Článek

Rakety v Polsku: Z Ruska zahřmělo. I na Zelenského

 
Zatímco ukrajinský prezident Zelenskyj v úterý odmítl jednat s Moskvou ve formátu Minských dohod, z Ruska začaly zaznívat názory, že mír a vyjednávání zjevně nechce nejen Kyjev, ale ani Západ. Nasvědčuje tomu prý i reakce na tragický úterní incident v Polsku.
16.11.2022 10:40 |

podobné články

Podobné články

Jak vybrat tenisovou raketu

 
To, že se tenis hraje pálkou, které se říká raketa, ví každé malé dítě. Že si každý tenista vybírá raketu, aby mu “padla” do ruky a plnila funkce, jaké od ní očekává, si umíme tak nějak logicky odvodit. Podle čeho si ale tu správnou raketu vybere? Na velikosti výjimečně ani tak nezáleží. Obvykle se pohybují ve velikosti, kde délka nesmí překročit 73,66 cm a plocha výpletu není větší než 39,37 cm na délku a 29,21 cm na šířku. Profesionální hráči možná přece jen trochu velikost řeší, a to především u hlavy, tedy u té části s výpletem, ale pro rekreačního hráče nebo úplného začátečníka to není ten nejdůležitější parametr. U tenisové pálky je dobré řídit se jinými vlastnostmi, o nichž si něco napíšeme. Hmotnost a vyvážení Hmotnost rakety se uvádí bez výpletu. Podle hmotnosti dělíme rakety na: lehké rakety – od cca 220 g až po 280 g – ty se doporučují pro začátečníky, juniory, ženy a mírně pokročilé středně těžké – od cca 280 g až do 310 g – to je ideální váha pro pokročilé a sportovní hráče těžké rakety – od 310g více –  jsou vhodné pro turnajové hráče a profi hráče Důležité je také vyvážení rakety, které může být buď do hlavy, na střed nebo do ruky. Vyvážení určuje polohu těžiště, která je měřena od konce rukojeti. Ta ovlivňuje sílu úderu vzhledem k vydané energii i manévrovatelnost. vyvážení do hlavy – je určeno pro začátečníky a rekreační hráče, dává větší power (sílu) vyvážení na střed –  je určeno pro středně pokročilé hráče, jde o kompromis mezi silou a kontrolou vyvážení do ruky – určeno pro profesionální hráče, kteří mají větší kontrolu a herní cit, vhodné pro technicky výbornou hru Při výběru rakety je vodítkem vaše výkonnost Od vaší výkonnosti se totiž odvíjí správná velikost hlavy, hmotnost,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat tenisovou raketu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Je libo Zelenského jako LEGO? Figurka se dala koupit za slušnou sumičku

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44) se stal hrdinou nejen pro Ukrajince, ale i pro lidi z celého světa. Náhlý nárůst popularity bývalého herce potvrdila i americká společnost, která uvedla na trh figurku Zelenského z kostiček stavebnice LEGO. A hračka šla okamžitě na dračku! Výtěžek z prodeje figurek Zelenského šel na pomoc Ukrajině.
20.03.2022 16:35 |

podobné články

Izrael zaútočil v Gaze během příměří. Na tržišti zabily rakety 15 lidí

 
Izrael podnikl letecký nálet na tržiště během příměří, které sám vyhlásil. Rakety z Židovského státu dopadly také na školu plnou uprchlíků, která je pod záštitou OSN. Izrael tvrdí, že pouze opětoval palbu. Hamas totiž používá civilní budovy jako úkryt. Dokládají to rakety nalezené ve škole, nebo ostřelovač v budově Červeného kříže. Civilisté v Pásmu Gazy vyrazili po vyhlášení příměří na tržiště. Na to vzápětí dopadly rakety a zabily několik lidí. Klid zbraní se totiž nevztahoval na místa, kde boje již zuří. Proto tento krok označili Palestinci za čistě mediální gesto.
30.07.2014 18:25 |

podobné články

Putinovu zlobu střídá radost. Nový kosmodrom se pochlubil videem z rakety

 
Roskosmos zveřejnil video, které dokumentuje úspěšný start rakety z kosmodromu Vostočnyj na konci dubna. Záznam z pohledu kamer připevněných na raketě nabízí velkou podívanou. I když byl start nakonec úspěšný, šlo o „druhý pokus“. První start rakety byl na poslední chvíli zrušen kvůli poruše řídícího systému rakety, což prezident Vladimir Putin (63) ostře kritizoval.
17.05.2016 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4742 článků)

