Článek

Řápková (ODS): První zákaz pobytu uložili prostitutce

 
Tento týden poprvé padl trest zákazu pobytu. Na tři měsíce ho dostala prostitutka v Chomutově. Příslušný správní orgán postupoval podle novely přestupkového zákona, kterou prosadila skupina koaličních poslanců v čele s poslankyní za ODS a bývalou primátorkou Chomutova Ivanou Řápkovou.
10.04.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)
Podobné články

Řápková chce zavést zákaz pobytu i za pouhý přestupek

 
Poslankyně ODS Ivana Řápková, známá svým záhadným studiem v Plzni, navrhuje zavést zákaz pobytu i za některé přestupky. Jako příklad uvádí prostitutky, které své služby nabízejí na místech v rozporu s obecními vyhláškami. Bývalá chomutovská primátorka, známá tvrdým postupem proti neplatičům, chce také novelou přestupkového zákona umožnit úřadům zveřejňovat na úřední desce lidi, kteří pokutu neuhradí. Předloha nyní dorazila do sněmovny.
26.02.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápková (ODS): Brožura Zákaz pobytu pro starosty

 
Poslankyně za ODS Ivana Řápková vydala praktickou příručku pro obce, které chtějí využít novou sankci zákazu pobytu.
07.04.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

První zákaz pobytu uložili v Chomutově prostitutce

 
Novela přestupkového zákona našla krátce po svém přijetí uplatnění v Chomutově. Prostitutku, která se opakovaně dopouštěla přestupků a nerespektovala ani rozhodnutí úředníků, kteří jí zakázali pobyt ve městě, nyní čeká soud. Za maření úředního rozhodnutí hrozí ženě, která se podle města dopustila zhruba osmi desítek přestupků, až dva roky vězení. Tvůrci zákona jsou spokojeni.
10.04.2013 12:00 |

podobné články

Ivana Řápková nebude na severočeské kandidátce ODS

 
Bývalá chomutovská primátorka a poslankyně Ivana Řápková nebude v předčasných volbách kandidovat do sněmovních voleb za ODS v Ústeckém kraji. Oznámila to dnes ČTK. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že necítí soudržnost uvnitř regionálního sdružení strany. Podle předsedy regionálního sdružení Petra Fialy necítí Řápková dostatečnou podporu místních sdružení, která často navrhují vlastní kandidáty.
02.09.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1370 článků) , Ivana Řápková (153 článků)

ODS se musí semknout a ukázat se voličům jako jednotná strana, míní Řápková

 
Bývalá chomutovská primátorka a poslankyně Ivana Řápková se rozhodla, že nepovede kandidátku ODS v Ústeckém kraji. Jak to ovlivní občanské demokraty a jaké budou mít nakonec výsledky ve volbách? Na to Řápková odpovídala v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
04.09.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Kontroverzní poslankyně Řápková (ODS) navrhuje zákaz pobytu i za přestupky

 
Bývalá chomutovská primátorka, která se v této funkci "proslavila" tvrdým postupem proti neplatičům, ale i aférou kolem studií práv na Plzeňské fakultě, navrhuje zavést zákaz pobytu i za některé přestupky.
26.02.2011 16:15 |

podobné články

PAST NA ROMY? Řápková chce ZÁKAZ POBYTU!

 
Zákaz pobytu na určitém místě až na jeden rok by se mohl stát novou sankcí. Počítá s tím aspoň návrh poslankyně Ivany Řápkové (ODS), o kterém má ve středu jednat vláda, členové kabinetu novince ale nakloněni nejsou.
22.03.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápková nechápe štvanici proti romskému aktivistovi, který ji podpořil

 
Kandidátka ODS a chomutovská primátorka Ivana Řápková nerozumí štvavé kampani, která se rozběhla proti romskému aktivistovi Františkovi Kolářovi, který vystoupil na její podporu. Jestli to souvisí s tím, že veřejně projevil svůj názor, který je některým lidem proti srsti, pak je to velmi smutné, říká Řápková v rozhovoru pro deník Právo.
10.09.2009 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápková žaluje plzeňská práva, žádá milión korun

 
Chomutovská primátorka Ivana Řápkova (ODS) podala žalobu na Západočeskou univerzitu v Plzni, která zpochybňuje platnost jejího studia na právní fakultě. Řápková si chce vysoudit omluvu a miliónové odškodnění. Podle ní se fakulta zmítající se v největším vysokoškolském skandálu od pádu komunismu snaží jen odlákat pozornost od vlastních problémů.
09.11.2009 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápková je pro smích: Na billboardech se hledá její index!

