Článek

Rakušanům došla trpělivost: Ve Vídni masivně demonstrovali, hlavně proti povinné vakcíně

 
V centru Vídně v sobotu demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření, které svolala opoziční pravicově populistická Svobodná strana Rakouska (FPÖ). Jen dva dny před začátkem celostátní uzávěry se na náměstí Hrdinů poblíž Hofburgu sešlo podle úředního odhadu bezmála 40 000 lidí, informovala agentura APA. Mluvčí policie uvedl, že atmosféra byla napjatá. Někteří demonstranti zapalovali pyrotechniku a házeli na policisty láhve a plechovky, nejméně deset lidí bylo zatčeno.
20.11.2021 15:20 |

podobné články

Podobné články

Bude očkování zdravotníků povinné i v Česku? Vojtěchova náměstkyně vyjádřila obavu

 
V Česku není očkování proti covidu-19 povinné zatím pro nikoho. Ale některé země už mají nové zákony, které nařizují vakcinaci zdravotníků, hasičů nebo pečovatelů v domovech pro seniory. Povinně se musí očkovat zdravotníci a hasiči ve Francii, pokud se nenaočkuje zdravotník v Itálii, nesmí přijít do styku s pacienty. Povinné očkování zdravotnického personálu se řeší i v Česku. Martina Koziar Vašáková, náměstkyně ministra zdravotnictví, Blesk Zprávám řekla, že povinné očkování by nebylo vnímáno dobře, ale očkování zdravotníků vnímá jako morální povinnost. Jak vnímají možné povinné očkování další přední čeští lékaři?
11.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Al Martino (150 článků)

Ani nezkoušej, Vojtěchu. Proto a proto. Úder povinné vakcíně

 
Pokud se vláda skutečně pokusí přikázat některým skupinám povinně očkování proti koronaviru, měl by její rozhodnutí zrušit soud. Právnička Jana Zwyrtek Hamplová to dovozuje z toho, jak je definováno povinné očkování a za jakých podmínek je přikazováno.
30.11.2021 08:55 |

podobné články

„Alláhu Akbar!“ Rozzuření islamisté řádili v kostele. Tentokrát ve Vídni

 
Desítka islamistických vandalů v pátek zpustošila kostel svatého Antonína ve Vídni. Pachatelé měli křičet Alláhu Akbar a poničit několik lavic a zpovědnici. Podle policie mělo jít o skupinu tureckých mladíků, kteří předtím demonstrovali na přilehlém náměstí. Tato skupina se navíc měla za poslední měsíce dopustit hned několika nábožensky motivovaných činů.
02.11.2020 18:10 |

podobné články

Lidé demonstrovali za uprchlíky, chystají se ale i další akce proti imigrantům

 
V dolní části Václavského náměstí v centru Prahy se dnes po 14:00 sešla asi stovka lidí, aby na shromáždění vyjádřili solidaritu s uprchlíky a demonstrovali proti šíření nenávisti. V podvečer se chystají ještě další dvě akce, které budou pro změnu zaměřené proti migrantům.
18.07.2015 16:20 |

podobné články

Horníkům z OKD už došla trpělivost: Vyhlásili stávkovou pohotovost, požadují 13. a 14. platy!

 
Horníkům z těžební firmy OKD došla trpělivost s vedením, se kterým vyjednávají kolektivní smlouvy pro roky 2014 – 2018. Dožadují se hlavně 13. a 14. platů. A vedení zatím nevypadá, že by kývlo, alespoň podle předloženého návrhu, proto odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost!
15.10.2013 12:35 |

podobné články

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

 
Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ tentokrát upozornil, že se „nám povedla v Bruselu velká věc“. Rozepsal se tak především o summitu lídrů zemí Evropské unie, na kterém se Česká republika spolu s dalšími 26 zeměmi shodla na klimatické neutralitě do poloviny století. „Kdo tady říkal, že Češi nemají v Evropě žádný plán,“ strefoval se do svých odpůrců Babiš a rozepsal se o jaderné energii, za niž v Bruselu lobboval. Tvrdě to od něj schytali i naši rakouští sousedi za svůj odpor vůči výstavbě nových jaderných bloků u nás. „Když si naši sousedi v Rakousku chtějí ráno uvařit kafe nebo vyfoukat vlasy, tak celá čtvrtina elektrické energie pochází odkud? No z Česka,“ píše Babiš a Rakušanům vzkazuje, že bez našich jaderných elektráren by si ve Vídni „asi ani neuvařili kafe“.
15.12.2019 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků)

Terorista z Vídně sháněl munici už v létě: Varovali jsme Rakušany, říká slovenská policie. Mezi zraněnými je i Slovenka

 
Rakouský terorista Kujtim Fejzulai měl kontakty na Slovensku a pokoušel se tam zakoupit střelivo do zbraně, které v pondělí použil během masakru ve Vídni. Podle Slováků ovšem neuspěl a munici pro svůj kalašnikov si nakonec opatřil jinde. Informaci o tom, že se Fejzulai pokoušel sehnat munici, měla předat slovenská strana Rakušanům už v létě. Mezi zraněnými je i občanska Slovenska.
04.11.2020 12:55 |

podobné články

Komentátorka varuje: Vakcína koronavirus ze světa nevymaže

 
Americký časopis The Atlantic zveřejnil článek Sarah Zhangové o vakcíně proti koronaviru. Autorka soudí, že díky vakcíně virus nezmizí, spíše zmírní těžký průběh nemoci a ukončí pandemii. „Budeme v situaci, kdy se někteří lidé budou zoufale snažit získat vakcínu – a někteří se budou bát vakcíny,“ myslí si výzkumník pro veřejné zdraví Michael Stoto. Jak je na tom vývoj oné tak moc očekávané vakcíny a čím se liší vakcína proti koronaviru například od vakcíny proti dětské obrně?
10.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1748 článků)

