Článek

Radnice Prahy 11 objednala respirátory za 600 tisíc. Ty nedorazily, i tak je stihla zaplatit

 
V Praze 11 opozice zpochybnila nákup respirátorů, který byl v době pandemie realizován radnicí. Šlo o zakázku na 3 000 respirátorů typu FFP3 a 3 000 běžných roušek u firmy ANDRETEA. Dodnes však radnice žádné respirátory neobdržela, navíc přitom uhradila 60% zálohy z celé sumy. Tento postup kritizuje opozice, tím spíše, že součástí koalice jsou Piráti, kteří na celostátní úrovni kritizují podobné nákupy v případě vlády.
15.05.2020 08:05 |

podobné články

Podobné články

Sledování politiků Bártovou ABL si dle všeho objednala radnice Prahy 11

 
Sledování komunálních politiků si podle zjištění Mladé fronty Dnes (MfD) před čtyřmi lety u bezpečnostní agentury ABL zřejmě objednala radnice Prahy 11. Vyplývá to z interního materiálu firmy ABL, kde je jako klient uvedena zkratka "P11", což podle všeho znamená právě Prahu 11.
17.01.2011 08:15 |

podobné články

THMP: Vyměnili jsme respirátory třídy FFP3 s Městskou poliklinikou Praha za respirátory s nižším stupněm ochrany

 
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) po konzultaci s primátorem Zdeňkem Hřibem směnila kvalitní respirátory třídy FFP3 s Městskou poliklinikou Praha za respirátory s nižším stupněm ochrany FFP2, a podpořila tak polikliniku v boji s infekčním onemocněním COVID-19.
24.03.2020 15:01 |

podobné články

Harrachov nezkrachuje, rozhodl soud. Ale Babiš bude muset zaplatit skoro 17 milionů

 
Krkonošské středisko Harrachov nemusí zaplatit společnosti J. F. World Brokers téměř 100 milionů korun za úvěr, který radnice údajně převzala v roce 1993 spolu s některými nemovitostmi při privatizaci Crystalexu. Ministerstvo financí jako druhý žalovaný ale musí firmě zaplatit 16,8 milionu korun jistiny úvěru. Ministerstvo má také žalobci zaplatit soudní výlohy, naopak žalobce má soudní výlohy zaplatit Harrachovu. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Hradci Králové.
25.04.2014 16:10 |

podobné články

Nemáte doma respirátory? Liberecký kraj se kvůli jejich nedostatku obrátil na veřejnost

 
Nedostatek respirátorů nejvyšší kategorie FFP3 hlásí Liberecký kraj. Hejtman Martin Půta (SLK) už jménem krajského krizového štábu vyzval firmy i veřejnost, aby tyto respirátory, pokud je mají, poskytly pro potřeby zdravotnictví. Za nejvýkonnější respirátory nabízí kraj výměnou respirátory nižší kategorie.
24.03.2020 16:15 |

podobné články

Nemáte doma respirátory? Liberecký kraj se kvůli jejich nedostatku obrátil na veřejnost

 
Nedostatek respirátorů nejvyšší kategorie FFP3 hlásí Liberecký kraj. Hejtman Martin Půta (SLK) už jménem krajského krizového štábu vyzval firmy i veřejnost, aby tyto respirátory, pokud je mají, poskytly pro potřeby zdravotnictví. Za nejvýkonnější respirátory nabízí kraj výměnou respirátory nižší kategorie.
25.03.2020 09:30 |

podobné články

Nemocnice měly dostat nekvalitní čínské respirátory. Kupoval jsem to od zavedených výrobců, hájí se podnikatel

 
Nekvalitní respirátory z Číny bez certifikátu EU zamířily do několika nemocnic, které jich na začátku dubna měly nedostatek. Firma Black Consulting totiž po vypuknutí pandemie koronaviru dodala několika krajům necertifikované respirátory z Číny. Není proto jisté, zda byly dostatečně kvalitní. „Já ty respirátory nakoupil od zavedených výrobců, takže jsem předpokládal, že tam žádný problém není,“ uvedl podle serveru Seznam Zprávy majitel firmy David Snášel.
08.05.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: David Black (1 článek) , David Black (1 článek) , David David (1566 článků) , David Black (1 článek) , David David (1171 článků)

Tohle s respirátory určitě nedělejte: Pára, mikrovlnka či myčka? Jak je správně čistit

 
Od pondělí bude v hromadné dopravě, obchodech a na dalších místech, kde se lidé shromažďují, povinné mít respirátor, dvě chirurgické roušky už stačit nebudou. Čechům navíc přibývá povinnost nosit ochranu úst kdekoli venku mimo domov. Ačkoliv jsou respirátory levnější kvůli zrušenému DPH a prodejci hlásí, že je jich dostatek, lidé chtějí ušetřit a respirátory opětovně používají. S tím ale je spojená jejich nutná sterilizace. Odborníci z Iniciativy Sníh vyzkoušeli možnosti, kterými lze respirátory dezinfikovat. A toto jsou postupy, které byste rozhodně používat neměli!
27.02.2021 05:40 |

podobné články

Policie pátrá po ženě s tříletou holčičkou, nedorazily kam měly

 
Policie hledá tříletou Vanessu Vaněčkovou z Moravského Berouna. Ve středu údajně s matkou odjela do Prahy, tam ale nedorazily. Policie o tom informovala na svém webu, pátrání bylo vyhlášeno také po matce.
03.06.2011 15:55 |

podobné články

Slibované linky na roušky zatím z Tchaj-wanu nedorazily. Nepodepsala se ani smlouva

 
Výrobní linky na roušky, které jako poděkování za návštěvu Tchaj-wanu předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) má Česku darovat tamní firma, stále nedorazily. Kdy se tak přesně stane, není jasné, protože stále není podepsaná darovací smlouva a stát neví, jak dar přijmout.
10.10.2020 17:40 |

podobné články

Nemocnice v Trutnově má kvůli úmrtí novorozence zaplatit 600 tisíc

 
Oblastní nemocnice Trutnov musí zaplatit 600 tisíc korun rodičům novorozence, který zemřel v roce 2007 několik hodin po porodu. V pátek o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové. Soudy již dříve rodičům dítěte přiznaly 480 tisíc korun. Verdikt není dosud pravomocný.
19.09.2014 11:30 |

podobné články

POHŘEŠOVANÉ DĚTI: Mariana a Natálie nedorazily do školy, policie žádá o pomoc při pátrání!

