Článek

Radomil Bábek: Žádáme neprodlené zrušení stavu nouze

 
Podnikatelské odbory zaslaly poslankyním a poslancům Parlamentu ČR
26.11.2021 17:00 |

podobné články

Podobné články

„Premiér a ministři manipulují národem! Trestuhodné!“ udeřil Bábek. Ukázal, jak je to s hospodami ve skutečnosti

 
Média se každý den předhání v tom, kdo přinese zajímavější statistiky o šíření nákazy Covid-19, jejich dopadů či souvislostí, které se týkají vládních opatření. Toho využil předseda výboru Podnikatelských odborů a hlasitý kritik vládních opatření Radomil Bábek, který přišel na základě vládních statistik se zásadním zjištěním. „Je třeba říct jasně, nahlas a zřetelně: Premiér a ministři manipulují národem a lžou nám! Ze lži je usvědčují jejich vlastní statistiky. Ty potvrzují, že Češi jsou národ až železné kázně,“ prohlásil Radomil Bábek.
15.12.2020 21:45 |

podobné články

„Vláda řekla: Klidně si vychcípejte.“ Tohle Babiš neuslyší rád. Ale Radomil Bábek má jasno

 
ROZHOVOR „Nouzový stav je rakovina moci, která rozvrací standardní pravidla ve společnosti,“ říká rázně Radomil Bábek, předseda Podnikatelských odborů. Podle něj je česká vláda ukázkou psychologie moci, která politiky uvádí v pocit, že nemusejí veřejnosti nic vysvětlovat. Bábek tvrdí, že vládnoucí garnitura hodila drobné podnikání přes palubu a řekla: Klidně si vychcípejte, my vás nepotřebujeme. Pro ParlamentníListy.cz také popsal, jaká je jeho zkušenost z jednání s čelnými představiteli země.
26.03.2021 18:20 |

podobné články

Bábek rozmetal mýtus o kompenzačním bonusu. Z úřadu práce by živnostníci dostali víc, tvrdí

 
Radomil Bábek se za posledních několik let stal jedním z nejhlasitějších obhájců podnikatelů a živnostníků v České repoublice. Jeho Podnikatelské odbory, které dnes reprezentují téměř 15 tisíc členů, pravidelně vyvrací jedno vládní tvrzení za druhý. Tentokrát si posvítily na kompenzační bonusy pro podnikatele, o kterých Radomil Bábek tvrdí, že prostě nefungují.
14.04.2021 20:00 |

podobné články

„Stát se musí starat o to, aby podnikání bylo svobodné, i ve dnech války,“ říká Bábek

 
„Na rozdíl od mnoha velkých korporací, pro které může být válka příležitostí (a vždy to tak bylo), je to pro malé podnikatele a živnostníky jen situace, s kterou se musí vyrovnat,“ ohlíží se za dopady posledních události na živnostníky a podnikatele Radomil Bábek, předseda Podnikatelských odborů. „Stát se musí teď, ve dnech války na Ukrajině, stejně jako jindy starat o to, aby bylo podnikání svobodné, aby podnikatele a živnostníky omezovalo co nejméně pravidel a podmínek. Bohužel, český stát jde přesně opačnou cestou,“ kritizuje současnou vládu Bábek, který mimo jiné vyzývá k tomu, aby vláda vyvolala v EU řízení s Německem ke zrušení jeho dvoustranné plynové spolupráci s Ruskem.
14.03.2022 10:55 |

podobné články

Předseda Asociace podnikatelů: Babiš je jako upír. Vysává rozpočet mnohem víc, než to vypadá. S takovým gaunerem slušný člověk do holportu nejde

 
ROZHOVOR Jít s gaunerem do holportu? To přece slušný člověk neudělá, prohlásil předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek k ochotě některých parlamentních stran spolupracovat s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. „Ten člověk jako upír vysává státní rozpočet České republiky. Bez jakýchkoli skrupulí. A ještě ho lidi volí,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Radomil Bábek o Andreji Babišovi, kterého v minulých dnech prezident Miloš Zeman podruhé jmenoval premiérem České republiky.
18.06.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Radomil Bábek: Soudruhu Bohumíre Dufku, spletl jste si datum. Vítězný únor je už v propadlišti dějin

