Článek

Rakušan: Na post ministra vnitra nerezignuji, svou funkci nedělám špatně

 
Ministr vnitra a předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Vít Rakušan nevidí důvod pro odchod z politiky, nerezignuje ani na pozici ve vládě. Řekl to dnes v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi.
19.06.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)
Podobné články

Středočeští radní kvůli Rathovi nerezignují

 
Středočeští krajští radní za ČSSD dnes na jednání zastupitelstva nerezignují a ani nepožádají zastupitelstvo o podporu.
04.06.2012 10:45 |

podobné články

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1204 článků) , Vít Rakušan (452 článků) , Petr Václav (1003 článků) , Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.
11.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků) , Tomu Tomu (302 článků)

„Bylo mi z toho špatně.“ Rakušan o Feriho skandálu. Zamrazí

 
Opozice si přála konec Petra Arenbergera ve funkci ministra zdravotnictví, ten nakonec po sérii skandálů ohledně svých majetkových poměrů rezignoval, v čele resortu jej vystřídá Adam Vojtěch. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan v pořadu Interview ČT24 prozradil, co od staronového ministra očekává. Okomentoval také kauzu Feri. Z výpovědí údajně sexuálně zneužívaných žen se mu udělalo prý „fyzicky špatně“. Názory, že si za podobné situace mohou ženy samy, podle něj ukazují, že s naší společností není něco v pořádku. Kromě toho také hovořil o tom, jak rozhodná by nyní měla být EU vůči vývoji v Bělorusku.
27.05.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků) , Vít Rakušan (452 článků)

Nový ministr vnitra, nová reforma policie. Co Chovanec spojil, to chce Rakušan zase rozdělit

 
Když byl Vít Rakušan (STAN) opozičním poslancem, chtěl zjistit, jak přesně má dopadnout policejní reforma, kterou nastartoval ministr vnitra za ČSSD Milan Chovanec a ve které pokračoval další ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Teď se zdá, že Rakušan hodlá sociálnědemokratickou proměnu policie zarazit a hodlá připravit reformu vlastní. Jak by mohla vypadat? Nahlédněte.
22.05.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3327 článků) , Milan Chovanec (1427 článků) , Vít Rakušan (452 článků)

Rakušan: Hledají na mě špínu. Slonková: Jde to od ANO

 
Předseda STAN Vít Rakušan prý už několik měsíců slýchává z různých směrů, že se na něj hledá „špína“, ve které bude vyválen těsně před volbami, aby klesly šance koalice Pirátů a Starostů na solidní volební zisk. Rakušan prý už učinil některá opatření, aby uchránil svou rodinu. Ačkoli sám Rakušan říká, že se k němu tyto informace dostávají z různých směrů, novinářka Sabina Slonková bez okolků ukázala prstem na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
11.08.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24457 článků) , Sabina Slonková (210 článků) , Vít Rakušan (452 článků)

Zemanovi neustupovat, řekl prý Rakušan Fialovi. Lipavský třeba prezidenta přesvědčí svými kvalitami

 
Český ministr zdravotnictví údajně dnes uvažoval kvůli plnícím se nemocnicím navrhnout vládě vyhlášení nouzového stavu. Předseda hnutí STAN a kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan v Interview ČT24 namísto toho apeloval na přesuny pacientů. V této chvíli podle něj nejsou naplněny zákonné předpoklady pro vyhlášení nouzového stavu. Ve středu chce Fialova vláda představit soubor restrikcí, které chce uvést v život. Rakušan řekl, co pětikoalice udělá, pokud prezident bude vetovat ministra. Věnoval se i vztahům s Piráty.
22.11.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

Rakušan stanul u hrobu prezidenta. Se Zemanem řešil Síkela podporu menších podniků i Green Deal

 
Osmým dnem ve středu pokračovaly rozhovory kandidátů na ministry ve vládě nového premiéra Petra Fialy (ODS) s prezidentem Milošem Zemanem. Po schůzce v Lánech už mají kandidáti na ministra vnitra Vít Rakušan (STAN), který v rámci agendy svého resortu zkritizoval situaci v České poště a načrtl své plány pro vnitro, a také adept na ministra průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Rakušan do Lán dorazil v předstihu, stavil se za prezidentem i na hřbitově - je tu pochovaný Tomáš Garrigue Masaryk. Síkela se Zemanem řešil podporu malých a středních podniků, Green Deal či energetickou soběstačnost.
08.12.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3706 článků) , Miloš Zeman (27345 článků) , Vít Rakušan (452 článků)

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

Rakušan si sype popel na hlavu za tajnou schůzku se Švejdarem. S kým dalším se ještě sešel?

