Článek

Ráno -6°C, odpoledne i 10°C. Teploty o víkendu budou skákat, sledujte radar Blesku

 
Ani druhý lednový víkend nepřinese zimní počasí – i nadále se bude střídat teplejší jihozápadní proudění s přechody slabých studených front. To, že je tady podle statistik nejchladnější měsíc v roce, vzdáleně připomenou nedělní ranní teploty, které při malé oblačnosti budou klesat k -6 °C. Po ránu se budou, zejména v neděli, ojediněle tvořit mrznoucí mlhy. Výraznější ochlazení a zimní počasí je zatím v nedohlednu. V Evropě o víkendu očekávají sněžení na severu Turecka, v evropské části Ruska a na severu Skandinávie.
10.01.2020 05:30 |

podobné články

Podobné články

Předpověď na víkend: Přízemní mrazíky, přes den do 20°C. Sledujte radar Blesku

 
Tropické teploty budou na víkend střídat studená rána. V minimech budou teploty v nížinách klesat k 8 až 4 °C, ojediněle ke 2 °C a tvořit se budou místy přízemní mrazíky. V horských oblastech budou teploty místy klesat pod bod mrazu. Také nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat jen lehce přes 20 °C. Průměrné denní teploty se tak budou vracet k dlouhodobým zářijovým normálům.
18.09.2020 05:35 |

podobné články

Teploty v Česku spadly k -32 °C. Přijde oteplení a do týdne až 10 °C, sledujte radar Blesku

 
Nedělní ráno přineslo zatím nejnižší teploty letošní zimy – na stanici Jelení u Mostu klesla teplota k -32,1 °C, teploty kolem -30 °C hlásily i stanice na Šumavě - Rokytská slať -30,6 °C, Jezerní slať -29,8 °C nebo Březník -29,9 °C. Chladno bylo i v nižších polohách - Karlovy Vary -19,3 °C, Praha-Ruzyně -15,9 °C, Cheb -18,3 °C, Doksany -19,4 °C nebo Brno -12,1 °C. Podobně mrazivé ráno nás čeká ještě během pondělí, potom půjdou teploty citelně nahoru a příští víkend zřejmě přinese teploty i přes 10 °C a výraznou oblevu. Během pracovního týdne nás ale zimní počasí ještě potrápí – očekáváme občasné sněžení, přechodně i srážky mrznoucí s tvorbou ledovky.
14.02.2021 10:50 |

podobné články

Teploty v Česku atakovaly 30 °C, ve středu přijde mráz. A co bouřky? Sledujte radar Blesku

 
Během neděle přes Česko přecházela teplá fronta, díky které se na jižní Moravě nejvyšší odpolední teploty zastavily na tropických hodnotách. Také v pondělí stačily před přechodem studené fronty na východě území nejvyšší odpolední teploty vystoupit ke 30 °C - v Holešově naměřili 29,5 °C. Pak pronikne do střední Evropy chladnější vzduch od severozápadu, který srazí jak nejvyšší odpolední teploty místy až o 10 °C, tak také ranní minima. Nejchladnější ráno v novém týdne očekáváme ve středu – to budou nejnižší ranní teploty klesat k 9 až 5 °C, v horských oblastech bude mrznout.
06.07.2020 06:00 |

podobné články

Přívaly sněhu vystřídá v Česku mráz. Teploty spadnou až k -10 °C, sledujte radar Blesku

 
Během víkendu se bude sněžení nebo sněhové přeháňky vyskytovat pouze ojediněle, a to zejména v horských oblastech. Tlaková níže bude během pátečního dne postupovat z Evropy střední na východ a nad naše území se začne od západu nasouvat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude místy přinášet i polojasno. Teploty ale půjdou dolů – v ranních minimech bude teplota na sněhové pokrývce až -10 °C. A také nejvyšší odpolední teploty budou většinou zůstávat pod bodem mrazu, očekáváme tzv. ledové dny. Pokud mrzne, lidé obecně méně vychází ven a díky tomu se viry šíří méně. Také příští týden přinese zimní charakter počasí – v jeho počátku budou teploty po ránu klesat až k -13 °C, denní budou zůstávat pod bodem mrazu, od úterý bude opět oblačnosti i srážek přibývat.
08.01.2021 05:40 |

podobné články

V novém týdnu se zahřejeme: Naměříme 20 °C. Přijdou i přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Jaro se konečně vrátilo do Česka! O víkendu lidé i přes lehké deštíky houfně vyráželi do přírody. Ani začátkem nadcházejícího týdne nás však příjemné jarní teploty neopustí. Sledujte meteorologický radar Blesku.
29.03.2021 06:05 |

podobné články

V Česku tepleji než u moře. Supertropy přinesou až 36 °C. Vedra protnou bouřky, sledujte radar Blesku