 
„Volá-li představitel zaměstnanců, v tomto případě šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek, po krachu živnostníků a malých firem, znamená to jediné. Stýská se mu po násilné kolektivizaci a době, kdy se měli proletáři všech zemí spojovat. Možná by si před tím, než začne vzpomínat na zářné zítřky, měl vzpomenout, kam jeho rodná strana a socialismus dovedly naši zemi,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.
10.11.2020 16:30 |

podobné články

Prověřit covidové kšefty. Podvodníky před soud! Radomil Bábek se rázně vrhnul do voleb

 
Volební lídr spojené pravice Trikolóra Svobodní Soukromníci v Praze Radomil Bábek vydal oficiální prohlášení, v němž prozradil svá témata říjnových voleb. Hovoří především o podvodech a ubývání svobod v souvislosti s epidemií covidu. „Chci nechat vyšetřit všechny covidové kšefty, chci postavit podvodníky před soud,“ zmiňuje jednu ze svých hlavních motivací, proč se rozhodl jít do voleb.
22.06.2021 20:20 |

podobné články

Předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek jednal s náměstkem MPO Marianem Piechem

 
„Úlohou vlády je najít rychle prostředky na likvidaci škod, nahradit podnikatelům alespoň základní příjmy, podpořit obnovu jejich zdevastovaných provozoven a stimulovat poptávku po jejich produktech a službách,“ říká předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek.
15.07.2021 21:50 |

podobné články

Stát trestuhodně zaspal, teď má k dispozici jen špatná řešení, myslí si Radomil Bábek

 
„Snížení záloh za energie pomůže získat čas, ale ve skutečnosti je to jen odložení problému, který na odběratele, mezi nimiž jsou desítky tisíc podnikatelů, tvrdě dopadne o pár měsíců později. Stát ale nemá teď v ruce příliš nástrojů, jak energetickou krizi zastavit. Je třeba hledat řešení, které dalekosáhlé dopady alespoň zmírní,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Podle něho vláda se zpožděním reaguje nejen na krach Bohemia Energy, ale i na několikanásobné zdražení plynu. Přitom kvůli tomu se dostává do potíží řada podnikatelů a například sklárny již uzavírají celé provozy.
16.11.2021 09:25 |

podobné články

Radomil Bábek: Odmítněte novelu Pandemického zákona

 
„Je nepředstavitelné, aby úředníci ministerstev a krajských hygien měli pravomoc a nástroje, kterými by mohli trvale a tvrdě regulovat život občanů a podnikatelů. Již jen věta, že státní úředník může bez jakékoli kontroly omezit činnost, při které je člověk v přímém kontaktu s někým dalším, je v civilizovaném světě nemyslitelná.,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.
24.01.2022 18:50 |

podobné články

Radomil Bábek: Novela pandemického zákona je nesystémovým zásahem do občanských svobod

 
Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek píše premiérovi, členům vlády a poslancům důvody, proč je tzv. pandemický zákon nepřijatelný.
01.02.2022 11:15 |

podobné články

Radomil Bábek: Malí podnikatelé a živnostníci v HK ČR nikdy zastání neměli a mít nebudou

 
Text otevřeného dopisu, který zaslal předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek předsedovi vlády Petru Fialovi.
05.06.2022 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)

Kolik jste napumpoval, pane Babiši? Živnostníci a malé firmy žádné miliardy neviděli. Lídr pravice Bábek se naštval nad „kolovrátkem lži“

 
„Smířlivost či ustupování tlaku státu ohrožuje naši existenci,“ je přesvědčený předseda Podnikatelských odborů a titán boje za živnostníky Radomil Bábek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz burcuje k tomu, abychom se nenechali vehnat do pozice, kdy bychom sice neradi, ale smířlivě přijímali vše, co si na nás vláda vymyslí. „Taktika vlády je totiž taktikou agresora. Kousek po kousku ukrajuje naši svobodu, až nakonec svobodní být přestaneme. Vláda vymýšlí nejneuvěřitelnější změny a novely zákonů, zakazuje a vydává protizákonná opatření a nařízení. A vždy v náš neprospěch, vždy proti nám,“ říká Bábek.
23.09.2021 19:05 |

podobné články

Podnikatel Bábek: Vláda zneužila koronavirus k rozhazování peněz přátelům. Bude se tu po ní zametat mnoho let

