Článek

Rajchl (PRO): V celé Evropě neexistuje méně demokratická instituce než je Evropská unie

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Jiřího Pehe.
28.01.2024 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (472 článků)
Podobné články

„Dušek musel být zlikvidován. Neuvěřitelná sebranka.“ Rajchl drsně nastoupil

 
Předseda strany PRO advokát Jindřich Rajchl se ve streamu na Facebooku vyjádřil ke kauze „Dušek a rakovina“. Českého herce zná Rajchl osobně, Dušek prostě říká věci tak, jak je cítí. Své názory navíc nikomu nevnucuje, rozhovor měl pouze podnítit diskusi. Rajchl sám Duškova slova vnímal jako inspirativní. „Každý má právo na svůj názor,“ zdůraznil také. Odlišnost názorů Rajchl podporuje, bez nich by nebyl možný vývoj společnosti. „Ještě bychom jezdili na koních,“ řekl.
23.07.2023 21:50 |

podobné články

Právo nám nemohou diktovat Němci nebo Francouzi. Oni svobodu zdědili, my jsme si ji vybojovali. A cenzura je prostě cenzura, opakuje důrazně právník Rajchl

 
„Evropská unie nemá usurpovat právo mluvit členským státům do jejich legislativy,“ tvrdí advokát Jindřich Rajchl z hnutí Trikolóra ke kritice Maďarska za zákon o homosexualitě. Podle něj se rozmohl trend budování superstátu, který chce mluvit všem a do všeho. Rajchl se obává, že míříme do světa ministerstva pravdy z Orwellova románu 1984, tedy instituce, která bude určovat, jaký názor je ten správný. Za nepřípustné považuje i žalobu Evropské unie za to, že do českého Parlamentu nemohou kandidovat cizinci.
29.06.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Oni Oni (133 článků)

Tohle lidem neřekli! Rajchl zničil duel Fialy s Babišem

 
MONITORING Advokát Jindřich Rajchl (PRO) kritizoval výstup Fialy, Babiše i moderátorky Tománkové v Partii. Vcelku podle něj duel nepřinesl nic nového, nadnesl však domněnku, zda premiér nežije v paralelním světě, pokud si myslí, že se lidem žije v České republice dobře. „Lež jako věž!“ říká Rajchl o Fialově tvrzení, že se bude šetřit na státním aparátu. Dluhy zaplatí vláda z kapes občanů. Andrej Babiš měl být vůči Fialovým lžím kritičtější, Rajchl mu vyčetl, že se nevyslovil vůči obranné dohodě s USA.
04.06.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26153 článků)

Cenzura, liberalismus jako kdysi marxismus. Však se podívejte, jaké si i Česká televize vybírá hosty, povšiml si právník Rajchl

 
Advokát a odborník na mediální právo Jindřich Rajchl varuje před omezováním svobody slova ze strany progresivních liberalistů. „Mám výhradu k České televizi, protože to asi není normální výběr hostů, když je ze stále jedné názorové strany,“ tvrdí Rajchl, kterému omezování svobody slova vadí nejvíce na sociálních sítích, kde se mažou „nesprávné“ názory. Za vzor politika, který říká pravdu, považuje Rajchl maďarského premiéra Viktora Orbána.
19.10.2021 20:00 |

podobné články

Soud potvrdil, že neexistuje důkaz, že roušky omezují šíření viru, udeřil advokát Rajchl. A vytáhl i něco na Vojtěcha

 
Lidé ve vládě jsou buď zcela nekompetentní, nebo naprosto kašlou na zákony této země. Myslí si to pražský advokát Jindřich Rajchl, který patří k nejhlasitějším kritikům vládních opatření souvisejících s bojem proti pandemii Covid-19. Podle jeho slov je navíc naprosto tragické to, jakým způsobem se snaží vláda ohýbat zákony i ústavu naší země. Za symbolickou třešničku na dortu pak označil pandemický zákon, který považuje doslova za legislativní paskvil. „Ministr Vojtěch se dle mého názoru více než příliš rychlého rozvolňování bojí toho, že skončí období nikým nekontrolovaných kšeftů s testy a zdravotnickými pomůckami pro spřátelené subjekty a další kamarádíčky vyvolených,“ řekl nahlas to, o čem se mezi lidmi šušká, Jindřich Rajchl, který vede odbornou komisi hnutí Trikolora pro právo a spravedlnost.
17.06.2021 22:00 |

podobné články

Zbohatněme na elektřině! Rajchl vydal video. Překvapivé pro další strany

 
Předseda strany PRO Jindřich Rajchl se ve videu rozhovořil o tom, jak nás Německo vydírá tím, že odstřihne přístup od plynu a ropy. „Za mě je to skandální vydírání, žádné jiné slovo pro takovýto postup neexistuje,“ dodal Rajchl. Elektřina je podle něj ropou příštích dvaceti až třiceti let. Vyzval také k účasti u voleb.
22.09.2022 19:10 |

podobné články

Rajchl půjde do eurovoleb. Politolog Gregor z Brna spustil o extremistech a radikálech