 
Také o víkendu bude do Česka proudit velmi teplý vzduch – nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na 36 °C. A máme před sebou i tzv. tropické noci – nejnižší ranní teploty nebudou ojediněle klesat pod 20 °C. Během víkendu navíc poroste i vlhkost vzduchu – bude zvyšovat naši pocitovou teplotu a navozovat pocit dusna. Letošní první vlnu veder ukončí až pondělní přechod vlnící se studené fronty – na té se budou místy vyskytovat i velmi silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem. Lokální bouřky se budou vyskytovat i o víkendu – v neděli mohou být na západě území doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 35 mm.
18.06.2021 05:05 |

podobné články

Bouřky a lijáky hrozí i o víkendu, deštníky se budou hodit. Sledujte radar Blesku

 
Na víkend se bude hodit pláštěnka a deštník. Nad Českem se bude vlnit studená fronta, která na většinu území bude přinášet déšť, přeháňky a místy i bouřky. Vydatnější déšť očekáváme zejména v bouřkách, to se mohou srážkové úhrny zastavit až kolem 30 mm. Nejvyšší odpolední teploty se budou v Čechách zastavovat do 20 °C, lehce vyšší teploty očekáváme pouze na jižní Moravě – tam budou stoupat na 22 °C. O chladném a deštivém počasí v tomto období hovoříme jako o medardovském a ukončí ho v příštím týdnu až výběžek vyššího tlaku vzduchu. Oblačnosti bude ubývat pouze pomalu, ale teploty v příštím týdnu už budou stoupat na letní hodnoty.
05.06.2020 05:20 |

podobné články

Počasí v novém týdnu: Od teplotních rekordů k mlze a ranním mrazům. Sledujte radar Blesku

 
Začátek nového pracovního týdne bude v Česku i přes velkou oblačnost a srážky teplotně výrazně nadprůměrný. V pondělí se budou nejvyšší odpolední teploty šplhat až ke 20 °C. Počasí u nás bude ovlivňovat teplá fronta, která je spojena s ex-hurikánem Zeta, který byl už šestým letošním hurikánem v Atlantiku. Zlom v počasí přinese až čtvrtek – to začne frontální, vysoké oblačnosti, ubývat a srážky ustávat. Nadprůměrné teploty se budou postupně vracet k dlouhodobému normálu – při nočním vyjasnění budou teploty klesat až k minus 3 °C a mohou se tvořit i mrznoucí mlhy. Takto teplý začátek listopadu byl naposledy v roce 2018, naopak vloni v ranních minimech teplota klesala i v nížinách až k -5 °C a v odpoledních maximech to byly teploty do 6 °C.
02.11.2020 05:40 |

podobné články

Supertropy, až 35°C i bouřky. Čechy čeká extrémní zátěž, sledujte radar Blesku

 
Do Česka začíná proudit teplý vzduch od jihu, který přinese tropické teploty, které budou o víkendu kulminovat až na super tropických hodnotách 35 °C. K tropickým dnům se postupně přidají i tropické noci, kdy teploty nebudou ojediněle klesat pod 20 °C. Naposledy v Česku teploty stoupaly k 35 °C vloni 28. července. Teplotně výrazně nadprůměrné období, kdy budou padat četné teplotní rekordy, ukončí přechod vlnící se studené fronty, na které se budou v neděli a v pondělí místy vyskytovat bouřky, které mohou být ojediněle i silné.
16.06.2021 05:10 |

podobné články

Arktické mrazy v ČR: Na Šumavě -30,2 °C. Napadne nový sníh, sledujte radar Blesku