Handicapovaní demonstrovali v Praze a Brně proti sociální reformě

 
Handicapovaní lidé v úterý v Praze a Brně demonstrovali proti návrhu sociální reformy, kterou připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením ministra Jaromíra Drábka (TOP 09). Demonstrace organizovala Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP), které vadí, že reforma spíše než pomoci postiženým ušetří peníze státnímu rozpočtu.
22.03.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1079 článků)

Starostové demonstrovali s gumovými i plyšovými medvídky proti rozdělování dotací

 
Proti nespravedlivému rozdělování dotací demonstrovali v pondělí po poledni starostové středočeských obcí. Sešlo se jich kolem padesáti. Místem protestu bylo sídlo Středočeského kraje v Praze na Smíchově. Systém přidělování dotací a jeho netransparentnost či klientelismus dlouhodobě kritizuje opozice i Sdružení místních samospráv (SMS).
23.11.2015 14:21 |

podobné články

Proti Woodymu Allenovi demonstrovali zaměstnanci nakladatelství

 
Režisér Woody Allen nechtěně vyvolal unikátní událost - američtí zaměstnanci nakladatelství Hachette Book Group ve čtvrtek demonstrovali proti autorovi, kterého mají vydat.
06.03.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (295 článků)

Lidé v Praze demonstrovali proti rasovému násilí a diskriminaci

 
V Praze se v sobotu demonstrovali proti policejnímu a rasovému násilí v USA. Protesty se po smrti George Floyda rozšířily z USA do zemí po celém světě včetně ČR.
13.06.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: George George (823 článků)

Očkujeme, tohle teď neřešíme. Babiš výstupem utřel ty, co chtěli krev

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes pro Českou televizi vyjádřil nejen ke slovům prezidenta Miloše Zemana, ale i k aktuální epidemické situaci. „Já bych si samozřejmě přál, aby hned po Velikonocích začala debata o možnosti hlavně návratu našich dětí do škol, to je priorita. Aby naše děti mohly začít sportovat, a taky si přeju, aby to byl poslední lockdown před tím, než se nám podaří masivně očkovat, jako že se nám daří masivně očkovat,“ sdělil mimo jiné Babiš.
10.03.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23853 článků) , Miloš Zeman (26706 článků)

Musíme očkovat, hromadně, věří odborník. Varuje před nesmysly, které budí strach z vakcíny

 
S připravovaným očkováním proti nemoci covid-19 na českém internetu zesilují názory zaměřené proti očkování. U značné části české populace panuje k vakcíně nedůvěra. „Nesmysly o vakcíně můžou stát životy,“ varuje v rozhovoru pro Novinky.cz biochemik Jan Konvalinka, prorektor UK pro vědu a výzkum.
12.12.2020 21:55 |

podobné články

U Vojtěcha řeší rychlejší přeočkování proti covidu. Janssen je jen na dva měsíce, míní expert

 
Ministerstvo zdravotnictví si vyžádalo stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) k jednodávkové vakcíně proti covidu-19 Janssen od firmy Johnson & Johnson. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). O kratší ochraně po jednodávkové vakcíně diskutují odborníci, v pátek se o ní zmínil na twitteru imunolog Zdeněk Hel. Doporučuje přeočkování po dvou měsících. Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) navrhuje z šesti na pět měsíců zkrátit i přeočkování dvoudávkovými vakcínami.
15.11.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1738 článků) , Adam Vojtěch (1348 článků) , Johnson Johnson (328 článků)

Češi masivně porušovali karanténu. Nejsme na konci, musíme čekat, řekl Hamáček

 
Vyšlo najevo, že 46 % lidí po návratu z Itálie zaplatilo svou bankovní kartou. Přitom měli zůstat dva týdny v karanténě. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (za ČSSD) je evidentní, že základní opatření proti šíření koronaviru Češi masivně porušovali. Politik, který se díky červenému svetru stal ikonou boje s nákazou, také varoval, že není namístě polevit. "Rozhodně nejsme na konci," zvedl Hamáček v ČT varovný prst.
22.03.2020 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Bartošové došla trpělivost: Pomejeho vykopla z domu!

 
Zpěvačce Ivetě Bartošové došla trpělivost. Podle deníku Blesk vyhodila ze svého domu a dočasně i života manžela Jiřího Pomeje. Ten si prý nestihl vzít ani náhradní prádlo.
23.11.2009 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1771 článků) , Iveta Bartošová (6908 článků)

Stresy v SuperStar: Rodičům Dominiky došla trpělivost, vzali ji domů!

 
Na finalistku pěvecké show Dominiku Starou (16) je zřejmě nápor, který účastníci musí podstupovat, až příliš! Výhrůžky smrtí a stres zřejmě sehrály svojí roli a rodičům adeptky na vítěze došla trpělivost!
26.11.2009 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Dominika Stará (122 článků)

Bartošová končí v muzikálu Děti ráje, producentům došla trpělivost

 
Zpěvačka Iveta Bartošová končí v muzikálu Děti ráje. Producentům došla trpělivost poté, co Bartošová neprojevila sebemenší zájem v projektu setrvat. "Nejvíc mě štve, že se nepřišla podívat ani na jedno představení. To je divné," řekl iDNES.cz producent Viktor Mráz.
06.01.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6908 článků)