Článek

Rath ve sněmovně Němcovou ani Nečase nezastřelí, uvažuje Paroubek

 
Obviněného poslance Davida Ratha čeká v příštím týdnu dlouhá cesta. Z vazební věznice v Litoměřicích se totiž přesune do Prahy. Zde vystoupí ve sněmovně. Podle Jiřího Paroubka nehrozí ale v souvislosti s jeho přesunem žádné nebezpečí. Vraždit prý v dolní komoře parlamentu nebude.
30.05.2012 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3757 článků) , David Rath (4554 článků)
Podobné články

„Když mě nezastřelí, budu pokračovat.“ Mluvčí BIS se rozjel na sociální síti. Posmívá se také Zemanovi

 
Mluvčí BIS Ladislav Šticha se rozhodl vtipkovat na Twitteru. Mimo jiné i o prezidentu Miloši Zemanovi a Novičoku. „Když mě nezastřelí, budu pokračovat,“ uvedl pro server Aktuálně.cz.
08.05.2018 12:50 |

podobné články

Rath znovu vytáhl vztah Nečase a Nagyové. Bendl ho nešetřil

 
Středočeský hejtman a poslanec David Rath pověstný mnohdy až moc „proříznutými" ústy to v Poslanecké sněmovně ve čtvrtek zase rozjel. A terčem se mu stala šéfka kanceláře premiéra Jana Nagyová, přes níž se pustil i do samotného Petra Nečase, který je nyní na cestě v USA a urážlivým atakům se tak nemohl bránit. Na paškál si vzal Rath i Nečasovu „pracovitost", ale ouha, ukázalo se, že sám zvedal ruku ve sněmovně při hlasování méněkrát než Nečas.
27.10.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1561 článků) , David Rath (4554 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Jana Nagyová (1554 článků)

Tluchoř nechce Nečase ani Němcovou ve vedení. Na kongresu je nepodpoří

 
Vůdce rebelů v ODS viní z prohraných voleb předsedu ODS Petra Nečase a první místopředsedkyni Miroslavu Němcovou. Na nadcházejícím kongresu ani jednoho z nich nepodpoří.
23.10.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1480 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Petra Němcová (611 článků)

Tluchoř na kongresu ODS nepodpoří Nečase ani Němcovou

 
Vůdce rebelů v ODS viní z prohraných voleb předsedu ODS Petra Nečase a první místopředsedkyni Miroslavu Němcovou. Na nadcházejícím kongresu ani jednoho z nich nepodpoří.
23.10.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1480 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Petra Němcová (611 článků)

Paroubek straníkům: Jste nepoučitelní. Nevážíte si mne

 
Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek poprvé veřejně přiznal, že uvažuje o odchodu ze sociální demokracie, strany, se kterou byl úzce spjat od jejího novodobého vzniku. O tom, že by se stal členem České strany národně socialistické (ČSNS 2005) se hovoří v politických kuloárech už delší dobu, Paroubek to však v minulosti nikdy nepotvrdil, ani nepopřel. Teď přiznal, že o odchodu a změně uvažuje, ale není to zatím na pořadu dne.
20.05.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3757 článků)

Rath Nečasovi: Běžte na vládu a podívejte se, kdo je vaše přítelkyně

 
Poslanec David Rath si ve sněmovně dloubnul do premiéra Petra Nečase. Přitom k tomu neměl důvod, projednával se totiž zákon o přechodném snížení cen a úhrad léčiv, který předložil poslanec z ODS Marek Šnajdr. Ale Rath při projednávání zákona popichoval nejen Šnajdra, dokonce i ministra zdravotnictví Hegera, a nakonec právě Nečase.
02.02.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Marek Šnajdr (319 článků)

ODS si vybrala: Za premiérku by chtěla Miroslavu Němcovou

 
Grémium ODS rozhodlo, kdo se bude ucházet o uvolněný post předsedy vlády. Na premiérku nominovalo Miroslavu Němcovou! Reakce jsou různé. I když ji má Miroslav Kalousek (TOP 09) rád, označuje to za nedospělé, problémové jednání ODS. Kancléř Mynář pak upozorňuje, že je čistě na prezidentovi, zda Zeman Němcovou bude akceptovat.
19.06.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1480 článků) , Miroslav Kalousek (6890 článků)