 
Česko má před sebou zřejmě nejchladnější víkend letošní zimy – arktický vzduch srazí nejnižší noční teploty při zmenšené oblačnosti až k -20 °C a také nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat hluboko pod bodem mrazu. V porovnání s pracovním týdnem bude během víkendu oblačnosti méně a sněžení se bude vyskytovat už jen v horských oblastech. Silné denní mrazy mírně poleví při zmenšené oblačnosti až ve druhé polovině příštího týdne – noci budou při zmenšené oblačnosti i nadále pořádně mrazivé. Od pondělí začneme skloňovat inverzní charakter počasí. Během víkendu se arktický vzduch dostane i do Řecka a Turecka - i tam bude sněžit.
12.02.2021 06:15 |

podobné články

Do Česka se vrátila zima, napadlo až 20 centimetrů sněhu. Teploty klesnou k -10 °C, sledujte radar Blesku

 
Česko hlásí návrat zimy – od severu sem proudí studený a vlhký vzduch, který srazil teploty pod dlouhodobý normál, do hor přinesl trvalé mrazy a sněžení, sněhové vločky hlásí i nížiny a ojediněle se tvoří náledí. Studené severní proudění bude pokračovat do konce týdne – pokles teplot se bude ještě prohlubovat - po ránu budou o víkendu teploty i v nížinách klesat až k -10 °C. Začátek letošního astronomického jara – startuje v sobotu 20. března, tak bude nejchladnější od roku 2018. Citelný nárůst teplot vzduchu přinese až závěr března.
17.03.2021 08:10 |

podobné články

Víkend slibuje v Česku až 17 °C. Přibalte sluneční brýle i deštník a sledujte radar Blesku

 
Teplé jihozápadní proudění ukončí během pátečního dne vlnící se studená fronta, i tak ale budou nejvyšší odpolední teploty o víkendu stoupat až k 17 °C. Více oblačnosti i srážek očekáváme v sobotu, v neděli se sem bude nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu. Po ránu musíme počítat místy s mlhami nebo nízkou oblačností, která bude snižovat dohlednost. V noci ze soboty na neděli se letní čas mění na zimní, tj. ve 3 hodiny ráno se ručička hodin vrátí na 2. hodinu ranní. Poslední říjnový týden přinese relativně příjemné teploty, které budou stoupat až na 15 °C, občas ale zaprší.
23.10.2020 06:30 |

podobné články

Do Česka nakoukne skutečná zima, teploty spadnou až k -10 °C. Přidá se i sníh, sledujte radar Blesku

 
Konec týdne bude ve znamení citelného ochlazení a předzvěstí blížící se zimy – ta meteorologická startuje už 1. prosince. Výrazné ochlazení pocítíme jak v ranních minimech, které budou klesat až k -4 °C, v horských oblastech k -10 °C, tak v odpoledních maximech, která budou v porovnání s první polovinou pracovního týdne až o 8 °C nižší. Výrazně se ochladí ale také v hladině 850 hPa, tedy 1500 m nad zemí – ještě ve čtvrtek ráno v ní bylo až 10 °C, o 24 hodin později teplota jen -8 °C. Ochlazení hlásí většina starého kontinentu – v Moskvě se o víkendu ani nejvyšší odpolední teploty nedostanou nad bod mrazu. Extrémní mrazy na toto roční období hlásí Sibiř – rtuť teploměru tam klesá i pod -40 °C.
20.11.2020 06:20 |

podobné články

Česko zažilo mrazivé ráno, na Jizerce bylo -4 °C. Přijde sníh i déšť, sledujte radar Blesku

 
Česko hlásí citelné ochlazení - po sobotním přechodu vlnící se studené fronty do Česka proudí studený vzduch od severozápadu, který srazil nedělní ranní teploty ojediněle pod bod mrazu - např. Přibyslav -2,2 °C, Konstantinovy Lázně -2 °C, Žatec 0 °C, Karlovy Vary 1,4 °C a Liberec 1,4 °C. Na horách jsme místy pod nulou výrazněji - Jizerka v Jizerských horách hlásila jen -4 °C. Studená rána, ojediněle s teplotami pod bodem mrazu, očekáváme celý příští týden, v kombinaci se srážkami se může tvořit náledí. Ochlazení pocítíme i v odpoledních maximech, zatímco ještě v sobotu nejvyšší odpolední teploty na jižní Moravě stoupaly ke 20 °C, od neděle už to budou teploty jen kolem 10 °C. Na horách očekáváme déšť se sněhem nebo sněžení.
11.10.2020 10:05 |

podobné články

Česku se připomene babí léto. O víkendu přijde s ochlazením i sníh, sledujte radar Blesku

