Článek

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.
11.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (688 článků) , Tomu Tomu (363 článků)
Podobné články

Chomutovské vojenské bunkry jsou výborně zachovalou památkou

 
Už od samotného vzniku Československa se řešila otázka opevnění hranic. V prosinci 1935 byl schválen program výstavby opevnění a jako první začali stavět podle francouzského vzoru těžká opevnění na severovýchodě Čech a ve Slezsku. Bylo to však drahé a zdlouhavé. Politický vývoj byl bohužel rychlejší než výstavba. V roce 1936 vláda rozhodla o urychleném zabezpečení hranic pomocí lehkých opevnění a velmi čile se začalo stavět u Chomutova - množství opevnění se velmi dobře zachovalo dodnes.
17.05.2020 00:30 |

podobné články

Povodí Moravy: Práce na opravách opevnění Baťova kanálu pokračují

 
Osmdesát let, tak staré je opevnění Baťova kanálu. Ještě před oslavou osmdesátého výročí vodní cesty v příštím roce Povodí Moravy provede nezbytné opravy opevnění ve vybraných úsecích. Baťův kanál tak bude pro turisty bezpečnější a na své osmdesáté narozeniny omládne.
23.08.2017 16:25 |

podobné články

Zeman: Zrušte kontroly na Hradě. Rakušan: Je to kvůli Ukrajině

 
Bude dominanta Prahy opět přístupná návštěvníkům bez mnohdy dlouhých a otravných osobních prohlídek, kvůli kterým se tvořily před vstupem do Pražského hradu dlouhé fronty? Šance tady je, zvláště poté, co ke zrušení kontrol vyzval ministra vnitra Rakušana sám prezident Miloš Zeman. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že doufal, že budou opatření časem zrušena a požádal, aby je Rakušan zrevidoval a následně upravil, nebo zrušil. Ten se ale tentokrát odkázal na kompetence podřízených policistů.
10.11.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27964 článků)

Zeman: Zrušte kontroly na Hradě. Rakušan: Je to kvůli Ukrajině

 
Bude dominanta Prahy opět přístupná návštěvníkům bez mnohdy dlouhých a otravných osobních prohlídek, kvůli kterým se tvořily před vstupem do Pražského hradu dlouhé fronty? Šance tady je, zvláště poté, co ke zrušení kontrol vyzval ministra vnitra Rakušana sám prezident Miloš Zeman. Ten se vyjádřil v tom smyslu, že doufal, že budou opatření časem zrušena a požádal, aby je Rakušan zrevidoval a následně upravil, nebo zrušil. Ten se ale tentokrát odkázal na kompetence podřízených policistů.
10.11.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27964 článků)

Obnovené stonské hradby - nejdelší soustava opevnění v Evropě

 
Stonské hradby, nejdelší soustava opevnění v Evropě a druhá na světě (delší je pouze velká čínská zeď), byly po několikaleté obnově nedávno otevřeny pro veřejnost.
16.12.2009 17:40 |

podobné články

Plzeň chránilo ve středověku dvojí opevnění, zjistili archeologové ve výkopu

 
To, o čem plzeňští archeologové doposud mluvili jen v teoriích, se konečně potvrdilo. Při průzkumu silničního výkopu v Pobřežní ulici objevili zeď z pískovcových kvádrů, která byla součástí středověkého opevnění tamního předměstí.
19.10.2012 14:50 |

podobné články

Dům skrýval část středověkého opevnění: V Praze našli bránu sv. Valentina

 
Základy brány patřící ke středověkému opevnění ze 13. století našli archeologové pod domem Na Kocandě u Palachova náměstí. ČTK o tom v pondělí informovala Šárka Máchová z Muzea hlavního města Prahy. Jeho archeologové v domě, který léta chátral, provádějí záchranný výzkum. Nyní se činžovní dům rekonstruuje.
12.06.2017 16:35 |

podobné články

Jako v Tolkienově Pánu prstenů: Dvě věže v městském opevnění mají přilákat turisty

 
Středověké opevnění města postupně obnovuje znojemská radnice. Nyní se zaměřila na dvě věže v Kapucínské zahradě, které se od příštího roku mají stát turistickou atrakcí.
27.10.2017 15:20 |

podobné články

Národní památkový ústav: Obnova nejdelšího dochovaného úseku středověkého pardubického opevnění

