Článek

Rasismus fotbalových fanoušků se měl projevit obzvlášť nechutně. Fotbalistovi Sparty, původem z Afriky, prý zapálili byt

 
V pražských Dejvicích dnes někdo zřejmě úmyslně zapálil byt. ČTK to řekla mluvčí policie Iveta Martínková. Dva lidé museli preventivně do nemocnice, škoda činí 300.000 korun. Podle serveru Novinky.cz patří byt fotbalistovi Sparty pocházejícímu z afrického Konga. V neděli se koná derby Sparty a Slavie. Fanoušci obou klubů na zápasech často používají rasistické nadávky, kluby za to dostaly několik pokut.
26.09.2015 16:56 |

podobné články

Podobné články

Rasismus vůči bělochům, to se v západních médiích na přední místa nedostane. Ekonom Pikora se vrátil z Afriky a sepsal tyto varovné řádky

 
Rasismus je všeobecně odsuzován jako nepřijatelný přístup k člověku. Ale zdá se, že značná část společnosti je ochotna jistý druh rasismu tolerovat. A to, když je zaměřen směrem k bělochům. Své k tomu v rozhovoru na serveru Kupredudominulosti.cz řekl ekonom Vladimír Pikora, který se nedávno vrátil z Afriky, kde byl na studijně-pracovní cestě. Po svém návratu pak napsal obsáhlý článek s titulkem „Zastřel svého bělocha. Bílí obyvatelé Afriky se stávají lovnou zvěří“.
01.08.2018 22:15 |

podobné články

BITKA FOTBALOVÝCH FANDŮ: Přes 300 fanoušků Sparty a Baníku rozehnala policie!

 
Zřejmě několik obvinění padne v souvislosti se střetem tří stovek fotbalových fanoušků z neděle v Dlouhé Třebové na Orlickoústecku. Jeden muž je podezřelý z propagace fašismu, sdělil v pondělí agentuře Mediafax mluvčí pardubické polciie Jozef Bocán.
30.05.2011 13:40 |

podobné články

,,Hu-hu-hu-hu-hu”... Sparta Praha se otřásá, prý jde o rasismus. Nahlédli jsme na obě strany

 
Podívejte se, co si na vlastní kůži zažil hráč Sparty Guélor Kanga. A to od vlastních fanoušků! Když dal Kanga gól, fanoušci jeho klubu ho nepochválili. Místo toho ho zasypali nadávkami a zlili ho pivem. A to nebylo všechno. Prý jde o neúctu ke klubu, vulgární gesta, aroganci a nezájem ze strany hráče. Fakta ale hovoří jasně - Kanga rozhodl oba ligové zápasy Sparty v její prospěch. Nahlédněte pod pokličku problémů v českém fotbalovém kolosu.
30.07.2018 18:55 |

podobné články

Útok fotbalových fanoušků v MHD byl poslední kapka: Praha přidá kamery do autobusů a tramvají

 
Kvůli množícím se útokům v tramvajích a autobusech nejen na řidiče, ale také pasažéry, dostane veřejná doprava stovky kamer navíc. Od prosince by měly být dodávány do 200 autobusů, v příštím roce se chystá také výběrové řízení na rozšíření kamerových systémů do 250 tramvají. Poslední „kapkou“ byl útok fotbalových fanoušků na muže tmavé pleti, který se stal v jedné z pražských tramvají. Policie útočníky následně zatkla.
16.11.2017 09:25 |

podobné články

Rvačka fanoušků: Policie jich před zápasem zadržela 34!

 
Policie v Praze zadržela dnes večer 34 fotbalových fanoušků kvůli rvačce, která předcházela zápasu mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem. "V Praze 4 v centrálním parku kolem čtvrt na sedm došlo ke střetu fanoušků," řekla policejní mluvčí Jana Rösslerová. Fanoušků podle ní bylo původně kolem 60.
28.11.2011 20:00 |

podobné články

Zvrhlá zábava fotbalových důchodců: Obdivují vůdce a rasisticky vtipkují

 
Dřív na sebe poutali pozornost výtečnými výkony na fotbalových trávnících, dnes svým kontroverzními výstupy. Italský bývalý fotbalista a trenér Paolo Di Canio nedokázal zapřít svůj obdiv k fašismu ani v televizním přenosu, za což byl okamžitě vyhozen. Bývalý anglický reprezentant Paul Gascoigne, který má dlouhodobé potíže s alkoholem, byl zase potrestán pokutou za "záludný rasismus".
20.09.2016 10:30 |

podobné články

Kriminalisté šetří útok fotbalových fanoušků na Romy ve Smržovce

 
Kriminalisté vyšetřují útok fotbalových fanoušků ve Smržovce na Jablonecku. Do okna domu romské rodiny údajně vhodili kus omítky a přitom vykřikovali rasistická hesla. Policie jména útočníků zná, kriminalisté je podezřívají z podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod a z výtržnictví, informovala krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.
23.08.2013 22:45 |

