Článek

Rampula se chtěl mstít a jen se ztrapnil, píše Česká pozice

 
Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula se vrátil do funkce a bylo jasné, že se bude mstít. Ale nakonec se podle serveru Česká pozice spíše ztrapnil.
25.02.2012 14:45 |

podobné články

Podobné články

Rampula s Grygárkem rezignovali, píše Respekt

 
Z rozhodnutí Městského soudu v Praze plyne, že někdejší pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula brzdil vyšetřování závažných kauz. Den po vynesení verdiktu se Rampula rozhodl k rezignaci, opustí soustavu státních zastupitelství, Spolu s ním odejde i náměstek Libor Grygárek. Důvody k odchodu ani jeden z mužů neuvádí.
02.07.2012 12:00 |

podobné články

Rampula o noční nahrávce: Bál jsem se, aby se nezneužívaly interní informace

 
Do funkce se navrátivší vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula zveřejnil videozáznam z noci 17. února, kdy do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka vnikli cizí lidé v doprovodu Rampulova předchůdce na úřadu Stanislava Mečla. Jeho nadřízený Pavel Zeman ho za to kritizoval, Rampula se ale brání - chtěl prý zabránit tomu, aby kdosi zneužíval interní informace úřadu.
27.02.2012 18:00 |

podobné články

Rampula skončil. Co bude s podezřelými kauzami dál? Zeptají se dnešní OVM

 
Někdejší šéf pražského vrchního zastupitelství Vlastimil Rampula si vysloužil přezdívku „zametače“ kauz. Dojde k jejich dořešení poté, co Rampula musel z rozhodnutí soudu ve své funkci skončit? A kdo ho nahradí? Mohla by to být ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která odstartovala kauzu Davida Ratha? To jsou jen některé z dotazů, které zazní v nedělních Otázkách Václava Moravce.
17.06.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4552 článků)

Rampula: Pokud nefunguje státní zastupitelství, profituje z toho zločin

 
Vrchní státní zastupce Vlastimil Rampula byl hostem poslední části Otázek Václava Moravce. Hovořil o návrhu na jeho odvolání, který v březnu podal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Rampula se měl dopustit pochybení při plnění povinností.
29.05.2011 15:00 |

podobné články

Rampula Zemana podezírá, že nezákonně předal své pravomoci

 
Odvolaný vrchní státní zástupce v Praze Vlastimil Rampula ve středu doplnil svůj pondělní podnět ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS) k návrhu na kárné řízení s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Rampula Zemana podezírá, že v rozporu se zákonem převedl některé své výlučné pravomoci na své náměstky.
16.12.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2050 článků) , Jiří Pospíšil (2050 článků) , Jiří Zeman (1220 článků)

Strach na prokuratuře: Přijde Rampula a vše zamete

 
Pražský vrchní žalobce Vlastimil Rampula se vrací do funkce. Dle rozhodnutí soudu. Příchod staronového šéfa vrchního státního zastupitelství však přináší do tváří zaměstnanců úřadu kyselé úsměvy. Bojí se, že Rampula zahodí a zablokuje jejich práci a že jim veřejnost znovu přestane důvěřovat.
21.02.2012 07:55 |

podobné články

Rampula je zpět a v plné své síle. Zažaloval Mečla. Boj pokračuje

 
Vlastimil Rampula se vrátil do čela pražského vrchního státního zastupitelství ve velkém stylu. Na svého předchůdce Stanislava Mečla podal trestní oznámení za nezákonnou prohlídku kanceláře jeho náměstka. Rampula tvrdí, že do kanceláře vpustil dvě osoby s velkými ruksaky. Mečl se brání, že to byli policisté. Incident zaznamenaly bezpečnostní kamery.
24.02.2012 17:25 |

podobné články

Válka žalobců graduje: Rampula mohl podle Zemana zmařit vyšetřování

 
Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula v pátek odpoledne ukázal novinářům videozáznam, na němž podle něj jeho předchůdce Stanislav Mečl pustil do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka cizí osoby, které mu přehrabaly kancelář. Podle Mečla i nejvyššího státního zástupce byli tito lidé od bezpečnostních složek a Rampula tím, že záznam uveřejnil, mohl zmařit vyšetřování.
24.02.2012 17:30 |

podobné články

Rampula s Grygárkem oficiálně rezignovali na posty státních zástupců

 
Bývalý šéf pražského vrchní státního zastupitelství (VSZ) Vlastimil Rampula a jeho náměstek Libor Grygárek v pátek rezignovali na funkce státních zástupců. Uvedl to server Respekt.cz a potvrdila to mluvčí ministerstva Petra Hrubá. Rampula v polovině června musel odejít z čela VSZ. Nejvyšší správní soud dal za pravdu exministrovi Jiřímu Pospíšilovi (ODS), který ho loni odvolal. Grygárek od té doby státní zastupitelství vede.
02.07.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2050 článků) , Jiří Pospíšil (2050 článků) , Vlasta Hrubá (5 článků)

Rampula se zveřejněním videa mohl dopustit přestupku

 
Bývalý šéf pražských žalobců Vlastimil Rampula se tím, že loni v únoru zveřejnil videonahrávku noční policejní prohlídky na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ), mohl dopustit přestupku. Novinářům to dnes řekl šéf Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) Igor Němec. Rampula podle něj porušil povinnost mlčenlivosti a úřad s ním vede přestupkové řízení.
30.01.2013 14:30 |

podobné články

Co máte s Klausem ml.? Jdete se mstít? Xavera grilovali poslanci. Problémy? Šlo to jinak