 
Šéf strany PRO Jindřich Rajchl se chystá do evropských voleb. Chce postavit kandidátku. Na jeho demonstracích se přitom stahují i odpůrci Evropské unie a NATO, sám Rajchl ani jeho strana odchod z Unie ani z Aliance nepropaguje. Píše o tom server Novinky.cz.
02.05.2023 19:55 |

podobné články

A my se tváříme, jak jsme Rusku ublížili... Hloupá Evropa celému světu zaplatí mejdan, ukazuje Rajchl

 
Co se stane, až dojdou ropné produkty kvůli embargu? Evropská unie se obrátí na Čínu, která je vyrobí z ruské ropy. „Čína a Indie na tom budou profitovat, Rusko dostane, co chce a Evropská unie a její občané celý mejdan zaplatí,“ tvrdí advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl a varuje, že se tak dostaneme ze závislosti na jednom autokratickém režimu do druhého, ještě horšího – zatímco se tváříme, že jsme Rusku ublížili.
03.02.2023 07:40 |

podobné články

Co zapomněla dodat Černochová. Rajchl varuje před salámovou metodou

 
„Už jsme si to jednou v historii zkusili. S dočasností nemá nikdo lepší zkušenost než právě Česká republika.“ Advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl rozcupoval obrannou smlouvu mezi Českem a USA. „Salámová metoda, kterou vláda používá, mi velí být velmi ostražitým,“ podotýká. Do budoucna je podle něj jediná možná strategie – sbližovat se se státy, které mají podobné názory. „Ať už to bude Maďarsko, Itálie, Slovensko nebo po volbách Rakousko atd., a vytvořit frakci, která následně může v případě rozpadu Evropské unie vytvořit podobný ekonomický blok volného obchodu a pokračovat dál,“ navrhuje Rajchl.
05.05.2023 20:10 |

podobné články

Válek? Celé jinak. Rajchl ukázal skrytý covid-nástroj. Nabídl řešení

 
„Už je asi obecně známo, že slovům pana Válka se věřit nedá, protože mají nižší trvanlivost než máslo.“ Známý advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl předpokládá, že na podzim hrozí restrikce. „Pánové mají stále schválený legislativní paskvil jménem pandemický zákon, který jim umožňuje kdykoli nařídit cokoliv,“ říká. Rajchl se stává hvězdou předvolebních průzkumů a k naladění zklamaných voličů pětikoalice říká: „SPD je pro ně příliš vyhrocená. Hledají novou politickou stranu.“
04.08.2022 15:45 |

podobné články

EU je domek z karet, co vypadá jako palác. Vyplašení úředníčci, kteří jsou v krizi úplně k ničemu. Teď to lidé vidí, oceňuje Petr Mach

 
ROZHOVOR „Nečekejme, že mohla Evropská unie nějak reagovat. Nemohla. Evropská unie není užitečná instituce do potíží. Jednat mohly jen členské státy. Evropská unie mohla nanejvýš nepřekážet,“ shrnul události posledních týdnů Petr Mach. Ekonom, bývalý předseda Strany svobodných a v minulosti rovněž poradce prezidenta Václava Klause, v současnosti spolupracuje s jeho synem, Václavem Klausem mladším. V ekonomické sekci pomáhá hnutí Trikolóra. V rozhovoru upozornil, že lidé dnes jasně vidí neužitečnost Evropské unie. Podle Macha je to jako zjištění, že král je nahý. A takové zjištění prý přichází se ztrátou přízně mlčící většiny.
21.03.2020 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11072 článků) , Petr Václav (1046 článků)

Rajchl proti posměchu redaktorky. Bohuš rozebral, co všechno o sobě ukázala

 
Šéf strany PRO Jindřich Rajchl byl hostem pořadu Ptám se já moderátorky Marie Bastlové na Seznam Zprávách. Pořad okomentoval na serveru Modrý jelen Petr Bohuš. „Možná, že si Marie Bastlová myslí, že Jindřicha Rajchla přesvědčí, aby politiku pověsil na hřebík. Tolik nám na tom záleží? Je Jindřich Rajchl v něčem nebezpečný? V čem je horší než ti ostatní? Nebo lepší?" ptal se nad ukázkami z pořadu Bohuš.
04.11.2023 16:20 |

podobné články

Ruský plyn. „Fiala lže!“ Rajchl vytáhl drtivá čísla: Lidé platí třikrát více, než by měli

 
„Já naopak jsem řekl panu premiéru Ficovi, že bych velmi stál o co nejtěsnější kontakty mezi Českou republikou a Slovenskem, protože je to ta nejlepší budoucnost,“ uvedl k setkání se slovenským premiérem Robertem Ficem předseda strany PRO Jindřich Rajchl. „Chovat se takto k premiérovi bratrského státu je pod úroveň jakéhokoli normálního státnického jednání. Petr Pavel jen dokazuje, že je naprostou loutkou Západu,“ dodal. Ocenil, že slovenský premiér volil cestu do Česka jako svou první zahraničí misi. Rajchl se pozastavil také nad tím, že do ČR stále ve velké míře proudí plyn pocházející z Ruska. Fiala přitom tvrdí, že jsme se už od ruského plynu osvobodili.
28.11.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1144 článků) , Petr Pavel (2770 článků) , Pavel Fiala (360 článků)