 
Chomutovská primátorka a podle mnohých "rychlostudentka" práv v Plzni Ivana Řápková (ODS) zůstává nadále terčem nejrůznějších vtípálků. Ti poslední ji připravili billboard, na kterém Řápková hledá svůj index a spolužáky!
20.11.2009 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápková chce vykazovat i za přestupky. Třeba za prostituci

 
Poslankyně Ivana Řápková navrhuje zavést zákaz pobytu problémových občanů na území měst, kde se kriminality dopustí. Nově by ráda vykazovala i za některé přestupky. Například prostitutky, které své služby nabízejí na místech, kde to obecní vyhláška zakazuje.
26.02.2011 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Protiexekuční právník: Stát se k lidem chová jako pasák k prostitutce. Věřím, že politici začínají mít strach

 
ROZHOVOR „Stát se k nám chová jako pasák k prostitutce a my (bohužel) jen tiše skřípeme zuby a sníme, jaké by to bylo, kdyby se k nám choval jako nejlepší soused,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý vyšetřovatel Policie ČR a právník Jan Rytíř, který radí lidem v obtížných životních situacích.
17.01.2014 13:50 |

podobné články

Žena dostala SIM kartu po prostitutce a má ze života peklo

 
Peklo ze života udělala 35leté ženě z okresu Nové Zámky výměna SIM karty v mobilním telefonu. Dostala totiž kartu po prostitutce a začali jí volat muži požadující sexuální služby.
18.02.2015 15:20 |

podobné články

Hamburk pojmenoval ulici po prostitutce: Bránila řemeslo i padlé ženy

 
Přístavní město proslulé divokým nočním životem, to je Hamburk. Druhé největší město Německa. Jeho vrchní představitelé nyní odsouhlasili pojmenovat jednu z tamních ulic po zesnulé známé místní prostitutce a sociální pracovnici Domenice Niehoffové.
19.11.2016 09:00 |

podobné články

Řápková (ODS): Zákaz pobytu v obci je účinný

 
Vzhledem k tomu, že se v poslední době šíří kolem našeho koaličního návrhu na možnost zákazu pobytu na území obce různé fámy a polopravdy, ráda bych veřejnost seznámila se základními fakty tohoto návrhu.
30.09.2011 18:20 |

podobné články

Senát dal stopku možnému zákazu pobytu pro pachatele přestupků

 
Senát odmítl ve středu dát obcím právo uložit zákaz pobytu za vybrané opakované přestupky. Podle kritiků by to byl protiústavní zásah do svobody pohybu a problém přestupkové recidivy by jen odsunul do jiných obcí.. Poslanecká novela, jejíž hlavní tváří se stala někdejší chomutovská primátorka a nynější poslankyně ODS Ivana Řápková, by obcím dávala možnost vykázat pachatele opakovaných přestupků až na tři měsíce. Novela se ale nyní vrátí do Sněmovny.
25.04.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápková (ODS): Seminář představil konkrétní postup při uložení sankce zákazu pobytu

 
V Poslanecké sněmovně se dnes uskutečnil seminář, který poradil starostům, jak správně použít v praxi novou sankci zákaz pobytu.
14.02.2013 14:55 |

podobné články

Řápková (ODS): Zavedení sankce zákazu pobytu pomůže v boji s kriminalitou

 
Poslankyně Ivana Řápková prosadila zavedení nové sankce za vážné přestupky.
06.06.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)

Řápková: Sankce by se týkaly jen přespolních pachatelů přestupků

 
Poslanci se pokusí na své nadcházející schůzi přehlasovat prezidentské veto u zákazu pobytu za některé opakované přestupky. Autorka návrhu Ivana Řápková z ODS pro Český rozhlas zopakovala, že sankce by se týkala jen přespolních pachatelů přestupků.
18.09.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Řápková (153 článků)