 
Sněmovní volební výbor dnes pokračuje ve veřejném slyšení kandidátů, kteří by chtěli usednout na volná místa v Radě České televize nebo v Radě Českého rozhlasu. Do Rady ČT kandiduje také moderátor Luboš Xaver Veselý nominovaný think-tankem Centrum pro občanské svobody Václava Klause ml. Zákonodárcům popisoval, jak je pro něj v ČT podstatná transparentnost v hospodaření a prostor pro každý názor. „Česká televize by neměla být jakýmsi V.I.P. klubem,“ zdůraznil. Vysvětlovat musel, jaký vztah má k nominující organizaci, jestli se nejde do ČT jenom mstít, či kde by viděl prostor pro úspory v nákladech. On-line přenos přinesl server Lupa.cz.
06.02.2020 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9754 článků) , Václav Český (527 článků) , Luboš Veselý (412 článků)

Rittig si jako právníka najal bývalého vrchního žalobce Rampulu

 
Lobbistu Ivo Rittiga bude zastupovat bývalý pražský vrchní žalobce Vlastimil Rampula, který se nyní živí jako advokát. Píše o tom dnešní Právo, kterému Rampula potvrdil, že byl o zastupování požádán.
20.07.2013 08:20 |

podobné články

Mareš se ztrapnil: Při stage divingu si rozbil hubu!

 
Moderátor Leoš Mareš (34) chtěl zažít pocit rockové hvězdy, místo opojného pocitu ze slávy, se ale pěkně ztrapnil! Když se pokoušel na diskotéce v Čisté u Rakovníka o tzv. stage diving, po skoku z pódia dopadl tvrdě na zem. Jeho fanoušci se na něj vykašlali a slavného moderátora nechytili. Mareš tak zažil jeden ze svých největších trapasů v životě.
10.11.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3113 článků)

Přesídlím do ČR a budu se mstít, tvrdí lobbista Rittig

 
Lobbista Ivo Rittig zvažuje, že se vrátí do ČR a bude se mstít. Řekl to v rozhovoru pro Frekvenci 1, který bude odvysílán v neděli. Rittig pobývá v Monaku a trávit tam musí minimálně 180 dní v roce. Pokud by to nedodržel, přišel by o monacké občanství, a tudíž i možnost platit tam nízké daně.
01.08.2014 19:05 |

podobné články

Rittig se prý chystá vrátit do ČR a bude se mstít. Seznam už mám připravený, říká

 
Kontroverzní podnikatel a lobbista Ivo Rittig vážně uvažuje o tom, že se z Monaka vrátí do České republiky. Některým lidem se chce mstít, jak avizuje v rozhovoru, který Rittig poskytl rozhlasové stanici Frekvence 1, a který bude odvysílán v neděli odpoledne.
01.08.2014 21:11 |

podobné články

VIDEO Bývalý elitní agent Jason Bourne je opět v akci. A bude se mstít

 
Nový trailer k akčnímu thrilleru Jason Bourne ukazuje, že stejnojmenný agent v podání Matta Damona si už vzpomněl na temnou minulost a bude se asi mstít těm, kdo za ni můžou. Herec postavu ztvárnil ve filmech Agent bez minulosti (2002), Bournův mýtus (2004) a Bourneovo ultimátum (2007). Režisérem filmu ja Paul Greengrass, který natočil druhý a třetí díl. Trailer napovídá, že nás čekají konktatní souboje, ponurá atmosféra a špionáž. Agentku Nicky Parsons hraje opět Julia Stiles, další role ztvární Alicia Vikander (Dánská dívka), Vincent Cassel (Dítě číslo 44) nebo Tommy Lee Jones (Mafiánovi). Do kin dorazí Jason Bourne 28. července.
24.04.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Matt Damon (170 článků) , Vincent Cassel (24 článků) , Julia Stiles (5 článků) , Tommy Lee (47 článků) , Paul Greengrass (8 článků) , Tommy Lee (27 článků) , Jason Bourne (9 článků) , Alicia Vikander (23 článků) , Julia Jones (6 článků) , Julia Jones (2 články)

Chce útočit, účtovat a mstít se, pustil se do Zemana komentátor

 
Prezidentu Miloši Zemanovi se ve čtvrtečním inauguračním projevu podařilo zpřítomnit rétoriku padesátých let, kdy v jedné větě pronesené papalášem byl člověk obviněn i odsouzen bez nároku na řádný proces – tak popsal část ceremoniálu ve svém komentáři v Lidových novinách Martin Zvěřina. „Jestli mluvil Zeman těsně po zvolení o pokoře, byla to z včerejšího pohledu indispozice. Prezident chce útočit, účtovat a mstít se,“ uvedl.
09.03.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (319 článků)

Rampula podal kárnou žalobu na plzeňskou krajskou žalobkyni

 
Nepravomocně odvolaný pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula podal kárnou žalobu na plzeňskou krajskou státní zástupkyni Marii Polákovou kvůli údajné šikaně podřízeného a porušení trestního řádu. Informovala o tom v pátek Česká televize. Žalobou už se zabývá Nejvyšší správní soud (NSS).
29.07.2011 20:50 |

podobné články

Rampula hrozí soudem. Proti vyhazovu se odvolal na poslední chvíli

 
Pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula má pochybnosti o rozhodování ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS) a proti svému vyhazovu se chce bránit třeba i soudně. Lze Rampulu označit za muže, jenž brání průchodu spravedlnosti nebo jde jen o oběť systému?
08.08.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2050 článků) , Jiří Pospíšil (2050 článků)