ODS zatím nerozhodla o lídrovi, senátoři podporují Němcovou

 
Občanští demokraté vyberou hlavního volebního lídra zřejmě příští týden. Zasednout by kvůli tomu mělo širší vedení strany. Senátoři ODS podporují Miroslavu Němcovou, uvedli dnes v zaslaném prohlášení. Poslanecký klub dosud podobné usnesení nepřijal. Už dříve Němcovou podpořili úřadující předseda Martin Kuba, místopředseda Jiří Pospíšil i její domovská organizace na Vysočině.
21.08.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2052 článků) , Jiří Pospíšil (2052 článků) , Miroslava Němcová (1480 článků) , Martin Kuba (401 článků) , Jiří Kuba (80 článků)

Rath burácel na Nečase: Zachoval jste se jako hulvát a sprosťák

 
Interpelace v Poslanecké sněmovně začaly pěkně zostra. Nejprve se o premiéra Petra Nečase otřel předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a to proto, že Nečas byl vlastně jediným, kdo v lavicích Poslanecké sněmovny, kde má sedět vláda, v tu chvíli byl. Do osamoceného Nečase se pak pustil poslanec David Rath. A to za to, že mu neodpověděl kvůli jeho interpelaci na plat šéfky kanceláře na Úřadu vlády Jany Nagyové. Oba dva se pak pustili do hádky. A padala slova jako hejnec a další stěží pojmenovatelná.
08.12.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1561 článků) , David Rath (4554 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Pavel Kováčik (281 článků) , Jana Nagyová (1554 článků) , Pavel Nečas (446 článků)

Jsem arogantní, ale můžete si za to sami, lál Rath ve Sněmovně

 
Jaký je plat blízké spolupracovnice premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové? Toto tajemství ve čtvrtek znovu rozdráždilo středočeského hejtmana a poslance Davida Ratha (ČSSD). Premiérovi už v létě poslal písemnou interpelací s touto otázkou, ale odpovědi se mu nedostalo. Nečas to prý neví a poslanci doporučil, aby se obrátil na šéfa Úřadu vlády, který Nagyovou zaměstnává. Rath se proto do Nečase pustil ve Sněmovně veřejně a mimo jiné přiznal, že vůči ODS je arogantní.
27.10.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1561 článků) , David Rath (4554 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Jana Nagyová (1554 článků)

Jsem arogantní, ale můžete si za to sami, láteřil Rath ve Sněmovně

 
Jaký je plat blízké spolupracovnice premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové? Toto tajemství ve čtvrtek znovu rozdráždilo středočeského hejtmana a poslance Davida Ratha (ČSSD). Premiérovi už v létě poslal písemnou interpelaci s touto otázkou, ale odpovědi se mu nedostalo. Nečas to prý neví a poslanci doporučil, aby se obrátil na šéfa Úřadu vlády, který Nagyovou zaměstnává. Rath se proto do Nečase pustil ve Sněmovně veřejně a mimo jiné přiznal, že vůči ODS je arogantní.
27.10.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1561 článků) , David Rath (4554 článků) , Petr Nečas (9309 článků) , Jana Nagyová (1554 článků)

Rath dál útočí na Jiráta: Začínal jako bolševický prokurátor. A co Rath?

 
Nepravomocně odsouzený David Rath a státní zástupce Petr Jirát za sebou mají další slovní přestřelku. Rath prý dokonce zvažuje žalobu na ochranu osobnosti. Jiráta nešetřil, pustil se do něj s tím, že začínal jako bolševický prokurátor. A Rath? Za „bolševiků“ studoval, po revoluci rozjel lékařskou, ale především politickou kariéru. Kariéru, která skončila rozsudkem 8,5 let vězení.
29.07.2015 15:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Tady bydlí David Rath: Sedmiletý trest si odpykává v malé špeluňce

 
Bývalý ministr, politik a hejtman Středočeského kraje za ČSSD David Rath (54) nastoupil loni v říjnu do výkonu trestu. Rath si ve vězení odpykává sedmiletý trest za korupci při zadávání zakázky na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku. V poslední době vyvstaly otázky ohledně toho, zda má David Rath ve vězení nějaké nadstandardní podmínky. Vězeňská služba nyní zveřejnila fotografie cely, kde si David Rath odpykává svůj trest.
07.01.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4554 článků)

Rath konspiruje: Za mým obviněním stojí Bradáčová a náměstek šéfa žalobců

 
Poslanec David Rath dnes ve své výpovědi u soudu obvinil ze spiknutí proti své osobě náměstka šéfa žalobců Igora Stříže či vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Od ní podle něj vedou linky i k exministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS). Svůj případ Rath označil za kauzu, která má potenciál poškodit ČSSD a směřuje k odstranění nepříjemného opozičního politika, kritika někdejší vlády Petra Nečase (ODS). Bradáčová sdělila, že se k výrokům ke kauze nebude vyjadřovat, považuje to za součást obhajoby všech obviněných. Rath je spolu s dalšími deseti lidmi obžalovaný z korupce v souvislosti s veřejnými zakázkami. 
07.08.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2052 článků) , David Rath (4554 článků) , Jiří Pospíšil (2052 článků) , Petr Nečas (9309 článků)

Rath na autogramiádě své knihy Absurdní proces rozdal desítky podpisů

 
Bývalý poslanec David Rath (dříve ČSSD), který je souzen pro podezření z korupce, dnes v pražské Malostranské besedě podepisoval svoji knihu Absurdní proces. Autogramiády se zúčastnilo několik desítek lidí, převážně zástupci médií a středočeského města Hostivice, kde Rath žije. Dorazil také expremiér Jiří Paroubek. Publikace shrnuje knihy Přisedněte si a Hra pokračuje, které Rath napsal ve vazbě, z níž ho po 18 měsících na svobodu propustili 11. listopadu.      
21.11.2013 21:47 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3757 článků) , David Rath (4554 článků)

Němcová se diví: Rath na zasedání sněmovny? To není možné!

 
Pokud se obviněný David Rath v nejbližší době svého poslaneckého mandátu nevzdá, tak hrozí, že by mohl šéfku Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou požádat o to, aby se mohl zúčastnit červnové schůze poslanců. Němcová proto dnes vystoupila s prohlášením, že to ale možné není, Rath by totiž musel v takovém případě o to požádat soud. Pokud by to však jen teoreticky soudce povolil, pak by do sněmovny musela nastoupit nejen vězeňská eskorta, ale i policie, která by musela Ratha hlídat na každém kroku. Němcová jako skandální pak označila to, že Bohuslav Sobotka odvezl Rathův spis do sídla ČSSD.
16.05.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků) , David Rath (4554 článků) , Miroslava Němcová (1480 článků)

Vězeň Rath mluvil ve sněmovně. Poslanci jej nakonec ke stíhání vydali

 
AKTUALIZOVÁNO Do jednacího sálu Poslanecké sněmovny se dnes poprvé dostavil poslanec přímo z vazební věznice. Rath měl své místo vyhrazené u stolku zpravodajů, kde ho hlídali tři policisté v civilu. Sám Rath, který byl oblečen do tmavého obleku s černou kravatou, pak ve své řeči obvinil ministra Kubiceho, že jde v jeho kauze o politickou pomstu a odstranění opozičního politika. "Je to výsledek práce chobotnice pana Kubiceho," řekl také Rath poslancům. Ti jej po dvou a půl hodinách nakonec k trestnímu stíhání vydali. Pro bylo 183 poslanců, proti dva.
05.06.2012 14:15 |

podobné články

Paroubek hrozí odchodem z ČSSD. Přeběhlíku, syčí strana

 
AKTUALIZOVÁNO Jiří Paroubek uvažuje o změně stranického dresu. Má smělý plán, a sice vzkřísit Českou národní socialistickou stranu (ČSNS 2005). V rozhovoru pro Lidové noviny se k tomu přiznal sám Paroubek a potvrdil tak několik měsíců trvající spekulace, které dříve odmítal. Místopředseda ČSSD Michal Hašek doufá, že v případě odchodu ze strany se Paroubek vzdá poslaneckého mandátu.
20.05.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3757 článků) , Michal Hašek (2378 článků)

Zbabělec Nečas a jeho intimní Nagyová, řval Rath ve sněmovně

 
Poslanecké interpelace se hodinu po začátku opět staly arénou útočných slov od poslance ČSSD Davida Ratha. Ten se strefoval do šéfky kanceláře premiéra Jany Nagyové a vlastně i do samotného Petra Nečase. Rath řekl, že Nagyová bere víc než ministři, ale Nečas to prý ani neví a schovává se při tom za zády šéfa Úřady vlády, který podle slov Nečase prý jako jediný zná přesně, jaký plat a jaké odměny Nagyová vlastně má.
27.10.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1561 článků) , David Rath (4554 článků) , Jana Nagyová (1554 článků)