 
Pravé podzimní říjnové počasí ukončí o víkendu vlnící se studená fronta, která přinese hodně oblačnosti, srážky a ojediněle bouřky. Víkend tak převážně proprší. Po přechodu studené fronty bude do Česka proudit studený vzduch od severozápadu, který citelně srazí teploty – v ranních minimech musíme příští týden počítat ojediněle i s nulou a odpolední teploty se budou v první polovině příštího týdne zastavovat do 10 °C. Na horách bude od neděle sněžit. Srážek bude dost i v první polovině nového týdne. Od pondělí bude hranice sněžení klesat a není vyloučeno, že se v příštím týdnu se sněhovými vločkami přechodně setkáme už od nadmořské výšky 500 m nad mořem. Po ránu se při poklesu teplot vzduchu na nulu může tvořit náledí.
09.10.2020 05:55 |

podobné články

Pátek ještě přinese vítr a sněžení, sobota mrazíky. Ale neděle už letní teploty až 25 °C

 
Zatímco ještě v pátek bude do Česka proudit studený vzduch od severozápadu a na horách očekáváme sněžení, během víkendu začne do Česka proudit teplý vzduch od jihozápadu a to kolem tlakové výše, která bude postupovat přes naše území dále do Evropy východní. Sobotní ráno ale bude opět studené – nejnižší ranní teploty budou klesat jen ke -2 °C a očekáváme četné přízemní mrazíky. Teploty tak půjdou rychle nahoru – už v neděli budou kulminovat na letních hodnotách tj. 25 °C. Počátkem příštího týdnu budou dokonce teploty kulminovat těsně pod tropickou hranicí, tj. na 28 °C. Teplé jižní proudění ale ukončí vlnící se studená fronta, která začne počasí ovlivňovat během úterního večera. Takže teploty od středy půjdou opět strmě dolů.
07.05.2021 05:50 |

podobné články

V Česku se ukáže léto, bude až 24 °C. S ochlazením pak přijde i déšť, sledujte radar Blesku

 
Po poměrně chladném víkendu se oteplí, teploty v úterý vystoupí až na 24 stupňů. Následně dorazí do republiky studená fronta, kterou může na některých místech provázet déšť, přeháňky a ojediněle i bouřky, teploty zůstanou pod 20 stupni. V nadcházejících čtyřech týdnech nevybočí teploty ani srážky z dlouhodobého průměru. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíční prognózy počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
25.04.2020 15:25 |

podobné články

Začátek podzimu přinese až 27 °C. Pak přijde prudké ochlazení i déšť, sledujte radar Blesku

 
Zatímco start astronomického podzimu, který začíná v úterý 22. září v 15:30, přinese letní teploty – v odpoledních maximech naměříme až 27 °C, po přechodu studené fronty ve druhé polovině pracovního týdne bude do Česka o víkendu proudit vlhký a chladný vzduch od severozápadu, který srazí teploty o více než 15 °C, a na vrcholcích hor očekáváme i déšť se sněhem. Místo dnů babího léta nás čekají tzv. psí dny, tj. velká oblačnost, déšť, přeháňky a podprůměrné teploty. Foukat bude též čerstvý vítr, který bude naši pocitovou teplotu snižovat.
22.09.2020 06:20 |

podobné články

Víkend bude zase ošklivý: Podprůměrné teploty a přeháňky i bouřky, sledujte radar Blesku

 
Těšili jste se na prosluněný květnový víkend? Marně. Ani poslední volné dny v měsíci nepřinesou výraznější změnu v počasí – panovat budou podprůměrné teploty v maximech do 17 °C. Během dne musíme počítat s deštěm nebo přeháňkami a ojediněle se budou tvořit také bouřky. Jediným víkendovým dnem z celého května, kdy teploty překročily 20 °C, tak byla neděle 9. května. A letošní pátý měsíc bude zřejmě nejchladnější od roku 1991.
28.05.2021 05:55 |

podobné články