Článek

Rampula opustil své křeslo vrchního státního zástupce

 
Vlastimil Rampula již odešel z funkce pražského vrchního státního zástupce, řekla mluvčí státního zastupitelství Irena Válová. Podle mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Heleny Markusové nyní úřad dočasně povede první náměstek Libor Grygárek. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podle ní navrhne nového šéfa pražských žalobců v řádech týdnů.
15.06.2012 13:05 |

podobné články

Podobné články

RAMPULA SKONČIL ve funkci vrchního státního zástupce!

 
Vlastimil Rampula skončil ve funkci pražského vrchního státního zástupce.
17.10.2011 16:10 |

podobné články

V kauze Nagyová je zapletený i Rampula, Moroz či poslanec Radim Fiala

 
V kauze Nagyová figuruje i bývalý šéf pražského Vrchního státního zastupitelství Vlastimil Rampula, lobbista a exnáměstek ministerstva vnitra Michal Moroz či poslanec Radim Fiala (Úsvit přímé demokracie). Údajně se podíleli na korupci či ovlivňovali obsazování postů u policie a státního zastupitelství. Vyplývá to vyjádření olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana, které v pondělí zveřejní týdeník Euro. Tomu se podařilo získat Ištvanovo vyjádření pro Ústavní soud, ve kterém popisuje počátek a další vývoj kauzy. 
22.12.2013 11:32 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (277 článků) , Radim Fiala (277 článků)

Rampula už není vrchním žalobcem. Nahradil ho Grygárek

 
Vlastimil Rampula již odešel z funkce pražského vrchního státního zástupce, řekla mluvčí státního zastupitelství Irena Válová. Podle mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Heleny Markusové nyní úřad dočasně povede první náměstek Libor Grygárek. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podle ní navrhne nového šéfa pražských žalobců v řádech týdnů.
15.06.2012 12:20 |

podobné články

Rampula je zpět a v plné své síle. Zažaloval Mečla. Boj pokračuje

 
Vlastimil Rampula se vrátil do čela pražského vrchního státního zastupitelství ve velkém stylu. Na svého předchůdce Stanislava Mečla podal trestní oznámení za nezákonnou prohlídku kanceláře jeho náměstka. Rampula tvrdí, že do kanceláře vpustil dvě osoby s velkými ruksaky. Mečl se brání, že to byli policisté. Incident zaznamenaly bezpečnostní kamery.
24.02.2012 17:25 |

podobné články

Válka žalobců graduje: Rampula mohl podle Zemana zmařit vyšetřování

 
Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula v pátek odpoledne ukázal novinářům videozáznam, na němž podle něj jeho předchůdce Stanislav Mečl pustil do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka cizí osoby, které mu přehrabaly kancelář. Podle Mečla i nejvyššího státního zástupce byli tito lidé od bezpečnostních složek a Rampula tím, že záznam uveřejnil, mohl zmařit vyšetřování.
24.02.2012 17:30 |

podobné články

Strach na prokuratuře: Přijde Rampula a vše zamete

 
Pražský vrchní žalobce Vlastimil Rampula se vrací do funkce. Dle rozhodnutí soudu. Příchod staronového šéfa vrchního státního zastupitelství však přináší do tváří zaměstnanců úřadu kyselé úsměvy. Bojí se, že Rampula zahodí a zablokuje jejich práci a že jim veřejnost znovu přestane důvěřovat.
21.02.2012 07:55 |

podobné články

Rampula skončil. Co bude s podezřelými kauzami dál? Zeptají se dnešní OVM

 
Někdejší šéf pražského vrchního zastupitelství Vlastimil Rampula si vysloužil přezdívku „zametače“ kauz. Dojde k jejich dořešení poté, co Rampula musel z rozhodnutí soudu ve své funkci skončit? A kdo ho nahradí? Mohla by to být ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová, která odstartovala kauzu Davida Ratha? To jsou jen některé z dotazů, které zazní v nedělních Otázkách Václava Moravce.
17.06.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4486 článků)

Rampula: Pokud nefunguje státní zastupitelství, profituje z toho zločin

 
Vrchní státní zastupce Vlastimil Rampula byl hostem poslední části Otázek Václava Moravce. Hovořil o návrhu na jeho odvolání, který v březnu podal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Rampula se měl dopustit pochybení při plnění povinností.
29.05.2011 15:00 |

podobné články

Rampula Zemana podezírá, že nezákonně předal své pravomoci

 
Odvolaný vrchní státní zástupce v Praze Vlastimil Rampula ve středu doplnil svůj pondělní podnět ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS) k návrhu na kárné řízení s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Rampula Zemana podezírá, že v rozporu se zákonem převedl některé své výlučné pravomoci na své náměstky.
16.12.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Zeman (1180 článků)

MÁTE PADÁKA! Ministr spravedlnosti ODVOLAL vrchního státního zástupce RAMPULU!