Právník Rajchl: Není pravda, že ekonomickou válku zahájilo Rusko. Spustili jsme ji my, přitom nemůžeme vyhrát

 
Českou republiku jednoznačně likviduje Západ, je to cílené ničení českého hospodářství, říká v pořadu O čem se mlčí advokát Jindřich Rajchl. Sankce Evropské unie nemají podle něj žádný smysl, je to namířená vlastní zbraň proti sobě: „Když pan Fiala říkal, že proti nám Rusko zahájilo ekonomickou válku, tak to není pravda. Evropská unie zahájila ekonomickou válku proti Rusku, kterou nemůže v žádném případě vyhrát. A doplatíme na to nejvíce my,“ upozorňuje. Už nyní to vidíme na zastavení ropy z Ukrajiny, to brzy může být napořád, jak ukládá šestý protiruský sankční balíček.
12.08.2022 21:30 |

podobné články

Voliči chtějí Rajchla ve Sněmovně. Ten už chystá velkou věc. Oznámeno

 
Jindřich Rajchl (PRO) je spokojený s výsledkem posledních několika volebních průzkumů, podle nichž by se jeho strana měla dostat do Poslanecké sněmovny. „Já těm průzkumům až tak nevěřím, ale většina nám přidává, když u tří ze čtyř posledních průzkumů rostou naše preference,“ uvedl potěšený Rajchl. Podle průzkumu agentury SANEP by strana PRO mohla získat 5,8 % hlasů. Rajchl by dle svých slov ve Sněmovně prosadil sektorovou daň na velké nadnárodní společnosti, které letos na dividendách z České republiky vynesli 286 miliard korun.
06.11.2023 20:30 |

podobné články

„Bruselský řetěz, o to jde.“ Rajchl vyhlásil akci proti euru

 
Strana PRO varuje, že vláda Petra Fialy chce na sílu prosadit přijetí eura, ačkoliv s tím většina českých občanů nesouhlasí. Předseda PRO Jindřich Rajchl proto ve středu představil petici, ve které se mají občané České republiky vyjádřit k možnému vstupu do eurozóny. „Žádná vláda nemůže takto zásadní krok udělat bez souhlasu občanů,“ tvrdí Rajchl a přidává příklad Švédska, které má po odmítnutí eura v referendu trvalou výjimku ze vstupu do eurozóny.
10.01.2024 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6185 článků)

Rakušane, půjdou sedět? Lhali! Rajchl objevil nové tresty a zákazy

 
Šibenice na akci hnutí Chcípl PES? „Z naší strany to bylo odsouzeno, a tím to pro mě hasne,“ říká ParlamentnímListům.cz právník a aktivista Jindřich Rajchl. Vláda dle něj chce vyloučit soudy z projednávání žalob dle pandemického zákona. A boj proti dezinformátorům vyhlášený ministrem Rakušanem? „Vzpomeňte, jak všichni, kdo před rokem tvrdili, že bude očkování povinné, že budou covid pasy, že se budou očkovat děti, byli označeni za dezinformátory. Kdyby takový zákon o dezinformacích platil před rokem, všichni by museli platit pokuty nebo by šli do vězení, zatímco by se ukázalo, že všichni měli pravdu,“ říká Rajchl, který se o víkendu bude ucházet o funkci předsedy hnutí Trikolóra.
27.01.2022 07:50 |

podobné články

Rajchl: Majerová nabírala podivné členy a cenzurovala. Trikolora je poškozená

 
Advokát a proticovidový aktivista Jindřich Rajchl v sobotu nejenže stáhl svoji kandidaturu na předsedu Trikolory, ale z této strany, kterou před dvěma lety zakládal Václav Klaus ml., rovnou vystoupil. Politiku však na hřebík nepověsil. Naopak se rozhodl, že založí novou politickou stranu. „Lidé žijí v nejistotě z budoucnosti, jsou zoufalí, někteří už rezignovali, ale je tady velká skupina těch, kteří si to nechtějí nechat líbit stejně jako já a moji kolegové. Proto jsme se rozhodli, že tu velkou skupinu povedeme,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz právník Jindřich Rajchl.
31.01.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11072 článků)

Počkají, až bude nejhůř. Pak dají nabídku: „Aby lidi nezmrzli.“ Advokát Rajchl vidí zlou budoucnost

 
„Zachraňme si hotovost. Navrhujeme, aby bylo do Ústavy ČR zakotveno právo platit v hotovosti,“ bouřil známý advokát, předseda nové strany PRO Jindřich Rajchl na vlasteneckém setkání na zámku Příčovy u Sedlčan. V rámci diskuse na téma „Na prahu Velkého resetu“ Rajchl jasně definoval dvě zásadní budoucí hrozby: „Korespondenční hlasování, které nám naprosto zničí svobodu u voleb. Druhé nebezpečí vidím v zavedení digitálního eura. To je historický zlom.“
13.08.2022 15:15 |

podobné články