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) považuje neformální schůzku s policejním prezidentem Janem Švejdarem za nešťastnou. Znovu odmítl, že by Švejdara ke konci ve funkci tlačil, podle svých slov mu na schůzce vytkl příspěvek na twitteru, podle kterého by policie v případě zavedení povinného očkování mohla ztratit až 10.000 lidí a také nedokončenou policejní reformu. Rakušan to řekl v dnešních Otázkách Václava Moravce České televize (ČT).
19.12.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

Ministr Rakušan: Ochrana vnější hranice je pro nás dlouhodobou prioritou

 
Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegální migraci. To jsou priority České republiky při boji proti ilegální migraci, které 21. ledna 2022 představil ministr vnitra Vít Rakušan na konferenci k ochraně vnější hranice v litevském Vilniusu. Ministr Rakušan také navštívil litevsko-běloruskou hranici či vedl bilaterální jednání s dalšími ministry vnitra.
22.01.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

Omikron. Ministr Rakušan vypustil dobré zprávy

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se na svém facebookovém profilu pochlubil výsledkem práce na Ministerstvu vnitra a také rozebral vývoj pandemie. „Podle všeho už jsme za vrcholem omikronové vlny,“ uvedl Rakušan a dodal, že největší a nejpřísnější omezení budou postupně končit. Hovořil i o přínosu očkování.
08.02.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

Objevují se útoky na ruské děti. Rakušan varoval před agresí proti Rusům v ČR

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) vystoupil v ČT24 po zasedání krizového štábu Ministerstva vnitra. Zmínil, co se dohodlo na dnešním jednání. „Musíme pomáhat,“ zdůraznil mimo jiné Rakušan.
26.02.2022 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

Válka na Ukrajině: Rakušan vystoupil s čísly. Do ČR už dorazilo 100 tisíc uprchlíků

 
Mezi lidmi, kteří dosud utekli do Česka z Ukrajiny po ruské vojenské invazi, tvoří víc než polovinu děti. Mezi dospělými je asi 80 procent žen, řekl po dnešním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Migrační vlna má podle něj nevídaný rozsah. Do ČR už dorazilo 100.000 lidí, speciálních víz udělilo ministerstvo vnitra více než 57.000, připomněl Rakušan statistiku, kterou dnes zveřejnil jeho úřad.
07.03.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

Rakušan se zastal krásné manželky: Doby, kdy mluvíme o ženách jako o něčem, jsou pryč!

 
Ministr vnitra Vít Rakušan se na Instagramu pochlubil společnou fotkou se svou ženou Marií. Zatímco do komentářů dostával samé pozitivní reakce, jeden z uživatelů to malinko "přepískl", když chtěl, aby mu šéf Starostů svou ženu půjčil na víkend. Rakušan se ale nenechal rozhodit a jeho reakce rozhodně stojí za to.
27.01.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

Vít Rakušan provokuje: Po návštěvě Zemana fotka od hrobu, Česko rozdělil na 2 tábory

 
Kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan (STAN) se ve středu sešel v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Rakušan si následně na své sociální sítě umístil fotografii, na níž stojí u hrobu Tomáše Garrigue Masaryka a k ní přidal kontroverzní komentář. Mnozí se pod snímkem shodovali, že se jedná o zbytečnou provokaci.
08.12.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27345 článků) , Vít Rakušan (452 článků)

Vít Rakušan ukončil spekulace. Na prezidenta nyní kandidovat nebude

 
Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) nebude kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách. Uvedl to dnes na twitteru, aby ukončil spekulace o své kandidatuře. Své síly a čas chce dlouhodobě věnovat práci ministra vnitra a předsedy Starostů a nezávislých, dodal. Na začátku prosince Rakušan v rozhovoru pro Deník N kandidaturu nevylučoval.
22.12.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (452 článků)

V Česku se bude dál rozvolňovat, potvrdil Rakušan. Namístě je však opatrnost

 
Vláda bude podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) schvalovat rozvolnění koronavirových pravidel tuto i příští středu. I přes zlepšování stavu epidemie covidu-19 ale Rakušan ve vyjádření pro ČTK po dnešním zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) vybídl k opatrnosti. ÚKŠ dnes Rakušan informoval o změně statutu štábu, kterou podpořila Bezpečnostní rada státu (BRS) a vláda ji projedná ve středu. Úprava má podle něj odstranit zmatek, který v krizovém řízení vznikl v posledních letech.
07.02.2022 16:50 |

podobné články

Ministr Rakušan mimořádně svolal předsednictvo Starostů: Přijde kvůli Hlubučkově skandálu rezignace?

 
Zatímco hnutí STAN před loňskými volbami do Sněmovny působilo jako strana bez skandálů, během půl roku ve vládě je vše jinak. Předseda Vít Rakušan totiž musel řešit například aféry spojené s financováním kampaně nebo složení poslaneckého mandátu Jana Farského. Teď se k tomu všemu přidává obvinění náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), v jehož kanceláři i domě dnes zasahovali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Rakušan proto na středeční večer svolal mimořádné předsednictvo Starostů, přičemž se začínají šířit spekulace o rezignaci ministra vnitra.
15.06.2022 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (294 článků) , Vít Rakušan (452 článků)