Článek

Rasismus! Zeman oběhl svět slovy o černoších v USA. A toto způsobil

 
Projev prezidenta Miloše Zemana na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA vzbudil v zahraničí reakce. Obzvlášť pak u tiskové agentury AFP. „Český prezident Miloš Zeman 30. června Miloš Zeman popsal slogan ‚Black lives matter‘ jako rasistický. To se stalo 11 dní potom, co Evropský parlament hnutí Black lives matter silně podpořil a vyzval unijní státy, aby přijaly cíle hnutí,“ zněla přejatá zpráva AFP na webu The Straits Times. Hnutí Black lives matter je prý antirasistické a velmi mírumilovné.
01.07.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24629 článků)
Podobné články

Od mala jsem slýchala nemístné vtipy o černoších, říká Meghan Markle

 
Přítelkyně britského prince Harryho (32) Meghan Markle (35) si postěžovala, že se od malička musela potýkat s rasismem. Lidé před ní říkali vtipy o černoších, aniž by si uvědomili, že je míšenka. Hereččin otec je běloch a matka Afroameričanka.
18.01.2017 14:20 |

podobné články

Zbitá Pirátka! „Zastala jsem se cigoše,“ napsala. A pak přišel zvrat

 
Kvůli smrti černocha George Floyda se nejen v USA protestuje proti násilí páchaném na černoších, ať už je páchá policie nebo kdokoli jiný. Koreanistka Nina Špitálníková, která neúspěšně kandidovala za Piráty do Evropského parlamentu, má ale za to, že v České republice bychom měli upozorňovat na rasismus, kterému musí čelit čeští Romové. Sama se o to pokusila a skončila s monoklem na oku. Její příspěvek však potkal zajímavý osud.
19.06.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: George George (729 článků) , Sam Sam (303 článků)

Je u nás rasismus, řekla Věra Jourová. Dostala obsáhlý a břitký vzkaz

 
ROZHOVOR „Západní společnost je ze všech dnešních současných společností rasistická nejmíň. Současná anarchie ve Spojených státech a náběh k ní v Británii nejsou ani tak rasové jako politické, a rasové otázky jsou zneužité k politickým účelům. Tragikomické je, že největší antibělošští rasisté jsou levicoví a liberální běloši, kteří tak rádi na antibělošský rasismus převychovávají i nerasistické černochy. Pak vznikají absurdity jako výrok Joe Bidena: „Kdo váhá mezi mnou a Trumpem, není černoch,“ všímá si spisovatel Benjamin Kuras, který reaguje i na výroky místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové: „Nevím, podle jakých statistik tak paní komisařka usuzuje. Já naopak vnímám statistiky ukazující, že rasismus vůči barevným rasám je na ústupu, částečně proto, že je přísněji trestán.“
11.06.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (467 článků) , Joe Biden (305 článků)

Oldřich Rambousek: Rasismus a diskriminace menších národů jsou tu s námi od počátku lidstva

 
Rasismus existuje ve světě a mezi lidmi úplně všude. Nemá žádný smysl si namlouvat cokoliv jiného! Otázkou, kterou musíme pro sebe správně přeložit, je ta, za jakým účelem je rasismus praktikován a komu slouží.
19.06.2020 21:10 |

podobné články

„Rasismus jako prase!“ Tohle kdyby udělal běloch... Ekonomka Šichtařová ostře o Googlu

 
„Rasismus jako prase!“ Ekonomka Markéta Šichtařová se rozčílila nad tím, co dnes zažíváme. Tedy rasismus naruby, kdy se pod tlak dostávají bílí občané.
07.08.2020 11:00 |

podobné články

Profesor Šesták o USA: Jako nacismus, napsal Žid. Vědec a pravda o černoších... Jak dopadl?