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Jsem přesvědčen, že pandemie, pokud u nás vůbec byla, tak trvala asi tři týdny,“ domnívá se předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek a za podnikatele požaduje zrušení pandemického stavu i změnu zákona, který označil za paskvil. A kdo se má nyní nejhůře? Hospodští. Ceny šly nahoru a zákazníci viní provozovatele.
05.09.2021 00:10 |

podobné články

Bábek: Tak pitomý nápad jsem už dlouho neslyšel, je to výplod levicového myšlení. Stát je nenažraný otesánek

 
Noc daňových změn, během které nedávno poslanci schválili zrušení superhrubé mzdy a snížení daní z příjmu, přinesl do daňového systému ještě jednu novinku. Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík navrhl zavedení nové daně, která má zdanit prodej akciových společností sazbou 23 %. A k překvapení mnoha se svým návrhem uspěl. „Tato daň je jen výplodem levicového myšlení, které bohužel bují kdykoli, ať je krize či není. My nepotřebujeme nové a další daně, my naopak potřebujeme spoustu daní a poplatků odstranit a zrušit,“ kroutí nevěřícně hlavou Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
03.12.2020 15:25 |

podobné články

Živnostníci zuří. Válek sliboval změnu, místo toho přitvrzuje a jde ve stopách Babiše

 
Živnostníci a podnikatelé jsou v šoku. Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Vlastimila Válka (TOP 09) zveřejnilo nové podmínky pro vstup do provozoven služeb, podle kterých došlo od pondělí 3. ledna ke zpřísnění povinností, které stát přenáší v souvislosti s bojem proti pandemii covid-19 na podnikatele. Jak upozornil Radomil Bábek, předseda Podnikatelských odborů, malí podnikatelé ve službách či kultuře musí nejen pokračovat v kontrolování zdravotního stavu svých zákazníků, ale nově k tomu musí povinně využívat mobilní aplikaci Ministerstva zdravotnictví. Bábek se proto ihned obrátil na ministra Válka a důrazně ho požádal o to, aby toto opatření bezodkladně zrušil.
05.01.2022 09:55 |

podobné články

Velmi ostrá slova předáka podnikatelů: Babiš lže a my se budeme bránit. Třeba i u Ústavního soudu

 
ROZHOVOR Podnikatelské prostředí v České republice je pokřivené, ale jinak, než říká ministr financí Andrej Babiš, upozorňuje předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek. Stát podle něj výrazně podporuje velké firmy a diskriminuje malé podnikatele a živnostníky. A zavedení elektronické evidence tržeb, které dopadne na ty nejmenší velmi tvrdě, ale obchodním řetězcům poskytuje výhodnou výjimku, to ještě víc prohloubí. Asociace je rozhodnuta se státní zvůli, která chce mít dohled nad živnostníky, všemožně bránit, třeba i u Ústavního soudu, potvrdil šéf Asociace Bábek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
16.07.2015 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

Podnikatelé a manažeři se pořádně pustili do Babiše kvůli EET

 
Radomil Bábek z Asociace podnikatelů a manažerů ostře zkritizoval nápad na zavedení elektronické evidence tržeb. Za tu ze všech sil bojuje ministr financí Andrej Babiš (ANO), na němž Bábek nenechal nit suchou.
31.07.2015 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

České zlo je Babiš. Příklad šmejdů za všechny Agrofert. Bohatého živnostníka, abyste lupou pohledal. Předák podnikatelů a živnostníků Bábek je ve varu

 
ROZHOVOR Problém není ve směřování k větší potravinové soběstačnosti, problémem je Agrofert, jeho velikost a agresivní chování na trhu s potravinami i v zemědělství vůbec. To říká v obsáhlém rozhovoru pro Parlamentní listy předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek, který také řídí podnikatelskou skupinu VZK Group. Podle něj se vláda v současnosti nechová fér a její vyjadřování o takzvané Pětadvacítce má znaky podvodného jednání.
05.05.2020 13:45 |

podobné články