Článek

Radní Petrov: ČT není nestranná, dělá politiku. Vybere fakta, dodá vlastní kontext... Vedení pociťuje svou vlastní medicínu

 
ROZHOVOR Rada ČT dává České televizi ochutnat její vlastní medicínu. Kauzu Leica Gallery, kauzu SPD a počítačové školy Gopas chápe člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov jako stejnou techniku, s jakou pracuje publicistika ČT. Vybere fakta, dá je do svého kontextu a výsledek pustí do veřejného prostoru. Radní ale doufá, že generální ředitel ČT Petr Dvořák nedostane padáka, jak se o tom čím dál víc mluví, protože by měl management po sobě nejdříve uklidit, než na konci řádného období předá televizi jinému vedení.
29.03.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků) , Petr Dvořák (816 článků) , Petr Dvořák (811 článků)
Podobné články

Po dvouletém snažení se otevře Petrov, největší a nejmodernější přístav na Baťově kanále

 
V neděli 1. května se za účasti Ředitelství vodních cest a starostky obce Petrov otevře nejnovější a nejmodernější přístav na Baťově kanále - Přístav Petrov. V letošním roce zažije přístav svou první ostrou sezónu. Návštěvníci se mohou těšit na nové motorové čluny, dvě lodě dovezené přímo z Nizozemí a také plovoucí učebnu, která byla na zakázku vyrobena přímo pro potřeby přístavu Petrov.
29.04.2016 19:30 |

podobné články

Policie není nestranná? To Parkanová neměla říkat, míní její kolegyně

 
Během svého proslovu v Poslanecké sněmovně Vlasta Parkanová například prohlásila, že policie není v jejím případě nestranná. Podle její kolegyně z TOP 09 Heleny Langšádlové však toto říkat neměla, nedá se celou instituci „házet do jednoho pytle“.
11.07.2012 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (722 článků) , Helena Langšádlová (314 článků)

„Zavolejte policii!“ Vadim Petrov v konfliktu s ochrankou obchodu. Lidé se prý bojí, panuje bonzáctví

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se podělil o svou historku z Tesca, kde narazil, když chtěl do prodejny vejít se psem. Raději se podívejte sami, co následovalo. Petrov to přisoudil atmosféře strachu, která se podle jeho názoru šíří Českem. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk, o němž ve svém vánočním poselství mluvil i prezident Miloš Zeman, přidal k historce Vadima Petrova pár slov.
29.12.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků) , Miloš Zeman (27384 článků) , Petr Rada (295 článků)

Národ není prázdné slovo, říká Vadim Petrov st., oceněný Zemanem i Putinem. A mluví o éře od revoluce

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Národní identita, současná politika, ale i hudba a státní vyznamenání od dvou prezidentů. A také osobní vzpomínky na normalizaci i úvahy nad vývojem naší země po roce 1989. To vše ParlamentnímListům.cz svěřil hudební skladatel Vadim Petrov. Rozhovor s 87letým umělcem vedl jeho syn Vadim Petrov ml., současný člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
25.11.2019 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)

Lubomír Man: ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti

 
Že je ČT ve všech svých vyhlašovaných názorech a postojích nestranná, že má ctižádost stát se tribunou úplně všech názorů, proudů a hledisek, jež se v ČR vyskytují, že je rozhodnuta dodržovat tuto nestrannost na každém místě a v každém okamžiku svého působení a že je její ctižádostí svoji nestrannost dodržovat opravdově a upřímně od hlavy až do posledního článku svého organizmu, je známou věcí, a lze k ní dodat snad už jen to, že nic jiného než být nestranná ČT vlastně ani nezbývá, protože k dodržování nestrannosti se zavázala už v době svého vzniku ve svém Kodexu.
26.03.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (224 článků)

Ředitelství vodních cest: Přístav Petrov nabídne unikátní člun pro vozíčkáře

 
V sobotu 27. května představitelé Ředitelství vodních cest, Parlamentu České republiky, obce Petrov a Baťova kanálu o.p.s v přístavu Petrov uvedou do provozu unikátní stacionární jeřáb na vytahování až desetitunových plavidel na souš. Jedná se o jediné zařízení svého druhu na celém Baťově kanále. Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Mgr. Václav Krása poté pokřtí unikátní motorový člun HENDY vybavený nájezdovou plošinou, která umožní vjezd až dvou vozíčkářů na palubu. Další bariéra pro zdravotně postižené je tak překonána a celá rodina včetně těžce zdravotně postižených může užívat pohody na klidné vodě Baťova kanálu.
25.05.2017 10:25 |

podobné články

Vadim Petrov starší, hudební skladatel, oceněn Vladimirem Putinem. A Vadim Petrov ml. k tomu má, co říct

