovně vzrušenou atmosféru. Nadstandardně vysoký počet novinářů, kamer, fotografů, mimořádná bezpečnostní opatření, jako kdyby šlo o českého „Breivika“, to vše nechávalo v poklidu snad jen ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP09), který si i za těchto okolností dokázal během jednání nerušeně zdřímnout. Po vystoupení Davida Ratha se Parlamentnilisty.cz zeptaly poslanců, jak hodnotí Rathovo vystoupení a zda se jim přece jen nebude po jeho prostořekosti ve sněmovně stýskat.
06.06.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3857 článků) , David Rath (4555 článků) , David Benda (4 články)

Podle ČSSD by Rath měl veřejně vystoupit ve sněmovně

 
Případné vystoupení vazebně stíhaného poslance Davida Ratha (dříve ČSSD) ve sněmovně by mělo být veřejné, shodli se poslanci ČSSD. Podle jejich předsedy Jeronýma Tejce jde o většinový názor klubu, závazné hlasování si frakce nedala. Poslanci by měli potvrzovat Rathovo stíhání pro podezření z korupce hned v úvodu červnové schůze.
25.05.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , David Rath (4555 článků)

Rathovo gymnázium se možná neotevře. Není o něj zájem

 
Na "Rathovo" gymnázium se podle informací šéfa středočeské ODS Petra Bendla přihlásilo pouze sedm studentů. Škola se tak možná vůbec neotevře.
14.05.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (502 článků)

Nepravomocně odsouzený Bárta se vyjádří ke kauze Davida Ratha

 
Předseda Věcí veřejných Radek John dal jednoznačně najevo, že by Rathovo vystoupení mělo být veřejné, aby si ho mohl poslechnout každý občan. Sdílí toto přesvědčení i faktický lídr VV Vít Bárta, který je zatížen vlastní korupční kauzou? A jak se na to dívá člen mandátového a imunitního výboru Marek Benda (ODS)? Odpověď zazní v dnešní Partii na televizi Prima family.
03.06.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , David Rath (4555 článků) , Marek Benda (549 článků) , Vít Bárta (2842 článků)

Rathův manévr: Promluvil advokát – soudcův strýček

 
David Rath se podle Lidových novin pokoušel obelstít soud. Při závěrečné řeči uvedl, že se zbavil všech svých advokátů a nově si najal Michala Pacovského, který je strýcem soudce Roberta Pacovského. Advokát však Rathovo tvrzení odmítl a v dopise soudu napsal, že jde o nesmysl. Rathovo soudní líčení se tak pozastavilo až do úterý, protože aktuálně ho nemá kdo obhajovat.
19.05.2015 08:31 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Bárta k Rathovi: Přestaňme tu onanovat!

 
Bitva mezi ministrem dopravy Vítem Bártou (VV) a poslancem a středočeským hejtmanem Davidem Rathem (ČSSD) ve Sněmovně pokračuje. "Pojďme pracovat a přestaňme intelektuálně onanovat," reagoval Bárta na Rathovo vystoupení ve Sněmovně.
22.09.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků) , Vít Bárta (2842 článků)

Rath ve Sněmovně je jako návštěva promiskuitní mládeže mezi pacienty s HIV, míní Bárta

 
Z korupci nepravomocně odsouzený poslanec VV Vít Bárta se v úterý ve svém facebookovém deníku zamyslel nad přítomností vazebně stíhaného Davida Ratha ve Sněmovně. Usoudil, že pro ostatní zákonodárce bude Rathovo představení podobné návštěvě promiskuitní mládeže na oddělení pacientů HIV.
05.06.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků) , Vít Bárta (2842 článků)

Rath žádá na sněmovně náhrady z doby ve vazbě. Ta se ale brání

 
Někdejší poslanec David Rath vymáhá na Sněmovně vyplacení náhrad za dobu, kdy seděl ve vazbě. Jde o čtvrt milionu korun, které mu přiřkl soud. Český rozhlas ale přináší informace o tom, že se někdejší Rathovo pracoviště brání. Nemohl prý totiž čerpat náhrady na dopravu na cesty za voliči, když seděl za mřížemi.
20.12.2015 17:06 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