 
Americká společnost zjevně ztratila schopnost akceptovat vítězství toho druhého, což je základ demokracie. V reakci na tamní nepokoje vyvolávané pod záminkou protestů proti rasovému násilí to tvrdí profesor Jaroslav Šesták. Obává se ovšem, že se zbláznil i svět vědy, když je za článek v odborném časopise existenčně likvidován kanadský profesor s českými kořeny Tomáš Hudlický za upozornění, že nekritické prosazování žen a menšin může rozvoji oboru až ublížit. Ti, co mají nynější tažení na svědomí, prosazují své – podle nich dobré – myšlenky a zakazují jiné – zlé – myšlení a přitom jsou přesvědčeni, že budují lepší svět.
31.08.2020 04:45 |

podobné články

Rasismus ano, ale naruby. I u nás známkují předky. Poslanec Pour o násilí, které se valí z USA

 
ROZHOVOR „Informace o sílících protestech aktivistického hnutí Black Lives Matter čerpám z médií. Z rostoucího napětí mezi bělochy a černochy vzniklou situaci vnímám tak, že tam vzniká rasismus naruby. V praxi to znamená, že v řadě konkrétních případů začínají být utlačováni a znevýhodňováni běloši,“ všímá si poslanec Milan Pour (ANO). „To, že lidé řeší svoji frustraci a emoce na sochách, je hanebnost. Většina rozumných lidí ví, že například pokud zničí sochu Kryštofa Kolumba, tak neobjeví Ameriku nikdo jiný. Je smutné, že v dnešní době v USA, ale i postupně i u nás, si mnozí lidé navykli známkovat naše předky, nikoli podle toho, co dělali, ale co si myslíme, že by bylo správné z hlediska současného pojetí lidských práv. Mnohým lidem chybí střízlivý pohled, selský rozum a empatie,“ domnívá se.
29.06.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (109 článků)

NECHUTNÝ RASISMUS! Na legendárního Carlose hodili BANÁN! VIDEO

 
Roberto Carlos musel v Rusku okusit, jak chutná rasismus. V zápase jeho Machačkaly na půdě Samary po něm totiž jeden z diváků hodil banán, stejně jako toto ovoce dříve Češi házeli na útočníka tmavé pleti Kennedy Chihuriho.
23.06.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Roberto Carlos (27 článků) , Carlos Carlos (195 článků)

Trump se schoval do bunkru. „Trpíte chronickým rasismem,“ šije Čína do USA po vraždě Floyda

 
Čína dnes odsoudila USA za „chronický rasismus“ poté, co v USA již několik dní pokračují protesty po smrti zatýkaného černocha George Floyda. Teherán USA vyzval, aby zastavily násilnosti vůči vlastním lidem, informovala agentura AFP. Solidaritu s hnutím za ukončení rasisticky motivovaného násilí vůči černochům v USA dnes vyjádřili také lidé na Novém Zélandu.
01.06.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: George George (729 článků)

Tohle VIDEO musíte vidět! Zoufalá žena parkovala půl hodiny

 
To musíte vidět! A prý že ženy dokáží parkovat lépe než muži. Na tomto videu, který už oběhl celý svět, se přesvědčíte o opaku. Žena ze severoirského Belfastu se snaží zaparkovat do řady aut. A to téměř půl hodiny! Příležitost ale dostali i "kameramani"...
02.05.2013 22:35 |

podobné články

Vodicí psi slepého muže a ženy se do sebe zamilovali! Jejich majitelé díky nim učinili neuvěřitelnou věc!

 
Romantický příběh Claire Johnson (50) a Marka Gaffeyho (51) oběhl celý svět a je dojemnou inspirací pro všechny, kteří se narodili slepí či o zrak v průběhu života přišli.
14.08.2015 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Mark Johnson (7 článků)

Opravdové přátelství: Pes se TÝDEN nehnul od uvízlého kamaráda! Stále čekal na pomoc

