Článek

"Rasistický" Deratizer rozkládá Brichtovi kapelu

 
Brichtův bubeník a skladatel hrozil, že odejde z kapely, pokud zahraje v Malé Skále kontroverzní song.
26.07.2009 10:25 |

podobné články

Podobné články

Aleš Brichta: Opravdu nejsem rasista!

 
PRAHA (hlv) – Kontroverzní text titulní písně nového alba zpěváka Aleše Brichty (49) »Deratizer« vyvolává kritiku pro svůj údajně rasistický nádech! Skladbu s refrénem »Politici dělaj z každýho vola, na ulici kradou cikáni kola, už by to vyřešit měl, nějakej deratizer...« označili někteří recenzenti za volání po deratizaci určitého etnika. Brichta, kterého kvůli tomu vyšetřuje policie, to označuje za nesmysl.
18.07.2009 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Brichta (172 článků)

Aleš Brichta je Deratizer

 
Nové album Aleše Brichty Deratizer vyjde v sobotu 27.6. a bude v prodeji v trafikách či v internetovém eshopu. Na Brichtových stránkách jsou k poslechu také dva singly z desky: Česká zem a Píseň pro bílou hůl.
24.06.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Brichta (172 článků)

Brichtův bubeník odmítá hrát kontroverzní skladbu Deratizer

 
Lukáš Pavlík, bubeník skupiny ABBand odmítá hrát naživo kontroverzní skladbu Deratizer. Nechce prý být po zbytek své hudební kariéry osočován z rasismu. Na diskusním fóru kapely to oznámil frontman a zpěvák Aleš Brichta.
25.07.2009 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Brichta (172 článků) , Lukáš Pavlík (13 článků)

Aleš Brichta: Koncerty jsou ohroženy! Kvůli písni Deratizér

 
Aleš Brichta má kvůli své písni Deratizér další těžkosti. Bubeník jeho doprovodné kapely ABBand, Lukáš Pavlík, odmítl píseň hrát na koncertech, ačkoli k ní sám složil hudbu.
25.07.2009 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Brichta (172 článků) , Lukáš Pavlík (13 článků)

Tahle sviňárna se ti vrátí! David Koller utnul koncert Aleši Brichtovi a ten soptí. Důvod: Uprchlíci

 
Spory kolem uprchlíků přecházejí i do umělecké sféry. A to poměrně výrazně. Zpěvákovi Aleši Brichtovi nyní přeložili koncert. A jak on uvádí, stojí za tím jiný zpěvák – David Koller.
22.11.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: David Koller (314 článků) , David Koller (139 článků)

Pergl prý rasisticky urážel Kweukeho, Sparta přípravný duel nedohrála

 
Přípravný zápas mezi fotbalisty Sparty a Bellinzony ve španělském Jerezu byl v závěru prvního poločasu předčasně ukončen kvůli tomu, že český bek v barvách druholigového švýcarského klubu Pavel Pergl podle Pražanů rasisticky urážel kamerunského útočníka Leónarda Kweukeho. Informoval o tom web Sparty. Pergl připustil, že se s Kweukem hádal, ale odmítá jakýkoliv rasistický podtext.
05.02.2012 22:55 |

podobné články

Aleš Brichta: Bude ho vyslýchat policie! Kvůli rasismu

 
AUDIO: Kvůli kontroverznímu textu titulní písně nového alba Deratizer je na pondělní odpoledne zpěvák a textař Aleš Brichta předvolán k výslechu. Píseň má podle kritiků rasistický podtext.
21.07.2009 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Brichta (172 článků)

Vládu rozkládá mafie ODS, oznamuje deník na titulní straně

 
Šestice poslanců, kteří odmítají podpořit návrh na zvýšení DPH, možná jen efektivně maskuje skutečné motivy odporu proti Petru Nečasovi. V příštím hlasování, které bude spojeno s důvěrou vládě, hodlá daňový balíček odmítnout i Boris Šťastný. Premiér i vláda jako celek totiž přímo ohrožuje zájmy těchto členů ODS, píší Lidové noviny ve svém titulním článku s názvem ´"Bílá" mafie ODS rozkládá vládu´.
06.09.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Petr Nečas (9309 článků)

Vládu rozkládá mafie ODS, oznamuje deník na titulní straně

 
Šestice poslanců, kteří odmítají podpořit návrh na zvýšení DPH, možná jen efektivně maskuje skutečné motivy odporu proti Petru Nečasovi. V příštím hlasování, které bude spojeno s důvěrou vládě, hodlá daňový balíček odmítnout i Boris Šťastný. Premiér i vláda jako celek totiž přímo ohrožuje zájmy těchto členů ODS, píší Lidové noviny ve svém titulním článku s názvem " "Bílá" mafie ODS rozkládá vládu".
06.09.2012 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Petr Nečas (9309 článků)