 
Ruský prezident Vladimir Putin udělil českému hudebnímu skladateli Vadimu Petrovovi Řád přátelství, který je nejvyšším ruským státním vyznamenáním pro cizince. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ruské velvyslanectví v Praze. Podle ambasády přispěl Petrov ke sbližování české a ruské kultury a připomněla jeho symfonická díla založená na ruských lidových písních. Zprávu přinesla ČTK.
04.11.2019 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Vadim Petrov (158 článků)

Vadim Petrov starší, hudební skladatel, oceněn Vladimirem Putinem. A Vadim Petrov ml. k tomu má co říct

 
Ruský prezident Vladimir Putin udělil českému hudebnímu skladateli Vadimu Petrovovi Řád přátelství, který je nejvyšším ruským státním vyznamenáním pro cizince. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ruské velvyslanectví v Praze. Podle ambasády přispěl Petrov ke sbližování české a ruské kultury a připomněla jeho symfonická díla založená na ruských lidových písních. Zprávu přinesla ČTK.
04.11.2019 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Vadim Petrov (158 článků)

Může si Šarapatka dělat, co chce? „Je krytý opozicí, postaví se za něj i ČT.“ Vadim Petrov to vidí jasně. A přimíchal Novotného

 
Člena rady České televize Zdeňka Šarapatku by za jeho provokativní vyjádření mohla Poslanecká sněmovna z funkce odvolat, upozorňuje člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov. Jde o jeho okomentování smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery, kdy Šarapatka napsal, že smrt je popleta, a přidal fotografii Kubery s prezidentem Milošem Zemanem. Vadim Petrov však vysvětluje, proč Šarapatku zřejmě žádný trest nečeká a může zůstat klidný. Zmínil i řeporyjského starostu Pavla Novotného (ODS), jehož vulgarity zdají se být pro něj v dnešní době spíše předností.
21.01.2020 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1148 článků) , Vadim Petrov (158 článků) , Pavel Novotný (1211 článků) , Miloš Zeman (27384 článků) , Pavel Kubera (45 článků)

Vadim Petrov: Špion s kufrem? Za troubu je Respekt. Hrozba to je, ale jinak. A Novotný? Tam vidím toto srovnání

 
ROZHOVOR Českem lomcuje kauza ruského agenta s ricinem. Problémem je nedostatek konkrétních informací. „Můžete věřit BIS a poslancům, kteří mluví o reálné hrozbě, nebo můžete převzít názor prezidenta, skepsi odborníků a kritiků, kteří si z agenta s kufrem dělají legraci,“ říká člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov, podle kterého je nutné sledovat spíše to, kdo na celé kauze může vydělat. Oněm třem dotčeným politikům každopádně podle Petrova hrozí skutečné nebezpečí. Mediální expert se vrací také k blamáži, kterou kanálu CNN Prima News přinesla konfrontace jeho moderátorky Dobiášové s Jaroslavem Tvrdíkem. „Paní redaktorka byla vychovaná na ČT v pořadu 168 hodin,“ uštědřil Petrov jednou větou políček dvěma různým stanicím.
12.05.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)

Válka mezi Xaverem a Šafrovou editorkou. Do věci vstoupil člen RRTV Vadim Petrov

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se vyjádřil k rozbroji mezi členem Rady ČT Lubošem Xaverem Veselým a redaktorkou Forum24.cz Johanou Hovorkovou. Xaver se již sice omluvil za to, že se dopustil hodnotícího soudu a vulgárnosti vůči redaktorce; jak však uvádí Petrov, problém je v tom, jak naložit s hodnotícím soudem.
15.06.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků) , Luboš Veselý (634 článků)