 
Jak dlouho by tam vlastně fenka zlatého retrívra zůstala? Něco nám říká, že až do úplného konce své kamarádky. Tak daleko to ale díky bohu nezašlo a obě se šťastně vrátily domů. Jejich neuvěřitelný příběh pak oběhl celý svět.
18.09.2015 13:56 |

podobné články

Brit uběhl maratony v každé zemi světa. Peníze věnuje na léčbu rakoviny prostaty

 
Nick Butter dokončil svou několikaměsíční pouť. Doběhl svůj poslední maraton, který mu zajistil titul muže, který oběhl svět.
13.11.2019 11:40 |

podobné články

A kdo tam celou dobu vládne? Drsná zpráva o černoších v USA

 
Publicista Matyáš Zrno nějaký čas prožil v USA. A rozhodl se českým čtenářům popsat, kde je třeba hledat kořeny současného násilí. Popsal, jak se zpravidla chovají američtí policisté, jak se chovají lidé žijící v ghettech velkých měst. „Kupodivu to jsou ta města, kde demokraté nabízejí útočiště ilegálním imigrantům s kriminální minulostí. Jsou to města, kde demokraté spoléhají na černošské hlasy (v Minneapolisu už jsou u moci nepřetržitě 60 let), a přitom se situace černošských čtvrtí neustále zhoršuje,“ napsal Zrno.
09.06.2020 08:00 |

podobné články

Rapper dal kopačky Madonně, protože byla příliš „bílá“

 
Rasismus není fenomén pouze u bělochů, kteří diskriminují černochy. V USA velmi dlouho funguje také rasismus opačný. Miliony černošských rodičů nesnesou, aby jejich potomci žili s bělochy. Ale rapper Tupac Shakur k tomu ani nepotřeboval rodiče. Slavný hudebník, který zemřel na konci devadesátých let, randil před svou smrtí také s Madonnou. Tehdy ještě mladé zpěvačce dal kopačky proto, že byla příliš bílá. Vyplývá to z jeho rukou psaného dopisu.
13.07.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Tupac Shakur (9 článků)

Našli v pivě rasismus. Američtí vědci bádali. Kritici tomu prý nerozumí

 
V současné době se lidé od novinářů a sociologů co chvíli dozvídají, která z historických postav byli rasisté a které chování ve skutečnosti podporuje rasismus. V USA se objevila novinka na tomto poli: rasistické a bělošské je už i pivo. Dva sociologové o tom už sepsali knihu. „Dali jsme si za úkol zjistit, jak se nápoj z vody, obilí, kvasinek a chmele mohl tak spojit s bělošstvím ve všech rovinách, historicky, společensky, kulturně i ekonomicky,“ říkají Chapman a Brunsma. A pokud jim někdo nadává, tak prý neví, jak pivo vzniklo.
21.11.2020 12:30 |

podobné články

Káčátko Lucky nosící speciální botu se neprobudilo z dlouhé narkózy

 
Příběh, který nedávno oběhl Velkou Británii a poté celou Evropu, má bohužel smutný konec. Káčátko Lucky, které si zlomilo nohu, ale díky speciálním sandálům mohlo znovu chodit, zemřelo. Jeho majitelka Allison Morganová (44) z Newportu v jižním Walesu uvedla, že Lucky zemřela během operace, která měla aspoň částečně zmírnit její handicap.
28.08.2009 13:35 |

podobné články

Martin: I při tréninku běhám 50 kilometrů

 
Forrest Gump z Mělníka. Tak by se dal charakterizovat Martin Hunčovský (46), který zatím jako jediný Čech oběhl naši republiku podél hranic i křížem z jihu na sever a ze západu na východ. Do svých jedenadvaceti přitom vůbec nesportoval a běhat začal až kvůli sázce o „štěně“ piva.
29.09.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (184 článků)

Ultramaratonec oběhl Island, nyní pracuje s vozíčkáři

 
Od ledna 2014 začne 7 vrcholných manažerů a odborníků z komerční sféry pracovat v 7 českých neziskovkách. Produktový manažer společnosti Seznam.cz, režisérka seriálu Terapie, advokátka nebo investigativní reportér ČT přinesou do neziskovek své know-how, zároveň dostanou stejný honorář, na jaký jsou zvyklí.
05.12.2013 12:00 |

podobné články