Odborník jasně: Modrý pták se rozkládá. Dny šéfa ČSSD jsou sečteny

 
Politolog Pavel Kopecký bezprostředně po skončení hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka sdělil ParlamentnímListům.cz, že dny Bohuslava Sobotky a "zrádců" Zemana v ČSSD jsou sečteny. ODS se podle něj rozkládá a v předčasných volbách utrpí debakl.
08.08.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1873 článků)

Soud nechal prověřit Včelí medvídky, zda nezpívají rasisticky

 
Znalci zkoumali text Zdeňka Svěráka. Soud ho nechal prověřit, aby zjistil, zda není rasistický.
20.07.2009 08:20 |

podobné články

Nečas nesouhlasí se Schwarzenbergem, Francie se rasisticky nechová

 
Premiér Petr Nečas oponoval ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, když v neděli řekl, že Francie se vyhošťováním Romů do Rumunska chová rasisticky. Schwarzenberg v sobotu tvrdil opak.
29.08.2010 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9309 článků)

Rasistický expřítel Halle Berry: Na vlastní dceru křičel míšenko!

 
Herečka Halle Berry (45) se už rok soudí o péči o dceru Nahlu (3), kterou má s modelem Gabrielem Aubrym (35). Ten ji smí vídat jen za přítomnosti chůvy, což se mu nelíbí. Vzhledem k jeho dřívějšímu chování by ale mohl být rád, že se k holčičce vůbec může přiblížit. Rasisticky ji napadal, křičel na ni "míšenko".
19.10.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Halle Berry (311 článků)

Kouč Uhrin rasisticky urážel Nevese, zní ze Slavie. Nesmysl, kontruje Plzeň

 
Pondělní dohrávku 25. kola fotbalové ligy mezi Slavií a Plzní provázely emoce a nejvíce rozruchu vzbudila údajná hádka domácího obránce Fernanda Nevese s koučem Západočechů Dušanem Uhrinem mladším. Slávistický trenér Alex Pastoor tvrdil, že mu hráči řekli, že plzeňský kouč kapverdského zadáka rasisticky urazil. Uhrin to ale odmítl s tím, že Nevesovi vůbec nic neřekl.
21.04.2014 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Dušan Uhrin (48 článků) , Alex Alex (500 článků)

Ve Švédsku končí populární kreslený školní atlas. Jedna běženecká rodina si postěžovala, že je rasistický

 
Otec dvanáctileté švédské dívky označil tamní dětský atlas za rasistický a jeho vydávání bylo obratem zastaveno. Mnozí Švédové nad tím jen nechápavě kroutí hlavou. Server Reflex.cz k tomu ovšem dodal, že Švédsko se potýká s duchy minulosti. Za druhé světové války prý řada Švédů souznila s Adolfem Hitlerem. Rizikové chování se prý projevuje i dnes, v dobách uprchlické krize.
31.01.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (717 článků)

Je Hollywood rasistický? To si pište, že je! Moderátor Chris Rock změnil Oscary na rasovou kritiku

 
Černošský komik Chris Rock, který se v letošním ročníku předávání cen americké filmové akademie Oscar vrátil do role moderátora večera, nevyslyšel výzvu některých svých kolegů, aby se provázení slavnostním večerem vzdal. "Jestli chcete černé nominované, musíte mít černé kategorie," řekl Rock. "Je Hollywood rasistický? To si pište, že je. Ale to není ten rasismus, který znáte z dětství," prohlásil.
29.02.2016 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Chris Rock (19 článků)

Rasisticky útočila na Romy: Prodavačka z knihkupectví Tereza dostala výpověď

 
O práci přišla prodavačka z knihkupectví Kanzelsberger v Jablonci nad Nisou. Její příspěvky na sociální síti Twitter vyvolaly bouři, Tereza B. se v nich rasisticky opírala do Romů. Nejprve se vysmívala patnáctiletému chlapci, potom prohlašovala, že "procházka po brněnským Cejlu je příjemnější než zaučovat cikánku". Od zaměstnavatele dostala okamžitě padáka!
10.02.2020 22:15 |

podobné články

Je název 'Afrika' pro tmavé sušenky rasistický?

 
Jako by lidstvo nemělo v těchto dnech na starosti důležitější věci! Firma Bahlsen nyní slíbila přejmenovat desítky let starou značku sušenek, protože v posledních dnech a týdnech čelila vlně kritiky, že jejich název je prý rasistický.
23.03.2020 21:46 |

podobné články

Je Aleš Brichta rasista?

 
Zpěvák Aleš Brichta má problém, díky textu Deratizer ze stejnojmenného nového alba byl na serveru musicserver.cz označen za rasistu. Případ už...
18.07.2009 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Brichta (172 článků)