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) rozhodl o odvolání pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly, informoval v pátek tiskový odbor jeho rezortu. Vyhověl doporučení komise a zamítl rozklad, který Rampula podal proti původnímu rozhodnutí ministerstva o jeho odvolání.
14.10.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků)

V kauze Nagyová má být horko dalším lidem. I poslanci od Okamury

 
V kauze Nagyová figuruje i bývalý šéf pražského Vrchního státního zastupitelství Vlastimil Rampula, lobbista a exnáměstek Ministerstva vnitra Michal Moroz či poslanec Radim Fiala (Úsvit přímé demokracie). Údajně se podíleli na korupci či ovlivňovali obsazování postů u policie a státního zastupitelství. Vyplývá to z vyjádření olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana, které v pondělí zveřejní týdeník Euro. Tomu se podařilo získat Ištvanovo vyjádření pro Ústavní soud, ve kterém popisuje počátek a další vývoj kauzy.
22.12.2013 11:02 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (277 článků) , Radim Fiala (277 článků)

Zametá Rampula kauzy pod koberec? Pospíšil ho prý odvolat nemůže

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) říká, že by odvolal pražského vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu, ale neumožňuje mu to zákon. Podle právních analýz, jež si nechal Pospíšil zpracovat, by Rampula mohl vysoudit své místo zpět.
15.05.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků)

Rampula o noční nahrávce: Bál jsem se, aby se nezneužívaly interní informace

 
Do funkce se navrátivší vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula zveřejnil videozáznam z noci 17. února, kdy do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka vnikli cizí lidé v doprovodu Rampulova předchůdce na úřadu Stanislava Mečla. Jeho nadřízený Pavel Zeman ho za to kritizoval, Rampula se ale brání - chtěl prý zabránit tomu, aby kdosi zneužíval interní informace úřadu.
27.02.2012 18:00 |

podobné články

Rampula s Grygárkem rezignovali, píše Respekt

 
Z rozhodnutí Městského soudu v Praze plyne, že někdejší pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula brzdil vyšetřování závažných kauz. Den po vynesení verdiktu se Rampula rozhodl k rezignaci, opustí soustavu státních zastupitelství, Spolu s ním odejde i náměstek Libor Grygárek. Důvody k odchodu ani jeden z mužů neuvádí.
02.07.2012 12:00 |

podobné články

Rampula s Grygárkem oficiálně rezignovali na posty státních zástupců

 
Bývalý šéf pražského vrchní státního zastupitelství (VSZ) Vlastimil Rampula a jeho náměstek Libor Grygárek v pátek rezignovali na funkce státních zástupců. Uvedl to server Respekt.cz a potvrdila to mluvčí ministerstva Petra Hrubá. Rampula v polovině června musel odejít z čela VSZ. Nejvyšší správní soud dal za pravdu exministrovi Jiřímu Pospíšilovi (ODS), který ho loni odvolal. Grygárek od té doby státní zastupitelství vede.
02.07.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Vlasta Hrubá (5 článků)

Rampula: Žalobce postupoval při schválení zásahu v ČT správně

 
Státní zástupce Vladimír Mužík postupoval v případu zásahu Vojenské policie v České televizi (ČT) správně. Řekl to šéf Vrchního státního zastupitelství v Praze Vlastimil Rampula.
18.03.2011 15:25 |

podobné články

Únik informací v kauze Pandur se prověřuje na můj podnět, říká Rampula

 
Protikorupční policie začala prověřovat únik informací v kauze Pandur na základě trestního oznámení, které podal 6. června pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula. ČTK řekl, že se média mohla dostat k výpovědi utajovaného svědka od žalobců z vrchního či nejvyššího státního zastupitelství. Oba úřady tvrdí, že podle jejich interního šetření od nich informace neunikla.
13.06.2011 16:55 |

podobné články

Chystají se na mě další diskreditace, tvrdí Rampula

 
Vrchního státního zástupce v Praze Vlastimila Rampuly se justice ne a ne zbavit. Jakkoli by očividně chtěla. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil už Rampulu odvolal, ale zatím nepravomocně. A Rampula protestuje, k tomu se ale také připravuje na to, že situace bude čím dál horší - chystají se na něj totiž prý další diskreditační kampaně.
10.08.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků)

Rampula uspěl s rozkladem proti svému odvolání

 
Pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula částečně uspěl s rozkladem proti svému odvolání. Rozkladová komise doporučila ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, aby upřesnil důvody pro Rampulovo sesazení a nechal vyslechnout Marcelu Kratochvílovou, ředitelku odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Vrchního státního zastupitelství v Praze.
20.09.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků)