Článek

Rakušan a masakr na FF UK? „Já státu nevěřím. A Foltýn mi to nenařídí.“

 
Na jedné straně pochybnosti, které se stále valí na zásah policie proti vrahovi Davidu Kozákovi. Na druhé straně tvrzení vládního zmocněnce Otakara Foltýna, že občan má věřit státním institucím. „Já státu nevěřím,“ říká ParlamentnímListům.cz rovnou mediální expertka a poradkyně Alena Maršálková. A vypočítává komunikační selhání ministra vnitra Rakušana v souvislosti s více než půl roku starými událostmi kolem masakru na Filozofické fakultě UK.
20.06.2024 07:55 |

podobné články

Podobné články

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

 
Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v pořadu Řetězák shodují na silných obavách z rozšíření polopravd a dezinformací spojených s pokusem o žhářský útok na autobusy v Praze. Zatímco premiér Petr Fiala veřejně naznačil podezření na ruský původ útoku jako součást hybridní války, experti jako Michal Koudelka z BIS toto tvrzení potvrzují. „Pakliže nevěříte vlastnímu státu, usnadňujete kremelským šmejdům, aby na váš stát útočili,“ říká Foltýn. Vyzval k důvěře českých institucí a BIS.
21.06.2024 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6554 článků) , Tony Fiala (2 články)

Integrace muslimů se nepovedla, ale nejsme ve válce, říká podplukovník Foltýn

 
Podplukovník Otakar Foltýn vystoupil coby bezpečnostní expert v úterním Interview ČT24. Hovořil o bezpečnosti na kontinentě, který v poslední době několikrát týdně čelí útokům psychicky narušených osob nebo teroristů. Na co všechno se ještě musíme připravit? Foltýn na kameru mimo jiné radil, jak se zachovat, pokud k teroristickému útoku dojde a velmi důrazně varoval před organizováním jednotek domobrany.
26.07.2016 19:10 |

podobné články

Národní knihovna bude mít nového ředitele: V čele stane Tomáš Foltýn

 
Novým generálním ředitelem Národní knihovny bude Tomáš Foltýn, funkce se ujme v květnu, uvedla mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Foltýn dosud v knihovně zastával funkci ředitele Odboru správy fondů. V konkurzu ho vybral ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který loni v červenci odvolal bývalého ředitele NK Martina Kocandu kvůli údajně netransparentním zakázkám na IT projekty.
03.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2904 článků) , Michaela Martin (35 článků) , Michael Martin (19 článků) , Michael Martin (19 článků)

Vládní plukovník Foltýn: Jedničky a nuly, pravda a lež. Ječení o cenzuře z pochybných kruhů

 
Plukovník Otakar Foltýn je koordinátorem strategické komunikace státu. „Cenzuru dělat nebudu. Kdo říká, že ano, je ruským kolaborantem,“ řekl nedávno výrok, který byl mnohými rozebírán. V rozhovoru pro Seznam Zprávy nyní vysvětluje, proč je to pravda. Mimo jiné zmiňuje, že cenzura státu je u nás zakázána.
15.07.2024 20:05 |

podobné články

Plukovník Foltýn: Sledovat Rusy je nutné. Nejvíc to vadí těm, kteří mají co skrývat

 
MONITORING SÍTÍ Podle bezpečnostního experta Otakara Foltýna nelze ignorovat hrozbu ze strany Ruska a vyjádření prezidenta Petra Pavla „o potřebě důslednějšího monitoringu ruských občanů v Evropě“ je podle něj zcela namístě. „Ani po odchodu okupačních vojsk Kreml nepřestal Českou republiku chápat jako svoji sféru vlivu,“ varuje Foltýn s tím, že „detailní monitoring občanů agresivního státu je v současné situaci bezpečnostní imperativ“.
18.06.2023 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2948 článků)

Tohle ne. Někdejší šéfredaktor Respektu zděšen Otakarem Foltýnem

 
Otakar Foltýn má vést strategickou komunikaci Česka. Nyní však svým vyjádřením na konferenci v Poslanecké sněmovně rozhorlil jak Adama Růžičku, který se zabývá svobodou projevu, tak také někdejšího ministra, bývalého šéfredaktora časopisu Respekt Vladimíra Mlynáře. „Já žádnou cenzuru dělat nebudu. A pokud někdo tvrdí, že ano, tak říkám: Prosazuje ruský narativ, jedná proti vlastnímu státu a je kolaborantem současného kremelského režimu proti zájmům České republiky,“ nechal se totiž slyšet Foltýn. Podle Růžičky však silácké řeči nejsou pro Foltýnovu pozici vhodné, s čímž souhlasí právě Mlynář.
26.06.2024 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Růžička (363 článků) , Vladimír Růžička (359 článků)

„Foltýnovi kolaboranti“ očima Kalouska: Stupidita, co bolí přímo fyzicky

 
Exministr financí a někdejší předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se s vládním koordinátorem strategické komunikace státu Otakarem Foltýnem nepohodl pro jeho slova o cenzuře a proruských narativech. Podle Kalouska není Foltýn k výkonu této funkce kompetentní a „stupidita jeho prohlášení bolí přímo fyzicky,“ uvedl na sociální síti X. Foltýn se proti těmto „lžím“ ohradil.
01.07.2024 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7862 článků)

Bývalý policista Foltýn je ve vazbě, pokoušel se ovlivňovat svědka

 
Bývalý jihomoravský policista Martin Foltýn je podle České televize spolu s dalšími dvěma muži ve vazbě pro podezření z vydírání svědka.
22.09.2011 14:25 |

podobné články

Proklínané Vrbětice u soudu: Za zakázané miny až 12 let vězení

 
Státní zástupce Leo Foltýn žádá pro pět obžalovaných v případu skladování min v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku tresty od tří let do 6,5 roku, dvěma podmíněné. Firmám Excalibur Army a Real Trade Praha Foltýn navrhl peněžité tresty ve výši deset a pět milionů korun. Miny byly podle obžaloby zakázané. Jednání pokračuje závěrečnými návrhy obhajoby. Obviněným hrozí až 12 let, firmám i zrušení. Vinu popírají.
21.07.2016 12:55 |

podobné články

Směšné! Podplukovník Foltýn strhal plán Jeana-Clauda Junckera

 
Podplukovník Otakar Foltýn z Generálního štábu Armády ČR zavítal do pondělního Interview ČT24 a absolutně tam rozcupoval nápad na založení společné evropské armády. Současná představa prý působí téměř směšně. Máme NATO. A to nás může ochránit i před Ruskem, které se prý chová jako hospodský rváč.
26.09.2016 19:25 |

podobné články

Podplukovník Foltýn poslal jasný vzkaz médiím. Kvůli teroristickým útokům

 
Bezpečnostní expert podplukovník Otakar Foltýn zavítal do středečního Interview ČT24. Věnoval se situaci v Německu po masakru na vánočních trzích. Stranou jeho pozornosti ale nezůstala ani bezpečnostní situace v Česku. Měli bychom vzít jako fakt, že absolutní ochrana před terorismem neexistuje. Složité to dnes mají především politici, kteří uklidňují občany. A pokud jde o média...
21.12.2016 19:20 |

podobné články

Nová budova Národní knihovny? Ředitel Foltýn vidí novostavbu jako třetí vrchol trojúhelníku

 
Nový generální ředitel Národní knihovny Tomáš Foltýn vidí budoucí strukturu největší tuzemské knihovnické instituce jako trojúhelník. Jeden vrchol a nezastupitelné místo duchovního centra knihovny bude nadále podle něj v Klementinu. Druhý vrchol trojúhelníku představují depozitáře v Hostivaři, které by se postupně měly stát centrem ochrany a dlouhodobé archivace. Třetím vrcholem by měla být nová Národní knihovna.
04.05.2021 15:15 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Nový náčelník Vojenské policie převzal jmenovací dekret

 
Novým náčelníkem Vojenské policie se k 1. červenci stane plukovník Otakar Foltýn. Ve funkci vystřídá brigádního generála Miroslava Murčeka. Jmenovací dekret převzal plukovník Foltýn z rukou ministryně obrany Jany Černochové dnes.
20.06.2022 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1001 článků)

„Už se to tak říká.“ Odborník na dezinfo Foltýn šířil vyvrácený blud

 
Plukovník Otakar Foltýn, zástupce náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky, je rovněž oblíbeným mediálním expertem k tématu dezinformací. Jejich tvůrce posměšně nazývá „trolíci a trotlíci“. Nedávno se ale sám zamotal do vysvětlování oblíbeného kavárenského důkazu ruské agrese, takzvané Gerasimovovy doktríny.
19.11.2023 10:25 |

podobné články

Foltýna? Po tom všem? „Fialovská junta,“ zní po oznámení

 
Vládním koordinátorem strategické komunikace se zřejmě stane Otakar Foltýn, jenž v současnosti působí ve Vojenské kanceláři prezidenta republiky. Mezi českými politiky to vyvolalo rozporuplné reakce. Někteří kladně hodnotí, že Foltýn bude bojovat proti dezinformacím. Jiní zvedají varovně prst před zvyšujícím se vlivem vojáků na politické dění a před nastupující cenzurou.
22.05.2024 20:00 |

podobné články

Foltýn: „Konec kariéry jednoho lampasáka“

 
Plukovník Otakar Foltýn dostává volno ve vojenské kanceláři prezidenta republiky a přechází na civilní funkci koordinátora strategické komunikace vlády. Zdá se ale, že je úplně jedno, zda bude na vládní tiskovky chodit v uniformě nebo v civilu. Způsob jeho uvažování v kategoriích války, zbraní a padlých celkem jasně naznačuje, jak bude vládní komunikaci pojímat.
31.05.2024 07:20 |

podobné články

Plukovník koordinátor Foltýn se uvedl v televizi: Napadená Ukrajina může na Rusko útočit kdekoliv

 
Jaké bude mít dopady to, že USA a Německo povolily střelbu Ukrajiny na ruské území? Může to vést k rozhoření konfliktu? „Zpravodajské a diverzní akce se jen posílí. Těch požárů a sabotáží uvidíme po Evropě výrazně více,“varoval bezpečnostní analytik Otakar Foltýn. Strach z rozhoření konfliktu nemá.
01.06.2024 16:25 |

podobné články

„Zombíci.“ Foltýn haněl část Čechů, Kotrba vybuchl: Ty vládní strategický č*ráku

 
Politického analytika Štěpána Kotrbu zvednul ze židle Otakar Foltýn, který povede strategickou komunikaci vlády a jehož úkolem je také boj proti ruském vlivu. Podle Kotrby je jeho jediný zájem udržet si státem placené koryto. „Se strategií bezohlednosti narazíš do zdi plnou parou. Vzpamatuj se, mag*re, a uber plyn,“ vzkazuje politický analytik Foltýnovi.
08.06.2024 11:20 |

podobné články

„Fialův šašek.“ Po prohře ve volbách se řeší útok vlády na „zombíky“

 
Na Úřadu vlády se ujal práce plukovník Otakar Foltýn, který má zodpovídat za strategickou komunikaci. A pár hodin před eurovolbami vyvolal rozruch rozhovorem, ve kterém hovořil o proruských občanech této země, které nazýval „zombíky“. Mediální analytik Vadim Petrov soudí, že jeho ve skutečnosti mise nezajímá ani koaliční politiky. „Myslím, že Fialu nějaký Foltýn vůbec nezajímá. Bude si na něčem kutat, ale jeho osudem je role králova šaška. Z něj budou mít lidé tak akorát legraci,“ říká.
11.06.2024 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (191 článků)