P. C. Roberts: Nezvratný důkaz

 
Sériové číslo rakety, která v červnu 2014 zastavila let MH17 nad východní Ukrajinou, dokazuje, že tato zbraň byla vyrobena v r. 1986 a nacházela se ve vlastnictví ukrajinské armády. Podle názoru mezinárodního týmu vyšetřovatelů, vedeného Nizozemskem, se sériové číslo rakety Buk 8868720 našlo na dvou fragmentech rakety, která letadlo sestřelila, a to na motoru rakety a na její trysce.
19.09.2018 17:40 |

podobné články

Obávané severokorejské rakety zřejmě pocházejí z Ruska

 
Je možné, aby chudá země bez výrazného technologického zázemí, navíc vystavená masivním mezinárodním sankcím, dokázala během relativně krátké doby vyvinout a vyrobit fungující mezikontinentální rakety? Experti o tom pochybují a jsou si téměř jisti, že severokorejský režim rakety dostává z Číny nebo z Ruska. Mohlo by jít o střely ze starých sovětských zásob.
29.12.2017 09:40 |

podobné články

Rusko chce terorizovat, komentuje Fiala Putinovy smrtící rakety v Polsku. Setká se se silnou odezvou, myslí si Petr Pavel

 
Zraky celého světa aktuálně míří k východnímu Polsku. Právě tam totiž dnes dopadly ruské rakety, které připravily o život dvě osoby. K vyeskalované situaci se vyjadřují i čeští politici. Podle premiéra Petra Fialy stojí Česko pevně za svými spojenci v Evropské unii a NATO. Podle prezidentského kandidáta generála Petra Pavla se Rusko setká s velice silnou odezvou. 
15.11.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4692 článků) , Petr Pavel (1099 článků) , Pavel Fiala (217 článků)

Nevzdělaný plukovník, bulvární ČT... Generál Šándor účtuje. Rakety z Ukrajiny v Polsku. Co vyšlo najevo?

 
„Doporučil bych více zdrženlivosti, méně svazáckého zápalu do boje s velkou zemí a více rozumu při tom, když něco tvrdíme, obzvlášť jsme-li v pozici vedoucího nějakého silového ministerstva,“ reagoval bývalý šéf Vojenské rozvědky generál Andor Šándor o poněkud předčasné reakci některých českých činitelů o původu rakety dopadnuvší v Polsku. „Bez ohledu na to, kdo v tom pořadu má pravdu nebo ne, je pro mě neuvěřitelné, že se Česká televize sníží na úroveň bulvárního Barrandova a dovolí urážet lidi ve svých pořadech,“ zdůraznil k urážlivým výrokům na jeho adresu v pořadu ČT.
21.11.2022 20:55 |

podobné články

Merkelová, ty jsi jen loutka USA! zahřmělo na kancléřku. Je to vážné

 
Kancléřka Spolkové republiky Německo Angela Merkelová se stane jen loutkou v rukou Donalda Trumpa, zahřmělo z německé sociální demokracie. Pokud kancléřka hodlá přistoupit na požadavek Washingtonu a vydávat dvě procenta HDP na obranu, ubudou finanční prostředky na sociální politiku. Německá sociální demokracie prý něco takového nepřipustí.
14.08.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5926 článků) , Angela Merkelová (2832 článků)

Rusové zasáhli budovu Červeného kříže: Byli v ní zranění?! Zničili i sklad ropy v Dnipru

 
Podle ukrajinské samosprávy ruské rakety v noci na dnešek zcela zničily sklad ropy v ukrajinském městě Dnipro, další dvě cisterny poškodily úlomky raket. Zasažený sklad byl plný, při útoku nebyl nikdo zraněn. Ruské rakety dnes v noci rovněž zasáhly opuštěné skladiště Červeného kříže v okupovaném Mariupolu na jihu země. O útocích informovaly zpravodajské portály The Kyiv Independent a Ukrajinska pravda. Ukrajinská armáda deklaruje, že za poslední den sestřelila čtyři ruská letadla a dvě rakety. Agentura AFP s odkazem na zdroj v Pentagonu uvedla, že se Rusové začali stahovat z jaderné elektrárny Černobyl a letiště Hostomel u Kyjeva.
31.03.2022 08:55 |

podobné články

Moskva poprvé přiznala: Zemřelo 498 vojáků. Mají 7 tisíc padlých, namítá Zelenského muž