 
Policie ČR pátrá po Natálii Samkové a Marianě Uhlířové. Dívky dnes ráno nedorazily do školy a je možné, že utekly z domova. Podle dostupných informací si s sebou vzaly spací pytle.
07.12.2018 17:30 |

podobné články

POHŘEŠOVANÉ DĚTI: Mariana (10) a Natálie (11) nedorazily do školy, policie žádá o pomoc při pátrání!

 
Policie ČR pátrá po Natálii Samkové a Marianě Uhlířové. Dívky dnes ráno nedorazily do školy a je možné, že utekly z domova. Podle dostupných informací si s sebou vzaly spací pytle.
07.12.2018 17:35 |

podobné články

Dvě Jolany (13 a 14) nedorazily do školy: Pomozte najít dívky z Prachaticka

 
Policie pátrá po jedné třináctileté a jedné čtrnáctileté dívce z Vimperku na Prachaticku. Obě odešly v úterý ráno z domova do školy, kam ale nedorazily. Jde o Jolanu Čonkovou a Jolanu Bostlovou, které už byly v minulosti pohřešovány. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Martina Joklová.
27.04.2022 17:10 |

podobné články

Povinné respirátory už ve čtvrtek. Pražským důchodcům a lidem v nouzi je nabízí některé radnice i firmy

 
Od půlnoci ze středy na čtvrtek začíná platit povinnost nosit na místech, jako jsou obchody či MHD, místo roušky respirátor. Pro některé Pražany v tíživé finanční situaci ale může být problém si dostatek respirátorů zajistit. Některé městské části proto nabízejí těmto svým obyvatelům respirátory zdarma. Do obchodu s respirátory se ale pustil kde kdo, za velmi výhodné ceny, nebo dokonce k nákupu zdarma je lze sehnat v holičstvích nebo už standardně ve vietnamských večerkách.
25.02.2021 07:00 |

podobné články

Eva si objednala vraždu manžela za 1,4 milionu: Napráskal ji domluvený vrah!

 
Chtěla se nadobro zbavit manžela, a tak si na jeho vraždu objednala kamaráda! Ten však Češku Evu (32) naprášil policii, která ji okamžitě zavřela do vazební věznice. Za nájemnou vraždu, za kterou měla zaplatit 1,375 milionu Kč, jí hrozí až doživotní vězení!
30.01.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Eva (24 článků)

Radnice Prahy 10 projde rekonstrukcí: Zastupitelé hlavního města odklepli půlmiliardovou půjčku

 
Magistrát hlavního města bezúročně půjčí Praze 10 půl miliardy korun na dlouho plánovanou rekonstrukci radnice městské části. Ve čtvrtek o tom rozhodli zastupitelé. Podle starostky desáté městské části Renaty Chmelové (Vlasta) je radnice v neudržitelném technickém stavu a s ohledem na odhad nákladů ve výši 915 milionů korun musí radnice nalézt zdroje financování mimo svůj rozpočet. Kromě půjčky od města má radnice vyjednanou dotaci od ministerstva životního prostředí ve výši zhruba 200 milionů korun.
17.09.2020 16:30 |

podobné články

Podnikatelka si objednala máslo za 50 tisíc: Nikdy jí ale nepřišlo

 
Cena másla roste rychlostí blesku, a tak se chtěla podnikatelka z Ústí nad Orlicí předzásobit. U internetového dodavatele si objednala máslo za 50 tisíc, nikdy se ho ale nedočkala. Podvodníkovi teď hrozí až tři roky vězení.
05.10.2017 16:40 |

podobné články

„K*rvy, takhle rejžovat. Vykrádání hrobů.“ Přivezli respirátory. Stát je sebral. Je zle

 
Až 200 000 tisíc respirátorů trčí prý ve skladech celní správy, která kontroluje, zda náhodou nejsou pro uživatele škodlivé. Podle bývalého komunálního politika Žít Brno, Matěje Hollana, jehož spolupracovník, bývalý zmocněnec pro boj se závislostmi Jindřich Vobořil respirátory dovezl, je důvod jasný. Vláda nechce, aby šly levné respirátory na trh. Nouzový stav je dle něho vyhlášen jen proto, aby se mohlo krást v klidu. „Kurvy. Rejžovat na nouzovém stavu je na úrovni rabování a vykrádání hrobů,“ říká.
02.03.2021 14:05 |

podobné články

Koněvova ulice v Praze se přejmenovávat nebude, radnice instalovala vysvětlující tabulku

 
V Koněvově ulici nechala radnice Prahy 3 instalovat tabulku, která se věnuje podílu sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na osvobození Prahy v roce 1945, ale též jeho roli při potlačení maďarského povstání v roce 1956 a dalších dějinných událostech. Podobné cedulky radnice instalovala v ulicích u příležitosti 600. výročí husitské bitvy na Vítkově. Další budou následovat.
22.06.2021 10:00 |

podobné články