podobné články

Žebříček fotbalových klubů vede Inter Milán, Spartě patří 34. místo

 
Žebříček fotbalových klubů podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) vede italský velkoklub Inter Milán, pražské Spartě patří 34. místo.
02.03.2011 14:15 |

podobné články

Finanční správa: Posouzení charakteru činnosti fotbalových rozhodčích

 
Stanovisko GFŘ k posouzení charakteru činnosti fotbalových rozhodčích a s tím související možnosti uplatnit výdaje procentem z příjmů charakteru činnosti fotbalových rozhodčích a s tím související možnosti uplatnit výdaje procentem z příjmů dle § 7 odst. 7 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů.
25.02.2017 07:35 |

podobné články

Sparta znovu zaplatí za rasismus vůči GebreSelassiemu

 
Sparta rasismus svých fanoušků odmítá
19.04.2012 19:21 |

podobné články

HAZARD s Gambrinus ligou! Šlágr Sparty s Plzní píská sudí, kterého vyškrtla FIFA

 
Ligový zápas roku. Tak se mluví o dnešním šlágru Sparty s Plzní. Většina fotbalových fanoušků se shodne na tom, že právě tento duel může rozhodnout o českém mistrovi. Dalo by se očekávat, že takovýto zápas bude pískat ten nejlepší rozhodčí, jakého Česko má, případně nějaký arbitr z ciziny. Ale opak je pravdou.
09.03.2014 08:05 |

podobné články

Sparta musí za rasismus fanoušků zaplatit pokutu 80 tisíc

 
Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky potrestala Spartu Praha pokutou 80 tisíc korun za rasistické projevy fanoušků na adresu reprezentačního obránce Thea Gebre Selassieho v utkání s Libercem. Spartě uškodilo, že za stejný prohřešek byla potrestána už na podzim. Tehdy dostala za chování fanoušků ke Gebre Selassiemu pokutu 40 tisíc korun. Za opakování prohřešku byla nyní pokuta zdvojnásobena.
19.04.2012 18:15 |

podobné články

Fanoušci zapálili auto s ženou a dvěma dětmi

 
Tradičně znepřátelené tábory fanoušků římských fotbalových klubů AS a Lazio se v rámci nedělního ligového derby postaraly o řadu výtržností.
19.04.2010 11:55 |

podobné články

Vandalové vymlátili bar v centru Prahy, zapálili uvnitř rachejtle a utekli

 
Bar na Malém náměstí zdemolovala skupina výtržníků. Uvnitř zařízení odpalovali pyrotechniku. Policie teď zjišťuje, zda nešlo o útok fotbalových fanoušků.
31.08.2012 06:25 |

podobné články

V Singapuru bylo k dostání ISIS lego: Džihádista John, zbraně a nechutné popravy

 
Tohle je už hodně přes čáru. V jihoasijském Singapuru bylo na krátkou dobu k dostání ISIS lego, které bylo obzvlášť brutální. Useknuté hlavy, krev, nechutné popravy a zbraně. To jsou přesně věci, které by se dětem neměly dostat do rukou, natož aby byly považovány za "hračku". Naštěstí už bylo lego staženo z prodeje.
29.09.2017 22:40 |

podobné články

"Romové uhořeli při krádeži kabelu, dobrá zpráva". To prý není rasismus

 
„Aspoň jedna pozitivní zpráva,“ dopsal zaměstnanec městského úřadu do e-mailu s fotografií uhořelých Romů a poslal ji kolegovi. Starostka Lovosic Lenka Lízlová (ČSSD) stále stojí za názorem, že se v tomto případě o rasismus nejedná, ani jeden z jejích zaměstnanců prý totiž není autorem e-mailu, informuje server ihned.cz.
07.02.2012 14:40 |

podobné články

"Romové uhořeli při krádeži kabelu, dobrá zpráva". To prý není rasismus

 
„Aspoň jedna pozitivní zpráva,“ dopsal zaměstnanec městského úřadu do e-mailu s fotografií uhořelých Romů a poslal ji kolegovi. Starostka Lovosic Lenka Lízlová (ČSSD) stále stojí za názorem, že se v tomto případě o rasismus nejedná, ani jeden z jejích zaměstnanců prý totiž není autorem e-mailu, informuje server ihned.cz.
07.02.2012 15:10 |

podobné články

Zloději vyrabovali fotbalistovi Riisemu byt. Přišel i o cenné trofeje

 
Norskému fotbalistovi Johnu Arne Riisemu zmizela medaile za vítězství v Lize mistrů či cena za vítězství v Anglickém poháru.
13.06.2009 16:20 |

podobné články

Dělala ostudu svému sexy fotbalistovi? Krásná misska nakráčela s fešným obráncem Sparty do divadla v růžových teniskách

 
O tom, že fotbalisté celý den nemyslí jen na kulatý nesmysl, nás přesvědčila modelka a sportovní reportérka Tereza Chlebovská  (23) , která chodí s reprezentačním obráncem pražské Sparty Pavlem Kadeřábkem.
25.10.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Chlebovská (274 článků)