 
Od začátku ruské vojenské operace na Ukrajině zemřelo 498 ruských vojáků a 1597 jich utrpělo zranění, oznámilo dnes ruské ministerstvo obrany. Moskva tak poprvé od začátku bojů oficiálně zveřejnila počty obětí a zraněných na straně Ruska, připomněla agentura Reuters. Poradce prezidenta Zelenského však mluví o 7 tisících padlých ruských vojácích.
02.03.2022 19:40 |

podobné články

Ukrajinský poslanec pro Blesk: Ruská ultimáta nepřijmeme! Co čeká zrádce? A popsal Zelenského dny a noci

 
Válka na Ukrajině trvá již více než dva týdny, navzdory bombardování hlavního města však musí nadále nepřetržitě fungovat všechny složky ukrajinské vlády. Pro Blesk.cz exkluzivně promluvil ukrajinský poslanec zvolený za Zelenského stranu Sluha lidu Serhij Štepa o tom, jak probíhají jednání s Ruskem, jak funguje parlament, jak vypadají prezidentovy dny a noci, i o tom, co čeká zákonodárce, kteří před válkou utekli za hranice.
14.03.2022 10:10 |

podobné články

Kalousek nařkl Zelenského, že obětoval životy svých vojáků. Bývalého ministra vyplísnila Vymětalíková i Horáček

 
Miroslav Kalousek si pořádně zavařil. Na Twitteru se totiž pustil do Volodymyra Zelenského za to, že prý odmítá vyslat pomoc obráncům Azovstalu, které obklíčila ruská armáda. Podle bývalého politika ukrajinský prezident "miluje přívlastky, medaile a pomníky", tudíž se neštítí hrdinné vojáky obětovat. Kalouskův názor se však setkal s tvrdou kritikou, kterou ho zasypali jak běžní lidé, tak známé osobnosti, v čele s někdejším kandidátem na prezidenta Michalem Horáčkem nebo novinářkou Darinou Vymětalíkovou. 
11.05.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (850 článků) , Miroslav Kalousek (7683 článků) , Darina Vymětalíková (7 článků)

Válka na Ukrajině vyhnala podle Zelenského z domovů asi 12 milionů lidí

 
Ruská agrese vůči Ukrajině podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vyhnala z domovů asi 12 milionů lidí z této země, která má zhruba 45 milionů obyvatel.
27.05.2022 08:50 |

podobné články

Evropské environmentální organizace kritizují Polsko za masakr stromů

 
Počátkem tohoto roku vešel v Polsku v platnost zákon, který polská média překřtila na Lex Szyszko podle jména jeho navrhovatele – ministra životního prostředí Jana Szyska. Neziskové organizace v Polsku popisují dění v posledních čtyřech měsících jako masakr stromů a upozorňují na nevratné poškození životního prostředí v Polsku. Po několika měsících protestů se podařilo prosadit v zákoně alespoň dílčí změny, které by měl brzy podepsat polský prezident. K dění v Polsku nyní vydaly společné komuniké významné evropské environmentální organizace.
25.04.2017 18:40 |

podobné články

Polsku ani euro? Ivan David ve varu z toho, co se děje

 
Europoslanec Ivan David (SPD) kritizuje Evropskou unii za její přístup k Polsku v otázce právního státu. „Hlasoval jsem proti návrhu na uvalení sankcí proti Polsku,“ uvedl David na Facebooku. „Probruselská většina ale odhlasovala příkaz Komisi, aby zahájila proti Polsku proceduru pro porušení základních práv EU,“ dodal David s tím, že maďarský premiér Viktor Orbán to stejně nakonec vetuje, takže se vlastně nic nestane.
22.10.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2581 článků) , David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Írán vyzkoušel novou verzi rakety dlouhého doletu

 
Írán vyzkoušel modernizovanou verzi rakety dlouhého doletu Sadžíl-2. Oznámila to íránská televize, podle níž byla zkouška úspěšná. Předchozí verze této rakety měla dolet 2000 kilometrů.
16.12.2009 09:05 |

podobné články

Obama: Severní Korea utrácí miliony za rakety a lidi hladoví

 
Americký prezident Barack Obama v sobotu zkritizoval Severní Koreu za její páteční nepodařený start rakety. Řekl, že KLDR utrácí miliony za "nefungující" rakety, zatímco její lid trpí hladem.
14.04.2012 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2510 článků)

Smutnou hvězdou startu rakety NASA se stala letící žába

 
Start rakety Minotaur V z amerického kosmického střediska Wallops ve Virginii se minulou sobotu vydařil a vše proběhlo hladce. Dál by se proto vysláním rakety do kosmu asi nikdo nezabýval, pokud by nebyla na fotografii ze startu spatřena žába, kterou proud vzduchu při zážehu katapultoval do vzduchu. Nešťastný obojživelník tak z běžné fotografie udělal senzaci.
15.09.2013 07:50 |

podobné články