O veřejnou službu je v Jablonci větší zájem než loni

 
Veřejně prospěšné práce a práce v režimu veřejné služby, oba dva typy zaměstnanců město Jablonec využívá. Pro město Jablonec letos v létě pracuje méně pracovníků veřejně prospěšných prací, ale naopak přibylo těch, kteří pracují v režimu veřejné služby. Konkrétně město Jablonec zaměstnává 72 osob na veřejně prospěšné práce a dalších přibližně 80 lidí zde dobrovolně pracuje v režimu veřejné služby.
10.08.2017 16:10 |

podobné články

KSČM ve Sněmovně předložila návrh referenda o vystoupení z NATO. Obrovský hazard! varuje Hamáček

 
Poslanci KSČM předložili tento týden ve Sněmovně návrh ústavního zákona o referendu, v němž by občané ČR rozhodovali o vystoupení České republiky ze Severoatlantické aliance. Návrh zdůvodňují například tím, že NATO vyvolává vojenské napětí v Evropě a zpronevěřuje se zásadám i smyslu, pro který tato organizace vznikla. Požadavek na zrušení NATO nebo alespoň na vystoupení z něj měla strana už ve svém volebním programu pro minulé sněmovní volby.
16.09.2016 15:35 |

podobné články

Rath má na kahánku, zachrání ho sněmovna?

 
Napříč politickým spektrem zní od začátku týdne hlasy, které důrazně odsuzují poslance Davida Ratha za jeho zapojení do korupční kauzy. Silou nejméně devíti hlasů z patnácti pak zřejmě doporučí Rathovo vydání k dalšímu stíhání i mandátový a imunitní výbor sněmovny. Pokud se bude chtít Rath před výborem vyjádřit, poslanci ho možná navštíví za mřížemi.
17.05.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků)

Fiala (ODS): Vystoupení Paula Ryana ve sněmovně není formální záležitost

 
Komentář předsedy ODS na facebookovém profilu k vystoupení předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana v Poslanecké sněmovně
27.03.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Paul Ryan (43 článků) , Paul Ryan (42 článků) , Paul Ryan (42 článků)

Petice SPD za referendum o vystoupení z EU se bude projednávat v Poslanecké sněmovně

 
Petice hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) za referendum o vystoupení z EU bude projednána v Poslanecké sněmovně, jelikož za necelé dva měsíce jsme získali 24 788 podpisů občanů. Veřejné projednání proběhne v první polovině ledna, termín bude upřesněn.
09.12.2015 20:46 |

podobné články

Jaký byl Rathův projev podle psychologa a kolegů? Útočný a prázdný

 
Profesionální projev, který ale nepřesvědčil. Tak hodnotí Rathovo vystoupení námi oslovení odborníci i někteří jeho kolegové.
06.06.2012 09:40 |

podobné články

Vzkaz od samotného Vojty Dyka: Aničko, chyběly ti koule!

 
Další díl oblíbené soutěže Tvoje tvář má známý hlas máme za sebou, a tak přicházejí první komentáře na poslední vystoupení. S hodnocením dlouho neotálel zpěvák Vojta Dyk, který se vyjádřil k vystoupení Aničky Fialové. Jeho vzkaz zní: Aničko, tvému vystoupení chyběla zásadní věc, a to koule!
29.05.2016 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (800 článků)

ODS, TOP 09 a Věci veřejné začaly jednat o společné vládě

 
Trojice lídrů ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) začaly v Poslanecké sněmovně jednat o programu společné středopravé vládě. Věci veřejné v úterý daly najevo, že pokud nedokážou prosadit své priority, do vlády nepůjdou a budou za jasně daných podmínek raději tolerovat menšinovou vládu ODS a TOP 09. Politiky ODS a TOP 09 to rozladilo, počítají přesto s dohodou.
02.06.2010 10:35 |

podobné články

Něco tu nehraje. Konec demokracie. Co řekli poslanci k Rathově projevu

 
Zadržený a obviněný poslanec David Rath v úterý ve sněmovně přednesl projev, ve kterém popřel, že by vzal úplatek a poukázal na údajně nestandardní kroky v trestním řízení, za které viní ministra vnitra Jana Kubiceho. Podle Ratha na něj Kubice ušil boudu a jedná se o politický proces. ParlamentníListy.cz požádaly poslance o jejich názor na Rathův projev a zda jeho proslov změnil názor na Rathovo vydání.
05.06.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4555 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Osm poslanců stálo za Rathem. Kteří to byli?

 
Rathovo řečnění včera ve sněmovně drtivou většinu poslanců nepřesvědčilo a po hodinovém rokování exhejtmana vydali k trestnímu stíhání. Našlo se však celkem osm poslanců, kteří nehlasovali pro.
06.06.2012 10:40 |

podobné články