Článek

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.
11.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (419 článků) , Tomu Tomu (297 článků)
Podobné články

Chomutovské vojenské bunkry jsou výborně zachovalou památkou

 
Už od samotného vzniku Československa se řešila otázka opevnění hranic. V prosinci 1935 byl schválen program výstavby opevnění a jako první začali stavět podle francouzského vzoru těžká opevnění na severovýchodě Čech a ve Slezsku. Bylo to však drahé a zdlouhavé. Politický vývoj byl bohužel rychlejší než výstavba. V roce 1936 vláda rozhodla o urychleném zabezpečení hranic pomocí lehkých opevnění a velmi čile se začalo stavět u Chomutova - množství opevnění se velmi dobře zachovalo dodnes.
17.05.2020 00:30 |

podobné články

Povodí Moravy: Práce na opravách opevnění Baťova kanálu pokračují

 
Osmdesát let, tak staré je opevnění Baťova kanálu. Ještě před oslavou osmdesátého výročí vodní cesty v příštím roce Povodí Moravy provede nezbytné opravy opevnění ve vybraných úsecích. Baťův kanál tak bude pro turisty bezpečnější a na své osmdesáté narozeniny omládne.
23.08.2017 16:25 |

podobné články

Rakušan ruší Hradu Mynářovu výjimku u žádostí o informace. Zřizoval ji Hamáček

 
Ministerstvo vnitra odmítlo přání Pražského hradu, aby byl odvolacím orgánem u odmítnutých žádostí podle informačního zákona v případě Hradu vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. Výjimce pro Pražský hrad a další vysoké instituce původně resort pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD) vyhověl. Současný ministr Vít Rakušan (STAN) Deníku N řekl, že tuto pravomoc vedoucímu kanceláře nevrátí.
27.01.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3326 článků) , Vratislav Mynář (1397 článků) , Vít Rakušan (419 článků)

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (419 článků)

Rakušan: Hledají na mě špínu. Slonková: Jde to od ANO

 
Předseda STAN Vít Rakušan prý už několik měsíců slýchává z různých směrů, že se na něj hledá „špína“, ve které bude vyválen těsně před volbami, aby klesly šance koalice Pirátů a Starostů na solidní volební zisk. Rakušan prý už učinil některá opatření, aby uchránil svou rodinu. Ačkoli sám Rakušan říká, že se k němu tyto informace dostávají z různých směrů, novinářka Sabina Slonková bez okolků ukázala prstem na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
11.08.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24344 článků) , Sabina Slonková (210 článků) , Vít Rakušan (419 článků)

Obnovené stonské hradby - nejdelší soustava opevnění v Evropě

 
Stonské hradby, nejdelší soustava opevnění v Evropě a druhá na světě (delší je pouze velká čínská zeď), byly po několikaleté obnově nedávno otevřeny pro veřejnost.
16.12.2009 17:40 |

podobné články

Plzeň chránilo ve středověku dvojí opevnění, zjistili archeologové ve výkopu

 
To, o čem plzeňští archeologové doposud mluvili jen v teoriích, se konečně potvrdilo. Při průzkumu silničního výkopu v Pobřežní ulici objevili zeď z pískovcových kvádrů, která byla součástí středověkého opevnění tamního předměstí.
19.10.2012 14:50 |

podobné články

Dům skrýval část středověkého opevnění: V Praze našli bránu sv. Valentina

 
Základy brány patřící ke středověkému opevnění ze 13. století našli archeologové pod domem Na Kocandě u Palachova náměstí. ČTK o tom v pondělí informovala Šárka Máchová z Muzea hlavního města Prahy. Jeho archeologové v domě, který léta chátral, provádějí záchranný výzkum. Nyní se činžovní dům rekonstruuje.
12.06.2017 16:35 |

podobné články

Jako v Tolkienově Pánu prstenů: Dvě věže v městském opevnění mají přilákat turisty

 
Středověké opevnění města postupně obnovuje znojemská radnice. Nyní se zaměřila na dvě věže v Kapucínské zahradě, které se od příštího roku mají stát turistickou atrakcí.
27.10.2017 15:20 |

podobné články

Ministr Rakušan: Pražský hrad ve válečném opevnění. To musí skončit

 
Komentář na facebookovém profilu k bezpečnostním opatřením na Pražském hradu.
11.01.2022 16:05 |

podobné články

Spoluzakladatel eura lituje jeho vzniku: Katastrofa, zrušte ho

 
Eurozóna směřuje ke katastrofě, zrušte evropskou společnou měnu, hlásá jeho spoluzakladatel, někdejší německý ministr financí Oskar Lafontaine. Přimět k devalvacím Španělsko, Portugalsko a Řecko byla katastrofa, dodává.
08.05.2013 12:35 |

podobné články

Vyfotil jsem v opevnění švýcarského hradu ducha?