Zemřel Vadim Petrov

 
Ve věku 88 let zemřel skladatel, klavírista a hudební pedagog Vadim Petrov, uvedla v pondělí večer ČTK. Petrov složil na 1400 děl od symfonií až po hudbu k večerníčkům včetně Pohádek o krtkovi, Vodníku Česílkovi a Krkonošským pohádkám.
07.12.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)

Zemřel hudební skladatel Vadim Petrov. Bylo mu 88 let

 
Ve věku 88 let zemřel po dlouhé nemoci hudební skladatel, pedagog a klavírista Vadim Petrov. Na svém facebookovém účtu o tom informoval jeho syn, pedagog a jeho manažer Vadim Petrov mladší.
07.12.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)

Ve věku 88 let zemřel skladatel Vadim Petrov: Složil hudbu k oblíbeným večerníčkům

 
Ve věku 88 let zemřel po dlouhé nemoci skladatel, klavírista a hudební pedagog Vadim Petrov. ČTK to oznámil jeho syn Vadim Petrov mladší. Petrovovo dílo čítá asi 1400 titulů, od symfonií přes soubory písní až po hudbu k večerníčkům a filmům. Jeho skladby tak mohli slyšet lidé v koncertních síních i několik generací dětí, sledujících v televizi Pohádky o krtkovi, Krkonošské pohádky nebo příhody Spejbla a Hurvínka.
07.12.2020 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)

Jak by to dopadlo, kdyby volily do Rady ČT profesní svazy, jak ti lepší z nás navrhují? Vadim Petrov varovně ke koncesionářům

 
Členové volebního výboru Poslanecké sněmovny vybrali 12 uchazečů na pozici radních České televize. Člen RRTV Vadim Petrov je s výběrem spokojený. „Jsem rád, že za výběr odpovídá politická reprezentace, protože kdyby volily profesní svazy, jak ti lepší z nás navrhují, občané, kteří to celé platí, by neměli žádnou možnost je volat k odpovědnosti,“ myslí si Petrov. Politické strany předkládají veřejnosti účet, profesní svazy ne.
18.03.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)

Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na své sociální síti rozepsal o přípravě na zítřejší radu. „Kromě jiného jsme chtěli vědět, proč TV Prima ve zpravodajství provedla instruktáž, kam hodit v ruském tanku nejlépe zápalné láhve. Prý aby to Ukrajinci věděli. Takže TV PRIMA už v aktivní válce s Ruskem je,“ píše Petrov.
27.06.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)

Když odstoupí ministr, padne vláda? Pak je to jen otázka času, všímá si Vadim Petrov

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov spráskl ruce nad vládou Petra Fialy (ODS), která je podle něj stejně „labilní“ jako předchozí vláda Andreje Babiše. Důvodem je vzdorovité lpění na vládních postech i v době třaskavých korupčních kauz spojených s hnutím STAN. Před tvrdošíjným „neodstoupím“ z úst ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) pozvedá Petrov výstražně ukazováček, jde podle něj o „ztrátu kontroly a hysterii“. Rozpad vlády je dle něj otázkou času.
09.07.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Petr Fiala (3918 článků) , Vadim Petrov (158 článků)

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dovolby do mediálních rad veřejnoprávních médií. Přemítá o tom, podle čeho pak Sněmovna z vybraných kandidátů vybere vítěze, a pozastavuje se nad tím, proč o tom rozhoduje v tajné volbě.
22.01.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)

Vadim Petrov pro PL: Šarapatka Radu ČT poškozuje. A reakce na výhrůžný dopis kvůli Xaverovi a Lipovské

 
ROZHOVOR Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady ČT, o kterém se bude jednat 9. června na sněmovním volebním výboru. „Kdyby nebyl v radě, nikoho zajímat nebude. A dělá to takovým způsobem, že Radu ČT poškozuje,“ hodnotí Šarapatkovo chování ve funkci a poznamenává, že by šanci měli „dostat i jiní“. Rozebral též dopis zástupců tří mezinárodních mediálních organizací poslancům PSP ČR, ve kterém je kritizována volba nových radní České televize. „Ten dopis lobbuje za ty, kteří v demokratické volbě prohráli. Je to takové typicky české, když to nejde po dobrém, půjde to po zlém. Obrátíme se do Vídně, do Moskvy… do Bruselu,“ shrnuje svůj postoj.
03.06.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (158 článků)