 
V nedávných měsících se dočkala obnovy nejdelší zachovaná část středověkého opevnění historického jádra města Pardubic. Jde o úsek městské fortifikace, který je stavebně propojený se Zelenou bránou, vybíhá z její jižní fasády. Místo stavebního kontaktu s bránou je dnes nepřístupné, je obestavěno sousedními objekty.
22.01.2023 10:00 |

podobné články

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Dva řopíky se stanou součástí naučné stezky

 
ÚZSVM v Chomutově předal bezúplatně dvě stavby stálého lehkého opevnění, tzv. řopíky, muzeu československého opevnění Na Kočičáku. Po své rekonstrukci řopíky rozšíří naučnou stezku o historii vojenských pevností.
03.02.2023 07:40 |

podobné články

Rakušan ruší Hradu Mynářovu výjimku u žádostí o informace. Zřizoval ji Hamáček

 
Ministerstvo vnitra odmítlo přání Pražského hradu, aby byl odvolacím orgánem u odmítnutých žádostí podle informačního zákona v případě Hradu vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. Výjimce pro Pražský hrad a další vysoké instituce původně resort pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD) vyhověl. Současný ministr Vít Rakušan (STAN) Deníku N řekl, že tuto pravomoc vedoucímu kanceláře nevrátí.
27.01.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Vratislav Mynář (1458 článků) , Vít Rakušan (688 článků)

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (688 článků)

Rakušan: Hledají na mě špínu. Slonková: Jde to od ANO

 
Předseda STAN Vít Rakušan prý už několik měsíců slýchává z různých směrů, že se na něj hledá „špína“, ve které bude vyválen těsně před volbami, aby klesly šance koalice Pirátů a Starostů na solidní volební zisk. Rakušan prý už učinil některá opatření, aby uchránil svou rodinu. Ačkoli sám Rakušan říká, že se k němu tyto informace dostávají z různých směrů, novinářka Sabina Slonková bez okolků ukázala prstem na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
11.08.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Sabina Slonková (213 článků) , Vít Rakušan (688 článků)

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1215 článků) , Vít Rakušan (688 článků) , Petr Václav (1032 článků) , Petr Gazdík (1211 článků) , Petr Gazdík (1200 článků)

Ministr Rakušan: Pražský hrad ve válečném opevnění. To musí skončit

 
Komentář na facebookovém profilu k bezpečnostním opatřením na Pražském hradu.
11.01.2022 16:05 |

podobné články

Spoluzakladatel eura lituje jeho vzniku: Katastrofa, zrušte ho

 
Eurozóna směřuje ke katastrofě, zrušte evropskou společnou měnu, hlásá jeho spoluzakladatel, někdejší německý ministr financí Oskar Lafontaine. Přimět k devalvacím Španělsko, Portugalsko a Řecko byla katastrofa, dodává.
08.05.2013 12:35 |

podobné články

Vyfotil jsem v opevnění švýcarského hradu ducha?

 
O podivných úkazech, jakými jsou duchové, zjevení či UFO, píši už roky. Vždy však pouze zprostředkovávám čtenářům zážitky, kterými si prošel někdo jiný. Nyní mi však výlet do švýcarského města Bellinzona, bohatě opředeného historií, ozvláštnila série fotografií, které jsem pořídil v hradbách vedoucích k hlavnímu hradu Castelgrande. Zvláštní úkaz mi byl 3. srpna navečer blíže, než kdy jindy.
16.08.2010 09:46 |

podobné články

Žena se zřítila z hradeb hradu Pecka ...šla se dívat na východ slunce!

 
Riskantní výstup na opevnění hradu Pecka na Jičínsku stál včera život ženu (†26), která tam nocovala se skupinou šermířů. Po probuzení se zřejmě chtěla pokochat pohledem na východ slunce a zřítila se z výšky 13 metrů.
28.08.2017 12:05 |

podobné články

Terezka (†26) se nebála ohně ani výšek: O víkendu se zřítila ze střechy hradu Pecka

 
Nové skutečnosti vyplouvají v případu pádu ženy (†26) z hradu Pecka. Slovenka, která lezla na opevnění a zřítila se z 13 metrů v době, kdy tu pobývala s účinkující skupinou šermířů, před pádem uklouzla na mokré střeše zříceniny.
28.08.2017 17:35 |

podobné články