 
O podivných úkazech, jakými jsou duchové, zjevení či UFO, píši už roky. Vždy však pouze zprostředkovávám čtenářům zážitky, kterými si prošel někdo jiný. Nyní mi však výlet do švýcarského města Bellinzona, bohatě opředeného historií, ozvláštnila série fotografií, které jsem pořídil v hradbách vedoucích k hlavnímu hradu Castelgrande. Zvláštní úkaz mi byl 3. srpna navečer blíže, než kdy jindy.
16.08.2010 09:46 |

podobné články

Žena se zřítila z hradeb hradu Pecka ...šla se dívat na východ slunce!

 
Riskantní výstup na opevnění hradu Pecka na Jičínsku stál včera život ženu (†26), která tam nocovala se skupinou šermířů. Po probuzení se zřejmě chtěla pokochat pohledem na východ slunce a zřítila se z výšky 13 metrů.
28.08.2017 12:05 |

podobné články

Terezka (†26) se nebála ohně ani výšek: O víkendu se zřítila ze střechy hradu Pecka

 
Nové skutečnosti vyplouvají v případu pádu ženy (†26) z hradu Pecka. Slovenka, která lezla na opevnění a zřítila se z 13 metrů v době, kdy tu pobývala s účinkující skupinou šermířů, před pádem uklouzla na mokré střeše zříceniny.
28.08.2017 17:35 |

podobné články

Smrt na hradu Pecka: Tereza uklouzla na mokré střeše!

 
Nové skutečnosti vyplouvají v případu pádu Terezy (†26) z hradu Pecka (Aha! informovalo). Slovenka, která lezla na opevnění a zřítila se z 13 metrů v době, kdy tu pobývala s účinkující skupinou šermířů, před pádem uklouzla na mokré střeše zříceniny.
28.08.2017 19:15 |

podobné články

Pád ze střechy hradu Pecka: Tereza (†25) byla opilá!

 
Policie odložila případ úmrtí Slovenky Terezy (†25) z konce srpna po pádu ze střechy hradu Pecka. Žena vylezla na opevnění a zřítila se z výšky 13 metrů po uklouznutí na mokré střeše, na němž se zřejmě podílelo i to, že byla opilá.
14.10.2017 05:05 |

podobné články

Senátor Růžička: Zrušte kontroly u vstupů k Pražskému hradu a otevřete ho lidem

 
1. místopředseda Senátu Jiří Růžička a poslanec Jan Lacina dnes prezidentu Miloši Zemanovi odeslali již třetí dopis s výzvou ke zrušení plošných kontrol všech příchozích návštěvníků Pražského hradu. Dopis navazuje na výzvy, které oba představitelé prezidentu republiky poslali už v minulých letech.
31.12.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1373 článků) , Jan Zeman (507 článků)

Rakušan (†53), který zabil na D1 dvě Slovenky: Trpěl demencí?

 
Šokující odhalení přineslo pátrání po příčinách tragédie na D1 u Brna. Před týdnem zde po jízdě v protisměru zabil Rakušan († 53) mámu (†43) a dceru (†16) ze slovenských Kútů. Jak Blesk nyní zjistil, Rakušan byl zřejmě dementní.
20.05.2014 06:50 |

podobné články

Kandidátku STAN ve Středočeském kraji povede Vít Rakušan

 
Kandidátku Starostů a nezávislých (STAN) pro podzimní sněmovní volby ve Středočeském kraji povede první místopředseda hnutí, kolínský starosta a náměstek hejtmanky Středočeského kraje Vít Rakušan. Dnes to v Praze schválil rozšířený krajský výbor Starostů. Rakušan byl i v čele původní společné kandidátky s lidovci. Kandidátku musí ještě 14. srpna posvětit celostátní výbor.
02.08.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (419 článků)